Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril tapasztalatok fórum

Rivotril tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
465. 099c0bed40 (válaszként erre: 464. - 2c3ad796f1)
2014. jún. 11. 19:19
Köszi a linket, mindenképpen el fogom olvasni mert bár vagyok érintett érdekel ez a téma.
2014. jún. 11. 12:50

Schedule 5. Withdrawal from clonazepam (Klonopin) 1.5mg daily with

substitution of diazepam (Valium). (0.5mg clonazepam

is approximately equivalent to 10mg diazepam)


Terv: Napi 1,5 mg klonazepam (Rivotril) megvonása diazepám (Seduxen) segítségével.(0,5 mg clonazepam hozzávetőleg egyenlő 10 mg diazepámmal.)/ MEGJEGYZÉS: Az Egyesült Királyságban ami nálunk Rivotril, ott Klonopin, ami nálunk Seduxen, ott Valium./


[link]

463. 2c3ad796f1 (válaszként erre: 462. - 099c0bed40)
2014. jún. 11. 11:58

Szia! Ha nem vagy már érintve, annak nagyon örülök! A többiek nem reagálnak- ez jó jel, hisz ezek szerint megoldották ők is:-)

Számomra iszonyatos volt a megvonás,hazai lapokban semmit nem találtam, ezért angol oldalakon böngészgettem és ott találtam meg a táblázatot, mely segített lehozni a Rivotrilról. Megdöbbenve olvastam RENGETEG angol férfi és nő történetét,szerencsére siker-történetek voltak- hogy mint én is, miken mentek keresztül..Sosem hittem volna a hidegnek tartott angolokról, hogy ennyi megértés, közvetlenség és segíteni akarás jellemzi őket..Mind bátorítanak, motiválnak, hogy el tudjuk ezt a gyógyszert hagyni és sokuknak valóban az Ashton Manual segített,mint nekem is. A táblázatot akkor lenne érdemes nyilvánossá tenni, ha jeleznék, van rá igény:-) de a lényege, hogy 1mg Rivotrilnak equivalnese 20 mg Seduxen, ennek megfelelően 0,5 mg Rivotrilnak 10 mg Seduxen (2x 5mg) és ennek megfelelően lehet az elvonást megkezdeni, fokozatosan behelyettesíteni a Rivotrilt a megfelelő mennyiségű Seduxennel, majd amikor már elhagytuk a Rivotril- érdemes 0,125 mg-onként lemenni róla- akkor szép lassan csökkentve elhagyni a Seduxent, ami hónapok alatt történik, de Gaba receptoraink újra megtanulnak működni benzók nélkül is! :-)

2014. jún. 7. 07:32

Szia, kívánjuk, örülnék neki ha többet hallanék róla, bár magam már nem vagyok érintett a témában viszont nagyon érdekelne.

Köszi ha írsz róla!

2014. jún. 6. 13:38
Még annyit, hogy komoly táblázat van az Ashton manualban arról, miként is kell lemenni bármelyik benzóról.Támogató gyógyszer segítségével,mely szintén benzo, de ez van...Később bővebben, ha kívánjátok.Sok üdvözlet minden érintettnek és áldás Heather Ashton professzornőnek.
2014. jún. 6. 13:36

Kedves Rivotril függők!

Most csak gyorsan írok, de legközelebb kimerítőbben fogom tárgyalni a témát, ha akarjátok, de máris ajánlom figyelmetekbe az Ashton Manualt és az ehhez kapcsolódó Benzo success stories oldalakat. Nagy szerencse most, ha valaki jól tud angolul- aki nem tud, annak segítek. A Rivotril és egyéb benzók elhagyása HÓNAPOKBAN mérhető, sajnos, én is túl optimista voltam..De legalább eléred, hogy jól leszel!!!

459. Gitároslány (válaszként erre: 457. - Kotyesz)
2014. máj. 18. 19:02

Sziasztok!

Szia Kotyesz!

Sajnos azért nincs rendben minden.

Most 5 napos nehéz és 5 napos egész jó napom volt.

Ma sikerült megint beborulnom. Most már megint itt a pánikroham is. Nagyon nem megy már. Lehet csak türelmetlen vagyok magammal, sajnos nincs senki akivel ezt összehasonlíthatnám, de már kezdem feladni. Sokszor voltam már ilyen mélyponton, eddig fogakat összeszorítva (szó szerint) valahogy átvészeltem. De most???

Borzalmas, ahogy visszanézek, és látom a leépülésemet. Apró dolgok elvégzése, pl.: evés, is nagyon nehezen mennek. De lehúz az is, hogy jövő hónaptól még nehezebb lesz anyagilag. Eddig is csak alkalmi munkám volt, nem tudok rendszeresen dolgozni, de jövő hótól megszűnik a családi pótlék és a gyerektartás is. Nem tudom mi lesz. Nehéz egyedül.

Sajnos a cigit én sem tudtam letenni, nem is mertem nekiállni jelen állapotomban, de most még azt is el kell hagynom, nincs rá pénz. Ettől is félek. Neked kotyesz csak gratulálni tudok már ahhoz is, hogy 4 műszakban tudsz dolgozni. Nem könnyű!

Igen, én letettem mindent, nem is hiányolom, hisz nem voltam jól tőlük. De a tünetek kicsinálnak. Ma is lezsibbadt a fél fejem.

Nagyon félek.

458. 099c0bed40 (válaszként erre: 456. - 3ceaf21574)
2014. máj. 1. 10:11

Oké, bocsesz, ez esetben félreértettem amit írtál.

Nehari...

457. kotyesz (válaszként erre: 454. - Gitároslány)
2014. máj. 1. 08:22

Örülök hogy minden rendben! Én a cigivel vagyok úgy hogy nem mernék elszívni egyet sem mert félek h nem tudnám letenni.

Viszont amikor jópár este nem tudok elaludni 1-1 bogyó jól jön, mondjuk én 4 műszakban dolgozom és 3-4 éjszakázás után lehet éjjel 1-2 óra sokszor mire elalszom.

Persze mindig gondolnunk kell az alap-problémára amivel elkezdődött az egész, időközben megoldódott vagy ma már mi látjuk másképp az egész szitut (az évek hoznak valamiféle belső érést változást is), maga a leszokás is bizonyítja hogy erősebb lettél.

A függőség leküzdésében igen ritka lehet ha jó közérzetünk van még pár napra is, de a szer csökkentés számolgatása is ad valamiféle pozitív élményt, ja igaz te teljesen megvontad a szereket.

Ezt nevezik a gordiuszi csomó átvágásának, nehezebb de rövidebb út!

Csak gratulálni tudok, nem mindennapi teljesítmény!

456. 3ceaf21574 (válaszként erre: 453. - 099c0bed40)
2014. ápr. 30. 10:50
Nem jó nekem,mert nem szedek gyógyszereket,viszont drogfüggő fiatallokkal foglalkozom,és láttam már ilyet.
2014. ápr. 30. 10:38

Majd el felejtem!

Neked hála, hogy rátaláltam ASHTON kézikönyvére itt a neten, melynek egyik fejezete:

BENZODIAZEPIN ELVONÁSI TÜNETEK

[link]

454. Gitároslány (válaszként erre: 451. - Kotyesz)
2014. ápr. 30. 10:36

Kotyesz :)

Köszi, köszi, köszi!!! :)

Valaki, valami jó is ér :)

A Cymbaltanak utána sem olvastam, mert azt mondta a doki, hogy az nem okoz függőséget, annak a letételével nem lesz gond. :(

Én ráfogtam mindent a Rivóra. De mindegy, mi okoz mit, csak legyek túl ezen az egészen. Most már 2. napja egész jól vagyok. Nem ringatom magam illúziókban, de bízom benne, hogy egyre több ilyen lesz.

Szerencsére megúsztam, hogy nem nyúltam vissza semmihez. Már ott voltam, hogy most....., de valahogy kibírtam. Borzalmas. Na, de nem vissza, hanem előre nézünk!!! :)

Szép napokat Neked, Nektek! :D

2014. ápr. 29. 14:25
És ez jó Neked????
2014. ápr. 25. 15:00
rivoril+tramadolor KO.
451. kotyesz
2014. ápr. 25. 12:31
A rivotril-ra gondoltam, pár napig a cymbalta elvonási tünetek enyhítésére!
450. kotyesz (válaszként erre: 449. - Gitároslány)
2014. ápr. 25. 12:28

Szia Gitároslány!

Szét volt kapva a gépem tehát én sem sokat voltam fönn. Szedtem vmikor rég (szenzitivizálás=érzékenyítés) 2-3 hónapig rivót de valójában nekem a xanaxról kellett lejönnöm. Néha most is előfordul h 2-3 este is (de lefekvés előtt min. 4-5 órával) 1*0.25 xanax-ot bekapok aztán hetekig semmi. Csak Rivó-t szedtél? Állítólag az a legjobban hasonlít hatásában a kábszerekre.

A cymbalta nem ismerős rákerestem:

"Épp most mentem át a méregtelenítés poklán, letéve a Cymbaltát. Egy hét után szédülés, émelygés, hasmenés, verejtékezés, jeges végtagok, viszketés, zavarodottság, hangulati hullámzások és fejfájás. Fel vagyok háborodva. Az orvosom miért nem mondta el, hogy ez történhet.

Egy évig szedtem a gyógyszert, majd fokozatosan csökkentve az adagot, elhagytam. Készültem rá, hogy lesz némi érzelmi utóhatása ennek, de arra nem készültem, hogy képtelen leszek egy hétig normálisan funkcionálni, és az otthonom lesz egy hétig a börtönöm.

Azt hittem, belehalok a súlyos influenzámba, de aztán olvastam az Interneten hasonló megvonási problémákról. Az orvosom távol volt, de a helyettese megerősítette, hogy ezek tipikus tünetei a Cymbalta elhagyásának.

Nem értem, miért nem figyelmeztettek erre? Miért nem mondták meg előre a lehetséges súlyos megvonási tüneteket, mielőtt szedni kezdtem a gyógyszert?

Csak a fogyasztó dolga, elolvasni minden sort a mellékelt tájékoztatón, hogy megtudja, mennyire biztonságos a szer, mielőtt szedni kezdi?Elrémisztő a gondolat, hogy mások is úgy kezdenek majd leállni erről a szerről, hogy mit sem tudnak arról, mi vár rájuk. A megvonási pokolról tájékoztatni kéne a betegeket, hogy tudhassák, mi vár rájuk és fel tudjanak készülni rá."

Az idézet innen van : [link]


Én a Te helyedben: Pár napra 1* 0.25 v. 0.5 esténként, hogy tudj aludni, ez a cym-BALTA elég veszélyes fegyvernek tűnik.

Szurkolunk neked h sikerüljön.

449. Gitároslány (válaszként erre: 443. - Kotyesz)
2014. ápr. 23. 20:56

Sziasztok! Szia Kotyesz!

Köszönöm, amit írtál!!!

Sokáig nem voltam. Most már több, mint 3 hónapja Rivotril mentes vagyok, és egy hónapja a Cymbaltat is elhagytam. Nagyon nehéz. :(

Olyan jó lenne beszélni valakivel, aki hasonló helyzetben van. Nem tudom, mi a menete ennek a függőségnek, a tünetek kinek mik, ki hogy tud megküzdeni ezzel.

Az állapotom szinte végig ingadozó. Az utolsó egy hónap 1 hét borzalom, 1 hét jobb lét, ami az eddigiekhez képest "pörgős", mert van mit bepótolni. Most megint padló, és már úgy érzem, nem tudom tovább csinálni. Már nincs pánik, nincs feszültség, de maradt a "fejben valami nem jó" érzet, ami nagyon ijesztő. Ráadásul megfogalmazhatatlan. Úgy érzem most jön az a pont, amikor már nem tudom irányítani a gondolataimat, elvesztem magam felett az uralmat.

Erre mondjatok valamit.

448. 3532273647 (válaszként erre: 447. - Ncilány)
2014. márc. 3. 18:21

Én is epire,de csak este 2mg-ot.Rosszullétek után egy kis Frisium kiegészítéssel jól megvagyok.

A 2mg is kevés néha az alváshoz.

2014. márc. 3. 12:30

3 éve kell szednem, az epimre írták ki.

0,5mg felet reggel és este kellene szednem. reggelit kihagyom, mert a háztartást még ennyire se tudnám vezetni. Reggel mikor kelek ébresztőre, bizony elég nehezen térek észhez. Nekem magamhoz mérten az 5 perc soknak tűnik.

Mikor nem zenél az ébresztés, magamtól ébredek, se sokkal jobb a helyzet. Vagyis nehezen ébredek.

Feledékenyebb is vagyok, és nem hiszem az éveim miatt van.

Főleg ha még borongos az idő, még aludni is tudok valamennyit napközben. Ami nagyon változó idő szokott lenni.

Próbálok ezzel együttélni. Más megoldás nem igen van, gyógyszer téren.

Ezelőtt sok sok évig mást szedtem.

Elég rémísztő dolgokat olasok néha én is.

446. 3532273647 (válaszként erre: 444. - Kotyesz)
2014. márc. 3. 11:20
Én 4mg-ot csökkentettem 2mg-ra 20nap alatt.3mg-ig kórházban,az utolsó 1mg-ot itthon
445. juli62
2014. márc. 3. 00:07
Sziasztok én is ezzel a problémával küzdök! Szeretném csökkenteni, de nem sikerül én rivotrilt és velaxint szedek kb. 10 éve. Agorafóbiával küzködök várok minden pozitiv tanácsot amit tudtok adni!
444. kotyesz (válaszként erre: 443. - Kotyesz)
2014. febr. 9. 00:16

Ezt az idézete azoknak raktam föl akik érzik h kéne változtatni de a nagy adaggal sem érzik komfortosan magukat.

Mi már eljutottunk a változtatás igényéig!

443. kotyesz (válaszként erre: 430. - Gitároslány)
2014. febr. 9. 00:07

Aki nem akar kifeküdni leállni esetleg nem is teheti meg annak mindenképp lehet olyan időszaka amikor nincs más megoldás illetve a leállás lenne de felnőtt (családos) ember nem állogathat le. De ha elkezdte akkor nem mindegy meddig él vele.


Tolerancia függőség

"Gyakran a benzodiazepinek hatásossága elmúlik az álmatlanság kezelésében pár hét alatt, a szorongás kezelésében néhány hónap után, és rángógörcs gátló hatásuk is csak néhány hónapig vagy évig tart. A hivatalos ajánlás szerint, a legtöbb esetben, a benzodiazepineket 2-4 hétnél több ideig nem szabad felírni.


Ezt a trendet, amikor a gyógyszer hatástalanná válik „toleranciának” nevezzük és számos problémát eredményez. Lehetséges, hogy kényszert érzel, hogy növeld a dózist – ez rövid távon lehet, hogy enyhíti a problémát. Azonban valószínű, hogy emellett a magasabb dózis mellett is kialakul a tolerancia. Lehetséges, hogy „Tolerancia Megvonásban” szenvedsz. Ez az a nagyon nehéz helyzet, amikor a megszokott módon szeded a gyógyszert, de elvonási tüneteid vannak. Egy újabb emelés a gyógyszeradagban lehet, hogy enyhíti ezeket a tüneteket, de nem valószínű, hogy tartós lesz. Szemmel láthatóan, mindkét szituáció fenntarthatatlan, és egy ponton a megvonás lehet az egyetlen életképes opció.


Ha valaki abba a szerencsétlen helyzetbe került, hogy kialakult a Relatív Megvonás, annak nem fog enyhítést hozni ha stabilizálja a dózist. Ha valaki elvonási tüneteket érez mielőtt elkezdené a csökkentést – úgynevezett Relatív Megvonási tüneteket – a legtöbb amit tehet, hogy ésszerű mértékű csökkentéssel elkezdi a megvonást. Ha már valaki elkezdte a fokozatos csökkentést és azután alakul ki a Relatív Megvonás, akkor már nagyon nehéz megállapítani, hogy azért szenved elvonási tünetektől mert túl gyors a csökkentés, vagy azért mert kialakult a Relatív Megvonás. Ez egy szerencsétlen helyzet, a legtöbb amit tehetsz, hogy ésszerű mértékű csökkentéssel elhagyod a benzodiazepint. "


[link]

2014. febr. 9. 00:04

KOTYESZ!!!

Köszi! Én lassan tettem le, már magamtól, mert 2x próbáltam maszek dokikkal, és mindkétszer kórházban kötöttem ki. 3 éve még 2 és felet szedtem, 1 éve már csak napi 1-et. Most az új dokibá erről szedett le fél év alatt. De most már tudom, hogy az elmúlt sok-sok év alatt azért voltam állandóan rosszul, mert folyamatos elvonásban voltam. De most már nincs lassan 1 hónapja hála az új dokinak és magamnak :)

Ma egész jól voltam. Csak ez az őrült feszültség ne legyen többet, mert az szinte kibírhatatlan. Ilyenkor rettenetesen félek és sajnos rá is pánikolok.Pedig azt már rég elfelejtettem milyen is. De én annyira megutáltam a Rivót, hogy soha többet látni sem akarom. :(

441. kotyesz (válaszként erre: 430. - Gitároslány)
2014. febr. 8. 23:57
1-2 nap 1-1 0.25-ős valami (pl. xanax) akár egy hétre is rendbe tesz, (nálam bevált) ez talán már a kémiai függés. És lehet h a 0.25-nek a hatása szinte felér a napi 4x0.5= 2g-al. Idővel talán ez is elhagyható. Aki hirtelen a nagy adagot állítja le az remeg stb. a lassú csökkentés után jöhet ez a feszültség nekem olyan volt mintha a hasamban keményre megkötött volna 1X0.25 és alszol mintha 2grammot nyomtál volna be és talán 2-3 hétig semmi sem kell úgy mondják sz.e.- szükség esetén.
440. csakegyharit (válaszként erre: 439. - Gitároslány)
2014. febr. 8. 00:03
Hú hát Siófokon egész más...de biztos van ott is valami hasonló alapítvány. Nincs mit, remélem, sikerrel jársz:)
2014. febr. 7. 23:52
Teljesen igazad van a pszichológust illetően is. Néztem a LEA-T, de ők is csak BP:-en vannak. Én Siófokon lakom, innen ez nehéz. De köszi!!!
438. csakegyharit (válaszként erre: 437. - Gitároslány)
2014. febr. 7. 23:32
Szerintem mindenféleképpen érdemes utána nézni. A gyógyszer meg lehet, hogy enyhíti a tüneteket, de a problémákat nem oldja meg...ezerszer többre mész egy jó pszichológussal.
2014. febr. 7. 23:31
LEA? Nem ismerem őket, utána nézek. Tündérhegy is ingyenes, csak hát a hazajárás 2 hetente (kb. 3 hónapig), oda vissza 5-6 ezer forint.
436. csakegyharit (válaszként erre: 435. - Gitároslány)
2014. febr. 7. 23:24
Nem tudsz elmenni a LEA alapítványhoz? Az úgy tudom, olcsó. És jó szakemberek is vannak ott.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook