Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkantsági járadék kifizetése fórum

Rokkantsági járadék kifizetése (beszélgetős fórum)

7. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 6. - Princes47)
2009. okt. 7. 18:46

A megállapítás és a folyósitás nem egy dolog. Általában a megállapítás ideje lehet hosszadalmas, mivel a munkaviszony igazolás általában több időt vesz igénybe, azután készül a megállapitó határozat, melyet elküldenek a folyósítószervnek- ez

a Nyugdijfolyósító Igazgatóság, aki intézkedik az ellátás utalásáról ez a rövidebb idő. Előleget valóban lehet kérni, a megállapitótól és ezt az elszámolásból levonnak, tehát az egyösszegű kifizetésből.

2009. okt. 6. 20:04

Szia !

A kifizetés történhet úgy is hogy előleget folyósítanak. Én még egy esetben sem hallottam hogy ilyen sokára állapították volna meg a járandóságot. Tehát lehet kérni, ha ilyen nagy az átfutási idő akkor kérj előleget. A mi megyénkben 30-35 nap után már folyószámlára utalták az összeget.

2009. okt. 6. 19:35
"azt" bocsi
2009. okt. 6. 19:35

A határozatban meg van állapitva, hogy mikortól jár az ellátás és a határozat kézhezvételétől 30 nap az utalás időpontja. Az utalás visszamenőleg is történik, ez az egyösszegű kifizetés. A folyósitószerv (gondolom a Nyugdíjfolyósitó Igazgatóság havonta egyszer utalja át az ellátásokat a számlákra, illetve a postára. A posta

külön rendelkezik a kifizetések időpontjáról, hogy az mikor van azi a postás tudja megmondani, van erre forma nyomtatványuk.

3. kisfüles (válaszként erre: 1. - Endris)
2009. okt. 6. 18:45
Engem ugyan 14 éve százalékoltak le,de én fél évet vártam a pénzre a határozat kézhezvételétől.Édesanyám másfél éve lett előrehozott öregségi nyugdíjas,ő is körülbelül ennyit várt a határozattól az első nyugdíjig.Viszont fél évi pénzt egyben kifizetnek.
2009. okt. 6. 18:20

Két fórum is van, ahol választ kaphatsz:

1. "Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat?"

2. "Rokkantnyugdíj"

2009. okt. 6. 18:15

A segítségeteket szeretném kérni, aki már volt ilyen helyzetben, ha rokkantsági járadékot állapítanak meg, a határozat kézhezvételétől számítva mennyi a kifizetési idő?

Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook