Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril tapasztalatok fórum

Rivotril tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
285. Sonja1976 (válaszként erre: 284. - Ihatebenzo)
2011. febr. 19. 10:00
Ne szedj eleniumot,mert csak keslelteti a gyogyulast!!!Semmilyen benzot sem szabad szedni az elvonas alatt-ez 1 ilyen jatek-Isten hozott a pokolban...Ha nem tudod vagdosni,feloldhatod desztillalt vizben es 1 pipettaval tudod csepegtetni!
284. ihatebenzo (válaszként erre: 281. - Simonadri)
2011. febr. 19. 00:19
Gratulálok! Nem semmi! Eddigi életem legnagyobb harcát vívom, te ezt már megcsináltad :) Az eleniumot már nyomom, de csak akkor ha nagyon rottyon vagyok (úgy tudom kb. 5 db elenium/librium benzotartalma felel meg egy 0,5mg-os rivoénak). A fő ellenséget már tegnap sem szedtem be, egyenlőre tök jól vagyok. Sőt! :)Remélem ez így is marad! A 0,125-öt már nem akartam tovább vagdosni, nincs itthon lézerszikém... Az elvonási tünetek néha neked is olyan megfoghatatlanok, elmagyarázhatatlanok voltak? Sokan érdeklődtek/nek hogy vagyok, hol tartok, de részletezni nem merem az érzéseket, mert hülyének néznek. Az a legszrbb benne, hogy tudod ezek elvonási tünetek, de mivel a saját agyad csinálja veled, így elég nehéz elvonatkoztatni. "Lehet, hogy mégis én vagyok ilyen hülye és a gyógyszer eddig ezt elnyomta?" kérdések felmerülnek 1x-2x. Rivotrilt soha többet nem szedek, más benzo jöhet(ha nagyon-nagyon muszáj), de ezt nem. Drukkoljatok!
283. ihatebenzo (válaszként erre: 280. - Sonja1976)
2011. febr. 18. 23:57
Már megyek is a GABA-ról olvasni, mert ezt most még nem tudtam magamévá tenni. Úgy fog működni a gabám, mint újkorában! :)
282. Angyal Gyula (válaszként erre: 265. - Mari24)
2011. febr. 17. 19:38
Szia Mari én is igy vagyok vele évek óta. Amig nem szedtem állandó rosszúlléteim,és halálfélelmeim voltak.Mióta szedem elmultak teljesen. Próbáltam nem szedni,de nem ment,állandóan rosszúl voltam.Ha már fogyik akkor sietek iratni,nehogy rámjöjjenek a rosszúllétek. Hiába minden,tudomásul vettem,hogy ezzel kell élni.Üdv
281. simonadri (válaszként erre: 276. - Ihatebenzo)
2011. febr. 17. 18:54
Szia! Én hasonló dózisban szedtem, és 2007 tavaszán tettem le, de évek teltek el a sikertelen kísérletekkel, különböző kórházi osztályokon. Osztom a véleményt, miszerint csak te tudod megoldani, egyedül... Esetleg próbáld meg a Rivó helyett az Eleniumot, az a jelenlegi kis dózisnál lehet, hogy átmenetileg segít - persze ezt is abba kell hagyni -, és a doki legyen az, aki tanácsot ad, vagy biztat, de ne ő döntse el, mi legyen.
2011. febr. 17. 18:28
Nem allitjak le a komunikaciot az idegsejtek között,hanem atveszik a GABA szerepet.Elöször gyakori nyitodasra ösztönzi,igy több neurotraszmittert fog fel a GABA,majd a hozzaszokas kialakulasa utan atveszi a szerepet ezert olyan baromi nehez elhagyni!
2011. febr. 15. 12:08

Na ezt hogy csináltam?! :) na mindegy. Tehát: már csak 0,125mg-ot szedek, így kb. három hónap volt, hogy eljussak 1mg-ról idáig. Ezt is elengedem 2 héten belül!

Nem igaz, a minimális adag bla-bla, javaslom minden sorstársnak olvassa el:

[link]

A fenti kifejezést használóknak ajánlom, hogy egyszer (csak, hogy tudja miről beszél) vegyen be egy 0,5mg-os rivotrilt... (természetesen benzo-szűznek kell lennie) Hú, de megnézném! :)

Az az orvos(?), aki ezt 2011-ben szorongásra fel meri írni és hónapokon, éveken keresztül szedetni, az 1. lelkiismeretlen vagy 2. nem naprakész a hivatásában.

Ez egy epilepszia elleni szer, ami mellesleg jól oldja a szorongást. A hatásmechanizmusa: "A benzodiazepinek (pl. Rivotril, Xanax) úgy hatnak, hogy elnyomják az agyműködést.

Az agyban és az idegrendszerben gátolják a kémiai aktivitást azáltal, hogy leállítják az idegsejtek közötti kommunikációt." Jól hangzik, ugye?

2011. febr. 15. 11:49
Jippijé!!! Már csak 0,125mg-ot szedek (a
277. Sonja1976 (válaszként erre: 276. - Ihatebenzo)
2011. febr. 5. 17:40
Hülyeseg azt gondolni,hogy barki is le tud csak ugy hozni a benzorol.Csinald magad,csak te tudod iranyitani a leszokast.Senki es semmi nem tud ebben segiteni neked erdemlegesen!!!
2011. jan. 23. 13:54

Sziasztok!

Sok éve szedek rivot, 3x2mg volt a terápiás adag, amit a doktornéni felírt. Lecsökkentettem 1x reggeli 0,625-re, de tovább nem megy. Tördelhetem, negyedelhetem, szedhetem a felét este, vagy csak este az egészet, próbáltam minden kombót, de jönnek az elvonási tünetek és a különféle élethelyzetek, amikor azt gondolod, hogy azért nem tudsz most vagy majd megfelelni, mert megint egy negyednegyedével kevesebbet szedtél be.

Undorító, mocskos szer.

Én úgy néz ki csak egyszerre tudom letenni, telefonomat messzire dobom és megpróbálom. Csak kéne egy hely ahol segítenek ebben. Voltam a Merényiben ott állítólag 40 nap alatt lehoznának róla, de maga az osztály hihetetlen nyomasztó, így ez kilőve. Ha tudtok valami jobb helyet (vidéki rehab, akár pesti nemnyomasztó osztály) vagy van egyéb ötletetek esetleg egy jó receptetek az ebédhez, kérlek, írjatok!

2011. jan. 11. 12:15
A xanaxhoz is mint minden mas benzohoz,meg nagyon kis mennyisegben is hozza lehet szokni.Addig minden jol megy amig az ember beveszi a napi adagjat,de Isten ments,ha nem.Ez kemeny függes.A benzokrol lejönni csak nagyon lassan szabad,morzsankent elhagyva.Minnel tovabb szedi vki,annal nehezebb a leszokas es annal valoszinübb a mellekhatasok kialakulasa.
274. farah (válaszként erre: 270. - J.Andor)
2010. dec. 14. 08:59
Egyátalán nem biztos, hogy a rossz alvónak, pánikbetegnek, depressziósnak egyből gyógyszer kell ! És nagyon kevés a lelkiismeretes orvos.
273. farah
2010. dec. 14. 08:56
Mari! Homokórára hallgass, ő nagyon jó tanácsot adott. Én is így csinálom. Az olyanokra pedig ne, akik azt mondják nyugodtan szedd életed végéig, még akkor sem, ha orvos. Ha te magad úgy érzem már nincs rá szükséged, próbáld csökkenteni. Sok sikert !
272. farah (válaszként erre: 269. - J.Andor)
2010. dec. 14. 08:51
Kedves Andor ! Én nem értek egyet. Én szedek xanaxot, nagyon keveset, mert ennyire már le tudtam csökkenteni (0,25 + egy fél 0,25), de teljesen elhagyni még nem tudtam, mert nagyon erős elvonási tünetek vannak. Szerinted ez nem hozzászokás ? Van, akinél nem alakul ki függés, van, akinél igen. Én nem emeltem, sőt csökkentettem, mégis kialakult. Nagyon sokan nem tudják letenni még a 0,25-öst sem ! Az orvosok pedig nem segítenek a leszokásban. Persze, nyugodtan szedheti valaki élete végéig (aki nem bírja lerakni), igazán csak akkor tudod meg milyen veszélyes, és mennyire nagy hozzászokást csinál, amikor megpóbálod nem szedni ! Ez sajnos nem fantáziálás !
271. 099c0bed40 (válaszként erre: 270. - J.Andor)
2010. dec. 13. 19:57

Szia, egyetértek Veled: napi 0,25-ös alprazolamra NEM lehet rászokni úgy sem ha 1000 évig szedi valaki, csak akkor van baj, ha úgy érzi hogy egy idő után ekkora adag már nem használ, és elkezdi a napi dózisát szépen önhatalmúlag emelgetni.


A leszoktatás nagyon kemény menet, és sajnos nagy a visszaesés kockázata---persze ezzel senkit se szeretnék lebeszélni róla.

270. J.Andor
2010. dec. 12. 23:54
Szerintem aki úgy érzi, hogy bármihez is hozzászokott, keressen egy lelkiismeretes orvost, és lehozza a szerről. Rossz alvónak úgyis kell valami altató, pánikbetegnek is gyógyszer, depressziósnak is, de nem rászokásig. Nem szeretnék okoskodni, de apám napi 8 mg Rivotrilról lett átállítva napi 3 mg Xanaxra, majd 4 mg Sevenalra és kutya baja nem volt tőlük. Bocs a kirohanásért, de visszaolvastam egy csomó hozzászólást, szerintem nagy tévhiedelmek keringenek itt a fórumon. 0,25 mg alprazolamra rászokni, viccesnek tartom.
269. J.Andor
2010. dec. 12. 23:45
Apámnak magas vérnyomás, pulzus és nehéz elalvás miatt kezdtek Frontint és Rivotrilt adni váltogatva és minden helyreállt. Néha tartottak 3 hónap szünetet, olyankor Sevenalt kapott, 1-1-2 szemet naponta. Ez egy barbiturát, a fiatal orvosok félnek felírni, mert 1933 óta van forgalomban, és azt tanulták az egyetemen, hogy veszélyes gyógyszer. Szerintem meg a legbiztonságosabb, odafigyelés mellett csak orvosi hanyagság miatt lehet bármelyik gyógyszerre is rászokni, apám élete végéig szedte váltogatva őket rászokás nélkül.. Egyedül a Dormicum nem hatott a benzodiazepinek közül, 3 nagy kéket is megevett, majd elment gyorsulási versenyre. Szóval orvosi odafigyelés mellett erősen kétlem ezt a sok hozzászokásos fantáziálást. 35 év alatt egyhez sem szokott hozzá, jó orvosa volt.
268. homokóra (válaszként erre: 267. - Mari24)
2010. okt. 5. 15:20

Szia, Mari!

Nagyon szívesen..örülök, ha segítettem:) Menni fog!!!:)

267. mari24 (válaszként erre: 266. - Homokóra)
2010. okt. 5. 09:38

Szia,

koszi szepen a tanacsot, megfogadom, bar tenyleg hosszadalmas, de biztosan megéri. Igy nemtudom csokkenteni ahogy eddig csinaltam. Megprobalom lasabban.

2010. okt. 1. 16:01

Szia, Mari!


Csak egy jó tanács..a benzot nagyon,nagyon lassan szabad elhagyni.Azt gondolom, hogy a Te ütemed gyors.

1 hónapig csökkentsd csak a reggeli adagot egy negyeddel, aztán a másodk hónapban még egy negyeddel, aztán a harmadikban még egy degyeddel,és a negyedik hónaptól ugyanezt tedd az estivel..és végére marad egy-egy negyed reggel és este.

A reggeli negyedet felezd két hétig, majd az esti negyeddel tedd ugyanet két hétig..

A végén már csak a reggelit vedd be, az esti maradjon ki...aztán már az estit is elhagyhatod

Ez így nagyon sok időnek tűnhet, de ha sikeresen szeretnéd elhagyni, ez a legjobb megoldás.

Így az összes elvonási tünetet kivéded, és észre sem veszed a csökkentést.

Türelem....és sok sikert kívánok!:):)

265. mari24
2010. okt. 1. 11:28

Sziasztok.Most látom hogy van Rivós fórum

Egy es fél éve szedek rivotrilt 0,5 mg - osat es Serliftet.

Rivóból 0,5 reggel és este is. Ez nagy mennyiség?

Kertem mar a dokit hogy had hagyjam abba, epp amikor jobban ereztem magam, de azt mondta hogy meg par evig szednem kell. Honnan tudja hogy par evig, es ha jobban leszek , akkor minek kell szednem.Azt mondja mindenkepp szedjem. Most ott tartok hogy probaltam felet bevenni reggel es este - felére csokkentettem az adagot.

Ez sikerult is mult hétig. Aztan megint jottek a rosszulletek es visszatertem a 0,5mg ra reggel es este.Most viszont nagyon faradt vagyok, nyomott, alig vánszorgok, reggelente elkesem az autobuszt, nembirok felebredni / két ébresztot is beallitok/.

Ez lehet a gyogyszertol???

eddig nem volt ilyen durva a helyzet, csak a legelejen mikor elkezdtem, akkor ket napot vegigaludtam.

A masik kerdesem az lenne, hogy ezen a heten ketszer elofordult hogy panikroham szerusegem volt, nem olyan durva, de nehezen kaptam levegot es nagy volt a feszkó bennem. Mitol lehet, ez mellekhatas, vagy azert mert visszatertem az eredeti mennyisegre?


A fuggosegrol annnyit: én el sem merek indulni reggel Rivó nélkul, ha nincs a tasimban totál bepánikiolok. Ha este bealszom es nem veszem be, reggel nagyon rosszul vagyok. -szerintem ez mar fuggoseg.

2010. aug. 15. 07:52
Csak arra kattantál rá hogy másokat csesztess és nyilvánosan elítélj, függő----tudom hogy már nem vagy tag, de ez még kikívánkozott belőlem.
263. dc1912b439 (válaszként erre: 262. - Homokóra)
2010. aug. 14. 18:07
A xanaxra sem kattantam rá.
2010. aug. 13. 19:22

Ezt a topikot már el is felejtettem:)

Régen jártam itt:)


Fedő...neked csak anyit írnék, hogy valóban jobban tette az orvosod, hogy váltott..ugyanis a a rivót is nehezen lehet letenni...de a xanax, az brutál!!!:(

Annyi a különbség, hgy a rivo felezési ideje hosszabb, és "nehezebb" rákattani...míg a xanaxból egyre több kell az agynak.Hogy ez mért van,az rejtély...

2010. aug. 12. 09:44
Itt nincs nagy forgalom.Nem szed senki ilyet?
2010. aug. 11. 07:45

Nagyon jól érzem magam.Sokkal jobban,mint a xanaxtól.Az nagyon elnyomott,ez viszont egész nap szinten tart érzelmileg.

Örülök, hogy váltottunk.

2010. aug. 9. 15:12
Úgy érzem, jó lesz a rivotril.Ma már azt vettem be reggel.Nem nyom el, és mégis jól vagyok.Azt hiszem, ennél maradok.
2010. aug. 8. 19:41
Eddig 0,5-ös xanaxot szedtem kétszer egy nap.Holnap lehet, hogy vált az orvosom rivotrilra.Már legutóbb említette.Kíváncsi leszek, mi lesz. Már nézelődtem a neten, nem tűnik rossznak.
2010. aug. 7. 13:03

Sziasztok!

Új vagyok.Kizárólag azért regisztráltam, hogy beszélgessek olyan emberekkel, akik gyógyszereket szednek.Az adatlapomon ott van a leírás.Bár itt is régen jártak, de hátha jön valaki.

Üdv:Zsolt

256. fbb53e1d99 (válaszként erre: 254. - 099c0bed40)
2010. febr. 8. 07:20
két napig maradt is:)tudod, csak az igazat írom, mi értelme lenne önmagamat becsapni?:)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook