Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rohangáló gyerek, mérges szomszéd - Mit lehet tenni? fórum

Rohangáló gyerek, mérges szomszéd - Mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Ankamacko (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2016. máj. 30. 17:43

Nyugodtan trambulinozhat énekelve, zenét hallgatva, nevetgélve, de két 13 éves gyereknek nem kellene folyamatosan artikulálatlanul ordítani. Anélkül is megy a trambulin.

Biztos lehetsz benne, hogy én a saját gyerekemet sem engedem bizonyos decibel felett ordítani, mert nem szeretném, ha zavarna bárkit is. Engem sem.


Nincs is semmi baj a zenével, a fűnyíróval, fúróval sem. Ezek az élet részei. Az üvöltözés, sikítás nem.

68. Channa* (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
2016. máj. 30. 17:09

Nem azért írtam:DD

Hanem azért, mert gondolom nem vettem észre, hogy a touchpad-al kijelöltem és töröltem a a hozzászólásomból és így értelmetlen lett az első mondatom:DDD


Igen, biztos mindenkinek más az idegesítő. Én pl. vidéken felkelek az összes kutyára, kakasra, stb., de itthon nem zavar a házunk előtt megálló 5-6 busz és villamos sem:D


Egy gyerek trappolása nem szokott zavarni.

67. polivinilklorid (válaszként erre: 50. - 937a2a883a)
2016. máj. 30. 16:57
Mikor a mostani bérleményembe költöztem, én pár hónap után majdnem léptem is tovább, mert addigra kegyetlenül kialvatlan voltam zaj miatt. Eszembe sem jutott a füldugó, a tulaj nyomta a kezembe mikor egyszer jött. Azóta nincs gondom ezzel.
66. trapiti (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2016. máj. 30. 16:48
A tengerparton meg a hullámzás vagy a sirályok fogják zavarni... legjobb az űr...
65. trapiti (válaszként erre: 57. - Ankamacko)
2016. máj. 30. 16:47

Na az lenne a szép ha még a kertben sem trambulinozhatna a gyerek... mondjuk énekelve... mondjuk zenét hallgatva... miért kéne csendben létezni egy gyereknek?


Az én gyerekem is zongorázik, sőt én is. Igaz digitális is van, tehát korán-későn-hétvégén van mód csendesebb de akkor is kopog. A szomszéd meg fúr-farag-füvet nyír-medencézik-bulizik-meccset néz mit tudom én. A normális az ha elviselhetetljük egymást. Ahol emberek élnek ott nincs csend...

64. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2016. máj. 30. 16:37
Jobb, mint a hegedû, a trombita vagy az üstdob; a furulyától viszont a falnak mennék.
63. michelle.r (válaszként erre: 62. - Channa*)
2016. máj. 30. 16:34

Lassabban, és artikuláltabban kellett volna, akkor talán megértem ;P


Tudja a fene, hogy kinek mi az elviselhetetlen zaj. Van barátom, aki pl. a kínok kínját állja ki, ha az eső koppan az ablakon. Vagy ha a körmömmel kopogok az ablakon.


Persze, kénytelenek lesznek megoldani a helyzetet, ha másképp nem, hát tényleg füdugóval kell aludniuk.

62. Channa* (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2016. máj. 30. 16:23

Még jó, hogy megértetted mit írtam:DDDD


Tehát, nem értem az olyan embereket, akiket az ilyen zajok zavarnak.


Akkor marad a tanya, bár a flexelést jobban megértem.

61. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2016. máj. 30. 16:23
Zavarja az autó, a kakas, a harangszó, a traktor, a vonat, a busz, a verebek, a fûnyíró...
60. michelle.r (válaszként erre: 57. - Ankamacko)
2016. máj. 30. 16:20
Meghalsz, ha a közelebe költözöl ;o))) Három évig zongorázott a lányom..... szóval nincs kegyelem ;)
59. michelle.r (válaszként erre: 58. - Channa*)
2016. máj. 30. 16:19

Bár igazad lenne. Kertesházban lakni számok okból utáltam, csak az egyik volt az, hogy minden szombaton arra ébredtem, hogy a kedves szomszéd valamit alkot flex-szel, vagy a harmatos kora reggeli füvet nyírja :) Délutánonként időnként egy repülő kísérelt meg a teraszunkra leszállni.


Szóval ne hidd, hogy megoldás. Talán akkor, ha ez a kertesház a puszta közepén van. Esetleg az óceán parján egy sziklán ;)

58. Channa* (válaszként erre: 3. - Miumiu01)
2016. máj. 30. 16:13
Nem értem ilyen zajokat, azaz ilyen embereket. Akik nem bírják azok költözzenek családiházba vagy tanyára....
2016. máj. 30. 15:30

A kertes ház sem feltétlenül megoldás hangos szomszédok ellen.

Én ott lakom és az egyik szomszédtól egész nap az üvöltözést hallgatjuk, a másiknak a gyerekei pedig a trambulint "nyiszorgatják" órákig természetesen sikongatva. És ez még mind elviselhető lenne, ha nem ugatna fejhangon a kutya a trambulin alatt...Grrrrrrr


Nem szólunk mi sem, de ha a gyerekemben lesz egy csepp tehetség, tuti, hogy hegedülni fog és az udvaron fog gyakorolni:))

56. 6496c360f6 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2016. máj. 30. 14:32
Na pont ez az, hogy mindenkinek van zajos időszaka. Ezek a szomszédok nem szóltak nekünk, mikor hangos házibulikat tartottam, vagy mikor a pasim balhézott a kapuban. Ezért nem szólok én sem. Csak rettenet idegesítő mikor csukott ablakok mellett hallom, hogy üvöltöznek és nem szólnak rájuk. Nem is a gyerek idegesít hanem a szülei. Most meg van egy másik aki valami sufniautószerelő és este 10 kor túráztatja a szaros ládáját majdnem minden nap. Ennek is csak akkor fogok szólni ha megszületik a babánk és felébreszti. Élni és élnihagyni...
2016. máj. 30. 14:19
Én az" utálom az idióta szomszédom, mert nem szól rá a kölkeire, hogy ne üvöltözzenek torkuk szakattából" tábort erősítem, de te teljesen korrektül kezeled a dolgot szerintem. Azért az ember mégsem járhat lábujjhegyen. Te megtetted amit tudtál. Nehogy már még te költs egy csomó pénzt miattuk. Szabad a pálya, van máshol is lakás. Szerintem ők a parasztok. Megjegyzem én sosem szóltam a szomszédokra. Mikor nagyon bevoltam rágva, másnap csicsiidőben orrdíttattam a zenét nyitott ablaknál. De nem vették a lapot.
2016. máj. 30. 14:05

Egyébként nem tudom ti hogy vagytok vele, de én sosem mentem át senkihez azért, mert hangos a gyereke, vagy hangosan járkál. Igen, egy gyerek hanggal jár. A lakásokban életvitelszerű tartózkodásnak is van hangja.

Persze a folyamatos éjszakai fúrás, házibuli, flexelés más tészta, lekopogom ebből nem jutott nekem. De a normál zajokért átcsengetni?

2016. máj. 30. 13:54

A normális életvitellel járó zajok nem minősülnek csendháborításnak. Ha ezzel fenyegetnek bárkit is, hogy kihívják rád az önkormányzatot, rendőrt, akárkit, mert hangos a gyerek, hangosan járkálsz, stb., nehogy megijedjetek!!! Pusztán üres fenyegetőzés.

Nálunk volt ilyen. Ment a fenyegetőzés ( nyugdíjas néni falusi családi házból társasházba költözött alsó lakásba (no comment...) folyton a nyakunkra járt hogy hangosak a lépteink ( szintén no comment) birtokvédelmet akar meg rendőrt ( ???) . És akkor szépen megmondtuk neki, hogy tessék csak, egész nyugodtan. Szerintetek hányszor szólt azóta ezért?

De a legjobb az egészben, hogy akkor is panaszkodott egy szomszédnak, hogy milyen hangosak vagyunk, ő ezt nem bírja elviselni, amikor hetekre elutaztunk. Észre se vette. Tehát a probléma nem a hangosság.

52. Cidanoi (válaszként erre: 41. - Miumiu01)
2016. máj. 30. 13:51
Ez mindenképp jó hír, mert van tisztelet. Egy beszélgetés, ahol kiderül mi az ami zavaró és mikor, melyik időpontban. Kell egy szóbeli kompromisszum, ő is enged te is engedsz és akár még lehet egy jó barátság alapja is.
2016. máj. 30. 13:30
A felettünk lévő lakásba fiatalok költöztek, simán hamuznak az udvarra, amit a szél rendszeresen befúj a mi emeletünkre, teljesen olyan a folyosó, ha épp kint vagyunk, alkalomadtán mi is kapunk a "záporból". Az egyik akkora zajjal közlekedik, mint egy tank. El is neveztem Godzillának. :-) Mégsem megyek fel beszólni, mert amúgy aranyos csajok, és tudjuk nagyon jól, hogy minket ugyanúgy kell tolerálni a kis gyerekkel. Kölcsönös a dolog szerintem.
50. 937a2a883a (válaszként erre: 49. - Assua)
2016. máj. 30. 13:24

Személy szerint én utálom a füldugót, nálam ez a kérés nem jönne be. :) Nem bírom elviselni, ha valami van a fülemben.


Én is voltam koleszos 9 évig. Ebben benne van az egyetem is, ahol aztán minden volt. Én egyszerűen nem bírtam hozzászokni, alig aludtam azokban az években. Tanulni sem bírtam sokszor. Ahhoz képest egy társasház nekem felüdülés, de azért itt is van minden nap valami. Nagyon sokszor fúrnak-kalapálnak. Ilyenkor szoktam eltűnődni, hogy 4-5 éves újépítésű lakásokban mit lehet állandóan alakítani.

49. Assua
2016. máj. 30. 13:19
En a fuldugot javasolnam a szomszedoknak ejszakara es kora reggelre, ha aludni akarnak. Kollegiumban en is hasznaltam.
2016. máj. 30. 13:13
Ja, és azért vettük ezt a lakást, mert van kert, homokozó, milyen jó lesz a gyerekeknek. Kiderült, a kertbe senki nem viszi le gyerekét, térdig érő gaz volt tavaly, mert volt egy vastag korhadt életveszélyes nyárfa, amit a vén banyáék nem engedtek kivágni. Persze hogy azért, mert a kisgyerekesek féltek hogy kidől és senki sem engedte le így a gyerekét az udvarra. Összefogtunk, fellázítottam a kisgyerekeseket, a fát kivágtuk, a homokozóba új homok van, a gaz lenyírva. Gyerekek játszanak az udvaron, boldogan, Egy-két banya az erkélyéről szólogat le, hogy nem hallják a tvt, olyan hangosak vagyunk. No komment. És a legdurvább, hogy anno amikor ideköltöztek, az ő gyerekeiknek egy profi játszótér volt az udvaron, nagyon sok gyerekkel. Elfelejtették. Álljatok ki magatokért, a kisgyereketeknek is vannak jogai. Meg kell nézni a házi szabályzatot és tényleg este 6kor ne menjen már fel...
2016. máj. 30. 13:06
Nálunk is rengeteg gond van a társasházban a gyerekek miatt. Bár tégla az épület, nagyon papírok a falak, mindent lehet hallani. Pl. tavaly vettük lakást májusban, amit fel kellett újítanunk. Szóltak, hogy mindenképpen írjuk ki mettől meddig tart a felújítás. Csúsztunk 2 hetet (persze nem a mi hibánkból), a felettünk lévő banya beszólt, hogy ők ezt már nem bírják tovább, meddig tart még, mert tarthatatlan a felújítás zaja és a por. Mondtam neki, elnézést, és bocsánat, de csak hajtotta. Erre bepöccentem és azt mondtam, hogy ez társasház, nem egy és nem kettő felújítást tűrtem eddig máshol szó nélkül 2 pici gyerekkel egy hang nélkül. Válasza: ő biztos nemfog felújítani, őt csak az érdekli ami itt van. Aztán visszavágtam, hogy a hulla koszos szőnyegét sikerült 8 hónaposomra ráráznia az erkélyéről, mégsem szóltam. De akkor most megteszem,. szégyellje ezért magát. Ennek 1 éve, a büdös banya azóta is mindent elkövet hogy rosszul érezzük magunkat. Menthetetlen. Ja. és alattunk egy kisgyerekes lakik, feljött, hogy muszáj éjszaka porszívózni? Mondtam muszáj, mert tudod, a pici babám másképp nem kap levegőt és szopizni sem tud. Nem tartom elfogadhatónak, miért kellene valakinek a kisgyerekét állandóan eltávolítani, lábujjhegyen járni azért, mert másnak vagy nincs még, vagy már rég volt, vagy mert egyszerűen csak olyan. A helyedben a sarkamra állnék és elmondanám a véleményem.
46. polivinilklorid (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2016. máj. 30. 12:59
Én trappolhatok simán magassarkúban. Az alattunk lakók későn jönnek haza, korán elmennek, itthon mindketten napi szinten vedelnek, és az egyik nagyothall. Amúgy iszonyú alpárian tudnak üvöltözni egymással késő éjjel meg hajnalban, de hozzánk nem hallatszik fel (a szemközt lakók mondták mit tunak művelni), szóval nem csak ők tompák, hanem jó arrafelé a szigetelés.
45. trapiti (válaszként erre: 41. - Miumiu01)
2016. máj. 30. 12:57
Majd megnő kicsit a gyerek, és jobban megérti hogy mit szabad a lakásban... sok pénzt mindenesetre ne költsetek emiatt.
44. michelle.r (válaszként erre: 36. - Miumiu01)
2016. máj. 30. 12:57

Semmiképpen ne érezd rosszul magad, teljesen természetes amit csinál, akkor lenne gáz, ha ott maradna, ahova leteszed ;)


Ezzel együtt megpróbálnék valami barátságossal nyitni, esetleg süthetnél nekik valamit sütit, utána talán már képük nem lenne baxtatni benneteket ;)


Lehet, hogy olyan helyről jöttek, ahol nincs zaj, és nem értik, hogy vannak házak, ahol egy kanál leejtése is lehallhatszik. Lehet, hogy szimplán keked bunkók, majd kiderül ;)

43. trapiti (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2016. máj. 30. 12:56

Szerintem van az a zajszint amit meg kell szokni... hétköznap reggel 6-kor már sokan fent vannak, indulnak dolgozni, ovibs stb. szóval ez nem extrém időpont...


Mondjuk én 6 évig voltam kollégista, megszoktam hogy vannak zajok.


A tárgyalásban ilyen esetben azért nem nagyon hiszek, mert a panaszkodó nem lesz attól toleránsabb hogy n+1-edszer is elmondják neki, hogy próbálnak viszonylag csendesek lenni, de per. pill. ennyire megy...

42. Miumiu01 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2016. máj. 30. 12:54

A :( jel arra vonatkozott, hogy nagyon korán kel, leglaábbis az én alvásigényemhez képest.

:)

41. Miumiu01 (válaszként erre: 32. - Cidanoi)
2016. máj. 30. 12:52

Egikünk sem bunkózik, én a megoldás felé törekszem, de nem tudom mit lehetne tenni még, csak kellemetlen az egész.

:(

40. trapiti (válaszként erre: 36. - Miumiu01)
2016. máj. 30. 12:51
Ez szerintem bőven ovis átlag alatti :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook