Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz kóros diagnózis a tüdőszürésen?!Volt valakinek ilyen eredménye. fórum

Rossz kóros diagnózis a tüdőszürésen?!Volt valakinek ilyen eredménye. (beszélgetős fórum)

2020. dec. 5. 15:35
Sziasztok épp tegnapra voltam visszarendelve mert találtak valamit a jobboldali tüdőn és az volt írva hogy koros leletek mi lehet az?
2019. szept. 13. 13:14

Sziasztok! Én ma voltam tüdőszűrőn és azt pecsételték a leletre hogy:

“Nevezett fertőző gümőkóros megbetegedéstől mentesnek találtatott”

Valaki elmondaná hogy ez mit jelent? És miért nem azt pecsételte bele nekem hogy negatív?

17. HnéViktória (válaszként erre: 16. - Nikima)
2012. márc. 9. 20:40

Szia!

Én voltam a topikindító,és a barátnőm anyukája szerencsére,jól van,amit a tüdején találtak,állítólag születése óta ott van.

Ő a Te általad említett vizsgálatokba nem egyezett bele.

16. nikima
2012. márc. 9. 13:53

Sziasztok!Nekem is tüdő problémám van...másfél év alatt nem tudták megmondani mi bajom van!A jobb oldalon S6 segmentumban különböző csomók vannak,melette,körülötte fibrosis alakult ki!Hozzátenném,hogy ez az egész 2010 decemberben kezdődött,azóta 5 tüdőtükrözésen,1 VATS nevezetű sebészi biopszián,és 5 CT-n vagyok túl!2011 májusban műtöttek,a szövettani eredményem:nem tudnak semmilyen betegséget igazolni alátámasztani...mielőtt a műtétem volt aláírattak velem egy papírt,hogy ha olyan dolgot látnak,az érintett lebenyt eltávolíthassák!beleeggyeztem!de nem vették ki!most arra akarnak,próbálnak rábeszélni,hogy műtessem meg magam,és az érintett lebenyeket eltávolítsák!Igazából,rettegek...azt sem tudják mi bajom van!hihetetlen hogy ennyi idő alatt nem tudták kideríteni mi a baj,már kaptam többféle gyógyszeres kezelést is!Volt valaki hasonló helyzetben már?25 éves vagyok!:S

előre is köszönöm mindenkinek

2012. jan. 4. 18:51
Most beszéltem a barátnőmmel,és panaszkodik,hogy nagyon ki van az anyukája.Mit gondoltok hogy lehetne hamarabb hozni a CT vizsgálatot.
14. HnéViktória (válaszként erre: 13. - Lencsy)
2012. jan. 4. 17:33
Köszönöm,hogy leírtad.Én eü végzettségü vagyok,de a tüdőgyógyászat ezen részéhez nem tudok hozzászólni,esetleg annyit,hogy a tüdőszűréseken rengeteg a mulasztás,sok a feleslegesen visszarendelt beteg.Nekik is először ezt mondtam.Most meg mégis ott a folt...szóval ezért érdeklődöm,mert az inkább az esetekből mint a könyvekből látszik a valóság.
13. Lencsy
2012. jan. 4. 17:19

Tapasztalatom van két eset is ..leírom neked de csak félig leszek megnyugtató !

Apukámnál ezelőtt kb 15 évvel egy viszonylag nagy foltot találtak a tüdején ! Kétszer ismételték meg a vizsgálatot , mind kétszer ott volt a folt ! Nagyon megijedtünk ..beutalták egy másik városban lévő kórházba ..ezer vizsgálat , majd egy újabb tüdőszűrő ...folt sehol ! A mi városunk tüdőszűrőjén feltehetően szennyezett volt a gép ..apukám azóta is makk egészséges :)

Másik történet a nagyapám esete ! Nagyon erős dohányos volt és egy fertőzés miatt 40 évesen eltávolították az egyik tüdejének 80 %-át ! 40 éves korától félévente kontrollra kellett járnia ami elsősorban tüdőátvilágításból állt ! 72 éves korában tavaly télen tüdőrákban halt meg számtalan áttéttel ..kérdés : -hogy hogy a féléventi átvilágítás alkalmával ezt senki nem vette észre időben ? Szélsőséges eset mind kettő , de valós ..

2012. jan. 4. 17:09

Köszönöm nektek:) És én is remélem,nem komoly mert amugy egy nagyon aranyos kedves asszonyról van szó.


És ha van eredménye leírom.

Azért ha közbe valakinek van tapasztalata szeretettel várom:)

2012. jan. 4. 16:05
Jobbulást neki, és remélem csak ártatlan dologról van szó!
10. Lencsy (válaszként erre: 9. - HnéViktória)
2012. jan. 4. 16:02
Persze , az ember mindig a rosszra gondol ..kívánom , hogy tényleg valami "kis" ártatlan dologról legyen szó ! írj ha tudtok valamit !
9. HnéViktória (válaszként erre: 7. - Lencsy)
2012. jan. 4. 16:01

Igen így van.Az elsőn is ott volt és most is.

És szegény nagyon nagyon aggodalmas,már is a legrosszabbra gondol .


És köszönöm a hozzászólást nektek.

2012. jan. 4. 15:58
A CT (MRI) ma már rutinvizsgálat.
2012. jan. 4. 15:58
Ha jól értem akkor az első alkalommal láttak valamit , visszahívták és második alkalommal is igazolták az elváltozást ? ! Ha így van akkor van is ott valami, mert két eredmény nem valószínű , hogy téves ! Én azt mondom , bár tudom, hogy nem könnyű, de ne idegeskedjen amig nem tud biztosat , mert lehet egy egy teljesen ártatlan dolog is , mondjuk egy visszamaradt gyulladás ..
6. HnéViktória (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. jan. 4. 15:57
Az volt neki...mondta már nem is egyszer
5. HnéViktória (válaszként erre: 2. - Giorcub)
2012. jan. 4. 15:54
Igen szerencsére a tüdőt érintő árnyékok általában jóindulatúak,de ez a lelet mégis ijesztő.És ha már CT-re küldik...
2012. jan. 4. 15:52
Ez lehetett akár egy lábon kihordott enyhe lefolyású tüdő-mellhártya gyulladás.
2012. jan. 4. 15:52

Már máskor is volt hasonló eredménye,mert állítólag tüdőgyulladást lábon hordott ki,de mindig megnyugtatták,nincsen teendő.

Tünete nincs,közérzete jó.57 éves.

2012. jan. 4. 15:52
en ehhez nem ertek. nekem egyszer volt hogy visszahivtak, aztan 3 oraig nezegettek, egyik orvostol a masikig, aztan megallapitottak hogy nincs semmi...
2012. jan. 4. 15:50

Barátnőm anyukája mai napra kapott időpontot kontroll tüdőgondozóba,az elöző rossz eredmény miatt.Megvan az eredmény,de nem jó és nagyon aggódnak,viszont nekem ilyen téren nincs tapasztalatom.Nem tudom mit tanácsoljak nekik,mert én sem tudom értelmezni és CT re 1 hét múlva kaptak időpontot.Kérlek benneteket ha van ötletetek vagy tapasztalatotok,írjátok meg nekem.

Lelet:bal oldalon latteralisan az 5.borda hátsó ivén azt meghaladóasan 1 mogyonyi kerek árny látszik.A sziv mellett tenyérnyi területen felrostozott összenövéses terület.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook