Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril tapasztalatok fórum

Rivotril tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2011. aug. 2. 18:57
Egy áldás a jó orvos....de nagyon kevés van, aki tud, aki bevallja, hogy nem mindenkinél jön be ugyanaz, és addig próbálkozik a beteggel, amíg megtalálja a jó gyógyszert, majd időben csökkent....mert ahogy Clonazo írta, az eltört lábra sem kell élethosszig a gipsz...ilyen a pszichés megingás is, egy depis időszakból a kimászás, utána már nem kell gyogyiszer
314. judith.budapest (válaszként erre: 312. - 1e8bb72856)
2011. aug. 2. 18:54
hogy vagy Angel?
313. judith.budapest (válaszként erre: 302. - Clonazo83)
2011. aug. 2. 18:53
hm....őszintén érdekel, hogy mit érez egy alkoholista, aki szabadulni akar, az is , hogy miért lesz valaki az, meg tudja-e mondani....nekem úgy tűnt az vagy, vagy depis? vagy a kettő együtt? bocsánat, ha tévedtem...
312. 1e8bb72856 (válaszként erre: 311. - Judith.budapest)
2011. júl. 31. 10:47
nagyon nehéz ezt a hajócsavar elvet követni, valóban tanulni kell.Alapvetően nem ilyen a természetem,hanem lobbanékony és érzelemvezérelt,nekem ez nehezebb,mint másoknak,de köszönöm,hogy elolvastad amit irtam,és igyekszem elsajátitani az elvet.Nekem bevált,hogy az engem kinzó embereket kiiktattam az életemből,azóta pár gonddal kevesebb,és TÉNYLEG jobban érzem magam.Nehéz időszak volt és nem zökkenőmentes,de túl vagyok ezen is.Sajnos nagyon messze áll tőlem a Terézanya szemlélet,én nem tudom kenyérrel dobálni,aki kővel dob meg.Nem vagyunk egyformák,kinek ez jön be,kinek az...A csodákban sajnos nem hiszek,csak magamban,és néhány hozzám nagyon közel álló emberben,akiben még soha nem csalódtam.Mi csináljuk a csodáit az életünknek.A szeretet szeretet szül? Hm...nem is tudom...nem volt mindig igaz az életemben sajnos...Nagyon köszi,hogy elolvastál,szép napot Neked,és mindenkinek!
311. judith.budapest (válaszként erre: 310. - Judith.budapest)
2011. júl. 31. 09:32

szép a bemutatkozásod egy része, a másik, becsukom előtte a kaput- nem biztos, hogy mindenki előtt lehet, ezt az elvet finomítanám, kutyából nem lesz szalonna...nem biztos, adj rá lehetőséget, vannak csodák...

nagyon igaz a tükör és a mosoly elv...amit mások rád sugároznak, azt te váltod ki belőlük...olyan, mintha tükörbe néznél, a mosoly-mosolyt szül...a szeretet, amit írtál, szeretetet

légy egy kis hajócsavar, ami nélkül nem megy a hajó, mert nagyon fontos, de nem hivalkodik vele.....

ez még úgy kikívánkozott....

310. judith.budapest (válaszként erre: 309. - 1e8bb72856)
2011. júl. 31. 09:26

Szia! Igazad van, nem a gyógyszerek a megoldás, de sokat segítenek a megoldás megtalálásáig....szóval én 6 évvel ezelőtt kezdtem a rivotrilt, az orvos, értett hozzá, fokozatosan lecsökkentette velem napi egy szemre, mivel futok bele a változókorba, ezt kérte, tartsam meg, ha nem veszem be úgy is jó, ha beveszem úgy jobb....ha valaki valamitől függővé válik, az szerintem, mástól is függő lenne, a megoldás a saját agressziód, konfliktusaid ügyes kezelése, amit tanulni kell, és a pszichológia szakterületéről....elmentem tanfolyamokra és megtanultam....ezt mindenki megtanulhatja, csak vagy van szerencséd és megtalálod, vagy nincs....

én így látom, nekem ez jött be, pedig nehezebb helyzeteket oldok meg, mint előtte....mégis könnyebben....

309. 1e8bb72856 (válaszként erre: 308. - Miss Angel)
2011. júl. 24. 18:38
Sziasztok! A neten keresgélve találtam meg ezt az oldalt,és életemben másodszor éreztem azt, hogy hozzá kell szólnom valamihez...Remélem Ti is tudtok segiteni majd nekem,és én is tudok majd sokaknak azzal, amit ide le fogok irni...Bocsánat az ékezethiányokért,technikai gondokkal küzdök...Több, mint 9 éve vagyok pszichiátriai beteg. Pánikkal, depresszióval kezdtem, tavaly megjártam Tündérhegyet, felfordult a magánéletem, elvesztettem a munkám...Diagnosztizáltak nálam kevert személyiségzavart,és még sok más nyalánkságot. Fellobbanó szuicid időszakaim is vannak, illetve voltak. Jelenleg épp a rivotril és az alkoholfüggőségből mászok kifelé. Nekem a rivotril nagyon sokat segitett, de sajnos ünkényesen megemeltem az adagomat 2 mgra, és időnként,alkalomszerűen alkoholt is fogyasztottam rá...Igen,elolvastam a tájékoztatót, tudtam,mit teszek...igen,diplomás ember létemre elmentek hazulról nekem is. Mentségemre szóljon, bár nem az, két év alatt egy esküvőn sem jártam, temetésen viszont kettőn is, majdnem megőrültem az álmatlanságtól, és a munkahelyi problémáimtól, mindenkiben ellenséget láttam, kiszeretett belőlem a párom, és mindenféle devianciákba menekültem, hogy boldognak érezzem magam,ha csak percekre,vagy órákra is. SENKINEK nem javaslom semilyen benzo szedését...a xanaxról a rivora szoktattak át, TUDOM miről beszélek.Most amit átélek,azt a legádázabb ellenségemnek sem kivánom.Szerencsére a csládom és a barátaim összefogtak, mellettem állnak,különben azt hiszem,nem tudnám végigcsinálni. Hallucinációk, rémálmok, forró és jeges izzadás, szürnyű izom és csontfájdalmak,izületi fájdalmak, félelemérzet, rettegés,szexuális zavarok..ugye nem kell folytatnom? Minimum öt éve vagyok függő ezektől a szerektől,a legdurvább szélsőségekig megéltem minden előnyüket és hátrányukat.AKI teheti,és meg birja állni, valamint van egy jó terapeuta,aki mellette áll, tegye le ezeket a vackokat. Ne riassza el a példám,sőt! Már látom a fényt az alagút végén...Viszont szeretném,ha mások is megirnák a leszokás leszoktatás alatti tapasztalataikat, hátha én is tanulok belőle. Segitsetek nekem, én is bárkivel szivesen megosztom a tapasztalataimat, elmesélem, én hogyan látom a megoldást és a kiutat sok sok év szenvedésre..mert VAN! De nem Tündérhegy, és a körzeti ideggondozó.....Valami egészen más.Köszönöm,akinek volt türelme végigolvasni.
308. Miss Angel (válaszként erre: 307. - Ea60cc00ae)
2011. júl. 23. 17:17

Hát,durva,amit leírtál.

De sajna szorongással se lehet huzamosan együttélni,mert életképtelenné tesz,egy idő után.Előbb utóbb öngyilkossághoz vezet.

Én középiskolás koromtól egészen 26 éves koromig éltem erős szorongással,nem akartam sem dokihoz menni,sem gyógyszert szedni,én mindent megpróbáltam,hogy úrrá legyek az állapotomon.

Na erre mondja azt valaki,hogy nem tűrtem....

Aztán még a gyermekkori traumák mellé jött a többi szép sorjában,ami csak még jobban húzott lefelé,egyre inkább nem voltam önmagam.

Most,gyógyszerrel és pszichoterápiás kezeléssel ugyan,de ismét erős vagyok,mint amilyen mindig is voltam...

2011. júl. 18. 22:16

Sziasztok!


Olvasom, sokan szenvednek a Rivotril áldásos hatása alatt. Én 13 éve szedem!! Még 29 évesen félrekezeltek Lyme kórral és totál hülyének néztek, mert mindig negatív volt az eredményem, de állandóan rosszúl voltam. Hülye kullancs miatt és egy hozzá nem értő orvos miatt is....Majd a többi doki sorban. 2 év után derült ki, hogy Lyme kórom van és ekkor már függő voltam. 13 féle szert adtak diliházban!! A legnagyobb adagokban...így a "rivó" is 2mg-os volt. Azonnal zombi lettem.... Nagynehezen rájöttem, hogy a 13 féle pirula közül melyik okozza ezt. Elhagytam nehezen 12 félét, de a rivót nem tudtam. Mindössze csökkentettem 0,5-mg ra. 2005-ben egy elvonási kisérletnél 3 professzor és mágus, aki külföldön diplomázott, úgy döntött elveszi azonnal mindet! 3 napra rá hallucináltam és vért láttam lefolyni a falon a körteremben! Jött az ájulás érzés és a gravutávió hiánya. Borzasztó volt. A legrosszabb a görcsös roham ....ami bekövetkezett és szinte 10 perc alatt, majdnem bele is döglöttem. A lábujjamtól lassan felfelé..majd a kezeim, ijjaim is befelé húzódtak. A végén csak azt tudtam kinyőgni, segítsen valaki és már beszélni sem tudtam, mert a nyelvem is kész volt. A tudatom még tiszta maradt. Szar így meghalni, hogy érzed!! Az agyam is lassan zsibbadt, majd jött egy csoszogós dokinő nagynehezen és a kezeim szorongatta és nyugtatott. Gondoltam egy meleg kézfogással jobb átmenni a másvilágra! :-) Se infúzió, se szuri, se semmi...Majd magamhoz tértem 2 nap alatt és visszaadták az egészet, mondván nem tudnak mit kezdeni velem! Ezek a nagy dokik, akik baromra keresik magukat és ezért végeztek egyetemet! És a mai napig praktizálnak, büntetlenül. Azóta magamtól 2-szer próbáltam leszokni "piramis" szerű csökkentéssel, ami szintén őrület, de nem ennyi mellékhatással. Sanos nem ment, mert dolgoznom is kellett mellette! MAx. 1 szemre tudtam levinni 4 hónap alatt, de muszáj volt visszatérnem rá. Most újra próbálom, ami totál elszánt lesz és szeretném végleg abbahagyni! Így nem lehet élni, ismerkedni, melózni...Mindenki a szarban hagy, mindenki elfordul és még én vagyok a hülye..... Szóval aki teheti SOHA NE szedje!!!!!!!!!!!!! Most 43 éves leszek... se feleség, se barátnő, se gyerek... Én 3x1-et szedek, de van mikor kell a napi 5 is. A 0,5 ből. BYE!!

306. 5f54924ddf (válaszként erre: 305. - Clonazo83)
2011. máj. 27. 10:52
Miért veszitenéd el az állásodat?Azt gondolom most már,hogy én abba hagytam a gyógyszer szedést ,hogy a problémák ugyan úgy megmaradtak csak megprobálom őket másképp kezelni.Mikor én elmentem a dokihoz és kértem a segitségét egy mondatot mondott.-Megoldottak a problémáim a gyógyszertől és rá jöttem csak letompitottam magam.....remélem érted mire utalok.
305. Clonazo83 (válaszként erre: 303. - 5f54924ddf)
2011. máj. 26. 14:40
Na jött válasz az asszisztenstől, mert a doki nem ér rá. Azt javasolják, hogy amíg idegileg rosszul vagyok, ne próbálkozzak a csökkentéssel, mert csak rosszabbul leszek. Előbb stabilizáljam az életem, munkahely és lelki nyugalom szempontjából, és utána kezdjem csökkenteni óvatosan. Nem hiszem, hogy működni fog a dolog, de legalább kaptam tanácsot. Most második napja a normál mennyiséget szedem (reggel 2mg), és pl. tegnap teljesen jól voltam, most egy kicsit stresszesebb de nem kell bevennem még 1mg-t, úgy érzem. Megpróbálom megállni, hátha sikerül.
304. Clonazo83 (válaszként erre: 303. - 5f54924ddf)
2011. máj. 26. 13:55

Szia,


Igen most várom a válaszát emailben. Gondoltam arra is, hogy abbahagyom teljesen a Rivotrilt, magamtól és lesz ami lesz. Csak ebben az esetben - bár már most is elég valószínű -, hogy elveszítem a munkahelyem.

303. 5f54924ddf (válaszként erre: 302. - Clonazo83)
2011. máj. 25. 13:15
Hát nem könnyü a helyzeted...és ha konzultálnál a psyhiatereddel és az ő segitségét kérnéd?
302. Clonazo83 (válaszként erre: 299. - 5f54924ddf)
2011. máj. 25. 09:58
Megkérdeztem minden létező addiktológiát a megyében, és mind azt mondta, hogy a legjobb ha oda megyek ahová helyileg is tartozom. Na most oda nem akarok, mivel ott 2. emeletes az épület és mindenkit a másodikra tesznek, azaz egybe kerülnék a sokkal súlyosabb pszichiátriai betegekkel. Azt meg nem viselném túl jól, amikor gyógyszert íratni megyek akkor is rosszul vagyok ha már egy órája ott várok. Pesten lenne valami de ott meg heroin és alkoholfüggőkkel lennék egy helyen, valamint hajléktalan alkoholistákkal, szerintem ez sem tenne jót az idegeimnek, meg félnék is ilyen helyen. Még egy lehetőséget nem próbáltam, valami "TÁMASZ GONDOZÓ" Pesten, de úk azt hiszem csak tanácsot adnak, de lehet érdemes lenne megpróbálnom. A depresszióm sokat erősödött az elmúlt hónapokban, szinte minden reggelem rossz, használhatatlan robot vagyok olyankor. Csak elég rossz, hogy ezekre a problémákra nincsen kifejlett segítségadás, mint pl. ha eltörik a lábam akkor visznek a sebészetre. Ezekkel a problémákkal sokkal nehezebb segítséget találnom.
301. Clonazo83 (válaszként erre: 300. - Homokóra)
2011. máj. 24. 13:43
Melyik ez az intézmény?
300. homokóra (válaszként erre: 296. - Clonazo83)
2011. máj. 24. 11:58
Létezik TB.addiktológia..legalábbis a mi intézményünkben van...de legtöbb szakrendelőben megtalálható..
299. 5f54924ddf (válaszként erre: 298. - Clonazo83)
2011. máj. 24. 11:56
Esetleg megkérdezhetnéd az ottani drog ambulanciát hátha ott is tudnának segiteni..
298. Clonazo83 (válaszként erre: 297. - 5f54924ddf)
2011. máj. 24. 11:55

Szia,


Az a baj, hogy ahol én lakom nem igazán foglalkoznak az emberrel a dokik. "Szedje, de ne sokat" a hozzáállás kb. Ha meg mondanám, hogy problémáim vannak vele, akkor azt mondaná, hogy csökkentsem lassan, de én magamtól ezt nem tudom megcsinálni, vagy befektetne az osztályra, ahol a pszichés betegek vannak, na attól még rosszabbul érezném magam. Lehet magándokit kellene keresnem, de az meg nem 2 fillér...

297. 5f54924ddf (válaszként erre: 296. - Clonazo83)
2011. máj. 24. 11:20
Le lehet szokni de nagy szenvedés árán.Én anno szakemberhez fordultam Debreceni vagyok és itt a drog ambulancián van egy orvos aki ilyen betegekkel foglalkozik akik "gyógyszer függöek".Coaxilt szedtem 1 hónapig és naponta kb.2-3 liter citromfü teát ittam meg ami nyugtató hatású.Kb. 1 hétig alig tudtam aludni sokat sirtam és remegtem aztán fogozatosan szüntek a a panszok...
2011. máj. 24. 09:50

Sziasztok.


Segítséget szeretnék kérni a Rivotrillal kapcsolatban. 7 éve szedem rendszeresen (28 éves férfi vagyok)és a tavalyi évben kezdődött el az, hogy ha elfelejtettem bevenni (reggel 2mg volt az adagom) akkor napközben éreztem az elvonás tüneteit: remegés, szédülés, puffadó gyomor. Ekkor még több nap kihagyás sem viselt meg nagyon, 2 éve pl. 1 hét kihagyás után erős pánikrohamom, sírásingerem volt, idegességgel párosulva. Ez kezelhető volt azzal, hogy pótoltam a kimaradt adagot, viszont jelenleg olyan helyzetbe kerültem, hogy nem elég a reggeli 2mg. Vagy napközben kellett pótolnom + 1mg-al, vagy - mint pl. ma reggel - már eleve 3mg-t vettem be. Amikor nem veszem be, már 1 nap után jelentkeznek a következő tünetek: használhatatlan lustaság és fáradtságérzés már ébredéskor, felerősödő depressziós hangulat.

Szeretnék leállni ezzel a gyógyszerrel, viszont nekem nem vált be az, hogy magamnak csökkentettem kisebb adagokban. Milyen megoldások vannak erre? Vannak addiktológiák de nem tudom, hogy azt támogatja-e a TB, és eleve semmit sem tudok róluk, érdemes-e elmenni ilyenre?

Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm.

2011. márc. 6. 10:33
Mindenki szokot depis lenni ez még nálam is gyakran elő fordul és én is azokon vezetem le akiket szeretek.Lesznek baratáid bár én azóta megváltoztam , csak 1-2 barátom van de tudod azokra számithatok:)Nehez nyitok az emeberk felé...de azt gondolom ez azért van mert " a lelkünk kissé meg van tépázva"sokstzor jót tesz ha az ember ki irja a fájdalmát magából vagy kibeszéli...és hinni kell magunkban, minden ember értékes:)
2011. márc. 5. 17:21
Olyan jó érzés,hogy valahol megértenek és tudsz segíteni másokon.Őszintén szólva 1 héttel ezelőtt volt egy érzelmi kitörésem és ezt sajnos anyukámon és a barátomon vezettem le.A barátom elhagyott és most még ezt is fel kell dolgoznom.Az esett a legrosszabbul,hogy a fejemhez vágta minek szedtem a gyógyszert.Nem volt önbizalmam és féltem az emberektől,nem tudtam végigülni 1órát de leszerettem volna érettségizni.Az orvosom ki sem vizsgált sőt mikor kértem,hogy növelje az adagom megtette(ez nem azt jelenti,hogy csak őt hibáztatom hiszen én mentem el hozzá).De azt mondom higgyünk magunkban,szeressük magunkat és másokat hiszen senki sem tökéletes ,ez a két év megtanított arra,hogy én is vagyok olyan jó mint mások és ehhez nem kell gyógyszer.
2011. márc. 5. 13:01

Drágák vagytok!

Most (tegnap-ma) újból depi van. Járok egy nappali kórházba(heti 2 x kb.4óra), csoportterápiára és relaxálni. Elég jónak tűnik. Nekem most nincs párom, nem akarom ráontani senkire ezt a káoszt, ami bennem van. Csak rátok, bocsi! :) Így elég nehéz. A barátok elvesztése az nálam is megvolt. Miért van ez??? Nem csak velem történt meg, hanem sok egyéb rivotrilossal. Megváltoztam az tuti. Érzelem-sivár lettem, úgy éreztem/érzem, nekem "jogom van" szarul lenni, másnak nem annyira. Remélem ez is elmúlik. Megyek, eszem egy jó rántott húst, az legalább látszik rajtam :)

2011. márc. 3. 12:26
Nagyon nehéz leszokni róla,az első 2 hét maga a pokol de utána egyre könnyebb.Én úgy éltem túl,hogy közben literszámra ittam a citromfü teát ami kompenzálta az elvonási tüneteket.Tars ki mert megéri, a gyógyszer csak letompit és a problémát nem oldja meg .....neked kell megoldanod és szembe nézni vele ami sikerül is.Több mint 3 éve semmit sem szedek és boldog vagyok.....gondjaim vannak de megoldom őket,max.kisirom magam...
2011. márc. 2. 18:23

Sziasztok! Lassan két éve,hogy szedem a Rivotrilt(2*2mg),eleinte úgy éreztem teljesen felszabadultam.Kicsit később kezdtem elveszíteni a barátaimat és a családom is került(meg volt rá az okuk).Kb 1 hónapja eldöntöttem,hogy leteszem igaz ebben a barátom is nagyon sokat segített azzal,hogy kiált mellettem annak ellenére ahányszor megbántottam.Persze 2-3 napra rá kezdődtek a megvonási tünetek:zavaros beszéd,hangulatváltozás(totál dilis voltam),stb.(megöregednék mire felsorolnám)de még is azt mondom megérte.

Ui.: Sokan vannak most is a barátaim közül akik nem értenek meg mert nem tudják min mentem keresztül de nem is kívánom senkinek.

290. homokóra (válaszként erre: 289. - B2076ec79b)
2011. febr. 26. 17:38
Úgy gondoltam :)
289. b2076ec79b (válaszként erre: 288. - Homokóra)
2011. febr. 26. 17:24
Azt itt elhangzottakhoz képest igen :)
288. homokóra (válaszként erre: 287. - B2076ec79b)
2011. febr. 26. 17:20
Pedig Te csak légyszarnyit szedtél:):)
287. b2076ec79b (válaszként erre: 287. - Angyal Gyula)
2011. febr. 26. 17:14
Én is azt hittem, hogy meghalok, de így lassan 1 évvel azután, hogy végre abbahagytam, bőven tanúsíthatom, hogy van élet a rivo után :) Nem is akármilyen :)
286. homokóra (válaszként erre: 287. - Angyal Gyula)
2011. febr. 26. 17:02
Hát..nem kicsi:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook