Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rooming in vagy sem?!! fórum

Rooming in vagy sem?!! (beszélgetős fórum)


2009. júl. 12. 19:08

csak megjegyezném hogy egy normális rooming in esetén is van lehetőség elvitetni a babát a nővérkékkel ha valaki pihenni akar legtöbb helyen.az anyukák nagy nagy baja hogy egyszerüen nem tájékozódnak a helyi szokásokrol rendesen hagyják magukat sodortatni az árral nem mernek szolni kulturáltan kérdezni ugy meg hiába várunk csodát ha nem nyitjuk ki a szánkat!

nem csak drága magán babszobás helyen lehet megoldani hogy együtt legyen baba-mama esetleg látogatók csak akarni kell és kiállni azért amit szeretnénk.ennyi

26. 4506b4a020 (válaszként erre: 25. - Csbobo)
2009. febr. 3. 14:06

Szia!

Sajnos egyet kell, hogy értsek veled!! Én is épp egy ilyen kórházban szültem, konkrétan a Péterfyben. Kimondom, mert hátha látja valaki, és változtat rajta. Na ott aztán szörnyű a romming in, meg a csecsemőosztály! Amit leírtál, mintha csak róluk szólna. Nekem van olyan ismerősöm, akinek egy hétig kellett bent maradnia, mert a gyerek majdnem kiszáradt, attól, hogy nem adtak neki semmi folyadékot, mert csak ötödik nap indult el a tej!!! Soraidat nem akarom ismételni, de a nemtörődöm bánásmódnak, és a lehetetlen körülményeknek köszönhetően (rooming in 3 ágyasban), nekem teljesen elment a tejem. 3 napig alvás semmi, konkrétan wc-re nem mehettem el, mert ha betoltam a gyerkőcöt, úgy néztek rám, mint a .... Részemről soha többet rooming in, mert nálam úgy látszik, nem ez a gyerek érdeke. DE! Igazából azt gondolom, hogy egy kórháznak az anya elképzeléseit kell támogatni. Nem rossz anya az, aki pihenni szeretne, és nem is szabad senkinek sem ezt plántálni az agyába!!! Kinek mi a megfelelő, nem vagyunk egyformák. Csak a csecsemősöknek azt kéne szem előtt tartani, hogy ők ott segíteni vannak. Mutassák meg, hogy kell szoptatni! És ha éppen pihenni szeretne a kismama, akkor becsülettel vigyázzanak az újszülöttre.

25. csbobo
2009. jan. 2. 20:44

Na azért az tök más szerintem ha egyágyas max. 2 ágyas szobában rooming-in ezünk vagy 5-ösben...


Én is nagy élharcos voltam (ebből írtam a szakdogámat is) hogy óóó én aztán 24 órás rooming int akarok.

Fellépett némi komplikáció pedig gyors, könnyű szülésem volt.

A lényeg hogy 5 ágyas szobába kerültem. Mindenki babája máskor ordított ( az enyémet is beleértve) 5 nap alatt aludtam 6 órát kb. Mire hazamehettünk, hulla voltam, a teljes kétségbeesés határán, a tejem is majdnem elment.

A legnagyobb baj mégis az volt ezzel a 24 órás roomin-in-nel, hogy a csecsemősnővérek ebből azt szűrték le, hogy mindent az anya csináljon, és ha vmire megkértük őket, húzták a szájukat.

Újszülött osztály nem volt egyáltalán, szóval nem is volt hova betolni a gyereket. És amúgy se nézték jó szemmel.

Egy szoba volt ahol a kékfény kezeléses babák voltak, illetve ott dokumentáltak a csecsemősök, ill.ott történt a fürdetés, az oltás és minden ilyesmi.

5 nap alatt szinte az összes nővérrel "megismerkedtünk" persze messzi távolból.

A szoptatásban való segítés ez volt: ebben a mellben semmi tej nincs (lefitymálóan rázogatva a mellet) nem így kell szoptatni anyuka, nem jól van a gyerek mellen, éhezteti ezt a gyereket stb...

Még én is bőgtem, pedig egészségügyis vagyok. Nem beszélve a többi jóérzésű friss kismamáról..


Itt a másik véglet valósult meg, semmit nem adtak a babáknak, még vizet sem!! Emiatt a mi szobánkból 3 jól be is lázasodott...Merthogy egyfolytában legyenek cicin, úgy képződik a tej..értem én, ez világos, de ezzel azt érték el hogy 2 nap alatt mindenkinek tiszta seb és merő vér volt a mellbimbója...ezek után "öröm" a szoptatás :(

Persze a bimbóvédő és a fejőgép bűnös találmányok, nehogy meglássák bárkinél is.

Komolyan azért imádkoztam, hagy jöjjek el minél hamarabb.

És ez egy megyeszékhely bababarát kórháza...hmmm.

2008. szept. 21. 11:38

Én mind a két gyermekemmel roomingines szobában voltam. Vagyis a nagyobbikkal csak nappal, mert éjszaka elvittek. Ez jó volt abbóla szempontból, hogy éjjel tudtam pihenni, de rossz, hogy éjszaka ha sírt a gyerek mert éhesvolt, akkor kapott vizet. így mikor reggel megkaptam néha szenvedtünk az evéssel. Ja és úgy kaptam meg a babát, hogy meg volt fürdetve, tehát tényleg az én dolgom csak az etetés és tisztábatétel volt.

És mikor hazamentünk nem tudtam hogy hogyan is kell a babát megfürdetni.

A második lányommal már egész napos roominginbe voltam. Én fürdettem és ápoltam őt. És ha nagyon fáradt voltam akkor meg lehetett beszélni a csecsemős nővérkével hogy bevitték éjszakára a babát, de ha éhes akkor hozzák ki és megetetem. Ezt meg is tették és nem vízzel tölötték meg a gyereket.

Én nem bántam meg egyik gyereknél sem hogy velm voltak. Így már ismetük egymást mire hazamentünk. És ugye nem utolsó szempont az sem hogy a baba nem óra, hogy 3 óránként egyen. És főleg míg a tejci nem indul be, addig a sűrű melleretétel serkenti ezt a tevékenységet.

És a babát úgy sem azonnal a szülés után kapja meg az anyuka, hiszen ők is tudják, hogy nem egy könnyű menet a szülés.

23. win (válaszként erre: 22. - Sz.Csirke)
2007. nov. 4. 07:08

;))))


Megdumáltuk! Semmi gond!

22. Sz.Csirke (válaszként erre: 21. - Win)
2007. nov. 3. 19:19

Mostmar sajnalom hogy igy fogalmaztam, arra nem gondolva, hogy barki akivel eddig mas nezeteket vallottunk kulonbozo temakban, ezt magara veheti.

Velemenyek megosztasa, atbeszelese a forumok lenyege, en csak abbol az eroszakos gyozkodesbol, es lehurrogasbol nem kerek tobbet, amibol mar eleget kaptam.

21. win (válaszként erre: 20. - Sz.Csirke)
2007. nov. 3. 18:30

Bár tudom, hogy a végét pontosan nekem szántad, (; ))) ) veszem a bátorságot és megjegyzem, hogy jó nektek, hogy ott együtt maradhattok mindannyian. :)))

Sajnos én ilyenről itthon az általános ellátás keretében még nem hallottam, és bent is több időt kell eltölteni.

2007. nov. 3. 14:18

Ahol en fogok szulni, ott szules utan sem viszik el a babat melolled, kesobb is csak ha kered. Nalunk apa is ottmarad velunk, hogy megosszuk a teendoket. Terveink szerint en etetek, addig apa alszik, utana apa kiviszi a szobabol setalni, tisztaba teszi, en alszom:)))) Persze nem lehet tudni hogy fogom erezni magam, es a baba mennyit sir majd. En nagyon remelem, hogy barhogy is alakul, apa segitsegevel meg fogjuk tudni oldani, hogy egyutt maradjunk mind a 3-an, igy a baba igenyeit teljesen ki tudjuk elegiteni. En egyebkent is rosszul vagyok a gondolattol, hogy az en ujszulott pici babamat idegenek elvigyek tolem, akar egy percre is.

Kulonben ha minden siman megy, ez nem tema, mert 24 ora utan hazaengednek...es akkor ugye csak 3-an maradunk:))


Elore koszonom, de nem kerem azok hozzasolasait, akiknek meggyozodese szerint en meg semmit nem tudok csak kepzelek, mivel meg csak varom a gyermekem, es majd rajovok hogy mekkorat tevedtem. Gyozzetek le a masok mindenaron valo gyozkodesenek kenyszeret, es inkabb a temahoz szoljatok hozza.

2007. nov. 3. 14:03

Első terhességemet egy nagyvárosi Kórházban kezdtem,ott volt fogadott orvosom,hozzá fordultam 5 hónapos terhesen is,amikor egy kis "baleset" miatt be kellett feküdnöm a terhespatológiára.Persze egy szobatársammal sűrűn látogattuk az egy emelettel feljebb lévő újszülöttosztályt:)Addig nem volt sok fogalmam a roomingról,vagyis nem tájékozódtam előre a helyi szokásokról.Akkor szembesültem azzal,hogy minimális esély van baba-mama szobába kerülni."ha ép van hely",de ha igen,akkor is csak nappali,éjjelre elviszik a babát.Az újszülöttosztályon és a terhespatológián sem tetszett a csecsemős nővérek hozzáállása,jó hírt egyet sem hallottam róluk.Hazaengedtek,kontrollra mentem,akkor a dokim átküldött a másik helyi egészségügyi intézménybe,ami Klínika néven fut:)Egy kis vizsgálat lett volna csak,de "ottragadtam",valahogy szimpatikusabb volt az egész.Első esetben ügyeletes dokinál szültem a babám,másodjára szintén nála,de akkor már fogadott dokiként,igaz véletlenül pont akko ügyelt...

Egy 6 ágyas kórterembe kerültem,ez azt jelentette,hogy 12en voltunk ott babák-mamák...egyik baba nagyon sírós volt,szopis gondok voltak náluk.Emellett besárgult,és az én babám is,így több napot húztunk le ott.Csak pozitív tapasztalataim vannak a roomingról,amihez maximálisan partnerek voltak a csecsemős nővérkék is.Ha valaki kérte elvitték,egy zokszó,egy megjegyzés nélkül,pihenhetett anyuka ha akart,ha kérte már hozták is vissza.Csak a végső esetben kapott hozzátáplálást a baba,nem teáztaták agyon akkor sem ha ép a nővérkékkel volt.Másodjára telt ház volt,egy terhespatológiás korterembe tettek bennünket babástól,szóval nem volt hely,de megoldották,eszükbe sem jutott hogy szó nélkül elvigyék a babát helyhiányra hivatkozva....szóval nekem csak pozitív tapasztalataim vannak,ennek ellenére elfogadom ha valaki másképp dönt.Nem az első pár naptól lesz valaki jó,vagy kevésbé jó anya...arra még ott van az életünk:)

2007. nov. 3. 13:54
Mindenképp a babával! 24 órában.
2007. nov. 3. 13:52
Szerintem is jobb megoldás, ha kezdettől fogva együtt lehet anya és a pici. Az én kislányom este 8-kor született és amikor visszavittek a szobába 11 körül, őt elvitték a babaőrzőbe, hogy tudjak pihenni, aludni. Persze semmit nem aludtam, ez egy olyan felfokozott lelkiállapot volt, hogy szinte örömmámorban úsztam és azt szerettem volna, ha ott van velem a picim. De csak hajnalban hozták 5 körül az első etetésre. Alig vártam, hogy kézbe vehessem. Ott is volt utána végig velem, ha fürödni mentem vagy volt vmi dolgom, arra a rövid időre betoltam az őrzőbe. Szerintem sokkal jobb megoldás, mint amikor 3 óránként láthatod és etetheted.
16. évi75
2007. nov. 3. 13:25
énis mellette vagyok!!!sajnos az elsö kisfiammal nem tudtam babamamaszobában lenni, nem is tudtam még akkor hogy hogy lenne jó. a másodikkal ott voltam, csak este 10kor vitték el, és fél 6kor hozták. de olyan jó volt vele egész nap!!!!!!!!.és tudtam hogy mit eszik.többet tudtam pihenni, mint ha 3 óránként hozták volna. leírhatatlan érzés a babamama szoba!!!!!!!!!!!!!!
2007. jún. 6. 22:35

Nálunk 24 órás rooming in van, amivel tökéletesen egyetértek. Így ha hazamegy anya és baba, már "rutinos" az anya. A kórházban még akad szakszerű segítség az első pár napon, otthonra így egy kicsit könnyebb már.

Sajnos az én kisfiam első nap nem lehetett velem, mert koraszülött volt kicsit és inkubátorban kellett lennie. Le sem tudtam hunyni a szemem, pedig mindenki a lelkemre kötötte, hogy pihenjek. Aztán az utolsó 2 éjszaka sem lehetett velem, emrt besárgult és ment a kék fény alá éjszakára. :( 5 napot voltunk a kórházban, ebből csak 2 éjszaka lehetett velem. Borzasztóan hiányzott, alig vártam a hajnali 5 órát, hogy hozzák már vissza. Szerencsére nálunk nem tápszereznek, így kihozták szopizni legalább. Édes kis Mazsolám, olyan picurka volt... Most ahogy így írok erről, kibuggyanak a fránya könnyek... Olyan kis védtelenek a babák, a szívem szakadt meg, hogy el kell kicsit válnom tőle, de az Ő érdekében muszáj volt.


Szóval: ROOMING IN!!! :)))

14. win (válaszként erre: 3. - ---)
2007. máj. 30. 14:39

Tökéletesen egytértek Veled!

Én császárral szültem, de amint kimehettem az akkutból, rooming-in-be kértem magam. Utólag azt mondom, a következőnél nem 12 órásba, hanem 24 órásba fogom kérni, pont az általad említett okból. És most már magabiztosabb is leszek.


Emellett ahol én szültem, 1/4 11-1/2 11 körül vitték el a babákat, és 1/2 6-kor hozták vissza. (Volt, hogy a fiamat kihozták 15 perccel korábban, mert sírt az éhségtől.) Este még utána mentünk zuhanyozni, reggel meg legkésőbb 3/4 5-kor keltünk, hogy a tisztálkodással, ágyazással, stb. készen legyünk mire kihozzák a gyerekeket. Éjszaka pedig egyszer hozták őket szopni, akkor is ha a gyerek aludt!!! Szóval semmivel sem volt kénylemetlenebb, mintha bent lettek volna az osztályon, (nappal békésen aludtak) és így is csak 4-5 órákat aludtunk. Nappal gyakorlatilag képtelenség volt aludni a zajtól, bár lehet, hogy másoknak jobb alvókájuk van, mint nekem.:)))


Szóval én a rooming-in mellett szavazok, de temészetes, hogy mindenki válassza azt a megoldást, amit ő a saját habitusa, fizikai-érzelmi állapota és az adott helyzet szerint legjobbnak ítél a gyermeke és ömnaga szempontjából is.

13. Linn
2007. máj. 30. 14:06

Sziasztok!

Én az első fiammal a rooming-in-be kértem magam, igaz, hogy sajna csak a szülés másnapján hozták mellém a babám, de utólag megértem miért. Sajna magamat is alig tudtam ellátni első nap, mert elég súlyos komplikációim voltak, pedig simán szültem. Csak másnap kelhettem volna fel nővéri segítséggel, de persze nővér sehol, de ezt hagyjuk is inkább, máshová tartozik... Szóval nekem nagyon sok erőt adott a felépülésben, hogy ott volt a pici, érte mindig fel kellett kelni, és nem hagyhattam el magam.

Második babámat sajna császárral szültem, és borzasztó russzul éreztem magam, hiába nem emeltem fel a fejem 12 órán belül, mégis megkaptam a "jó" kis fejfájást, és még szédelegtem is. Tudtam, hogy ha hazakerülök, szinte semmi időm nem lesz két gyerkőc mellett pihenni, és gyorsan szerettem volna felépülni, így hát maradtam babám nélkül a császáros szobában. Elég gyakran gondoltam arra, hogy nem kéne e mégis baba-mamás szobába mennem, de utólag már tudom, hogy jól döntöttem, mert az első 2 hónap nagyon húzós volt.

Az egyik volt szobatársam (császáros) átkérte magát rooming-in-be, és nekem sírt, hogy nem segít neki senki, és hogy még éjszakára sem viheti a csecsemőosztályra a babáját.

Amit leírtam saját tapasztalat, nem kioktatásnak, vagy effélének szánom!

12. tini07 (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2007. máj. 30. 08:42

HÁT ÉN IS NAGYON REMÉLEM..............!!!!!!!!!!


Egyetértek.Minden anyának megvan a saját véleménye ,ezt tiszteletben kell tartani mindenkinek!És szerintem ez nagyban függ attól is ,hogy mennyire volt komplikált,megterhelő a szülés a baba és az anya számára is!!

2007. máj. 29. 18:28

A rugalmas rooming híve vagyok, így a 3-ik gyerek után. Ha éhes volt rögtön hozták, ha aludt békésen hagyták a csecsemősök. Jól esett az a pár óra pihenés.

Remélem ez nem olyan topik lesz, ahol a rooming imádók kiosztják majd azokat, akik nem a nap 24 óráját választották. :(

2007. máj. 29. 18:19

Nekem nem volt választási lehetôségem,ahol szültem,az a szokás,hogy nappal az anyukákkal van a baba,este 10-tôl meg reggel 6-ig a csecsemôszobában.

Ennek ellenére nekem szerencsém volt,ugyanis mivel csak három baba volt éppen akkor újszülött a szülészeten,kifertôtlenítették a csecsemôszobát,és bentlétünk utolsó 4 napjára éjszaka is velem lehetett.Nem mondom,hogy nem volt fárasztó,elsô éjjel le sem hunytam a szemem,csak lestem,hogy mit csinál.Egyedül voltam a kórteremben,de akkor sem bánom,hogy így alakult.Itthon sokkal nyugodtabban teltek az elsô éjszakák azáltal,hogy már bent is együtt aludhattunk.

9. Elviracska (válaszként erre: 7. - Hetessycintia)
2007. máj. 29. 17:31
Ez igy van ,velem is ugyanigy volt az első gyerekemet csak az etetésekkor 3 óránként láttam ,és a második gyerekemet viszont ,szűlés után 4 órára ugybehozták ,hogy azóta is velem van...:)))
8. ---
2007. máj. 24. 15:39

Az ember 9 hónapon keresztül arra gondol, hogy milyen lesz a babája ha megszületik, arra vágyik,bárcsak láthatná már!

Egyetlen egyszer sem arra gondol/remélhetőleg!/,hogy milyen jó lesz ha megszületik, beadom a csecsemősöknek-örüljenek neki ők!

Vajon hogy ismerkedik össze a mama és a baba abban a korlátozott időben, amikor kiviszik neki szoptatni? Ha nem tudja megfigyelni etetések közben? Ez majd otthonra marad, hiszen otthon úgyis rooming-in lesz!

2007. máj. 24. 13:52

Hát az első babámmal nem voltam eggyütt amikor szültem,csak enni hozták ki.A másik kettővel pedig a szülés pillanatától kezdve eggyütt vagyunk.Ahogy rámrakták a születés után,azóta is rajtam csüngnek:)

Nem bánom,nem érdekel,hogy velem mi van-lessz,nekik jó legyen.Imádom őket,mérhetetlenül.

Szorosabb a kapcsolatunk,mint az elsővel.Nem tom miért.

2007. máj. 24. 13:41

Sziasztok!

Én is a rooming in megoldás híve vagyok.

Tapasztalatom szerint az első néhány napban a babák annyit alszanak (kipihenvén a születésüket), hogy nemigen volt sok teendőm az enyémmel.Szinte úgy kellett felébreszteni szoptatni.

2 másik anyukával és az ő babáival voltam egy kórteremben, és nem ébredtek fel egymás sírására a kicsik.

Osztom azt a véleményt is, miszerint nem 3 óránként éhezik meg egy baba, különösen az első időszakban nem. Ilyenkor naponta akár 10-12-szer is mellre lehet és kell tenni (igény szerint), mert ez a beinduló tejtermelést is fokozza.

Barátnőm nem rooming-in ellátásban szült, és mivel már a kórházban is cukros vízzel ittatták a gyereket, valamint nem segítették a szoptatást, azóta el is apadt a teje. persze nem biztos, hogy ez az oka. De szerintem nagyon fontos a babának is, hogy ebben a néhány napban éjjel-nappal együtt legyen az anyukával. ilyenkor alakul ki a meghitt anya-gyerek kapcsolat alapja is.

2007. máj. 23. 22:49

Sziasztok!Én császárral szültem (pénteki napon) de vasárnap már mentünk picikémmel a rooming-inbe.Többet szerettem volna Vele lenni nem pedig 3 óránként egy picikét.Nagyon jó volt, hogy ott volt a közelemben.Mondjuk tőlem a friss varratom miatt elvitték éjszakára mert nehéz volt felkelnem az ágyból.Így nekem teljesen jó volt,mert nepközben együtt voltunk,én fürdettem meg s csak utána vitték el.Reggel 6 körül meg már hozták is és persze ilyenkor már nagyon vártam.Szóva szerintem ha valaki jól van a szülés után mindenképp szerencsés választás a rooming-in,de akinek komolyabb fájdalmai vagy más baja van,azért nem gáz a csecsemőszobás módszert választani,hisz ott is jó helyen van a pici,vigyáznak rá.

(saját vélemény)

2007. máj. 23. 22:35

Sziasztok!

Én egész nap a Kicsikémmel voltam, 24 órán keresztül. Az első nap /du. született/ féltem, szinte megfogni is. Lehet, hogy ez butaság, de olyan kis picike volt. Szerintem nagyon jó volt, hogy ott volt velem. Éjjel odavettem magamhoz, mivel szegényem nagyíon sírt, és már semmi nem hatott Rá. Kiderült, hogy fázott, és persze rossz volt Neki egyedül. Hiszen 9 hónapon keresztül együtt voltunk, aztán hirtelen egyedül lett. Ha nem lett vna velem, lehet, hogy még aludni sem tudtam vna, és Ő is végégsírta vna az éjszakát. Én is Őt pl. nem 3 óránként szoptattam meg, volt, hogy az előző evés után csak 2 óra telt el. A két etetés között mindig tudtam pihenni is. Amikor jöttek látogatóba, akkor kicsit ott volt Ő is, aztán bevittem a csecsmő osztályra. Ezzel nem volt gond.

3. ---
2007. máj. 23. 14:00

Lehet, hogy most szerzek két haragost, de én másként látom.Sok-sok tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, de a legfrissebb élményem a "szomszédunokám".

-Ki mondta, hogy a gyerek pont 3 óránként éhes?Lehet, hogy egy fél óra múlva csak szomjas. A csecsemőboxban akkor ugyan sírhat!

Ha nem sírja ki a lelkét, könnyebben is szopik. Próbáltatok már megszoptatni egy ordító babát? nem igen sikerül, az biztos.Ha ez a baba a mamája mellett van-amikor jelez mellre lehet tenni, az is lehet, hogy csak pár percre, és ha megnyugodott, alszik. Pihenhet a mama is!

- a másik előnye:ha a baba igénye szerint szopik-amitől kényelmesebb nem igyen van-nem lesz szükség az ÁLLANDÓ FEJÉSRE ! egy jó hasonlatot hallottam: a mell olyan, mint a wc tartály,ha kicsit húzod le kicsit termel vissza, ha nagyon lehúzod-sokat.Ha igény szerint szoptatsz, annyi tejed lesz, amennyi a gyermekednek kell!!!

- az éjszakáról:ha a baba jelez, megyszoptatod, nem igen fogja felbőgni a házat.Alszol te is nyugodtan tovább, nem úgy, mintaha félálomban mindíg azt hallgatod, hogy a te gyereked sírja-e ki a tüdejét odabenn?

- A látogatók pedig ha nem tudnak annyit várni, míg a babádat megszoptatod és elalszik,az nagyon szomorú!

A LEHETŐSÉG PEDIG MINDÍG ADOTT, HA ENNEK ELLENÉRE SZERETNÉL EGY KICSIT NÉLKÜLE LENNI, BEADD A CSECSEMŐOSZTÁLYRA.

2007. máj. 16. 11:21

Szia!

Mikor még terhes voltam,sokat olvastam erről cikkeket,és én is úgy gondoltam,hogy mindenképp rooming-in szobába szeretnék kerülni.Nem is értettem meg azokat,akik nem ezt választották,mert nem tudtam elképzelni,hogy hogyan lehet kibírni egy teljes éjszakát a pici nélkül szülés után,mivel 9 hónapig mindig együtt voltunk...:)

Mivel abban a kórházban szültem,ahol réges régen nővérként dolgoztam a szülészeten,volt választási lehetőségem,s kértem egy egyágyas roomin-in szobát.Szülés után kiderült,hogy mégsem hozzák ki a babát,esetleg tovább maradhat kinn,ha akarom.Na,ez volt a szerencsém!Totálisan fáradt voltam,alig birtam mozogni,állandóan fejtem,nem volt időm aludni-tehát nem tudtam volna ellátni a kisfiamat.Mint,ahogy Te is írtad,nagyon gyorsan eltelt az a 3 óra,szinte tusolni nem volt időm.

Nem tudom még hány gyermekem lesz a jövőben,de az én tapasztalatom az,hogy nem feltétlenül jó,ha a baba ott van velünk a kórteremben(Persze sok másik anyukának teljesen beválik.)

2007. máj. 16. 08:10

Sziasztok!!


Szeretném tudni mi a véleményetek arról hogy a kismamák szülés után rooming in-es (baba-mama) szobába menjenek az újszülött babával, vagy sem??!!

Ugye a másik lehetőség amikor a kisbaba az újszülött osztályon marad és csak szoptatásapkra hozzák ki az anyukához, aztán visszaviszik.Természetesen éjszaka is bent van az újszülött osztályon!!


Saját véleményem:

-----------------

Nagyban függ attól is hogy a szülő kismamának mennyire volt nehéz,fájdalmas,komplikált a szülés.És hogy a babával is minden renben van-e.Én mikor a kisfiamat szültem (sajnos elég nehéz szülés volt,komplikációk.....),örültem hogy túl vagyok rajta.Alig bírtam sajnos megmozdulni is utána még 2 napig!:-(!nagyon örültem s kicsikémnek de úgy éreztem jobb helye lesz bent az újszülött osztályon.Mivel ha sír fel sem tudtam volna kelni hozzá.Meg hát ugye 3 óránként hozzák ki őket szopizni,és mire utána az ember lefeji a tejet,lezuhanyzik,eszik már megint hozzák is a kicsit!!Ennyi idő szerintem kell a kismamának is,hogy nyugodtan egyen,rendbe tegye magát!!Meg persze jönnek a látogatók is:-)!A rooming in-be szerintem elég kellemetlen lehet ,hogyha elkezd sírni az egyik baba akkor felébreszti az alvókat is.Meg éjszaka is ugyan ez a helyzet.Ne értsétek féllre,teljesen baba-mama párti vagyok(csecsemő és gyermek szakápoló :-) ),de úgy gondolom hogy ennyi pihenésre,regenerálódásra minden kismamának szüksége van.És tényleg az a 3 óra olyan hamar elmegy ,és már hozzák is megint a kicsikét!!meg nyugodtan ki tudja magát pihenni éjszaka is az anyuka.Este 9 az utoló szoptatás és reggel fél 6 kor hozzák ki legközelebb őket.Persze teljesen más az,ahol van olyan lehetőség,hogy külön szoba van minden babána-mamának és még az apuka is bent maradhat :-)!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook