Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi a rokkantsági ellátás mértéke? fórum

Mennyi a rokkantsági ellátás mértéke? (tudásbázis kérdés)


5. jucika33 (válaszként erre: 4. - Alessandro)
2021. júl. 16. 08:45
Hát mi nem ketten vagyunk, hanem négyen a két gyerekkel. És a férjem nem hiszem, hogy ennyit kapna, mert ez több mint az átlagfizetésének a 60-70 százaléka. :-( Azért szeretném pontosan érteni a dolgot, mert lehet, hogy egyszerűen betegállományban érdemes maradni, de még nem értem az egész dolgot.
4. Alessandro (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2021. júl. 15. 11:18
Azért abból már meg lehet élni szerényen még két embernek is, ha nincs mellette törlesztő részlet vagy extra kiadások. Persze, ha vannak ilyen nagyobb rendszeres kiadások, akkor valóban szükséges mellette más bevétel után is nézni vagy az extra kiadásokat lenullázni, minimalizálni.
3. jucika33 (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2021. júl. 15. 11:09
Köszönöm. Azt nem tudod véletlenül, hogy hogy állapítják meg? Honnan tudhatom előre, hogy kaphatja-e a max összeget? Mi alapján teszik olyan kategóriába? Az én férjem pillanatnyilag nem tud dolgozni egyáltalán, olyan gyenge, de nem tudom, hogy egy bizottság is így gondolja-e.
2021. júl. 15. 09:49

Ez a 161310 már nettó, ennyit kaphatsz max kézhez.

Lehet mellette dolgozni ha esetleg tudsz valamilyen munkát végezni, csak ebből nem lehet megélni. Nálunk férjem a max összeget kapja de dolgozik mellette 4 órában illetve én is dolgozok így megélünk.

2021. júl. 15. 08:04
Azoktól kérdezem, akik érintettek: Kaptam egy táblázatot az okmányirodában a rokkantsági ellátásról, ami szerint a maximum, amit kaphat a beteg, az bruttó 161310 Ft. Ez ugyanúgy válik nettóvá, mint a rendes fizetés, vagy mit nem vonunk le belőle? Jól látom, hogy ez kevesebb, mint a betegállomány? Aki ezt kapja, az hogy él meg belőle, hiszen dolgozni nem tud? Erősen érint, így némileg foglalkoztat és igencsak aggaszt a dolog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook