Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokontól több pénzt kérni fórum

Rokontól több pénzt kérni (beszélgetős fórum)

1 2 3
14. epervirág (válaszként erre: 12. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 09:58
Kérdezd meg tőle miért kér többet.
13. rinike (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 09:47
A szerződések (a bérleti is) úgy jönnek létre, hogy a feltételeket mindkét fél elfogadja. Lehet, hogy a másik lánytól is annyit kért, csak az mondta, hogy annyit nem tud fizetni, így a bérbeadó beleegyezett a kevesebbe, míg te elfogadtad az összeget, amit kért. Ha már beleegyeztél a bérleti díjba, utólag már nem szólnék.
2017. szept. 27. 09:45
Nem kevesebbet. Ugyanannyival is megbékélek. És nem a pénzről van szó, hanem az elvről...
11. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 8. - Ikebana3)
2017. szept. 27. 09:43

Forditva is lehetne mondani: csak azert, mert rokon, azert fizessen kevesebbet?

Az uzlet az uzlet.

Altalanos piaci torvenyszeruseg.

10. Natha.lie (válaszként erre: 7. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 27. 09:39
Nagyjából fél éve kezdett el itt lakni az előző
2017. szept. 27. 09:38
Attól, hogy éppen rokonnak adja ki valaki a szobáját , még szksége lehet arra a pénzre, amit egyébként kapna egy idegen bérlőtől. Új bérlőnél könnyebb emelni, mint a réginél, gondolom csak ez történt. Egyébként meg nagyon nem jók az ilyen felemás, tisztázatlan viszonyok. Valóban olyan albérletbe kellene költözni, ahol teljesen tisztázott a jogi helyzet, üzleti alapon működik és semmiféle szívesség szaga nincs egyik oldalról sem.
8. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 09:30
Már az is elég fura, hogy rokontól albérleti díjat szed, de hogy ráadásul még többet is, mint egy idegentől, ez nekem kicsit sok. Szerintem próbálj meg keresni magadnak más helyet. Én azért csak megkérdezném mi az oka, hogy többet kell most fizetni, mint az elődödnek kellett?! Ha a rezsi emelkedését hozza fel vagy hogy a környékben mindenki emeli, hát erre nem lehet mit mondani. Viszont keresnék másik helyet. Mert hiába fizetsz esetleg többet, a végén még hálás is lehetsz, hogy nála lakhattál.
2017. szept. 27. 09:19

Az arak folyamatosan emelkednek. miert pont a lakasberles maradna ki.

Mondjuk a 2-3-4 evvel ezelotti arat kerni??

Osszecuccolni es menni tovabb.

6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 08:45
Keress más albérletet
2017. szept. 27. 08:41
Nem feltétlen jó rokonnál lakni. Gyerekem volt rokonnál albérletben. Semmivel sem kért kevesebbet, mint a többi diák albérlőjétől, sőt a gyerekemnek kellet összeszedni a havi díjat a többiektől és ha bármi gond volt mindég a gyerekemnek kellett megoldani. Ezen kívül még "hálásnak" is kellett lennünk, amit ilyen-olyan ajándékokkal kellett kifejeznünk. A végén meg nem győztük hallgatni, hogy milyen jó bérlőket találna, ha "netán" mi bejutnánk a kollégiumba. Tehát nem jó megtűrtnek lenni. Lehet, hogy tőled is így szeretne megszabadulni mi hamarabb a kedves rokon.
2017. szept. 27. 08:36
Fix a rezsi, minden hónapban ugyanannyit fizetek én is, az előző lánnnyal is ugyanígy volt, csak tőle egy 10-essel evesebbet kértek...
2017. szept. 27. 08:07

Az a kettejuk dolga.

Idegennel kevesebbe kerulne a rezsi?

Nem eppen kellemes dolog valakit kerulgetnie az embernek a sajat lakasaban.

a berleti arak emelkedtek... vagy menj el idegenhez lakni.

2. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 08:06
Kérdezd meg egyenesen, hogy tőled miért kér többet.
2017. szept. 27. 08:01

Sziasztok!

Egészen közeli rokonommal élek együtt az ő lakásában, amit nemrég vásároltak. Előttem egy másik lány élt itt, akitől jóval kevesebb bérleti díjat kértek. Nekem ez elég fájó pont, a családunk többsoron szétszakad, és rosszul esik, hogy az unokatestvérem belőlem akar hasznot húzni. Hogyan lehetne ezt a témát felhozni úgy, hogy ne jöjjek ki rosszul belőle? Vagy Ti nem tennétek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook