Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik rizsfehérje a legjobb? fórum

Melyik rizsfehérje a legjobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
83. 55Judit (válaszként erre: 82. - 55Judit)
2021. nov. 17. 16:17
Új ízesítésben kapható a vaníliás. Nagyon finom. Most sütöttem vele proteines zabkekszet fahéjasan, a tejére tört diót raktam. Finom nagyon és puha. Holnap palacsintát is dütök vele.
82. 55Judit (válaszként erre: 80. - Ranna)
2021. aug. 6. 08:01
Valóban. Én a Naturizétől natúrt és vaníliásat szoktam rendelni, de egyikben sincs semmilyen adalék.
81. 55Judit (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2021. aug. 6. 07:59

Egyetértek, nekem is büntetés volt. Jó nagy adagot vettem pár éve mert fiam is inni akarta és ezzel is mérsékelni akartuk az árat, de annyira fertelmes volt hogy kidobtuk. Így ez lett a legdrágább. :) Ehhez képest a barnarizs-fehérjepor egy álom. Nem akarom túlfényezni, mert valójában ha nem lenne muszáj a fehérjebevitelemet valahogy emelni, ezt sem innám meg, mert rajongani nem rajongok érte. De legalább nem ézem azt a förtelmes ízt, és jó érzéssel tölt el hogy nem állati eredetű.

Viszont ha gyümölccsel turmixolom, nagyon finom is tud lenni.


A kedvenc receptem: Van 3 dl-es turmixolós poharam. Ebbe fél banán, 1 királydatolya (vagy fél), púpos tk. vörös szőlőmagliszt, 24 gr. fehérje, víz. Hát ez tényleg nagyon finom, de más gyümölccsel is szoktam.


Megeszem én ritkán a hús, halat, tejterméket, tojást, de csak annyit hogy muszáj még valami mellé. Számomra ez a fehérje jó választás volt. A többi fajtát nem ismerem.

80. ranna (válaszként erre: 78. - 55Judit)
2021. aug. 5. 22:35
Te az ízesítettet, én meg az ízmentest. 🙄😊
79. Guruljka (válaszként erre: 71. - 55Judit)
2021. aug. 5. 19:47

Észrevételeid alapján el tudom képzelni, hogy rizsfehérjét veszek.

Ez a tejsavó-fehérjepor inkább büntetés.

Rázva is csomós és még vacak is az íze.

78. 55Judit (válaszként erre: 77. - Ranna)
2021. aug. 5. 17:15
Az oldalon ott a nagy fekete zacskó. Alatta kék mezőben "Termékleírás". Ennek a sorában van "Összetevők". Ott lehet olvasni. Úgy gondolom ugyanazt a terméket nézzük. :)
77. ranna (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2021. aug. 5. 16:33

Nem találom az összetevőiben azt a " 2 félét", sem az "egyéb adalékokat".

(nem kötekszem, tudni szeretném, hogy te ezt hol látod)

76. ranna (válaszként erre: 74. - 55Judit)
2021. aug. 5. 16:19
Nem látom az oldalukon hol írják a foszfáttartalmat. 😔Segítenél kérlek?
75. 55Judit (válaszként erre: 73. - 55Judit)
2021. aug. 5. 14:40
A 73-as írásomat lehet figyelmen kívül hagyni, látom mást vettél.
74. 55Judit (válaszként erre: 58. - Ranna)
2021. aug. 5. 14:39

Benéztem oda ahonnan rendeltél.

Az íze biztosan finom, és könnyen el is keverhető lehet, mert van ahhoz is adalék benne. Amit veszélyesnek gondolok az a foszfát tartalom. 2 félét is tettek bele az egyéb adalékok mellett. Mind azt szolgálja hogy a termék élvezeti értéke mennél nagyobb legyen, figyelmen kívül hagyva az egészségre gyakorolt hatásukat. Vagyis a veszélyeire nem hívják fel a figyelmet ugye mert nem az a cél hogy elriasszák a vásárlót. :)

A foszfátok egészségre gyakorolt hatásáról pedig kérlek hogy olvassál, és a következő vásárlásodat ezek ismeretében tedd meg.

73. 55Judit (válaszként erre: 72. - Ranna)
2021. aug. 5. 14:19
Rizshérjéből az ultra silket vetted? Mert hogy nem egyforma. Az ultra silk selymesebb italú.
72. ranna (válaszként erre: 71. - 55Judit)
2021. aug. 5. 14:08

Ja, bocs, csak azért feltételeztem mert azt írtad az a legjobb. De leesett, a tájékoztató volt az alap. :)


Megérkezett az enyém is, de a kollagénnel kezdtem. A rizsfehérje este vagy holnap reggel.

71. 55Judit (válaszként erre: 60. - Ranna)
2021. aug. 5. 13:15

Ha csak az írná ide a véleményét aki az összeset kipróbálta, akkor nagy lenne itt a csend.


Okkal húzós a Naturize ára a többihez képest. Teljes, csíráztatott rizsből készül. Adalékmentes, ami nálam az első fontos szempont. magas fehérjetartalom. A folyamatos ellenőrzések garantálják a változatlan minőséget. Könnyen elkeverhető, jók az ízesítések és hirtelen a többi előnyét nem tudnám most leírni, de a honlapjukon ott a felsorolás annak akit érdekel. Ajándékot minden vásárláskor választhatok, akkor is adtak mikor törzsvásárló lettem, és mikor névnapom volt.


A rizsfehérjén kívül csak a tejsavó fehérjét próbáltam. Nem lehetett csomómentesre keverni. Állítólag amelyikben több az adalék, az könnyebben elkeverhető. Az íze sem ízlett. A frissen fejt nyerstej ízt sokáig éreztem a számban. Undorító volt.

A növényi táplálékot én nagyon előtérbe helyezem.

Szóval ez az én véleményem, kinek a pap, kinek a papné. :)

70. Guruljka (válaszként erre: 69. - Katt2)
2021. aug. 4. 23:43

Na jó, 20 másodperc még elmegy.

Holnap kipróbálom.

Tényleg másodpercet írtál és én vagyok figyelmetlen.

Közben beugrott, hogy eltettem a múltkor két jópofa csavaros tetejű küblit. Az még csak nem is törékeny.

Vannak sima üvegeim, de azok kicsik ehhez a művelethez.

Az ízére meg rá lehet segíteni.

69. katt2 (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2021. aug. 4. 23:20

Természetesen, lehet a bonyolultabb megoldásokat is választani. De a legolcsóbb mindig a legegyszerűbb. Kérj a szomszédodtól egy uborkásüveget. Hátha ott van. Vagy vehetsz is a boltban, kupakkal együtt. Tudod, itt a befőzőszezon...

De továbbra is szerencsétlenkedhetsz is, ha úgy gondolod.

68. katt2 (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2021. aug. 4. 23:15

Nem 20 percet írtam hanem 20 másodpercet. Kicsit legyél figyelmesebb...


Nézz körül a Biotech oldalain. 1Kg ennél sokkal drágább. De az biztosan eredeti.

67. Guruljka (válaszként erre: 66. - Katt2)
2021. aug. 4. 23:13

Hehe, olyanom sincs, mert minek a vályogra csempe?

Festékkeverőm sincs, de valamit lehet, hogy befogok a kis B&D csavarhúzóba.

Csak nem akarok egy olyan szimpla dologgal vesződni, mint egy fehérjepor.

Mondták már a MyProteint is, az állítólag elég jól oldódik.

Próbacsomag kéne ezekből.

66. katt2 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2021. aug. 4. 23:09
Esetleg megpróbálkozhatnál a csemperagasztó keverő eszözzel is... ez egy jó nagy motor, egy tengely végén ventillátorlapáttal. Nagyon hatásos lehet.
65. Guruljka (válaszként erre: 63. - Katt2)
2021. aug. 4. 23:02

Villával sok mindent verünk fel a konyhában, nekem a villa nem csak evőeszköz.

Gondoltam már kis elektromos tejhaborítóra is, de még nem próbáltam, és csak egy félretervezett fehérjepor kedvéért nem veszek.

64. Guruljka (válaszként erre: 63. - Katt2)
2021. aug. 4. 23:00

Nincs is spájzom. És nincs cavaros küblim. De ha lenne, akkor se ráznám 20 percen át. Nincs az a vanília.

Amit eddig ittam, és oldódott és piskóta-tallér istenui íze volt, annak az importja megszűnt.

Itt a sima vanília link:

[link]

Itt volt akcióban, mással együtt így jó ár volt.

(Érdekes módon pár éve a sima csokis is kissé fűrészpor ízű volt, erre megint bevásároltam vele, csak most vaníliában.)

63. katt2 (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2021. aug. 4. 22:52

Sajnos, nem tudok okosabbat mondani. Nem keverni, hanem rázni. Villával a szilárd ételt kellene enni... Nem kell hozzá tej, a víz is bőven elég.

Tényleg nem ördögtől való. Érdekes, hogy nem találtál rá megoldást. Gondolom, viccnek szántad, hogy nem találsz a speizban egy olyan küblit, aminek van teteje és belefér mondjuk 2,5 dl víz, aminek a tetejére ráöntöd a fehérjeporhoz mellékelt kanállal az anyagot.


3000 a különbség? Semmit nem adnak ingyébe. Bár én csak a Bourbont ismerem, a sima vaníliát nem. Van olyan? Link?

62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Katt2)
2021. aug. 4. 22:41

De ez a rémség tejsavó és BioTech. A sima vaníliás.

És IGENIS oldódjon rendesen, nem ördögtől való dolog az.

Azaz belerakom a tejbe és egy villával elkevergetem, annyi legyen neki elég.

De nem, ez minden hőmérsékleten ökölnyi csomós.

Hát majd elfogy valahogy.

Honnan lenne uborkásüvegem? Ami van, az teás. Utánpótlás meg nincs, mert nem eszünk uborkát.

A sima meg a Bourbon vanília között 3000 Ft különbség.

61. katt2 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2021. aug. 4. 21:57
Ha te nem vagy vega, akkor miért nem jó neked a Biotech tejsavó fehérje? Miért kell az ilyen növényi vackokkal kísérletezni? Már írtam neked, hogy nagyon finom, semmi kifogásom ellene. Uborkásüveg, benne a víz és abba teszed bele a port. Utána 20 másodpercig rázod ( nem kevered...) és tökéletes madártejet kapsz a Bourbon Vaniliából. De a csokis legalább ilyen jó. És ne fordítva csináld, mert akkor tényleg csomós marad.
60. ranna (válaszként erre: 59. - 55Judit)
2021. aug. 4. 18:12
Kipróbáltad már az összeset? Én is kacsintgattan a naturize felé, csak meggondoltam magam az ára miatt.
2021. aug. 4. 10:14
A Naturize Ultra Silk a legjobb fehérje.
58. ranna
2021. aug. 4. 09:43
Megrendeltem a bodyselecttől, holnap érkezik. Ha érdekel valakit, megírom majd milyen.
2021. júl. 31. 20:39

A sima biotach vanília olyan pocsékul oldódik és az íze is annyira semmilyen, hogy jelenleg ijesztgetésül használom.

Szem elótt van, és ha nem eszem elég húst, akkor abból kell lenyomnom egy adagot.

56. katt2 (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2021. febr. 22. 16:23

Hát fiatal én sem vagyok, de azt elmondhatom, hogy az edzés, meg a fehérje szépen visszaépíti az izmokat. Nekem még nőttek is, úgyhogy bizakodom a továbbiakban is. Türelem, meg edzés. Csak ne érjen sérülés, többi megy magától.

Az mégsem megy, hogy vénségünkre lötyögjön rajtunk a bőr, mert nincs alatta semmi... :)

55. 55Judit (válaszként erre: 54. - Katt2)
2021. febr. 22. 16:16

Valójában nem én, hanem Fórumnyitó érdeklődött a rizsfehérje iránt. Én, miközben ennek hatására utánanéztem, kaptam kedvet hozzá.

Köszönöm, kedves vagy, de nem szeretnék tejsavó fehérjét inni. Már tejet sem iszom, és minimális tejterméket fogyasztok. Nem megy.:)


Még csak pár napja iszom a fehérjét, remélem tényleg feltűnik a szervezetemnek hogy több fehérjét kap. Én már nem vagyok fiatal, a fő cél az lenne, hogy ne épüljön le ilyen rémísztő tempóban az izomzatom mint most.

54. katt2 (válaszként erre: 46. - 55Judit)
2021. febr. 22. 16:02

Én azt hittem, hogy vega vagy, azért kerestél növényi eredetű fehérjét.

Én tejsavót iszom ezt:


[link]


Nem tudom milyet ittál régen, de ez nagyon finom. Egyszerűen egy uborkásüvegben rázom össze, 20 másodperc és tökéletesen feloldódott. Én a bourbon vaniliát szeretem, mint a madártej. De jó a fahéjjas csiga is, bár azt jobban szeretem keltésztából.


Persze, hogy erősödsz, azért épülnek az izmok is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook