Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Romantika: álom vagy rémálom? fórum

Romantika: álom vagy rémálom? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Romantika: álom vagy rémálom?

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Arón1)
2017. febr. 14. 22:48
Számomra a német irodalmj romantika az! :D
24. Arón1
2017. febr. 14. 22:34
Nem értem. Hol van a rémálom?
2017. febr. 14. 20:48

Az idézetért vissza kellett mennem a cikkhez. Szóval nem igaz, hogy "A romantika az irodalom és a filmművészet nyelve a szerelemre, egy elmélet, teória, hogy milyennek is kéne látnunk azt. "


Romantika szerelem nélkül is létezik, sőt! :D Irodalom, festészet, építészet...

Az irodalmi romantika sem szerelmes regények gyűjtőfogalma. Pl. a német romantika egyik irányzata a kísértethistória. :D

Lehet szerelmes is, de nem kötelezően.

2017. febr. 14. 20:42

A cikkíró már ott téved, hogy a romantikát azonosítja a szerelemmel.

Pedig: "A romantika, vagy romanticizmus szót először az angolok használták, még a XVII. században. Eredetileg annyit jelentett, hogy regénybe illő; s használták annak megjelölésére, hogy valami nem valószínű, valamint olyan tájak jelölésére amelyekre ma már azt mondjuk, vadregényes."

2017. febr. 14. 18:24
hát nekem bejön a romantika, hál' istennek volt is benne részem udvarlás, gyertyafényes vacsorák stb. minden ami kell utána lánykérés esküvő. sokan nem hiszik el de 100 %-osan egymásba zúgtunk és 30 éve elvagyunk mint a nagymama befőttje. szerintem azért létezik még ilyen.
20. Hanami (válaszként erre: 16. - Panna.33)
2017. febr. 14. 17:13
Persze,hogy nem lehet az ember ilyen elvakult. Talán Dumas se szó szerint értette.Az életet tisztelem, és soha nem dobnám el magamtól szánt szándékkal,(legalábbis jelenleg így gondolom)... de akkor is ,szeretek romantikus filmeket nézni, történeteket olvasni, és a helyemet is tudom ebben az életben.
19. Panna.33 (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2017. febr. 14. 17:11
Akkor én férfi vagyok.:D
2017. febr. 14. 16:51
A legtöbb embernek,adott pillanatban,csak álom,melyet szeretne átélni,vagy ismét átélni.Persze a legideálisabb az lenne,ha állandósulna az állapot.Mivel szinte mindenki megégeti párszor magát,ettől az égési sérüléstől való félelmében,nem meri átadni magát az érzésnek.Itt már csak egyetlen kérdés merül fel.Mennyit ér az élet,romantika nélkül?Szerintem annyit,mint az ételek ízek nélkül.
2017. febr. 14. 16:49

ez tényleg egy butuska cikk. már ne is olvasson az ember? :)

a férfiak meg sci-fit, krimit, stb. olvasnak.

16. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Hanami)
2017. febr. 14. 16:43
Ennyire elvakult nem tudnék lenni. Mert nem. Lehet, hogy van, aki szán emiatt, én inkább örülök neki.
15. Leoborta (válaszként erre: 12. - Globus)
2017. febr. 14. 14:53
Neeeeeeeem?!?!?!?
14. Hanami
2017. febr. 14. 13:52

Ejjh pedig....


"Ha meggyűlölne téged az egész világ, akkor is szeretnélek,

és szeretni foglak még akkor is, amikor egyszer két nap fog sütni az égen.

Bújj a föld alá, rohanj keresztül égő tűzön, én mindig követni foglak.

Kölcsönös a mi szerelmünk, és nem választhat el minket senki sem.

És kedvesebbek nekem a veled töltött órák, mint a túlvilág illatos mezői.

Ha meggyűlölnél engem és elűznél magadtól, én akkor is tovább szeretnélek. A te képed tükröződik szemében az én gondolataimnak.

És téged látlak én ébren vagy alva, mindig csak veled beszélek én.

Ha egyszer meghalok, akkor ne mondd, hogy elérkezett az utolsó órám, hanem sírba tett engem hozzád való szerelmem.

És legyek bármily távol tőled, mindig melletted vagyok,

és szemeim csak téged látnak."

Alexandre Dumas

13. e8da813d29 (válaszként erre: 12. - Globus)
2017. febr. 14. 13:49

Én se.

És hogy jön ide a címbeli rémálom?

.......

12. globus
2017. febr. 14. 13:26
Nem is értem, miről van szó...
2017. febr. 14. 11:44
Az én meglátásom az, hogy a mindennapos szerepjátékok az okai annak, hogy a nem megfelelő embert találjuk meg igazi társnak. Nem képmutatás, csak szerepjáték, hiszen a legtöbb élethelyzetben nem a valódi énünket mutatjuk, hanem azt amit a másik szeretne látni bennünk. Tehát, hamis képek alapján áll össze két ember, nem a valódi énjeik alapján választják egymást. Mivel a legtöbb esetben nem is egyeznek az alap értékrend tekintetében, a szerepjátékot pedig egyre nehezebb fenntartani, egy idő után nem lesz jövője a kapcsolatnak. Sosem játszottam szerepet, sem munkahelyen, sem idegenek között és mivel megismerem a szerepet játszókat a legtöbbször "elengedem" őket, nem pazarlom az időmet rájuk, hiszen az élet rövid. Persze az is igaz, hogy akik mindenki elvárásának próbálnak megfelelni saját magukról nem tudják, hogy azok. A romantika létezik, a romantika a lelkek rokonságának, az azonos rezgésszámnak a kivetülése, de lehet, hogy ez csak az én véleményem. :)
2017. febr. 14. 10:49
Húazannyájátnekije!!!
9. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Ikebana3)
2017. febr. 14. 10:49
Két 90%-hez irtó nagy mázli kell, vagy valamilyen felső hatalom. :)
8. Ikebana3 (válaszként erre: 5. - Babyapocakban)
2017. febr. 14. 10:45

Igen.

Én a kölcsönös 90%-ra gondoltam. Ahol csak az egyik fél érzi úgy, de a másik a 60%-nál megelégszik, bizony előfordulhat ez.

7. Ikebana3 (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2017. febr. 14. 10:42
Kiegészítem: Vagy valamelyik fél szolgalelkűen társul a másikhoz és ez neki így megfelelő. Akkor akár hosszú ideig is fennállhat egy kapcsolat.
6. Channa* (válaszként erre: 3. - Babyapocakban)
2017. febr. 14. 10:39

Pedig az utolsó bekezdés erről szól.

Szerintem....

5. babyapocakban (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2017. febr. 14. 10:39
Az sem mindegy, hogy mikor találja meg a "90%"-ost, illetve van-e türelme kivárni, vagy inkább megelégszik egy 60%-ossal, aztán pár év és 1-2 gyerek múlva rájön, hogy szabadulni szeretne a kapcsolatból.
4. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2017. febr. 14. 10:37

A romantikus regények, filmek olyanok egy nő számára, mint egy gyerek számára az altatódal. Elringat és elvezet egy álomvilágba. De azt már az egészen kicsi gyerekek is tudják, hogy az álom nem a valóság. Viszont érdekes módon nagyon sok nő mégis olyan párt keres magának, aki a regényekben vagy a filmeken őt meghódította.

De egy érett személyiség képes arra, hogy felmérje az ilyen mesterségesen megalkotott női ideálok, egy minden vágyott jellemvonással rendelkező pasik a hétköznapokban nem állnák meg a helyüket mellettünk.(legfeljebb ideig-óráig) Tudni kell, hogy ahogy tökéletes nő úgy tökéletes pasi sem létezik.De ezzel együtt mindenki találhat olyan párt, aki számára legalább 90%-ban olyan, akivel összeillik. A kérdés csak az, hogy azt a maradék 10%-ot mennyire vagyunk képesek tolerálni vagy a másik fél bennünk mennyire képes erre.

Ahol csak arra törekszik mindkét fél, hogy azt a 90%-ot a saját elvárásai szerint 100%-ra vigye fel a másikban,de ő nem akar változni, az a kapcsolat rövid életű lesz.

3. babyapocakban (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. febr. 14. 10:34

Szerintem nem ezt írja a cikk, Channa, csak kiragadtál valamit, amit meglovagolhatsz... ;)


Abban teljesen igaza van a cikknek, hogy gyerekkorunktól azt táplálják az agyunkba, hogy pasi, házasság, gyerek. Már a mesék is arról szólnak, hogy egymásra találnak, esküvő és boldogan élnek, míg meg nem halnak. Arról ritkán szólnak a mesék és a romantikus alaptörténetek, hogy hogyan maradjunk boldogok, hogyan tartsuk életben a szerelmet a házasságban akár évtizedekig.

2017. febr. 14. 09:44

Azt gondolom, hogy neked sem olvasnod, sem cikket írnod nem kellene.

Szerinted ennyire buták az emberek/nők? Tényleg azt gondolod, hogy elhisszük, amit egy regényben olvasunk? Szerinted tényleg azt gondoljuk, hogy vannak vámpírok, elienek, stb. Szerinted tényleg nem tudjuk megkülönböztetni a valóságot a könyvenben olvasottól?

Tényleg köszi, hogy legalább az olvasás készséget kinézted belőlünk... .

2017. febr. 14. 09:08
A romantika az irodalom és a filmművészet nyelve a szerelemre, egy elmélet, teória, hogy milyennek is kéne látnunk azt.

Love, amore, liebe, amour, aisuru. Sok szó van a szerelemre hatalmas világunkban. Van aki hisz benne, van aki egyszerűen a megszállottjává válik, de tagadói között is akadnak szép számmal. A romantika az irodalom és a filmművészet nyelve a szerelemre, egy elmélet, teória, hogy milyennek is kéne látnunk azt.

Ugrás a teljes írásra: Romantika: álom vagy rémálom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook