Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
2013. máj. 8. 21:17

Ezt néztétek, próbáltátok? Hmmm...

[link]

739. vébarbi (válaszként erre: 737. - Mazsolás)
2013. máj. 8. 17:25

Megvan a Finacea receptem, csak nem merem felkenni. Kaptam hozzá egy tájékoztatót, hogy mit tegyek, hogy csökkentsem az irritációt. Ez megijeszt egy kicsit...

A teafaolajtól meg nem lettem pirosabb, mint bármitől, amit a fejemre kenek.

A kénes cuccok közül a kénes szapan vagy a kénes krém a jobb? Az utóbbira hol lehet szert tenni?

Istenem... sóvárogva nézegetem a szilveszteri képeket, amin még normális arcszínem volt...és ettől mély depresszióba esek... :I

738. mazsolás (válaszként erre: 735. - Vébarbi)
2013. máj. 8. 09:15
Szerintem irasd fel a Finacea krémet. Most olvastam róla, hogy a benne lévő azelainsav (amivel aknés bőrt is szoktak kezelni) amerikai vizsgálatok szerint picivel hatásosabb a rosacea-ra mint a metronidazolos krémek. Benzoil peroxidot is szoktak bevetni rosacea ellen, csak annak a hátrányait már leírtam.. Eddig ami nekem a leghatásosabb volt az a benzoilperoxid és a kén. (arcra) Fejbőr fertőrlenítésre mehet a kén és a teafaolaj is.
2013. máj. 7. 23:23

Én a teafaolajat már csak a fejbőrömre használom pont ezért mert fokozza a vérbőséget. A hajhagymákat felőlem pezsdítheti. Ha van rajtam atka akkor ott is van az tuti. Arcra inkább csak ként, de azt is óvatosan. Holnap tervezem feliratni a finaceat.

Amúgy az arcom már nem viszket. A fejbőrömön is csillapodott a viszketés. Ott holnap kén-teafaolaj turmixal fogom megmosni. Napközben meg tonikozom 2-szer. Halványodik-halványodik az arcom. :-) Jót tesz neki a kén és a cink is. A göbök ellen az akneroxidot helyettesíteni kell a finacea-val mert erőteljesen oxidálja a bőrt, így a kötőszöveteket is. Amúgy csak este szoktam felkenni az akneroxidot, és úgy hogy előtte nem mosakszok meg vízzel. Eleinte az első 3-4 napon enyhén pirosított, most viszont szinte azonnal színteleníti egy picit a gyulladást.

2013. máj. 7. 19:04

Felkentem a teafaolajat. Fél dl vízbe 10 cseppet tettem használati utasítás szerint, és vattával felkentem az arcomra.

Kipirosodtam tőle és bűzlök :) Borzasztó a szaga!!! Remélem azért hat...

735. vébarbi (válaszként erre: 729. - Mazsolás)
2013. máj. 7. 14:45

A helyzet az, hogy az ereim egész biztosan ramaty állapotban vannak. 25 éves voltam, amikor az első visszér műtétem volt. Nos ha a lábamban az erek olyan sz*r állapotban voltak, hogy 25 évesen műtétre volt szükségem, elképzelhetjük, hogy máshol is ez a helyzet, hiszen ez öröklött kötőszöveti gyengeség...

De azt is tapasztaltam, hogy az érfalak állapotára semmilyen hatással nincs se C vitamin, de Detralex, se vadgesztenye krém, semmi... Ezért nagy renményt nem fűzök ahhoz, hogy az érfalakat erősítve majd javul - vagy legalábbis nem romlik tovább - a rosaceam.

Nyáron pedig a nagy melegben szeretek megmártózni a hűvös vízben és szeretem a hideg sört is :)

Hát nem vagyok túl optimista... Vár rám a lézer!

Köszi minden tanácsot! És irígylem a rózsaszín arcodat :D

Várom a további beszámolókat is :)

734. vébarbi (válaszként erre: 728. - Puchermiklos)
2013. máj. 7. 14:36
Lipobase repair. Csak este ajánlott használni, mert 60 %-a zsír :) Bioderma Atoderm PO Zink napközben. És hydrophil kenőcs. Ezzel mosakodni is lehet. Ezek nekem beváltak bőrszárazságra.
733. Hamil (válaszként erre: 732. - Mazsolás)
2013. máj. 7. 12:09
Háziorvos is felirhatja.
2013. máj. 7. 10:08

Elolvastam a finacea betegtájékoztatót és igazad van jobb az akneroxidnál a finacea mert nem antibiotikum, nincs hozzászokás. El kéne menjek a bőrdokihoz feliratni. :-)

Szerintetek felírja? Csak majdnem nagyítóval látszanak ilyen nagyon apró göbök.XD Az akneroxid meg a kén olyan simára kezelte mintha lecsiszolták volna. A halántékomon látszik de csak nagyon közelről bizonyos szögből nézve a legtöbb, meg az orrom mellett a két orcámon. Viszont a faggyúmirigyek enyhén gyulladtak még, attól rózsaszínes az arcom messziről. Nektek mekkorák és hol vannak?

Az akneroxidnál drágább a finacea de gondolom sokkal kíméletesebb. Az én bőrtipusom zsíros úgyhogy nem bántja az akneroxid sem.

731. Hamil (válaszként erre: 730. - Mazsolás)
2013. máj. 7. 08:44

Az akneroxid,mint a nevében is bent van,a pattanásos ,de leginkább az aknés börre van sztem.

Régen használtam,de nekem semmit nem javitott.

Finaceát kb 2éve használok és szépen visszahúzza a göböket,igaz napi 2x kenem vele,és még mindig jön 2-3,de ez már nem igazán hátráltatja az életminöségem.

2013. máj. 6. 22:55
Nem olvastam még utána, de gondolom hogy a finacea, meg a rosex krém, meg a metroruboril is antibiotikumos. És mivel a göböket anyagcserezavar miatt bekövetkező atka/baktérium fertőzés vagy immunválasz idézi elő, ezért egy idő után rezisztenssé válhatnak a baktériumok ezekre az antibiotikumokra és nem használnak. Sok helyen olvastam interneten rosaceasoktól ilyen tapasztalatot. Ezért jobb legalábbis szerintem az akneroxid. Mert a benzoilperoxidra nem tudnak rezisztenssé válni az egysejtűek. Tény hogy agresszívebb az antibiotikumos krémeknél.
729. mazsolás (válaszként erre: 726. - Vébarbi)
2013. máj. 6. 21:11

Nehogy töményen használd a teafát vagy a kénes cuccost.:-)

Én is már csak kb. 3:1 arányban keverem a mosakodókrémet a kénes samponnal. Így mehet az egész arcomra, ott ahol zsírosabb, ott felkenek plusszba egy kicsi ként még. A fejbőrömre ma töményen használtam teafaolajat. Hehe. Nagyon enyhén egészséges rózsaszín és sima pofim van.XD


A göb? :-)

Nekem lehúzta nagyon vékonyan bekenve az akneroxid, illetve a kénes/mosakodókrémes turmix pakolás is. Minden ami antibakteriális és még jobb ha atkaűző is. :-)

De ez nem egy végleges kezelés így még. Mert rosacea-nál ez visszajöhet.

Ugyanis a göböt nem biztos hogy csak az atka mérgei váltják ki(már akinek az is el van szaporodva). Okoskolbi szerint a bőr ereinek kötőszövet elgyengülésének következtében a lelassult bőranyagcsere miatt méregként hathatnak a bőrre akár a hidratáló krémek is. Gondolom mert nem tudja elszállítani a bőr az anyagokat és szaporodnak a baktériumok benne, vagy a bőr immunrendszere reagálhat a hidratáló krémekre méregként, ezt nem tudom. Olyan mint a lábon a viszeresség, ott is lelassul az anyagcserefolyamat és sok szövődmény alakulhat ki előrehaladott állapotban. Ezért (amint mondja) a rosacea-s bőrt nem ajánlatos kereskedelmi forgalomban kapható túl sok összetevőt tartalmazó krémekkel hidratálni. Emiatt ajánlottam az Ung. sztearin kenőcsöt, mert 2 összetevőjével tökéletesen hidratál és zsirosít is. És a legolcsóbb amit eddig vettem.:-D

Minél kevesebb krémmel és bemaszírozási idővel kell elérni a hidratáltságot. Ez a krém mattosít. Olvasd el a krémmánián.

Belsőleg is kezelni kell ezt a kórt ahhoz hogy végleg eltűnjenek a göbök.

Az erek karbantartására hogy javuljon a bőr anyagcseréje, próbálj mega dózisú c vitamint szedni. Nem kell félni a mega dózis ellen trombitálók érveitől ha elegendő folyadékot iszunk. Mehet akár 3 óránként 1000 mg is:

"Egy 1999-es tanulmány bebizonyította, hogy napi 500 mg C-vitamin, ha hosszú távon fogyasztjuk, a kialakult szív és érrendszeri károsodásokat visszafordítja. 30 nap múlva már jelentkezett a hatás!


2002-ben bebizonyították, hogy a vér magas C-vitamin tartalma védi az érfalak izomzatát, megőrzi az erek rugalmasságát. A vizsgálat napi 2500 mg C-vitamin fogyasztását javasolja."


Én zacskós aszkorbinsav port kezdtem szedni. 500 ft 50 gramm a patikában. A legolcsóbb. Bele lehet keverni a paradicsomlébe, kakaóba, zöld teába, mindenbe amiben sok flavonoid van, hogy megsokszorozódjon a hatása az érfalak védelmére.

Kerüld a napozást, pontosabban a leégést. Nem tesz jót az ereknek és a bőrsejtek DNS-láncainak sem.

Ennyit tudtam segíteni.

Gyógyulj meg! :-)

Magamnak is meg mindenkinek ezt kívánom!

728. puchermiklos (válaszként erre: 726. - Vébarbi)
2013. máj. 6. 20:23
Szia! A bőrszárazságot, hogy tudod kezelni, mivel kened be? Nekem arra nem sikerült még semmit találni ami használna. Mindig nagyon kiszárad az arcom és húzódik.
727. Hamil (válaszként erre: 726. - Vébarbi)
2013. máj. 6. 16:34
Finacea krém,háziorvos is felirja,ez direkt erre van.
726. vébarbi (válaszként erre: 721. - Mazsolás)
2013. máj. 6. 08:45

Tizenéves korom óta száraz az arcbőröm, így aztán ki vagyok képezve a száraz bőr megfelelő ápolása terén. De amig nem jött ez a vacak, hiába volt száraz, mint a papír, nem égett. Max. viszketett egy kicsit.

Azt mondd meg, hogy tüntessem el a göböket! :)

Vettem tegnap teafaolajat, de még nem próbáltam. Ma megpróbálok beszerezni vmi kénes cuccot is.

Aztán indul a mandula :)

2013. máj. 5. 05:56
Ja és nekem a kén is pórusösszehúzó hatásu.
724. mazsolás (válaszként erre: 723. - Hamil)
2013. máj. 5. 05:50

Igen legalábbis nekem javult a bőrképem biztosan állíthatom. Azért kevertem el fele-fele arányban a mosdókenőccsel hogy ne legyen olyan drasztikus az arcbőrnek. Pl. a benzoilperoxidot is a testre 10 %-ost használnak. (A Detergens sulfuratumban is 10% tiszta elemi kén van.) Az arcra viszont eleinte csak 5%-os benzoilperoxidot szoktak kenni, aztán a fentartáshoz elég a 3%-os is. Ugyanígy kalkuláltam a kénnel is az arcbőr érzékenysége miatt.:-)

Kicsit szárít úgyhogy utána hidratálni kell. Leoldja a felesleges szaruréteget, nyugtatja a bőrt mert fertőtlenít. Lemosás előtt legalább 5 percet fenn kell hagyni, ugyanúgy mint a hajas fejbőr mosásakor.

723. Hamil (válaszként erre: 722. - Mazsolás)
2013. máj. 4. 14:43

Ez a hajas fejbör betegségére van, a szeboroára.

Ezt kened az arcodra?Jó?

2013. máj. 4. 08:55

Jó a detergens sulfuratum az arcomnak. :)

Kb. 1:1 arányban összekevertem a tenyeremben a patikai mosdókenőccsel és úgy kentem fel kb. 5 percre. Simább és méghalványabb lett a bőröm. Pusztulnak az atkák. XD

721. mazsolás (válaszként erre: 720. - Vébarbi)
2013. máj. 3. 23:19
Azt tanácsolom ha ég a bőröd, hogy ne szárítsd ki. A tömény teafaolajat felejtsd el stb., A patikai mosdókenőccsel mosakodj, a kénes sampont is ha kipróbálod akkor csak egy picit keverj belőle a mosdókenőcshöz, vagy a teafaolajból is tehetsz hozzá pár cseppet. Mindent óvatosan, nagyon gyengéden csinálj a bőrödön. Gondolok a szárításra, hidratáló bemaszírozásra stb. Fontos az egyensúly hogy hidratált (nem zsíros) legyen a bőröd, mert az égő érzés vízhiány miatt is lehet. Nekem bevált a hidratáláshoz a patikai ung. sztearin kenőcs. Két öszetevője van: sztearin-glicerin. Most az érzékeny bőrödnek ilyen illat-parabén-mentes krém kell. Nekem amikor kiszárította az ichtyolsalic-os kenőcs az arcom és bekem is égett a bőröm, akkor a csak ettől nyugodott meg, és visszaállt a vízháztartás.
720. vébarbi (válaszként erre: 717. - 00301065a7)
2013. máj. 3. 16:09

Nekem állandóan piros az arcom, és ahol piros, ott sok apró göböcske van rajta. És viszket, ÉG!

Ez biztosan a második stádium. Bár nálam első nem volt, mert én nem voltam kipirulós.

2013. máj. 3. 11:31
Nem érzékeny a bőröm, de egy picit kb. 5 perc után kipirosítja. Olyankor már felitatom és pár óra múlva mindig úgy néz ki mintha halványabb lenne mint mielőtt átkentem. Szóval teszi a dolgát. Remélem nem érzik jól magukat az atkák. Nem is viszket annyira. Bár rühatkánál is a 24 órás kénezés valószínű teljesen kinyírja az atkákat mert utána szabad emberekkel érintkezni, ennek ellenére állítólag a viszketés még fennállhat 1-2 hétig. Gondolom nem csak az élő hanem a döglött atkatetemek is irritálhatják a bőrt. Ja és a fejbőröm is 3-4-szer áttonikozom, és szulfokoll kátrányos kénes samponnal mostam meg ma reggel kétszer. Érdekes nem viszket úgy ahogy szokott.
2013. máj. 3. 10:36
Tavalyelőtt én hülye elmentem a naturklinikára, mert ott azt írták, hogy mennyire jó a rosaceara a A mikrohullámos Veinwave hajszálér kezelés. 10 ezer volt/ 1 alkalom. Egyen voltam borzasztó, lett utána az arcom, kb. egy hónapig, nemhogy jobb nem lett. 1 hónap után mondtam a nőnek, hogy nem kell a 2. kezelés, ő meg, hogy: "több kezelés kell és nem mindenkinek hatásos". Hát köszi, 5-6 alakalommal javasolt 2 hetes turnusokba levágtak volna 50-60 ezer forintokra, és nemhogy javítani nem tudtak volna, de a rosszabbításért fizessek? Meg kész tényként közölték az elején ez a tulaj, hogy hatásos, utána meg, ja, hát nem garantált, akkor most mi is van? Arról nem is beszélve, hogy aki a kezelést, szúrásokat csinálta csaj, rámnézett és azt kérdezte, hogy ez rosacea? Ennyire értett hozzá.
717. 00301065a7 (válaszként erre: 716. - Vébarbi)
2013. máj. 3. 10:25

Neked milyen stádiumban van/ milyen tünetekkel?

Nekem "csak" belobban", kipirosodik időnként, de ezt is annyira utálom. :(

716. vébarbi (válaszként erre: 711. - Mazsolás)
2013. máj. 3. 09:04
Nem irritálja az arcod ha töményen felkened?
715. Hamil
2013. máj. 2. 23:29
Kénes sampont bármelyik patikában tudsz venni,és nem is drága.
2013. máj. 2. 21:07
Rühatka ellen ként szoktak felírni és 24 órát a bőrön kell hagyni. A kénes szappant hol lehet venni? Véletlenül észrevettem hogy a Szulfokoll is gyárt kénes arclemosót, amiben gondolom nem sodiumlaurilszulfát, hanem valami bőrbarátabb anyag van. Csak ezt valószínű rendelésre hozatják a patikák.
2013. máj. 2. 19:50
Ha viszont ez ugyanígy van a rosacea-nál is, akkor nekem a halántékom felöl terjedtek el az atkák az arcomra, vagyis a hajas fejbőrről szaporodtak tovább mindenfele. Úgyhogy a fejbőrt is kezelni kell. Van egy nem olcsó sampon, (nem tudom hogy ki szabad-e írni, de másoknak is fontos lehet) Chuleevandevi a neve, ami egy blogíró szerint neki kiírtotta a fejbőréből a demodexet. Mellé napi 2-3-szor tonikozni is kell a viszkető fejbőrt. Az még drágább.
2013. máj. 2. 19:39

Azt olvastam, de nem biztos hogy jó információ, hogy a göb attól van, hogy az immunrendszer termel valamit az atka "hülyeségei" ellen.XD

De ezt nem rosacea-s oldalon, hanem rühatkával foglalkozó oldalon olvastam.

2013. máj. 2. 19:32
Kenegetem a Dm-es teafa olajjal naponta 3-szor töményen az arcom, 5-10 perc után a felesleget felitatom, és azt látom hogy valóban kb. ugyanolyan olyan jó a pórusokra mint a benzoilperoxid. Nem kamu amit az interneten írnak róla. Remélem ki fogja tudni váltani teljesen az akneroxidot, mert az elég durva. Az atkahajtó hatásáról még nem tudok írni, mert kémiai szer nem pusztítja el az atkát, csak talán nem lesz kedvük úgy szaporodni a szagtól, így egy-két hónap mire lecsökken a populáció, és még utána is folytatni kell a kezelést, nehogy visszaszaporodjanak.
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook