Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz evő babák anyukái, segítetek! fórum

Rossz evő babák anyukái, segítetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. júl. 15. 07:41

Sziasztok!


Na az én lányom is nagyon rossz evő és étvágytalan!

11 hósak vagyunk és valamivel több mint 7 kilók. Most rengeteget is fogyott mert 3 hétig beteg volt.

Én annak is örülök, ha már eszik egy keveset de azt jó étvággyal..Izimnek a kedvence a milánói és minden amiben paradicsom van:)

Ő nagyon keveseket eszik meg egyszerre....Örülök, ha 100 grammot benyom. Akkor már táncot ejtek.


Neki is volt vizsgálva, hogy miért ilyen étvágytalan, minden oké. Most majd az ételallergia marad....vagyis a vizsgálat.


Mit nem adnék, ha a lányom egy évesen lenn 8 kiló de örülök, ha ennyi fogyás után lesz 7,5 kiló:(((((

2012. júl. 14. 21:12
Ma este pl. úgy evett a lelkem, hogy beültem a szobába tálcával, hogy akkor most én eszek. Pillanatok alatt ott volt és belakmározott krumplis tésztámból és savanyú káposztámból. A savanyú káposztát ilyen kicsinek egyik gyerekem sem ette. Azt hiszem így a negyediknél rájöttem a titokra. A gyerek azt akarja enni amit én eszek. A nagyobbaknál mindig táplálóbbat vitaminosabbat szóval egészségesebbet akartam adni, mint amit mi ettünk. Kaptak párolt zöldséget husikával, de mi nem azt ettük. Két gyerekem nagyon válogatós lett, nem eszik vagy csak alig a sima házikosztot. A kicsi mihelyst lehetett korának megfelelően azt kaptaamit mi ettünk. Így kevésbé válogat. Velem szeret enni. Ha éppen beteg, vagy olyanja van akkor persze velem sem, de a lehetőség meg van adva. Még egy egészséges gyerek se halt éhet ha kaja volt előtte. Ha éhes eszik, ha nem éhes akkor nem eszik. Ő érzi.
31. Bogááka (válaszként erre: 30. - Banyaci)
2012. júl. 14. 19:26

Nálunk is a csipegetős módszerrel sikerül néha pár falatkát bejuttatni a pocakba. Én az etetőszék tálcájára rakok apró kenyér, sajt és felvágott darabkákat. Ezek közül a kenyérkéket csipegeti fel, és játék közben 1-1 darabka bekerül a szájába, amit megesz. A sajtot és sonkát úgy eszi, ha én adom be a szájába, de ekkor sem mindig.

Nem sok, de én ennek is örülök :-)!

2012. júl. 14. 18:17
Igaz az én gyerkőcöm már 15 hónapos. Viszont amióta egyedül beteszi a falatota szájába, elé szoktam pakolni. Kockázok fel zsíros, margarinos kenyeret, teszek mellé almát, barackot, ma már paradicsomot is kockázok, kis paprikát, uborkát. Teszek a tányérra felvágott falatkákat. Amihez kedve van azt csipeget. Van, hogy napokig szinte csak a paradicsomot, vagy az almát eszi, zsíros vagy margarinos kenyérrel. Olyan is van, hogy mindent eltüntet, de előfordul, hogy egy falatot sem eszik. Én az ebédnél megkínálom, ha éhes eszik, ha nem éhes akkor kap rá egy kis hideg vizet és egészségére. Legközelebb csak a következő étkezésnél eszik. Nincs nasi. Most napokig alig evett, ma viszont a krumplis tészta bejött neki, így vacsira is azt kapja. :) Igaz, neki az étvágya az ami nagyon változó, de nem igazán válogatós.
29. Kismanó86 (válaszként erre: 28. - B.Marcell)
2012. júl. 14. 18:17
Semmi ilyesmit nem eszik. Tejpépet 8 hónapos kora óta nem eszi. Csokit szinte soha, de mást sem igazán. Szóval nem ez a baj. Reggelire csak tejet iszik, más nem kell. Délelőtt sem és nagyon sokszor van, hogy nem ebédel semmit ennek ellenére.
28. B.Marcell (válaszként erre: 20. - Kismanó86)
2012. júl. 14. 18:00
Nalunk onnantol jott vissza az etvagy,ahogy lealltam a vitaminok,vitaminokkal dusitott tejpepek adasaval.Nasikak,csokikak,mindent kizartam,az oryulet hataran voltunk mi is sokaig.Sirtunk,agyaltunk honapokat mi lehet a baj.
27. Bogááka (válaszként erre: 23. - Kismanó86)
2012. júl. 14. 17:50
Gondoltam már én is arra , hogy ha beszélni tud, majd könnyebb lesz. Legalàbb elmondja, hogy mit enne meg és miért nem eszi azt amivel kínálom. Èn még erre várhatok, mert messze lesz még az.
26. Bogááka (válaszként erre: 17. - Banyaci)
2012. júl. 14. 17:44
Egy gasztroenterológushoz valóban nem ártana elmenjünk. Bár én is jobban örülnék, ha azt mondjàk ilyen alkat és kész.
25. Banyaci (válaszként erre: 21. - Kismanó86)
2012. júl. 14. 17:42
A gasztroenterológián kaptunk beutalót vérvételre. Ott nézték a leggyakoribb allergiát kiváltó ételekre. Vagy harminc féle ételre vizsgálták. Nézték az össz. IGE-t is. Nekinem volt magas, de ettől a tehéntejre az ellenanyag mérsékelten, kétféle tejfehérjére pedig alacsonyan volt jelen a vérében. Nem tudom, de azt hiszem a laktóz intolerancia még hátra van, ezt lehelletből kilégzéses vizsgálatből nézik. Ha a laktóz lebontásával van gond akkor egy enzim hiánya van, amit sajnos nem is lehet pótolni. Míg a fehérje allergia kinőhető a laktóz intolerancia nem. Szóval a kislányom gyakran volt puffadt, olyan kis etióp éhezős pocikája volt, amit akár jólakottságnak is hihettünk volna, ha evett volna. A hízása négy hónaposan leállt majd fogyni kezdett. Ekkormég csak anyatejet kapott. Mivel ő a negyedik baba, azt hittük fáradt vagyok, nem elég a tej. Így kapott tápszert. Hidrolizált tejfehérjéset kapott, hízogatott, de így sem vitte túlzásba. Ami nekem furcsa volt, hogy a testvérei amíg szopiztak, igazi husigombócok voltak, ő meg olyan kis madárka. Igaz a tesók fiúk, na de akkor is. Szóvalmost 15 hónapos, mire tudjuk, hogy mi is a gond.Már egy hete diétázik, kap gyógytápszert, de most megint nincs étvágya. Én sem iszok tejet és semmilyen tejfehérjét, mert hiába tápszer azért még szoptatom is. Reménykedem, hogyha a fehérje kiürül, akkor a tiszta anyatej a tejfehérje mentes ételek mellett kicsit összeszedi magát. Attól, hogy valakinek a vérvételnegatív, még lehet érzékenysége a tejre.
24. Bogááka (válaszként erre: 15. - Kismanó86)
2012. júl. 14. 17:39
Igen, a mi gyerekorvosunk is ezt mondta, hogy ilyen típus. Elég neki az a kevés, amit megesz egy nap alatt. Nálunk is volt nagyon ritkán egy-egy olyan rövid idòszsk, amikor magához képest sokat evett, de még az is jóval kevesebb volt , mint egy vele egykorú baba adagja.
23. Kismanó86 (válaszként erre: 22. - Bogááka)
2012. júl. 14. 17:33
Ismerős, nagyon nehéz tényleg. Az én Lányom már beszél, így szabad választása van, mit szeretne enni, de mondjuk ebédre pudingot nem adok neki. De vacsira ha felvágottat választ, akkor azt kap.
22. Bogááka (válaszként erre: 10. - Kismanó86)
2012. júl. 14. 17:29

Mindig rosszevő volt. 8 hónapos koráig szopott, igaz fél éves korától csak reggel-este, pedig tejem bőven volt. Csak ő nem kérte, úgy tuszkoltam azt is bele. El akarta választani magát. Aztám feladtam az állandó fejést (merz sokszor már az estit is kihagyta), és elapasztottam a tejem.

Szóval mindig rossz-szopó, rossz-evő volt.

21. Kismanó86 (válaszként erre: 17. - Banyaci)
2012. júl. 14. 17:28

Mesélj már bővebben egy kicsit. Milyen tünetek voltak? Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Most diétáznotok kell?

Az én 22 hónapos kislányom most 9,6 kiló.

20. Kismanó86 (válaszként erre: 16. - B.Marcell)
2012. júl. 14. 17:26
El sem tudod képzelni, hányszor bőgtem a gyerekem mellett, mert nem evett egész nap 2 deci tejen kívül semmit, szóval azt hiszem, eléggé benne vagyok én is. És nem vettem zokon. Mindegy, nem vagyunk egyformák.
19. Bogááka (válaszként erre: 7. - Banyaci)
2012. júl. 14. 17:23
Voltunk már hasi Uh.on, elvileg nincs semmi probléma ami étvágytalanságot okozna. Van egy kis vesetágulta, amit majd fél év múlva ismét megnéznek. Esetleg érdemes lenne még más vizsgálatokra is elvinni? Ha igen, hova?
18. f1e23b97ee (válaszként erre: 16. - B.Marcell)
2012. júl. 14. 17:12

Egy szójáték volt.


Mert nem mindegy, hogy rosszul eszik vagy rosszat eszik.


Nekem van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy ha magas labdát látok azt lecsapom. Fórumtól és témától függetlenül.


De ettől még nem kell ilyen véresen komolyan venni a dolgot, mivel én sem veszem annak :-))))

2012. júl. 14. 17:06
Azért írtam a gasztrot, mert 15 hós kislányom 8 kiló. Van, hogy jól eszik, van, hogy nem. Igaz, neki néha puffadt a hasa és előfordul híg széklet. Eddig Az orvos letudta, hogy ilyen alkat, mi is kicsik, vékonyabbak vagyunk. Aztán egy nagyon erős puffadásnál beadta a derekát. Nekünk most derült ki, hogy tejérzékeny. Én jobban örülnék, ha tényleg csak alkatilenne. Jobb kivizsgálni mindent, aztán lehet (kell is)legyinteni.
16. B.Marcell (válaszként erre: 14. - Kismanó86)
2012. júl. 14. 17:05
igen lattam,gondolom.Csak ha O kuzdene ilyen problemaval,es O kapna ilyen kis viccelgetos valaszt,nem biztos,hogy nem esne neki rosszul.aki benne van ebbe a problemaba,annak nem hinnem,hogy ez annyira vicces,sooot keserves,hogy nem eszik,illetve rosszul eszik az imadott gyermeke!
15. Kismanó86 (válaszként erre: 12. - Bogááka)
2012. júl. 14. 17:01
Mi is voltunk mindenféle vizsgálaton, mondjuk gasztron nem, de a gyerekorvos és a védőnő is azt mondták, hogy valószínűleg ilyen típus. Mert neki vannak (néha) jó étvágyú időszakai, amikor magához képest sokat eszik, aztán két hétig szinte fénnyel táplálkozik.
14. Kismanó86 (válaszként erre: 11. - B.Marcell)
2012. júl. 14. 16:56
Viccelt, ott a mosoly.
13. egypt (válaszként erre: 7. - Banyaci)
2012. júl. 14. 16:56
A kolléganőmnek gluténérzékeny volt a kisfia, ő mondjuk egyfolytában evett, iszonyú mennyiségeket, mégis folyamatosan fogyott, míg nem jöttek rá, mi a gond. Tényleg lehet ilyesmi is a háttérben.
12. Bogááka (válaszként erre: 3. - Kismanó86)
2012. júl. 14. 16:56
Igen, nagyon nehéz. Bármivel kínálom, összezárja a szàját, fintorog. Amit egyszer megevett, legközelebb már az sem kell. Szóval nincs semmi olyan étel, amit bármikor megesz.
11. B.Marcell (válaszként erre: 5. - F1e23b97ee)
2012. júl. 14. 16:55
Te jol erzed magad egyebkent?Azzal is tisztaban vagy,amit irtal????
10. Kismanó86 (válaszként erre: 4. - Bogááka)
2012. júl. 14. 16:55

Tényleg nem egy nagy súlyú, az én Lányom 1 évesen volt 7400gr, de ő 2580-nal született.

Nálunk nincs praktika, ha ő kitalálja, hogy nem kér, akkor nincs az az Isten, hogy beleszuszakoljak egy falatot is.

De mindig rosszevő volt, vagy csak most? Mert most azért nagyon meleg van.

9. egypt (válaszként erre: 8. - Egypt)
2012. júl. 14. 16:55
jav.: nem eszi
8. egypt (válaszként erre: 4. - Bogááka)
2012. júl. 14. 16:54
Ebben a melegben sajnos nincs étvágyuk. Azt add neki, amit megeszik, nem baj, ha nem túl változatos. Pl. gyümölcspépek keksszel (úgy táplálóbb), főzelékek vagy zöldséglevesek. Nem tudom, hogy álltok a darabossal, ha nem esz, akkor turmixold, én a fiamnak a paprikás csirkét is turmixoltam (3 éves koráig nem ette meg a darabosat). Próbálj úgy főzni, hogy minél táplálóbb legyen, tegyél az ételekbe pl. búzadarát, kukoricadarát, krumplit.
2012. júl. 14. 16:52
Gasztroenterológusnál jártatok? Mert bizonyos étel allergia, vagy intolerancia okozhat étvágytalanságot, súlyvesztést. Egy hasi UH sem árthat meg a picinek. Csak, hogy a szervi dolgok tényleg ki legyenek zárva.
2012. júl. 14. 16:52

Az én kisfiam is 11 hónapos, és szintén nem akar enni. 2 hónapja kezdődött a nem evés, és azóta tart, de olyan szinten, h van, h egész nap semmit nem tudok beleszuszakolni a reggeli és esti tápszerén kívül.

Pár napja le-le csúszik egy-egy babpiskóta, vagy nápolyi, de a kanálról még mindíg hallani sem akar..

Engem is érdekelnének tapasztalatok praktikák!

2012. júl. 14. 16:50

Szeretnék én is egy olyan babát ami eszi a rosszat.


Reggelire egy kicsi rossz, ebédre egy kicsi rossz, és vacsorára is.


Napok alatt jóra fordulna a világ. :-))

4. Bogááka (válaszként erre: 2. - Egypt)
2012. júl. 14. 16:50
Jelenleg 8 kg, 3950 g.al született. Lassan hízik, az utóbbi 3 hétben viszont fogyott 110 g.ot.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook