Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Rizslisztből kenyér? fórum

Rizslisztből kenyér? (beszélgetős fórum)


14. pteri (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2020. dec. 25. 18:01
Rizsliszt sikértartalom hiánya nem alkalmas kelt tészták sütésére, pl. Kenyérhez sem.
2020. dec. 25. 17:01
Nekem bevált egy kenyér és péksütemény lisztkevék. Zsemléket szoktam sütni belőle. Szénhidrátcsökkentett, gluténmentes. Bár a tk.tönköly kenyeret gyakrabban sütöm, de az nincs ilyen egészséges. :)
12. jucika33 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. dec. 25. 10:55
Megnézem, köszönöm. :-)
11. jucika33 (válaszként erre: 7. - P.angi.88)
2020. dec. 25. 10:55
Köszönöm szépen :-)
10. P.angi.88 (válaszként erre: 9. - Globus)
2020. dec. 25. 10:46
Mindig pihentetjük. A miénket is és a gm-t is. 😉
9. globus (válaszként erre: 7. - P.angi.88)
2020. dec. 25. 10:44
Megpróbálom majd. Annyit tennék csak hozzá, ami lemaradt, jótanács- ezeket a kenyereket melegen ne vágjuk fel. Köszi a receptet!
8. globus (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2020. dec. 25. 10:41
9 év alatt ez nekem nem sikerült...na jó, utóbbi időben nem is próbálkoztam. Azt javaslom, először inkább próbálj bucit, zsemlét sütni, itt kisebb a csalódás, ha esetleg laposka, kevésbé tetszetősre sikeredik. Idővel vele lehet jönni, keress FB csoportokat. Sorstársak tapasztalatai tíz dietetikusnál többet érnek.
2020. dec. 25. 10:36

[link]


Ő az! Amire érzékeny, azt helyettesítheted mással.

2020. dec. 25. 10:33

A "Nóri minden mentes..."

oldalon az összes létező allergiára vonatkozóan találsz bevált recepteket nemcsak kenyérre, egyéb másfajta kajákat is.


[link]

5. jucika33 (válaszként erre: 4. - P.angi.88)
2020. dec. 25. 10:19
Azt én sem tudom, de ha az oldalt, ahol találtad leírod nekem, szerintem én is megtalálom.-remélem. (Persze csak ha nem fotózni kell könyvből, mert akkor valóban nem működik.)
4. P.angi.88 (válaszként erre: 3. - Jucika33)
2020. dec. 25. 10:11
A mi receptünk gluténmentes lisztből készül. Ezt a receptet rizsliszttel még nem próbáltuk. Viszont találtam Neked egy rizsliszteset, de nem tudom hogyan kell itt képet küldeni 😔
3. jucika33 (válaszként erre: 2. - P.angi.88)
2020. dec. 25. 10:05
Köszönöm :-). Milyen recepttel sütitek a kenyeret? le tudnád nekem írni? Férjem nehezen tűri a kísérletezést. ha valami nem izlik neki, lemond róla és legközelebb hiába lesz jó, már nem biztos, hogy megeszi.
2. P.angi.88 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2020. dec. 25. 10:00

Szia!

Sajnos az ilyen "különleges" lisztekhez kell más adalék, ha normálisabb kenyeret akarsz csinálni. A nevelt fiam glutén érzékeny, mi is sürjük a kenyeret.

Javaslom az útifűmaghéjat vagy a burgonyapelyhet (ebből ne sokat, mert ragadós lesz!).

Ha van dagasztó géped, az mégjobb lenne. Én kenyérsütővel megkelesztem és hőálló edénynen megsütöm rendesen a sütőben.

Sok sikert és kitartást! Nehéz feladat kikísérletezni!

2020. dec. 25. 09:49
Sziasztok! Férjemnek komoly bél-és emésztési gondjai vannak. volt tükrözésen, biopsziát is csináltak. Sok gyógyszert szed és próbáljuk a nem túl részletes diéta előírásokat követni. Ettől sajnos nam sokat javul. Nem ehet tejfehérjés dolgokat, illetve több zöldséget, zsírosat, cukrosat, darabosat, fűszereset...- Próbáltuk a gluténmentes cuccokat, de attól nagyon rosszul volt (vagyis nem bírja az összetevőket, mint pl. kukoricaliszt.) Arra gondoltam, hogy mivel riszst ehet, talán rizslisztből sütnék neki. De nem találok normális kenyérreceptet, amiben viszont ne lenne mindenféle más marhaság. Tud valaki közületek jó kenyérreceptet rizslisztből? Nagy segítség lenne. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook