Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rizspalánta óvoda - ismeri valaki fórum

Rizspalánta óvoda - ismeri valaki (beszélgetős fórum)


2012. márc. 28. 12:29
Nem szokásom fórumon írni, de most kivételt teszek. Valóban voltak az említett óvodának nehezebb időszakai, de rosszat én nem tudok mondani. Nekem a kislányom jár oda egy éve, szereti.Télen új vezetőt kaptak, azóta nagyon gazdag a programjuk.Talán, az róható fel hibának, hogy régebben sok kicsit is felvettek és ez valamennyire hátráltatta őket.Én a kínai miatt vittem oda a gyerkőcöt, azt most már egy "igazi" kínai tanítja nekik.Nem csalódtam.
2011. nov. 5. 09:47

Sziasztok!

Néhány hónapja már írtam hozzászólást a témához, sajnos lekerült :(. Pedig én voltam az egyetlen, aki szülőként eddig véleményt írt az oviról. (Vagy más is úgy járt mint én, hogy pár hét alatt "eltűnt" a hozzászólása.) Sajnálom, hogy a negatív vélemények lekerülnek az oldalról... Pedig amikor mi kerestünk ovit a gyermekünknek, én is a fórumokon próbáltam tájékozódni és ahogy más sem, úgy én sem találtam semmi konkrétat a Rizspalántáról.

A véleményem továbbra is változatlan az oviról, nem véletlenül nem járunk már oda...

Nagy a fluktuáció, mind a gyermekek, mind az ovónénik körében, nem véletlenül!

9. vinczeedit (válaszként erre: 8. - Marques)
2011. márc. 26. 15:45

Kedves Hozzászólók és Érdeklődők,

a mint a legilletékesebb személy válaszolok.

Jár e kínai gyerek?

Nem jár. Abba az óvodába sem jár feltétlenül angol gyerek ahol angol nyelvet (is)oktatnak.

"A heti rendben brutális a keleti behatás."

Nos, ha valakinek a néptánc, úszás, angol nyelv és az óvodai alapprogram elemei keleti behatásnak tűnnek, hát...

Végül, de nem utolsó sorban, 20 évvel ezelőtt furcsa és szokatlan volt, ha óvodában angol nyelvet oktattak, ma már a szülő be sem íratja a gyermekét olyan helyre ahol ez nincs.

A kínai nyelv azért szokatlan, mert nem szoktak még hozzá és ismeretlen.

Egyébként tessék megnézni a honlapon a Keresztmetszet című műsorban készült riportot, onnan minden kiderül.


Üdvözlettel:Vincze Edit

2011. jan. 26. 14:29

Köszönöm a válaszokat!

Egyetlen kínai gyerek sem jár ide, mondjuk nem is lenne sok értelme a kínai nyelv oktatásnak az ő esetükben, nem igaz? :)

7. c9b1fd22de (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 25. 17:58
pár házzal odébb van tölem höhöhö azt mondják jó dicsérik az anyukák.
6. pethoevi (válaszként erre: 5. - Piglet001)
2011. jan. 24. 22:07

:-o

Ezt nem tudtam

akkor viszont jó is lehet,ha a gyerekek rá vannak kényszerítve kicsit.:-)

2011. jan. 24. 22:05
De itt azért tanítanak kínai nyelvet (én úgy tudom), mert túlnyomó többségében kínai gyerekek járnak ide.
2011. jan. 24. 22:01

Én nem látok ebben semmi brutálisat.A keleti emberek nem véletlenül élnek olyan sokáig.Persze nekik az étkezésük is más,de az biztos,h ezekkel a mozgásformákkal,mint thai-chi és jóga sokat tesznek a testi és lelki egészségükért.Nekem szimpi.

Mondjuk a kínai nyelvet feleslegesnek tartom oviban,de amúgy ezekkel a foglalkozásokkal nekem nem lenne bajom.:-)

(egy óvónéni)

2011. jan. 24. 21:46
Bár az igaz, hogy az 55.000-es havi díj olcsónak számít.
2011. jan. 24. 21:46

Én nem ismerem, de a heti rendjük elég brutális.

én félnék egy ennyire keleti behatású óvodától, a keleti kultúra nagyon más mint a miénk...


HETIREND



Hétfő

A hét témájának felvezetése.

Külső világ tevékeny megismerése.

Kínai nyelv.

Úszás.


Kedd

A hét témájához tartozó mese.

Ábrázolás, színezés a hét témájában.

Angol nyelv.

Néptánc, zenés mozgás.


Szerda

Kézműves foglalkozás változatos technikával.

Kreativitás, egyéni látásmód fejlesztése.

Tai-csi.


csütörtök

Vers, mondóka, ritmizálás.

Matematikai tartalmak.

Kínai nyelv.

Jóga.


Péntek

Mesejáték: a hét meséjének megjelenítése.

Angol nyelv.

Néptánc, zenés mozgás.

Mandala foglalkozás.

2011. jan. 24. 21:19

2 és fél éves kisfiamnak keresünk ovit vagy családi napközit a harmadik kerületben, és a rizspalánta óvoda így első ránézésre szimpatikus lenne.

Van valaki, akinek van tapasztalata velük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook