Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz evő gyerekek fórum

Rossz evő gyerekek (beszélgetős fórum)


2011. aug. 31. 00:39

A kisfiam most egy éves. Koraszülött volt, 1 hónaposan vittük haza. Amikor kontrollon voltunk leordított a neurológus, hogy mit képzelek, miért tömöm a gyereket! Nagyon jó étvágya volt, ha kevesebbet akartam az adagjánál, addig ordított, míg meg nem kapta. (Abszolút nem volt kövér, sőt!)

Aztán egyik napról a másikra nem volt hajlandó inni, bébiételből 2-3 fajtát evett csak meg meg tejpépet. 6-8 hónaposan ha próbálkoztam olyannal, ami neki nem tetszett, nem köpte ki, hanem leeresztette a torkára és kihányta.

Kerestünk közben egy másik neurológust, aki azt mondta, a gyerekek ösztönösen tudják hogy miből és mennyi kell nekik. Aztán mi ezt a táplálkozási elveinkkel elrontjuk.

Hallgattam rá. Nem bántam meg. Most kezdi felfedezni az ízeket, pedig az okosok szerint már mindent kellene ennie. Nekem is kényelmesebb lenne, ha így lenne, de egészséges és amit megeszik azt jó étvággyal. A tejet nem hajlandó meginni. Csokis dolgokat nem kapott, nemrég adtam neki csavaros pudingot, hát nem volt meghatódva a csokis résztől. Szereti a szőlőt és a körtét rágcsálni, semmit nem csinálok velük, megmosom és odaadom a kezébe, ő meg rágcsálja.

Minimális terelgetéssel (nehogy rákapjon a nasikra) működik a gyerektudjamiajóneki-elv. :-)

2011. márc. 20. 01:42
Nekem sem kellet semmi, amit szerettem abból is csak keveset ettem /nem fogyóztam/, 47kilosan mentem férjhez. A második szülés után lett csak normális a szervezetem, de beteges sosem voltam, terhesség alatt is csak 7-8 kilot híztam, gyerekeim időre egészségesen születtek. Szerencsére nem örkölték gondomat. Egy boldog NAGYI /most 58kg pajzsmirígy alulműködéssel/
2010. okt. 1. 14:13

Sziasztok!

Az egyik unokám nem nagyon eszik, illetve nem jó az étvágya. Válogat is, van, amit meg sem kóstol.

Az édességet nagyon szereti ! Ha süti van, vagy torta, akkor bepótolja a kaját. Rendesen fejlődik, jól néz ki. Vannak ilyen gyerekek, úgy látszik.

Egyébként én is rossz evő voltam anno, mégis itt vagyok... nagymama vagyok.

2008. aug. 13. 14:54

Nagyon rossz dolog ez.Az én kislányom sem eszik sokat.Most 2 és fél éves.Régebben nagyon zavart,én is vitaminokat adtam.

De rájöttem, hogy nem lesz jobb.Mostmár ott tartok, hogy hagyom akkor egyen amikor akar.Nálunk is vannak napok, amikor szinte semmit nem eszik, csak iszik, de megfigyeltem, hogy azt másnap azért bepótolja.

2008. aug. 13. 14:34
sziasztok! nekem 6,5éves a nagylányom! főtt kajába nagyon válogatos van olyan étel ami egyszer a kedvence másszor meg fúj :( de szerencsére ha érzi hogy éhes akkor magától megy megnézzi mi van a hütőbe és ha talál gyümit megkérdezi megeheti e és legalább azt eszik!! :)
2007. szept. 18. 08:31
Sziasztok!a kislányom elkezdett enni mint a gép:)))2 hete már nagyon jó étvágya van és sokat eszik.Talán most pótolja be a nem evéseit.;)
2007. szept. 17. 11:10
SZIASZTOK!NEKEM MOST 6 ÉVES A KISFIAM Ő IS A ROSSZULEVŐK TÁBORÁT ERŐSITI.MOST OTT TARTUNK,HOGY AZT MONDOM NEKI MEG NE PRÓBÁLJON ENNI MERT NEM SZERETNÉM HOGY ERŐS ÉS EGÉSZSÉGES LEGYEN.LEGYENSZÓ AKÁR GYÜMÖLCSRŐL AKÁR MÁS KAJÁRÓL MÁR AMIT AKKOR IS HAJLANDÓ MEG ENNI!HÚST ÉS FŐZELÉKET AZT ÍGYSEM ,DE AZ ORVOS SEM TANÁCSOLTA AZ ERŐLTETÉST!
3. fe20557d00 (válaszként erre: 2. - Krysty)
2007. szept. 4. 07:25

Köszönöm a reagálást:)A sportra már én is gondoltam csak annyira picike még,kiscsoportos.Sokat vagyok vele a szabadba olyan nap nics,hogy ne vinném a játszóra vagy bicajozni...stb.

Tudom amit írtál,próbálom a fejembe vésni,de néha annyira kétségbe tudok esni és olyankor rémtörténetek játszódnak le előttem,hogy elájul vagy össze esik,mert nincs benne kaja:(

A vitaminok hatását eddig én sem éreztem...

2007. szept. 4. 07:20

Anyukám elmondása szerint nálam rosszabb evő gyerek nem nagyon létezett. Volt hogy több napig nem ettem semmit!

Tömtek vitaminokkal, étvágynővelőkkel teljesen eredménytelenül.

Aztán a sokadik orvos akihez elvittek azt mondta hogy ne erőltessék az evést mert azzal csak ellenállást fognak kiváltani, majd szólok ha éhes leszek.

Miután elvittek sportolni, fordult a kocka és az étvágyammal azóta sincs semmi gond!

2007. szept. 3. 20:50

Sziasztok!Érdeklődnék hasonló problémával küzdő szülőktől.

Kislányom nagyon rossz evő,szinte vanank olyan napok amikor egyáltalán nem eszik csak iszik:(Most is hasonló napokat élünk...,de alapjáraton is nagyon kisétkü.Voltunk orvosnál,de egyelőre vitamint javasolt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook