Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokontól több pénzt kérni fórum

Rokontól több pénzt kérni (beszélgetős fórum)

1 2 3
44. trapiti (válaszként erre: 41. - 31bc25d879)
2017. szept. 27. 17:16
Azért megnénézném én azt a lakást amit 30+rezsiért adnak ki...
43. trapiti (válaszként erre: 40. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 17:15
Amikor döntöttél akkor tudtad az összeget? Gondolom... Nyilván sokminden szólt mellette, vagy különben nem értem a döntsét. Utólag mégsem tetszik? Szerintem ha nem titkolta a bérleti díjat ill. nem a megállapodás után emelt akkor ő korrekt volt. Amúgy a 30+rezsi nehogy azt hidd hogy lényegesen kevesebb mint az 50... (plusz ugye minimum két havi kaució, minimum egy éves szerződés, manapság már közjegyző előtt tett nyilatkozat arról hogy szerződésszegés esetén kiköltöztethető vagy bírósági eljárás nélkül is azonnal, aminek a költsége a bérlőt terheli stb.) szóval szerintem számolj és ha megéri így is, akkor költözz. Nem gondolkodsz reálisan szerintem, de ha elégedetlen vagy akkor változtatni kell. Mellesleg manapság 5 perc kiadni egy lakást vagy szobát és általában a kiadók válogatnak, nem a bérlők.
42. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 40. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 17:10
Hogy tudtad meg a kisebb osszeget?
2017. szept. 27. 17:07
Én ha ugyanannyit fizetnék egy önálló lakásért ahol én vagyok otthon és azt fogadok és akkor akit akarok, azt csinálok amit akarok, biztos odamennék és nem alkalmazkodnék senkihez. Még egy rokonhoz sem.
2017. szept. 27. 17:01

50-et fizetek, de vannak 30 +rezsiért is lakások felénk. Nem elköltözni akarok, de szerintem ez nem korrekt, hogy többet kér tőlem. Ha kevesebbet kérne, mint a másik lánytól, nyilván ez a dolog pozitívumként érne, ha 40-et fizetnék én is érte, fairnek érezném a dolgot. Nem kelett befogadni engem, mehettem volna máshova is, illetve a koleszba is felvettek, de ezt választottam. Nem ingyenélő vagyok, normálisan kifizettem már az októbert is.

Még mindig nem az összegről van szó, de szerintem mindenki, aki egy hasonló helyzetben lévő kedvezményezettet lát, elgondolkodik a dolgon.

39. emagdi (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2017. szept. 27. 16:12

valószínű, hogy segíteni akart a tulaj, és befogadta kedvező áron az unokatestvért.

aki aztán olyan szinten felháborodik, hogy még fórumot is indít :S :S


ahogy hallom, csillagászati áron vannak az albérletek, és még így sem könnyű normálisat találni... szóval szerintem a topikindítónak el kellene gondolkodni, hogy mi is valójában a helyzet.... (ha tényleg drágán bérli a lakást, akkor menjen jobb helyen levő, jobb állapotúba, ugyanennyiért v olcsóbban. ha nem, akkor meg kezdjen el hálás lenni azért, hogy rokonnál lakhat)

38. gabbbicica (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2017. szept. 27. 16:09
erre nem gondoltm, de milyen igazad van :D
37. trapiti (válaszként erre: 34. - Gabbbicica)
2017. szept. 27. 16:08
A legjobb ha te oda se költözöl hogy ne zavard az unokatesót :D
36. trapiti (válaszként erre: 30. - Syria)
2017. szept. 27. 16:07
Szerinted miért ad ki valaki egy szobát? Hogy ne legyen egyedül otthon???? Nyilván szükség van a bevételre. Jobban járna egy korrekten fizető idegennel.piaci áron.
35. trapiti (válaszként erre: 30. - Syria)
2017. szept. 27. 16:05
Nem olyan biztos az hogy jobb rokonnal lakni. Egy idegen ha korrekt akkor jobb mint egy rokon akinek nincs kedve fizetni.
34. gabbbicica (válaszként erre: 30. - Syria)
2017. szept. 27. 16:04
De ez komoly? ha sikerül vennem egy lakást, akkor kb ingyen kellene odavennem az unokatesómat, akinek nem sikerül???gondolom, ha nem kellene a pénz, akkor inkább egyedül lakna, mint lakótárssal. Lehet,a hitelre kell a lóvé, amit a szoba kiadásával keres.
2017. szept. 27. 16:03
Kár az ilyenen puffogni, megállapodtatok, kezet adtál rá...
32. trapiti (válaszként erre: 8. - Ikebana3)
2017. szept. 27. 16:03
Na az ilyen elképzelések miatt nem adnám ki soha rokonnak a lakásomat. Ha olyan a viszony és a helyzet hogy szükség van rá és megtehetném akkor odaadom a lakást ingyen de ha a rokon nincs bajban és nekünk is kell a bevétel akkor piaci áron legyen bérlő a lakásban.
31. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 16:02

Én úgy látom, hogy nem belőled akar hasznot húzni. Idegennek is kiadhatta volna, lehet, hogy még többért is. A rezsi fele meg akkor is annyi, amennyi, ha idegen, ha rokon lakik ott.


Nézz körbe az albik és árak közt, és ha nem jó ott lakni, és találsz jobbat hasonló áron, akkor költözz el. Ha minden drágább, akkor pedig ne szólj emiatt.

30. syria (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 16:00

Úgy tűnik, a családod szétszakadása folytatódik. :( Ha a szülők, testvérek nem tartanak össze, legalább az unokatestvéreknek kellene.

Ha a rokonodnak fontos a pénz, nem tudsz belőle jól kijönni. Nem merem mondani, hogy jó érv lenne: mégiscsak jobb unokatestvérrel együtt lakni, mint vadidegennel.

Nem tudom, mint tennék a helyedben. Első körben megpróbálnám meggyőzni, aztán ha nem sikerül, nyilván más lakhatási lehetőséget keresnék, s meghagynám neki az örömöt: húzzon hasznot abból, akiből jó szájízzel tud.

29. trapiti (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 15:59
Költözz albérletbe piaci áron. Az tiszta ügy, szerződéssel korrekten.
28. gabbbicica (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2017. szept. 27. 15:58
nem tudjuk mennyi a 10 000-rel több. Lehet, hogy ennyiből nem tud elmenni a fenébe, mert a mai árak mellett így is baráti.
27. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 15:27

Az unokatestvér nem egész közeli rokon. A közeli rokon a testvérek, szülők és gyermekek.


Miután elfogadtad, hogy ennyit fizetsz, tényleg kellemetlen lenne szóba hozni, hogy az előző bérlője 10 ezerrel kevesebbet fizetett.

Végül is ő a kiadó, ő szabja az árat (mit elfogadtál) és ő fog befogadni ezért a lakásába.

Szerintem másnak is ezt az árat mondta volna. Lehet, a korábbi bérlő után rájött, hogy túl alacsony árat kért.

10 ezer nem nagy emelés a mai árak mellett.


Mindemellett, mivel rokonaid, gondolom meghívnak az asztalukhoz is. Ez más társbérletben ez nem fordulna elő.


Ha annyira zavar, keress olcsóbbat!


Rokont sosem fogadnék be már.

Korábbi, nagyobb lakásomban lakott velem két unokatestvérem is.

Egy dolgot kértem: a közös költség felét.

Az egyik hónapokig nem fizetett, és mikor szóvá tettem, még én voltam a rossz rokon.


Tartási kötelezettsége mindenkinek csak a szülei és gyermekei felé van.

Hogy ezen túl kit fogad be, az mindenkinek a saját hülyesége.

26. emagdi
2017. szept. 27. 15:24

arról még nem volt szó, hogy az, amennyit most fizetsz, az amúgy a mostani piaci árakhoz képest hogyan viszonyul? többet fizetsz? akkor irány másik albérlet, amit kevesebbért megkapsz!

viszont ha még így is kevesebbet, akkor örülj neki, és legyél hálás a rokonodnak, hogy kerülget téged a saját lakásában.

25. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2017. szept. 27. 14:44
bakker ! de jó h nincsenek ilyen rokonaim :( se olyan akitől kérnék :( se olyan , akinek adnék a nincsből :( / de azt sem kockáztatnám meg , h kezesnek elmenjek , mert láttam már olyat , h a végén éppen a kezes jutott koldusbotra :( és abba se mennék bele soha , h ráterheljék a házikónkra a kölcsönt ! brrrrrrrrrrr !
24. plavalaguna (válaszként erre: 22. - Forrest2010)
2017. szept. 27. 14:37
mi akár nyaralni is megyünk együtt barátokkal. Ez a kinek hogy kategória ,)
23. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2017. szept. 27. 14:34
Rokon gyereke építkezett, a banki hitel nem volt elég, anyuka dupla kamatra adott nekik kölcsön.:((
22. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Plavalaguna)
2017. szept. 27. 14:23
:) " ....max pár hetes vendégség ok " akármilyen kedves vendég 3 napig éppen elég :))))))))))))))
21. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 14:18
én simán elmennék innen a fenébe.
20. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 27. 13:57

Mit jelent az egeszen kozeli rokon??? Om anyanak apanak nem fizetsz berleti dijat csak rezsit meg ha vmi elromlik megcsinaltatod. De kb ennyi. Minden mas esetben az uzlet az uzlet. En siman fizetnek tesomnak is. Pedig joban vagyunk. Ha o ajandekot akar adni az is tuszta sor. De a lakhatasom nem kell megoldja egy rokon se hosszutavon. Nyilvan max par hetes vendegseg ok. De minden afelett adott viszony kerdese. Ha olyan a viszony es megteheti akkor ugyse ker penzt. De ez tisztazva van.

A korrekt elszamolas a baratsag egyik alappillere.

2017. szept. 27. 13:55

A legnagyobb butaság mindenre fixen fizetni. Eleve itt a buktató, lehet nem is annyi a fogyasztásod mint amit elkérnek.

Nem jó rokonnál lakni.

2017. szept. 27. 12:18

Ha már egyszer megállapodtál vele, hogy mennyit kér, és te rábólintottál, akkor pont nem tesz jót a rokoni kapcsolatok építésének, ha utólag elkezdesz alkudozni, hogy te mégis inkább kevesebbet fizetnél.

Fölösleges azon filóznod, hogy az előző lánytól miért kért kevesebbet, attól még ez most ennyi.

2017. szept. 27. 11:54
Mashol is lehetnek ugyanugy problemai.
16. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Ikebana3)
2017. szept. 27. 11:50
épp ma mesélte a lányom , h 1 ismerőse otthon !!!! a saját szüleinél fizet bérleti díjat !!!! nem hozzájárul a rezsihez !!!!! hanem........
2017. szept. 27. 11:30

Keress másik albérletet. Ha csak a fórumkiírásaidat nézem, nem érzed ott jól magad, a kákán is csomót...

Jobban jár mindenki, ha költözöl...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook