Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rokkantsági ellátás... fellebezhetek? fórum

Rokkantsági ellátás... fellebezhetek? (tudásbázis kérdés)


28. Enough
2017. márc. 22. 14:44
Nem érdemes, sokáig önkormányzatnál dolgoztam, nagyon sok emberrel találkoztam, akik kilátástalan helyzetben voltak, felülvizsgálták őket, nem voltak megelégedve - jogosan-.... fellebbeztek, erre még rosszabb határozat született. Szörnyű, de ez van! Ha panaszkodsz, még jobban kitolnak veled.
27. forrest2010 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 22. 09:17
:( még nem is kell mindennel megkent csalónak lenni ahhoz , h benne maradhasson valaki a rendszerükbe ! ha mázlija van , akkor már elérte rég a nyd korhatárát ! és élvezi a nyd-at , ami ha volt is 10en év munkaviszonya , az évenkénti emelésekkel már nem éppen minimál nyd ! / persze , ha nem volt annyira alacsony a fizuja hajdanán ! / aki 25-30 évig kapta az emeléseket , ha nem is 100ezrek a nyd-a de 40-50 e ft-nál azért cseppet több ! és dolgozni se dolgozott érte 40-2-4-5 évet ! mint ma sokan az utóbbi évek bérezésének köszönhetően ! na + az utóbbi évek emelései sem tettek jót a hosszú szolgálati idővel rendelkező emberkék nyd emelésének !
26. gizus58 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. márc. 20. 17:48
Igazán sajnálom! De ha nem bírja a munkát, indítsa el újra állapot rosszabbodás címen,kihegyezve a mozgás szervi dolgokra.Hátha akkor megkapná. Jobbulást kívánok neki!
25. Channa* (válaszként erre: 23. - Gizus58)
2017. márc. 20. 05:11

A leszázalékolás neki a második műtét előtt lett volna fontos, mert nem tudta még akkor, hogy mikor lesz, és meddig fog tartani a felépülés.

A műtét után 1-2 héttel kapta meg a végzést, hogy nem jár neki semmi. Fél évig még gyógyulgatott és január közepe óta dolgozik újra.

Persze közben kiderült, hogy a térdébe is kellene protézis, de azt húzza, mert pénzt kell keresnie most....

Ha megint lesz egy kis tartalékja, akkor jön a térdprotézis műtét...

24. Channa* (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 20. 05:07

Igen, azt mondta a háziorvos, hogy csak annyi kellett volna még ahhoz, hogy kapjon valamit...


A tesóm nem foglalkozott vele...

23. gizus58 (válaszként erre: 22. - Gizus58)
2017. márc. 19. 21:37
50%.nál már talán megkapná, igaz függ korától is. A mozgás romlása alapján kéne beadni a kérvényt, friss, erősebb szakorvosi papírral.
22. gizus58 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2017. márc. 19. 21:32
Sajnos ez igaz, hogy erre a százalék ppntra nem jár rokkantsági., Az alkoholistákkal kapcsolatban egyet értek veled. Azért meg kellene próbálni állapoztromlás néven újra beadni a kérvényt, talán. mostlehet sikerrel járna.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Channa*)
2017. márc. 19. 19:38

Az a 3% hova lett?


Testvéremnek is ilyen szépen számolták ki a %-ot.


Átnézték, és így leszázalékolták.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Globus)
2017. márc. 19. 19:16
Igen.
19. globus (válaszként erre: 18. - Channa*)
2017. márc. 19. 19:02
Inzulinos cukorbeteg?
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Gizus58)
2017. márc. 19. 18:55

Nem jár pénz. a hallása miatt, csak az igazolvány. Közgyógyot akkor ítélték meg neki, amikor nem volt állása. A cukorbetegségére van adó visszaigénylési lehetőség és ennyi.

Azért nem kapott rokkant ellátást, mert a bizottság szerint 43% ban munkaképes és az egészség károsodás 48%.

Röhejes! Az alkoholistákat meg leszázalékolják, pedig nekik csak inniuk nem kellene....

17. gizus58 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. márc. 19. 10:26

De a hallás károsodása miatt biztos kap fogyatékossági támogatást, ez nem rokkant ellátás.Házi orvos papírja alapján nem adnak közgyógyot, hacsak méltányossági alapon nem ,mert annyira kevés a jövedelme. A "süket igazolványt",bár ezt a szót nem szeretem inkább halláskárosodási igazolványt pedig szak szakértői bizottsági igazolás után kaphat.Azzal meg együtt jár valamennyi kis pénz nem sok.

Sajnálom hogy nem kapott rokkantságit, lehet hogy a két ellátást nem lehet folyósítan egyszerre ezt nem tudom.

16. Channa* (válaszként erre: 15. - Gizus58)
2017. márc. 19. 08:00

Nem, nem kap semmiféle támogatás, hacsak nem a közgyógyra és a süket igazolványra gondolsz.

Sosem százalékolták le, mert a bizottság szerint munkaképes.


És mint írtam a bizottság annak ellenére nem adott neki még átmenetileg sem rokkant ellátást, hogy a csípőprotézise miatt 2 évig menni sem tudott a fájdalmai miatt, illetve van neki sok-sok más tartós betegsége.


A közgyógy és a süket igazolványa már évek óta meg van neki, már az elszúrt protézis előtt is meg volt, azaz ez nem függ a rokkantsági ellátástól.

15. gizus58 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. márc. 18. 20:44
Ő biztos fogyatékossági támogatást kap, így jogosult aközgyógyra, és a parkolási igazolványra. őm is jogosultak rá a betegségük alapján,ha hallókészüléket viselnek, ez tartós fogyatékosságnak minősül.
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Gizus58)
2017. márc. 18. 19:29

A tesómat nem százalékolták le, de rokkant parkolási engedélye és közgyógya van.

Ja, meg utazási kedvezménye, mert van süket igazolványa, ugyan is a fülét műtötték és bár hall valamennyire, de jobban hall a készülékével....

13. gizus58 (válaszként erre: 11. - Cservenák Vali)
2017. márc. 18. 16:33
Évente emelik az öregségi nyugdíj százalékával megegyezően minden januárban.
12. gizus58 (válaszként erre: 10. - Cservenák Vali)
2017. márc. 18. 16:29
Ez magasabb fok mint a B2. Ha megfellebbezed lehet visszaminősítenek B2 be. Kedvezmény??Utazási szelvény jár,ezt tudom. Ha mozgásban korlátozott vagy, akkor parkolási kártyát lehet igényelni a kormányhivatalban de nagyon kevesen kapják meg.Illetve, ha olyan a betegség, akkor közgyógy igazolványt, de ez is szűk, speciális esetben igénylelhető.
2017. márc. 18. 15:44
A C2 re nem jár semmiféle kedvezmény?
10. Cservenák Vali (válaszként erre: 6. - Gizus58)
2017. márc. 18. 15:42
B2 ben voltam most meg c2 ben vagyok szintén rokk ellátást kapok mint elötte csak most 13ft-al többet. nem 31500-ft-ot hanem 43900 ft-ot
9. Cservenák Vali (válaszként erre: 6. - Gizus58)
2017. márc. 18. 15:40
50% és C2 43900ft
8. Channa* (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 18. 14:36

"Amint írták nagyon sok tényleg beteg embernek nem adják meg leszázalékolást, vagy nem olyat, ami után bármi összeg is járhat. "


Ez így igaz. A tesóm 2,5 évig egy fillért sem kapott annak ellenére, hogy járni nem bírt.

Villanyszerelő egyébként, és alig bír felmenni a létrára még mindig, de dolgoznia kell. Persze, nem is úgy akarta, hogy ezen túl abból a minimális összegből él meg a nyugdíjig, de azért, amikor még ennyit sem tudott dolgozni, jól jött volna neki egy kis pénz....

7. Channa* (válaszként erre: 4. - Lisy50)
2017. márc. 18. 14:33

A gerincsérv népbetegség, ahogy a legtöbb, amivel szinte lehetetlen munkát végezni.

Az alkoholizmus viszont leszázalékolással jár (tudomásom szerint).


Itt a hoxán olvastam olyanról is, akinek pont olyan bajai vannak mint nekem. Pajzsmirigy betegség, gerincsérv és ezzel le van százalékolva. Én meg pl. dolgozok. Igaz, én egy meleg irodában ücsörgök....

6. gizus58 (válaszként erre: 2. - Cservenák Vali)
2017. márc. 18. 11:28

Sajnos ,nem minden betegséget tudnak figyelembe venni, a százalék pontoknál.

Lehet fellebbezni 15 napon belül, másodfokra, csak nem biztos hogy érdemes.Még az is lehet hogy másodfokon még ennyit sem állapítanak meg ,visszaminősítenek , de ha szerencsés vagy, akkor talán , több százalékot adnak.semmi sem biztos! Ez nagyban függ az orvostól is aki megnézi a papírokat. C2 vel rokkantsági nyugdíjat kaptál, ha visszaminősítenek B2 re azzzal csak járadékos lehetsz. Mennyi az össz egészségi károsodás hány százalék?? Ez a határozat második oldalán van azt hiszem..

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Cservenák Vali)
2017. márc. 18. 11:27

Lehet fellebbezéssel élni, de a pakliban az is benne van, hogy másodfokon akár rosszabb (visszaminősítés lesz).


Amint írták nagyon sok tényleg beteg embernek nem adják meg leszázalékolást, vagy nem olyat, ami után bármi összeg is járhat.


Viszont vannak minden hájjal megkent csalók, akik hazudnak, mint a vízfolyás és leszázalékolják őket. Minden csínját-bínját ismerik, mi az amivel nem kell 2 szalmaszálat keresztbe tenni, de kapjanak pénzt.



Az igazi betegeknek, jó egészséget kívánok!

2017. márc. 18. 08:23
Az én férjemet 2x műtötték gerincsérvvel,másodiknál el is fertőzték,a papírjára ráírták hogy álló,ülő munkát nem végezhet,nem százalékolták le,(sajnos fekvő munkát nem talált),évek óta fájdalmakkal él,közmunkán egy iskolában kert takarítónak akarták küldeni,nem tudta csinálni,ezért kitették,a főorvos asszony azt mondta hogy ezzel le kellett volna százalékolniuk, de nem.Sajnos sok az igazságtalanság!!!
2017. márc. 18. 07:46

Lehet, hogy a figyelmen kívül hagyott diagnózisok nem számítanak olyannak, amelyre ellátás járhatna.


A tesóm cukorbeteg, kapott egy csípőprotézist, amit elrontottak, majd egy újat és még mindig nem jó, emellett magas a vérnyomása, köszvényes, depressziós és nem százalékolták le.

Nagy nehezen újra munkába állt, de a lába folyamatosan fáj....

2017. márc. 18. 07:15
A napokban kaptam meg a rokk.határozatot és a C2 be soroltak ami annyit jelent,hogy 43.900 ft-ot állapitottak meg. Ez idáig rendben is volna csak amikor elkezdtem olvasni a határozatot több diagnózis is kimaradt persze minden papirom be lett adva, csak a drnő szerintem megsem nézte ilyenkor mit tegyek fellebbezés stb?
2017. márc. 18. 07:13
Rokkantsági ellátás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook