Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril tapasztalatok fórum

Rivotril tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. dec. 10. 13:50

Na,hálistennek sikerült lecsökkentenem a 2mg-t 1-re,először rossz volt,de úgy látszik szépen szokja a szervezetem.Ez nagy boldogsággal és sikerélménnyel tölt el.

Akik hasonló cipőben járnak,azoknak kívánok hasonló sikereket,kitartást és ne feledjétek:AKARAT!;)

2011. nov. 28. 20:55
Alprazolamról.( fantázianév: helex, xanax, frontin és társai)
373. d43485a76e (válaszként erre: 371. - 099c0bed40)
2011. nov. 28. 19:57

A benzodiazepanok egyik molekula típusa a clonasepam, azaz a rivotril fantázianevű gyogyi.

Pontosan írd meg, hogy melyik benzot tartalmazó gyógyszerkészítményről beszélsz!

2011. nov. 28. 18:02
......................
371. 099c0bed40 (válaszként erre: 370. - D43485a76e)
2011. nov. 27. 00:22
Köszönöm a részletes választ, már csak az érdekelne, benzofüggőknél is ugyanez a protokoll működik-e, illetve ott hány milligrammonként vannak a "kisdrogosok" meg a "nagydrogosok" kategorizálva.
370. d43485a76e (válaszként erre: 368. - 099c0bed40)
2011. nov. 26. 12:46

OK, megpróbálom összefoglalni.

Három csoport, szint van a Rivotril ( a továbbiakban R) függők között.

1.Napi 1mg alatt.

2.Napi 1 - 4mg.

3.Napi 4mg fölött. (Így már mindenki el tudja helyezni magát.)

Ezt úgy kell tekinteni, hogy legalább 3 hónapja, vagy több (akár sok-sok év) ideje szedi.

1. csoport - No problem. Óh, bocs! Felejtős egy addiktológusnak. Hetente felezze az adagot és 2 hónap alatt ELVONÁSI TÜNETEK NÉLKÜL elhagyhatja.

2. csoport - ambulánsan megoldható az elvonás. Bemész egy ideg-gondozóba, megmondod, hogy mi a gondod és 2-3 hónap alatt lekerülhetsz a szerről.

3. csoport - Na, ők vannak nálunk. Gyakorlatilag kábítószerként használják.

Számukra valóban az elvonókúra a leghatékonyabb. Otthon rohadt nehéz.

Az első 1-2 hétben helyettesítő gaba-energens szereket adunk és így az elvonási tüneteket minimalizálni tudjuk. 3. héttől legtöbbször már a pszichoterápia elég.

Most az elvonási tünetek "jellemzőségi" sorrendben: (első a legjellemzőbb)

- Motoros nyugtalanság - képtelen akár néhány percig is egy helyben ülni, járkálnia kell és morzsolgatja az újait. Rágja a szája szélét, gyakran krákog. Kb. 1-2 percenként mélyet sóhajt. (Ez után van általában a krákogás) Állandó sétája közben a mellette lévő tárgyakat enyhén megüti. Pupilla enyhén tágabb. Hiper-reflex - ez azt jelenti, hogy ha hozzáérnek, akkor teljes testében megrándul.

Nem agresszív. Gondolataiban a türelmetlénség jelenik meg. Jellemzően a következőket morzsolgatja gondolatban:

"Ez nem igaz. Nem lehetek itt. Ez baromság. Ezer dolgom van és itt járkálok. Ó, Uram, segíts, tudom, hogy segítesz. Csak ezt a rohadt éjszakát éljem túl. Nem, ez nem lehet, hogy itt vagyok." stb.

- Álmatlanság - az első 3-4 napban napi 3-4 óra alvás. Tényleg így van, ha alliterál is. Álom élmény gyakorlatilag nincs. Az alvás nyugtalan, REM fázis nincs.

- Éhség - néhány nap elvonás után farkas-éhség jelentkezik. A gaba-rendszer kezdi felépíteni magát, ez azért van. Sok fehérjét (húst) kíván.

Ezek voltak a legfontosabb, legjellemzőbb tünetek.

Amit javaslok azoknak, akik szeretnék elhagyni a szert:

CSINÁLJ MAGADNAK PROGRAMOT!

FOGLALD EL MAGAD!

HALLGASS SOK ZENÉT!

NÉZZ VÍGJÁTÉKOKAT!

KERESD AZ EMBEREKKEL VALÓ KAPCSOLATOT!

A lényeg NYISS KIFELÉ!!!

Élvezd az emberek társaságát, a szabad levegőt.

KEZD EL!!! Először nehéz, tudom, de napról, napra, óráról órára jobb és könnyebb lesz.

Értsd meg! Te élni akarsz, csak úgy érzed, valami lehúz. Ezen lehúzás ellen ÉLJ!!! MOZOGJ! BESZÉLGESS! SZEXELJ! RÖHÖGJ! FUSS!

Mindezt csak te tudod megcsinálni.:) A bogyó nem...

369. Miss Angel (válaszként erre: 368. - 099c0bed40)
2011. nov. 26. 11:10

Elvonó?az meg minek?

Nem egyszerűbb magadnak szép fokozatosan csökkenteni?Mert odabent egyből megvonják Tőled,aztán vagy helyettesítik mással vagy nem,bár ált szokták.De kínlódni fogsz kutyául.

Nem drog ez,hogy elvonóra kelljen vele menni.Az elvonó a drogosoknak meg az alkoholfüggőknek való,akiktől meg kell vonni bármi áron,hogy életben maradjanak...

368. 099c0bed40 (válaszként erre: 366. - D43485a76e)
2011. nov. 26. 06:08

Szia, szerintem sokakat érint az elvonási tünetegyüttes minden apró részlete ( főleg egy addiktológus orvos szemszögéből), visszakérdezés nélkül is leírhatnád mik az általános elvonási tünetek, mennyi ideig tartanak, illetve ha valaki rászánja magát és befekszik elvonóra, mi az általánosan alkalmazott protokoll.

Tisztában vagyok vele hogy a terápia egyén és gyógyszerfüggő, de nyilván vannak közös pontok, engem speciel ezek érdekelnének.

Köszi ha válaszolsz.

367. debju (válaszként erre: 366. - D43485a76e)
2011. nov. 25. 23:33

én semennyit

pár éve napi 2 (de azt nem tudom, hogy milyen dózis, szerintem a kisebb)

háziorvis jogosan írja?

366. d43485a76e (válaszként erre: 365. - Debju)
2011. nov. 25. 23:24

Én el tudom mondani.

Addiktológiai osztályunkon hetente egy-két ember Rivotril addikcióval mindig van.

Azt mond meg, hogy mióta és mennyit szedsz!

365. debju
2011. nov. 25. 22:51

Sziasztok!

Valaki el tudja nekem mondani, hogy milyenek az elvonási tünetek?

Köszönöm!

364. Miss Angel (válaszként erre: 358. - Judith.budapest)
2011. nov. 22. 10:27

Szia Judit.

Tökéletesen egyet értek veled abban,hogy inkább szedje vki a gyógyszert élete végéig,mint szorongjon és mindenhonnan kinézzék.

Én ismerem milyen az,szorongással élni,én kb 14 évet húztam le kutya erős szorongással,mindenféle gyógyszer nélkül,míg aztán odáig jutottam,hogy munkaképtelenné váltam,szó szerint.Úgyhogy Az akarat meglenne,sőt letenni is megpróbáltam már,de olyan állapotba kerültem hogy a sír széléről jötttem vissza.Elfogadtatták velem,hogy szednem kell,és én el is fogadtam,viszont azért nem adom fel,csökkenteni mindenképp megpróbálom majd,szépen,fokozatosan.Egyből elhagyni képtelenség,legalábbis az én esetemben,mert a depresszió nálam mindig is súlyos fizikai tünetek formájában nyilvánult meg,amiket nem lehet a legnagyobb akarattal sem befolyásolni,bár ezt hiába magyarázom,úgyis csak az tudja megérteni,ai benne van.Ha csak állandó levertségem,rossz hangulatom lett volna,orvoshoz se fordultam volna soha......

Jelenleg napi két milligrammot kell szednem,drukkoljatok nekem,hogy sikerüljön csökkentenem,mert azon vagyok és hiszem,hogy fog sikerülni....

363. 1e8bb72856 (válaszként erre: 362. - 099c0bed40)
2011. szept. 10. 08:59
Igen,ebben sok igazság van. Én kb 30 éves koromig nem szedtem semmit antibiotikumokon és lázcsillapítókon kívül. Ha addig megvoltam, ezután is megleszek. Voltam már azóta is krízisben,és sem a pohár,sem a gyógyszer nem jutott eszembe...de egy segítő kéz,vagy egy baráti ölelés jól jött. Ha valaki nagyon szorong,úgy nem lehet élni. Míg ki nem jön belőle, szedni kell valamit.De utána el lehet hagyni,csökkenteni,de meg sem próbálják sokan,így nem is tudják,lehetne e.
2011. szept. 10. 07:11

Amíg valaki a lehető legminimálisabb adag szorongásgátló szedésével teljes minőségű életet képes élni, addig véleményem szerint nincs baj.

A baj ott és azoknál a gyógyszerszedőknél kezdődik, akik egy idő után a dózis emelésére kényszerülnek....

2011. szept. 10. 04:41
Köszönöm, hogy leírtad a véleményed....engem, nem győzött meg, de ilyenek vagyunk, különbözően gondolkodunk, és ez így van jól.....a testi betegségeket a lélek bajai okozzák felnőtt korban, sajnos....nagyon jó pszichoterapeutának kell lennie annak, aki kihoz valakit, és teljes életet tud élni, gyógyszer nélkül, ha már beteg....kívánom, hogy sokan találják meg azt a szakembert, nekem nem sikerült, én így vagyok jól, és ezzel semmi bajom nincs....
2011. szept. 9. 20:41
Az lemaradt,kissé fáradt vagyok, elnézést,hogy "nem tud rajta változtatni"...szerintem egyetlen ilyen dolog van: a gyász. De azt is meg lehet tanulni elfogadni. Nem a levegőbe beszélek, az elmúlt évben csak temettem,egy esküvőn sem voltam,és nem távoli rokonok voltak...Valamikor én is így gondolkodtam az analízisről és minden más módszerről mint te. Rántottam egyet a vállamon,és bekaptam egy rivót..mert JÓL voltam tőle. De az egy hazugság!
359. 1e8bb72856 (válaszként erre: 358. - Judith.budapest)
2011. szept. 9. 20:27
Senkit sem beszélek le semmiről. Én is évekig szedtem. Szorongtam, pánikoltam. Aztán már a gyógyszer nélkül élni sem tudtam. Olvastál már a rivotril hosszabb távú "jótékony" hatásáról? Tele van vele a net, a youtube, minden. És az orvosaim is mondták. Nem mondtam soha, hogy a pszichés betegség kisebb jelentőségű lenne, mint pl. egy állandó, magas vérnyomás, hogy a példánál maradjunk. Sőt!!! Mindenki azt csinál, amit akar a testével és a lelkével, sőt, az életével is. De azért egy cukor vagy egy vérnyomás betegséget ami ÉLET kérdés, ne keverj össze egy pszichéssel, ami ÉLETMINŐSÉG kérdése. Persze erről lehet nyitni egy másik fórunot. Én is voltam nagyon beteg, nagyon sok évig. Látod, te erősebb vagy nálam, mert én nem tudtam csökkenteni, bár megpróbáltam, csak növelni. Nagyon sajnálom, hogy évekig kell szedned, illetve lehet, hogy ahogy te írtad, életed végéig. Én annak a híve vagyok, hogy minden szorongásnak és pániknak OKA van, és azt egy jó rehabilitációval, csoprt vagy egyéni terápiával vagy ezek kombinációjával ki lehet deríteni, és orvosolni lehet! A jó pszichiáterek nem támogatják a gyógyszereket,és csak krízishelyzetekből való megszabadulási időszakra javallják kontroll mellett. Az igaz, hogy magunkra időt kell szánni, és úgy nem is lehet meggyógyulni, ha pl. mellette egy olyan munkahelyen dolgozol, ahol napi 14 órákat kell lehúzni, és arra sem jut idő,hogy kialudd magad,nemhogy arra, hogy rehabilitálódj. Nem szentírás, amit írok. Ha te így jól érzed magad, akkor tedd ezt. Sokan viszont nem.
2011. szept. 9. 05:08
Angel! Nem veszi át az irányítást a rivó....és akinek kell, az szedje élete végéig, az analízissel még nem jut az ember előre, általában mindenki tudja, mi az oka, de valamiért nem tud változtatni rajta, mondjuk, mert nem lehet, és akkor inkább élete végéig szedjen gyógyszert, mint élete végéig szorongjon, szenvedjen, kiutálják mindenhonnan, mert látszik rajta, hogy nincs jól....na ezt nekem egy orvos ajánlotta, pszichiáter, napi egy rivó és minden rendben velem, engem szorongónak nevelt az anyám, és életem végéig az maradok, 7 éve szedem, és nem emeletem az adagot, csak csökkentettem, míg beállt napi egyre....ami már lehet, hogy placebó hatás, de ha én így működök jól, akkor miért beszélne le bárki erről a szerről....miért nem beszéled le az embereket a vérnyomáscsökkentőről, vagy az inzulinról?
357. 1e8bb72856 (válaszként erre: 352. - 12b596e0b6)
2011. szept. 8. 14:52
Szia! Ha ennyire rosszul vagy,az már gond. A rivotril valóban szorongásoldó, de nagyon csúnyán rá lehet szokni,és szépen átveszi feletted az irányítást, ha életed végéig gyógyszerfüggő szeretnél lenni, akkor kiváló megoldás lehet. Mosolygós gyilkos a rivó. Meg kellene inkább tudni, hogy mi vezetett idáig, hogy mitől szorongsz, mi a félelmeid,izgalmaid kiváltó okai,vagy okai. Ne hallgass senkire,aki azt mondja, kapj be egy szem ezt vagy azt, és főleg ne olyanra,aki nem orvos. Menj pszichiáterhez,és mondd el neki ŐSZINTÉN, mi történik veled. De azt is mondd meg neki, hogy te nem szeretnél gyógyszerfüggő lenni, ezért olyan szert adjon,amit rövid ideig is lehet szedni,míg kijössz a legsúlyosabb krízisből, és utána pl terápiával vissza tudsz állni a normális életre.Sok sikert, üdv!
356. badonyimariaeva (válaszként erre: 355. - 12b596e0b6)
2011. szept. 6. 21:59

Ezt nem tudom, mert azt még nem szedtem.

Rivotrilból 0,5-töt beveszek és 20 perc múlva elmúlik a feszültség.

355. 12b596e0b6 (válaszként erre: 354. - Badonyimariaeva)
2011. szept. 6. 17:11
Az jobb a xanaxnál?
354. badonyimariaeva (válaszként erre: 352. - 12b596e0b6)
2011. szept. 6. 15:30

Erre találták fel a Rivotrilt..

Bekapni egyet és már minden rendben van.

353. 1e8bb72856 (válaszként erre: 350. - D43485a76e)
2011. szept. 6. 14:38
Igen,az jó lenne...lehet,hogy neki is látok. De a terapeutám azt mondta, hogy nekem azért sikerült,mert olyan hihetetlen akaraterőm van,amilyet keveset látott,pedig nem ma kezdte a pályafutását.Azért "drogoztam" mert akartam. Aztán meg jól akartam lenni,és egy IGAZ életet élni,nem egy olyat,mint a Vanilia égbolt c. filmben.
2011. szept. 6. 06:57

Én mostanában megint csak szorongok..és nem is tudom, nem is értem miért?!

Annyira elkeserítő...mindentől félek, minden reggel reszketve ébredek, minden gondolatom ez körül forog..nem akarok így élni, szeretnék boldog, erős nő lenni..de gyenge vagyok..

351. 12b596e0b6 (válaszként erre: 348. - Macskanita)
2011. szept. 6. 06:53
Én a xanaxtól voltam így, kb fél év volt mire a szervezetem megszokta és nem rosszabbul, hanem jobban lettem tőle..és ezt már más is mondta nekem, hogy pont így járt!
350. d43485a76e (válaszként erre: 349. - 1e8bb72856)
2011. szept. 6. 01:16

Szia Arkangel!

Kezdjél naplóba, vagy csinálj valamit:), hogy átadd az információdat, hogy miért jó tisztának lenni.

Én "nem tiszta" emberekkel foglalkozom.

Az egyetemen mindent megtanultam a szakmáról, mégis sokszor úgy érzem, hogy nehéz segíteni.

Szívesen veszem a tapasztalataidat.

349. 1e8bb72856 (válaszként erre: 348. - Macskanita)
2011. szept. 5. 22:55
Jájjjj....mondtam,hogy nem kellene...Lehet,hogy naplóba kezdek mindarról,amit átéltem.A POKOL maga...Tisztának lenni olyan,mint amikor megvilágosul valaki. Átdrogoztam az életem felét,hajahó!És most tiszta vagyok.Nem iszom,nem gyógyszerezek,pedig VANNAK problémáim.Megtaláltam a módját,hogy ÉLJEK.Ha tehetném,megtanitanám MINDENKINEK.MENNE!
2011. aug. 30. 18:28

na.sziasztok!

egy hete szedem a rivotrilt.nagyon rossz, még idegbetgeebb vagyok, mindemellett kábít

2011. aug. 30. 06:27
hogy vagytok?
2011. aug. 25. 05:59
jól csináltad, általában az orvosok túllövik az adagot, ennyitől is megnyugodtál, hurrá....teljesen ne hagyd el, de ha lehet, majd később csökkentsd napi egy félre, de ne most még, majd ha rendben vagy...néha szünetet is tarthatsz, ha mondjuk szabin vagy....nekem ezt egy orvos mondta, aki 3X2-őt írt fel, de rögtön a hatás után lehetett szépen csökkenteni......napi egynél tartok, ezt meghagyta, szünetekkel...és nincsenek elvonási tüneteim, de könnyebben veszem a dolgokat, a szorongás nagyon rossz volt...ne aggódj, vannak ma olyan élethelyzetek, amin a gyógyszer átsegít....6 éve szedem, és tudok rendesen dolgozni, élni....
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook