Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik rizsfehérje a legjobb? fórum

Melyik rizsfehérje a legjobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
53. 55Judit (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2021. febr. 22. 15:55

Az a baj, hogy nincs hozzá kedvem. Mást szívesebben csinálok. :)

Van húzódszkodóm amin csak lógok, csináltam könnyítést rá, hogy segítséggel de fel tudjam húzni magam. Így is erősödnek az izmaim mert nehéz. Aztán csinálom a plank-ot, fekvőtámaszt, és van végre egy nekem tetsző videó amivel tudok hasizmot, csípőt erősíteni. Meg gyalogolok lendületesen napi bő 1 órát. Kb. 6 km. Most meg kezdődik a kerti munka, úh. élvezettel lekötöm magam. :)

52. Guruljka (válaszként erre: 50. - 55Judit)
2021. febr. 22. 15:46
Érzik rajta a romlás.:D Még mielőtt kihúzod.
51. 55Judit (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2021. febr. 22. 15:44
Ízlik neked, az a lényeg.
50. 55Judit (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2021. febr. 22. 15:43
Hát akkor megjártam. csak megvettem 2-3 éve, alig volt a kezemben, azóta a fiókban alszanak. Pont ettől félek hogy szétmegy mikor húzgálom és jól megcsap majd.
49. Guruljka (válaszként erre: 37. - Katt2)
2021. febr. 22. 15:34

Nekem azért mindegy, mert koffeinmentes kávét iszom, és abból is a hígas német kávét.

Szóval nem követek el semmit a kávé ellen, ha "tápot" csinálok belőle...

48. Guruljka (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2021. febr. 22. 15:33

Ami a gumiszalagot illeti, az eddigi tapasztalatom,hogy két év után az anyaguk szétmegy. (Többfélét vettem, több helyen az évek során.)

Tehát ha szétmegy, akár húzgálod, akár nem, akkor inkább húzgáld...

47. Guruljka (válaszként erre: 46. - 55Judit)
2021. febr. 22. 15:19

Valószínűleg nem beképzeled.

Én tejsavó fehérjét iszom, találtam jól oldódót, finomat.

A 900 grammos szállítással 6380 Ft.

46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2021. febr. 22. 15:05

Én nem vagyok vega, nem is tervezem, csak szerintem kevés fehérjét fogyasztok, ezért vettem meg nem rég a barnarizs fehérjét. 620 gr, kb. 15 napig elég nekem. Úgy érzem beválik, legközelebb ha kedvezményes csomagban veszem 20%-kal olcsóbb lesz, és szállítást sem fizetek. Bár húzós az ára számomra, de ha hozzáveszem hogy 2 perc alatt elkészül egy laktató turmix, és nem kell húst ennem amitől kissé viszolygok sokszor, akkor megéri. Valamikor ittuk a tejsavó fehérjét de nekem nagyon rossz íze van, és nem is akar elkeveredni. Most hogy a rizsfehérjét megismertem, látom a külömbséget, és nekem ez bejön.


Nem tudom hogy igaz-e vagy csak beképzelem, de mintha kicsit erősebb lennék, és a torna sincs annyira fárasztó 1-2 napja. :)

2021. febr. 22. 12:17

Az eddigiek kiegészítéséül:

Újabb kutatások szerint a vega/vegán étkezés mellett nagyobb a fehérjeigény,kb. 1,6 g/ttkg.


Hozom az egyik forrást, mert anélkül komolytalan.

Hevia-Larraín, V., Gualano, B., Longobardi, I. et al. High-Protein Plant-Based Diet Versus a Protein-Matched Omnivorous Diet to Support Resistance Training Adaptations: A Comparison Between Habitual Vegans and Omnivores. Sports Med (2021). [link]

44. 55Judit (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 10:16
Nagyon szívesen. Kiderült számomra, hogy nem ízlik rizstejjel. Sokkal jobb banánnal, vagy banán+málna komóval. De ez már ízlés dolga.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2021. febr. 17. 10:08

Kedves Judit!


Nem léptem be az utóbbi napokban. Most olvastam az írásodat. Nagyon szépen köszönöm az információkat. Igazán jól hangzik a tapasztalatod. Ezek után valószínűleg én is kifogom próbálni. Megpróbálom rizstejbe keverni vagy rizskásába.

2021. febr. 16. 15:00
Örülök hogy segíthettem.
2021. febr. 12. 08:26

Fórumnyitó! Nem tudom olvasol-e, de én ígéretemhez híven írom a tapasztalatokat:

Ma reggel bekeverés után vártam negyed órát a fogyasztással, gondoltam ha ázik kicsit, selymesebb lesz a fogyasztása. Nem volt karcos egyáltalán. Könnyen iható ízesítés nélkül, de én tettem hozzá fél banánt. Ízlik, finom.

40. 55Judit (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2021. febr. 11. 16:25

Ittam még egyet. :)) Délben ettem szűken fél adag ételt csak az íze miatt, és ittam natúr fehérjét 20gr-ot. Most, 4.5 óra elteltével kezdtem kicsit éhes lenni, de bírtam volna még könnyedén, csak annyira izgatott már hogy gyümölcs hozzáadásával érződik-e az a kis karcosság, hogy már innom kellett egyet. Egyáltalán nem érzik. Tettem hozzá 3 karika banánt, 5 szem málnát, 1/8 darabka avokádót. +20gr. fehérje, kiegészítve az egész vízzel 3 dl-re. Finom volt, úgy jóllaktam mint a duda.


Szóval nem bántam meg a vásárlást, holnap fiammal is kóstoltatom, hátha rákap. Legközelebb 4+1-es csomagban veszem, így megspórolok 1 doboz árát és 5 db szállítási költséget. A szavatossága 2022. 05. Bőven sok.

2021. febr. 11. 12:46

Első benyomás:

Az ultra silk tapintásra finom hintőporszerű. Natúr őrölt rizs vagy rizstej illatú. 2 dl vízben könnyű volt elkeverni 20 gr port, nem csomósodik. Az itala egész kicsit karcos a torkomon, alig érezhető és könnyedén iható. Én számítottam rá hogy nem lehet annyira sima az itala mint a tejsavó fehérjének, vagy egy kakaónak. Így ízesítés nélkül elfogyasztom bármikor. Nem mondom hogy hú de finom, de nem is rossz. Nyers rizs íze van. 18 óra fele is iszok, akkor banánt vagy málnát turmixolok bele. Kíváncsi vagyok úgy is az ital textúrájára.

Ha még van kérdésed, szívesen válaszolok.

2021. febr. 11. 07:55

Én nem érzek késztetést az ízesített porok kóstolására. Bár ez a fajta rizsfehérje amit rendeltem van egészséges ízesítéssel is, semmi mű adalék nincs benne, viszont a jó ízek mellé steviát tettek édesítőnek, amit pont nem szeretek. Számomra a natur a megfelelő, mert azt kedvem szerint ízesíthetem.

Délben várom a futárt, a leginkább az érdekel hogy ha elfogyasztok 1 adagot, mennyire telít. Mennyi idő után éhezek meg utána, vagy beválik-e a vacsora kiváltására.


Fórumnyitó 13 óra után nézzél ide, amint megkóstolom, írok neked. :)

37. katt2 (válaszként erre: 35. - Katt2)
2021. febr. 10. 15:25
Kipróbáltam. Nem rossz. De nem is jó. A kávé az legyen kávé ízű, a madártej meg madártej ízű.
36. katt2 (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2021. febr. 10. 14:20

Én pár hónapja a súlyzók hiányát szintén PET palackokkal oldottam meg. Két "szakadj meg" szatyorba betettem 4-4 1,5 literest, felfűztem őket egy vascsőre ( talán a régi, fa seprűnyél is kibírja ), aztán mehet a bicepszezés, felhúzás, tricepsz.

A lógás is nagyon jó, nekem az tette rendbe a gerincemet, mert egész nap ülök, hát egyszer nagyon beállt a hátam.


A gumiszalagtól ne félj, meg vannak azok egész jól csinálva. Ezt érdemes megnézni:


[link]


Lehet, hogy nincs is gravitáció? :)

35. katt2 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2021. febr. 10. 14:01
Én is vaniliás port iszom, nagyon finom, pont mint a madártej. Kipróbálom kávéba is, bár még sosem ittam vaniliás kávét.
34. 55Judit (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2021. febr. 10. 12:56

Nekem is van gumiszalagom 2 féle erősségben, de félek használni. Attól félek elszakad, hiába mondják hogy nem fog. :)

Másfél literes palackkal gyakorlom a súlyzózás helyes kivitelezését. A későbbekben lenne 2 literes is, de 2 kilónál már nem jó a kövér hasú palack, nem lehet rendesen átfogni. Ha úgy érzem kinőttem a másfél litereseset, ami nem most lesz, megajándékozom magamat rendes súlyzókkal.

Van húzódszkodóm is de csak lógni tudok rajta. Csináltam hozzá egy sedédezközt, amivel a húzódszkodást tudom úgy könnyíteni, hogy számomra is kivitelezhető. Ha normális lesz a fehérjebevitelem, talán a könnyítésre sem lesz szükség mert erősödök talán. :)

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2021. febr. 10. 12:37

Mármint apránként, a víz mellé, egyre több macskaalom...


Nekem van gumiszalagom is, 3 különböző erősségben. Azzal is jókat lehet erősíteni.

32. Guruljka (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2021. febr. 10. 12:22
Ha találtál jó formájú palackot és vízzel már kevés, akkor önts bele homokot vagy macskaalmot. Mindjárt nem fél kiló lesz a kicsi palack sem!
31. Guruljka (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2021. febr. 10. 12:20

Igen, a minimálisnál jobb a több, főleg idősebb korban.

És nekem is többet kellene mozognom, legalább súlyzóznom itthon, mert már 40 felett hajlamos az izomzat leépülni.

30. Guruljka (válaszként erre: 15. - Katt2)
2021. febr. 10. 12:18

Tojásból azért elég macerás a kellő mennyiség bevitele, tekintve, hogy a tojásfehérje nagy része víz. Egy tojásban 12,6 g a fehérje - annyira én nem szeretem, hogy a napi négyet megegyem. No meg jön vele majdnem 10 g zsír is.


Én egy kis cég poraira találtam rá, az abszolút kedvenc kekszes íz akadozik, most vaníliásat vettem. Ezzel dobom fel a reggeli tejeskávémat, jól oldódik és elég édes is. Nem kell cukor mellette.

29. 55Judit (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 12:11

Feltétlen. Holnap megkapom. :)

Ha beválik, több darabosat fogok venni, nagyon sokat meg lehet vele spórolni.

Elolvastam mindent róla, de más oldalakon is, és ezt találom a legjobbnak fehérjének és minőségében is. Ha ez nem lesz jó, a többit meg se próbálom.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2021. febr. 10. 11:45
Ha megkóstoltad, léci írd meg az ízélményt! nagyon köszönöm!
27. 55Judit (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2021. febr. 9. 16:16
Na, döntöttem. Az ultrasilket veszem. Még meg kell keresni, hogy szállítási költséggel együtt hol kapom meg olcsóbban.
26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 9. 14:33

Rajta vagyok az ügyön, de még filózok hogy az ultra silket vagy a másikat vegyem. Az oldalon már mindent elolvastam. Feltétlen megírom hogy döntöttem, és hogy milyen élmény a fogyasztása.


Én a rizstejet szívesen megiszom. Már elfelejtődött hogy régebben készítettem nyersen, bio barna rizsből. Most ismét beáztattam 5 dkg-ot, holnap lesz fél liter rizstejem. :)

Te ittál már ilyet? Vagy boltit? Az íze hasonlít a rizsfehérje ízére?


Én azért szeretném a rizsfehérjét bevetni, mert szinte viszolygok a húsoktól. Meg a tejtől is. De mégis fogyasztom, mert folyamatosan a tojást sem tudom enni, és a fehérje meg kell. Főleg így, hogy az utóbbi idősödő éveimben látványosan tűnik el az izomzatom, és lógó, zsíros bőr van a helyén mindenhol. Kegyetlen érzés, de főleg hogy gyengébb is vagyok már.

Próbálgatom a súlyzózást, egyenlőre pet palackkal, ha belejönnék vennék rendes súlyzót is.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2021. febr. 9. 14:17
Szia! Igen, natúrban próbáltam inni. Azt sajnálom, hogy nem lehet egy adagos mintát venni az ultra silkből. Ha esetleg kipróbálnád, megköszönném, ha megírnád a tapasztalatodat.
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 9. 11:52

Köszönöm. Közben olvastam is erről, van akinek nagyon zavaró, azt írja szinte ihatatlan, de vannak akok később megszokják, megszeretik.


Találtam a "NATÚR NATURIZE ULTRA SILK 2.0 (90% FEHÉRJE) BARNARIZS-FEHÉRJEPOR - SELYMESEBB ÍZVILÁG" -ot is. Erről azt írják újabb termék, mentes a homokos-karcos jellegtől. Igaz, drágább is. Viszont az első, a homokos érzetű állítólag ha rizstejben van elkavarva, vagy gyümölccsel turmixolva, észre sem lehet venni a karcosságot. Te csak natúr próbáltad inni vízzel?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook