Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Röntgen és szoptatás fórum

Röntgen és szoptatás (beszélgetős fórum)


8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2014. dec. 5. 15:09
Még az asszisztensek is kimennek abból a szobából, ahol a röntengép van, amíg készül a felvétel, tehát csak ott bent sugároz szerintem, már a mellette levő szobákban sem, tehát a folyosón sem gondolnám.
7. 3ac7412569 (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2014. dec. 5. 13:25
Nyugodtan.
6. kristo_f (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2014. dec. 5. 13:20

XXI.században ilyet kérdezni?

Mobiltelefon tv , mikro sugárzásra nem gyanakszol?


Volt valaha egy MSZ824 szabvány, a mai számát nem tudom, ami igen kemény előirásokat tartalmazott a rtg és hasonló sugárveszélyes helyekre.


Mellkas 0,01-0.02 mSv/milliSiver/ a sugárterhelése, az utcán 1 év alatt 2mSv-t kapsz, de ez is csak egy gerinc rtg mennyisége


CT-ek sokkal kevesebb, az MRI-nek meg semmi, nem röntgensugarakkal működik

2014. dec. 5. 09:13
100%, hogy semmilyen rt sugár nem ért! Nagyon szigorú előírások szerint készülnek a rtg helységek a dolgozók és a betegek védelme miatt. Ne aggódj, semmi baj nem lesz.
4. rinike (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2014. dec. 5. 09:11
Engem konkrétan többször röntgeneztek, mert a kislányom 7 hetes korában eltörött a felkarom, és műteni kellett. Felhívtam a védőnőt, megkérdeztem a röntgenasszisztenst, két gyermekorvost, egy baleseti sebészfőorvost, és egyedül a röntgent asszisztens mondta, hogy szerinte egyet fejjek le és dobjam ki, a többiek azt mondták, hogy szoptassak nyugodtan. Azóta 2 éves a kislányom, még szoptattam, amikor egy hónapja neki kellett tüdőröntgent csinálni, és a röntgenasszisztens ragaszkodott hozzá, hogy maradjak mellette a felvétel alatt. Mikor mondtam neki, hogy szoptatok még, azt mondta fejjem le, dobjam ki, de kint a folyosón találkoztam a baleseti sebészemmel, és ő azt mondta, egy alkalomtól nem lesz semmi baja a gyereknek, így most sem dobtam ki.
3. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Cérnacica)
2014. dec. 5. 08:34

Szerintem nem ért, adhatsz neki.

De jön (talán ) eü.-ben dolgozó is erre, ő biztos meg fog nyugtatni.

2014. dec. 5. 08:33
Ha kint voltál, akkor nem. Sugárvédő vakolat és ajtó van körülötte. Ólmos.
2014. dec. 5. 08:30

Sziasztok!


Jelenleg 7 hós a babám. Tegnap este el kellett mennem a mammográfiai vizsgálóba mert egy ideje nagyon fájt a mellem. Természetesen csak uh-t csináltak de kb. 1 órát üldögéltem a vizsgáló előtt amíg folyamatosan ment a gép (röntgen) mire végre kapcsoltam már legalább 5 felvételt megcsináltak. A gép kb. 2 méterre van az ajtótól. Szerintetek ért engem, ezzel együtt az anyatejet vmilyen szórt sugár? Az esti tejet lefejtem de nem tudom mostmár adhatok e neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook