Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A rizsvíz hatása fórum

A rizsvíz hatása (beszélgetős fórum)


2019. máj. 2. 13:52

[link]


A rizs 6,6 % fehérjét tartalmaz. Vizes áztatással, csak úgy finoman, de ép ésszel belegondolva (nehogy fájjon) mennyi fehérje oldódik vajon ki? - Megmondom: semennyi. Ha valamiből fehérjét akarnak kivonni, ultrahangos eljárást vagy molekuláris technikákat használnak.


Nem csoda, hogy a netes receptek egy része a szénhidrátot emlegeti a rizsvíz alkotóelemeként.Ez végül is rendben van, a rizsből vizes áztatással valamennyi keményítő le- és kioldódhat.

Ha keményítős vízzel öblíted le a hajad, a hajszálak felületén a kicsi pikkelyek lesimulnak, leragadnak. Ettől "szép" lesz a haj.


De természetesen azt kensz a hajadra és annyiért, amit csak jónak látsz.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Ba7da9cfc0)
2019. máj. 2. 13:05

Mert a ricinusolaj nem protein, csak azért?

A hajszál a hagyma felől nő. nem a közepe nyúlik.

Viszont hajhagyma nélkül nem is lesz hajszál. Akármivel kened a meglévő hajszálakat, az nem fog másikat létrehozni.


A keratin is egyfajta protein, de alapvetően nem épül bele semmi. "A szaruanyagok egyfajta fehérjéje".

2019. máj. 2. 12:50

Én úgy tudom, hogy mivel sok benne a protein, az épül be hajba úgy, hogy az hajszál új része már egészségesebb és gyorsabban nő. Illetve dúsít, mivel több hajad nő majd.

Hasonló hatása van mint a ricinusolajnak.

16. Alina* (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. ápr. 17. 08:46
Tud, és még az a veszély sem fenyeget, hogy idővel büdös lesz 😁
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Alina*)
2019. ápr. 17. 02:27

Hámrétege a hajszálnak mondjuk nincs, de vannak külső védőlemezkéi, amelyek tényleg "felborzolódhatnak".


[link]

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. ápr. 16. 15:56
Nem kezeléseket, hanem ilyen tüneti hatásokat el lehet érni.
2019. ápr. 16. 15:53
Igen, ilyen tüneti kezeléseket tud néhány hajbalzsam is.
12. Alina* (válaszként erre: 1. - Klaudiaa97)
2019. ápr. 16. 10:46

Egyetlen pozitív hatàsa, hogy a benne lévő keményítő összetapasztja a hajszàl külső hámrétegét, aminek következtében, a haj fényes lesz.


Eseti kezelés, semmi több.

11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Klaudiaa97)
2019. ápr. 16. 09:59
Kb., mint a lábvíz.😎
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. ápr. 16. 02:30
És mert bocs, de makula degeneráció van a szememen, és nem is vagyok benne biztos, mikor látok jól. Ne egyél már meg, na! Béke van! 👍
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - AppIe)
2019. ápr. 16. 02:29
Nem beszóltam, csak kérdeztem. Mert késő (korán) van, egész nap a gép előtt ültem, ,mert itt is dolgozom, és mert hirtelen meglepődtem, a korom mégis mit csinál.
8. AppIe (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. ápr. 16. 02:13

Vanbazmeg, csak... Miert kell beszolni ? ;)

Atalitottasm magyarra a billenyzuzetezet, csak nem tudom, minek. Motorikusan egesz gyorsan tanulok, de igy pl. fel ev alatt baromira megszoktam a dragam laptopjat, es most neha gondolkodas nelkul ekezettel irok, aztan valami kaka, es vissza kell torolni, es... ha nem lenuletbol jon, nem tudom hol van. Ra meg nem irtam. Akkor jobb a kovetkezetes ereket nelkul, nem? A hujjet igy is le tudom irni.

7. AppIe (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. ápr. 16. 02:05
Nem nagyon. Mondom en, hogy jo lesz a szojaszosz is!
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. ápr. 16. 01:52
És a rizsvíz nem hangzik olajosnak.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - AppIe)
2019. ápr. 16. 01:52

Köröm, csak nincs ékezeted?


A papír is felveszi, mégsem használ annak se semmit.

Keratin a haj is, a köröm is.

4. AppIe (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. ápr. 16. 01:22
Az olajat felveszi a korom es a haj is.
2019. ápr. 16. 01:13

Sok hülye samponreklám.


Emberek! A haj nem élő szövet! Nem szív be semmit.

2. AppIe (válaszként erre: 1. - Klaudiaa97)
2019. ápr. 16. 01:02
Jo, hogy nem szojaszosszal kened a hajad, vagy kapsz be egy kupicaval reggelente :/
2019. ápr. 15. 12:41

Sziasztok!


Hallottatok már a rizsvíz pozitív hatásairól?

Azt olvastam, hogy hajra használva sokkal gyorsabb növekedést produkál a haj... próbáltátok már? : )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook