Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz evő, sovány a gyerekem, mit tegyek vele? fórum

Rossz evő, sovány a gyerekem, mit tegyek vele? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. Margitnéni (válaszként erre: 10. - Böske)
2007. ápr. 10. 14:24

Fiú a lelkem, és egyátalán nem érdekli, hogy hogyan néz ki.

Tulajdonképpen ugyanazokat a tanácsokat kaptam kicsikorában, amiket te is írtál, aztán elteltek az évek. Az a baj, hogy nem szeret enni, semmit sem szeret, soha nem élvezi, és nem is élvezte. Próbálok azért zöldséget lopni az ételébe, összeturmixolom a húslevesből a zöldségeket, és mint zöldségszószt megeszi, de ezt sem lehet sűrűn. Gyömölcsöt alig eszik. A másik baj, tulajdonképpen, hogy nagyon válogatós, az új dolgokat meg sem kóstolja. Még mindig itt tartunk, mintha kisbaba lenne, van mondjuk 5-6 féle étel, amit megeszik, mást nem lehet neki adni.

Már próbáltuk régen azt is, hogy ha nem eszik, akkor nem kap mást. Egy napig kibírtuk, aztán másnap csak kapott valamit, ő bírta volna tovább is.

10. böske (válaszként erre: 8. - Margitnéni)
2007. ápr. 10. 14:10
Most látom, milyennagy gyerekről van szó. Így pláne nincs ok pánikra, hacsak nem lány és nincs testképzavara (anorexia).
2007. ápr. 10. 14:08

Semmit!

Az evés "önjutalmazó" jellegű. Nem szabad erőltetéssel elrontani. Az én fiam ovis korában súlyosan rossz evő és vékony volt. Elkezdtem olyan dolgokat főzni-sütni neki, ami hízlaló. (linzerek, kissé zsírosabb főzelékek stb...)


Eredmény: Most 10 éves és molett. Az én hibám.

Gyerekkorban alakul ki a zsírsejtek száma. A zsírsejtekből felnőtt korra nem lesz több, a meglevő liposzómák híznak. Akinek több alakult ki, hajlamosabb a hízásra.

én a te helyedben 1 dologra figyelnék: Nagyon vitamindús zöldségek és gyümölcsök. Napi 3 rendes étkezés, 2-szer gyümölcs. Amennyit eszik. Ha kihagy egy étkezést, semmi nasi semmi keksz, "hogy legyen valami szegényke gyomrában"...

Az étkezések RENDSZERESEN ugyanazokban az időpontokban legyenek felkínálva, nyugodt körülmények között. Szóval semmi izgalom és semmi könyörgés!!!!!-mert akkor mindig a makacsságával fog téged büntetni. Láttál már gyereket önszántából éhenhalni? Na látod...

8. Margitnéni (válaszként erre: 7. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 10. 14:05

Már serdülő, 16 éves. Nem tudom miért a babás rovatban van, nem oda akartam rakni!

Nő, mint a gomba, és ezzel egyenes arányban soványodik.

2007. ápr. 10. 13:59
Várd meg, míg serdülő nem lesz.
2007. ápr. 10. 13:52
Semmi extra. Biztosan az orvos mondja jól, ő ilyen alkat. Neki nem lesz baja később sem a túlsúllya.
2007. ápr. 10. 13:52
Az én véleményem is az,hogy ha éhes eszik ,biztosan nemigényel többet a szervezete ,mert nekem is két rosszul evö gyerekem van ,és rájöttem kár eröltetni ,csak rosszat teszek vele.Ök ha éhesek kérik ,viszont ha eröltetem még azért sem esznek.Egyen kicsit mindig ,csak többször .
4. Margitnéni (válaszként erre: 2. - Szaboemi)
2007. ápr. 10. 13:51
Igen, általában így van, de ez a kölök, még életében nem volt éhes, legalábbis én még nem hallottam tőle, minden evés egy kín neki.
2007. ápr. 10. 13:50

Mindig keveset evett, de most hogy növésnek indult kétségbeejtően sovány. Kicsi korában még azért aggódott az orvos, hogy el ne hízzon, mert nagy súllyal született.

Én mindig panaszkodtam, hogy alig eszik meg valamit, és abból a kevés választékból is csak kis mennyiséget.Az orvos szerint ilyen alkatú. Próbálkoztam már béres cseppel, vitaminokkal, svéd cseppel, semmi eredmény. Most 16 éves 180 cm, és kb. 50-55 kg. Mozgásra nem bírom rávenni, enni alig eszik, mi lesz vele?

2007. ápr. 10. 13:47
Szerintem, ha egy gyerek éhes, akkor majd eszik. Persze nassolni ne engedd!
2007. ápr. 10. 13:43
Rossz evő, sovány a gyerekem, mit tegyek vele?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook