Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz gyerek? fórum

Rossz gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2
20. henna75 (válaszként erre: 4. - 130454e42d)
2012. nov. 25. 20:42
Az rendben van, és ezzel egyet értek, hogy a saját szabadidejében azt visz akit akar, csak nem hiszem, hogy ez motiváció lenne a 3-as magatartással rendelkező gyerekek számára. Bár én nem vagyok pedagógus, de nekem nem lenne szívem ezt megtenni.Miért kell ideje korán megtapasztalni, milyen kirekesztettnek lenni? Nem lett volna emberibb leülni velük és mondjuk adni nekik egy esélyt, és ha nem úgy viselkednek, akkor jöhetett volna a bünti???
19. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 20:38

Menjetek el Ti is bowlingozni a többi gyerekkel+ néhány szülővel az osztálypézből és kész!

Majdcsak észre veszi magát!Azért nagy reményeket nem fűznék hozzá!

18. bowie (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2012. nov. 25. 20:37
Én is az vagyok.:DD Csak mindig kibúvok alóla.:))))) Évente egy olyan rendezvényre elmegyek, amire úgy kell toborozni a szülőket (nem is értem minek tartják, ha úgy kell könyörögni, hogy valaki részt vegyen rajta:D), meg a karácsonyi vásárnál bevállalok egy két délutánt árulni..ennyi:DD A másik veszi az ajándékokat, szervezkedik, én meg mosolygok.:DD
17. bowie (válaszként erre: 10. - F1e23b97ee)
2012. nov. 25. 20:34
Nálunk hiába van beadva csoportpénz (félévente 2000 ft/gyerek), színházat, kirándulást, miku csomagot..mindent külön kell fizetni..a csoportpénzt aztán mindig bemutatják persze számlával, hogy mire költötték.
16. andi6020 (válaszként erre: 13. - Bowie)
2012. nov. 25. 20:33
SZMK-s szülő vagyok, nálunk én gyűjtöm a pénzt :)
15. f493bbff35 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2012. nov. 25. 20:32
Nem is erre gondoltam. Egy "rossz" gyereket szocializálni kell. Ki kell szakítani saját magából. Egy program jó alkalom lehet erre. Ha "magában" hagyjuk, semmi nem fog változni... :S
2012. nov. 25. 20:32

Kit is kellene szidni, jelenteni...??

De nem itt arctalanul. Intézzék, beszéljék meg szemtôl-szembe. Így lenne fair.

13. bowie (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2012. nov. 25. 20:32

Nálunk ez úgy van megoldva, hogy nem az óvónők szedik, meg nem a tanárok, hanem a szülői munkaközösségből valaki..aki persze megkéri a tanárt, hogy ugyan tegye már meg, hogy összeszedi neki.:))

Nem tudtam, hogy ilyesmire nem lehet, nálunk ebből mennek el fagyizni, meg ezt azt venni a csoportnak (ami, ha úgy nézzük szintén hülye dolog, mert most ballagnak el, és nem is fogják ők használni majd..dehát ez van). Igaz, ez ovi, szóval nem ide tartozik.

12. andi6020 (válaszként erre: 10. - F1e23b97ee)
2012. nov. 25. 20:30

Nem vihette volna.

Olyan, mint osztálypénz, nem létezik.

11. andi6020 (válaszként erre: 8. - F493bbff35)
2012. nov. 25. 20:29
Azért egy 4-es magatartás jegyért nem kell vért izzadni.
2012. nov. 25. 20:28

Én azt gondolom nyugodtan vihette osztálypénzből a gyerekeket, hiszen az a pár gyerek akik jó vagy példás magatartással rendelkeznek az osztály tagjai.


Akkor háborodnék fel, ha egy másik osztályból vitt volna gyerekeket a saját osztályának az osztálypénzéből.


Illetve akkor lehet szóvá tenni ezt a tanárnak, ha év végén emiatt a kirándulás miatt, nem futja egy közös nagy osztálykirándulásra, amin mindenki részt vehet magatartásától függetlenül.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Bowie)
2012. nov. 25. 20:28

Osztálypénzt ilyenre, ebbe a formában sem lehet fordítani.

Az már más kérdés, hogy elvileg osztálypénzt sem lenne szabad szedni.

8. f493bbff35 (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 20:28
Nekem csak annyi a véleményem, hogy a kirekesztés nem vezet sehová... :S
2012. nov. 25. 20:26
Lehet, hogy csak azt annyi osztáylpénzt használt föl hozzá, ahány gyereket elvitt..tehát ha vitt 10et, akkor 10 fő által beadott osztálypénzt költött.Nem?
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Anika70)
2012. nov. 25. 20:24
A 4-es magatartástól nem lesz senki eminens. Maximum vállalható viselkedésű.
2012. nov. 25. 20:23

Nem jó a cím: nem rossz gyerek, hanem hülye felnőtt... és nincs kérdőjel a végén. :)


Az osztálypénzt meg kérjétek vissza, mert ehhez nincs joga!

2012. nov. 25. 20:22
Az, hogy osztálypénzből fizette nincs rendben, ebben a részben igazad van. Az, hogy nem minden gyereket vitt el részemről nem gond, megválogathatja, hogy iskolán kívül kikért hajlandó felelősséget vállalni.
3. Anika70 (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 20:22

Felháborító! Én biztosan lépnék, hiszen itt egy osztályközösségről van szó, másrészt nem csak az eminens tanulók pénzéből mentek szórakozni.


Ha az én gyerekemről lenne szó, biztosan nem hagynám szó nélkül!

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 20:22
Hát..ebből én csak azt tartom felháborítónak, hogy osztálypénzből mentek.
2012. nov. 25. 20:18

Segítséget és véleményeket kérnék egy a számomra megdöbbentő dologgal kapcsolatban.

A biatorbágyi általános iskola 8. osztályában történt a következő:

Az osztályfőnök elvitte a gyerekeket bowlingozni egy pénteki napon. Ez idáig még nagyon rendes dolog, de kijelentette, hogy csak az mehet aki 4-es vagy 5-ös magatartásból. Persze az osztály 70%-a maradt, mivel akinek van kamasz gyereke, tudja, hogy nem egyszerű velük. Beszélgetnek, nevetgélnek óra közben, de azért állítom, hogy nyugodt szívvel el lehet velük menni bárhová, mert tudnak viselkedni. Én nem egyszer vittem el jó pár fiút moziba, pecázni stb. és semmi gond nem volt velük.

Ja, és ami hab a tortán az hogy az osztálypénzből vitte a tanárnő a gyerekeket, amit mi is befizettünk. Akkor ennyi erővel osztálykirándulásra sem mehetnek?

Kinek mi a véleménye erről? Lépjünk valamit ez ügyben?Pl. igazgató? Mert az itthon hagyott gyerkőcök ettől még kamaszok maradnak és nem hiszem, hogy attól, hogy kirekesztik őket egy-egy programból attól holnapra a világ legjobb gyerekei lesznek. Max.a tisztelt tanárnő szétszedi az amúgy igen jó osztályközösséget. Köszi a válaszokért.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook