Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rivalizáló anyukák! fórum

Rivalizáló anyukák! (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Leoborta)
2010. szept. 15. 12:10
5 évesen? Ez azért elég dúrva. A szovatisztaság a beszéddel jár, igy nem értem mi lehetett a problémája a gyereknek. Orvostól nem kérdezted? Biztos valami lelki oka volt....
2009. márc. 25. 21:09

Tényleg az a legszebb, mikor a családban akad valaki, aki a bizonyos képességben későn érő gyerekre furán néz.

A kislányom 2,5 évesen lett teljesen szobatiszta (nappal, éjjel 5 évesen), ahányszor megjelentünk a mamánál, a kedvenc sógornőm, meg a mama midig azzal kezdték: No, még mindig van pelus!? Azt nem vették észre, hogy 1,5 évesen folyékonyan beszélt, és 2 évesen olyan tisztán, mint a 6 éves unokatesó, aki akkor még logopédushoz járt, és a 4 évvel fiatalabb lányom hamarabb tudta a réparetekmogyorót. Az unokatesó 1,5 évesen lett szobatiszta, és ezt úgy adták elő, mint valami nagy dicsőséget. Agyamra ment az örökös versengés, meg hasonlítgatás.

Most ez jutott eszembe.

2009. márc. 25. 08:48

Én úgy gondolom azzal nincs gond, ha az anyukák elmesélik egymásnak mit csinál a gyerekük... ez nem feltétlen dicsekedés szerintem.. elvégre őszintén két anyuka miről beszélgessen a homokozó szélén??? a napi gazdasági helyzetről, időjárásról??? hát persze, hogy a gyerkükről... Róluk meg mi mást, hogy ép mit csinált... szerintem ez természetes dolog... Én is örömmel szoktam újságolni (bár még nem a játszótéren, mert ahhoz még pici a lányom), hogy milyen újdonságokkal szokott előállni... de nem tartom ezt dicsekedésnek... mert minden fejlődésnek ugyan úgy örülök, akár 2, akár 3 akár hány hónaposan is csinálja, függetlenül attól, hogy a szomnszéd kislány mikor tette...

Természetesen a rosszindulatú, bezzeg az enyém már ezt ekkor tudta mondatokkal én sem értek egyet, de szerintem kicsinyesebbek azok az emberek annál, hogy foglalkozni kelljen velük...

2009. márc. 24. 14:45
Ja és még a legjobb az volt, hogy ha éjjel felébred max egyszer menjek be hozzá, mert én se tudom kialudni magam meg stb. Hát kérdem én: mikor ordít a baba a másik szobában ki a fene tud nyugodtan aludni ? Másrészt meg nem az én dolgom hogy hányszor bírok felkelni ..stb???
68. b2076ec79b (válaszként erre: 67. - Leoborta)
2009. márc. 24. 14:41

a nagyobbik nekem is óraműpontossággal működött, percre pontosan evett-aludt..stb. A kicsi meg... 13 hónapos de még mindig nincs fixen semmi:)

Kivétel az esti "szertartás" ami mindennap ugyanakkor és ugyanúgy zajlik. Nagyjából napközben is követhető valami rendszer de nem olyan, mint a nagykönyvben.

Engem nem zavar..

67. Leoborta (válaszként erre: 66. - B2076ec79b)
2009. márc. 24. 14:35

Mi köze hozzá?

Ami az egyik gyereknél működik, a másiknál nem. A lányomnál nagyon bevált a napirendes dolog, 4-5 hónaposan fix napirendje volt, lehetett vele előre tervezni.

A fiamnál semmi nem úgy működött, a jól bevált módszerek sz.rt sem értek, 8 hónapos volt, mikor tudtam a napirendet tartani vele, de még máig (1 éves lesz) vannak kilengések.

Fejlődésben is teljesen különbözők, ami a kislányt érdekelte, lekötötte, a fiam le se bagózza, más érdekli. Amit már várnék, hogy csináljon, mert a nagyobb már ilyenkor tudta, még csak véletlenül sem. Ha próbálkozok, elmászik, nem figyel, magasról tesz rá.

Úgyhogy nincs tuti módszer.

66. b2076ec79b (válaszként erre: 64. - 9242a6388c)
2009. márc. 24. 12:50

Persze így is csinálom, csak nem értem hogy egy védőnő, akire elvileg támaszkodnom kéne hogy tudja ennyire megváltoztatni az elveilt néhány év alatt.

Én megmondtam neki, hogy ezzel meg ezzel nem értek egyet, aztán lassan rájött, hogy nálunk még fél évesen sincs komplett napirend, nem hagyom ordítani és akkor adok enni amikor éhes nem amikor X időt mutat az óra :))

Végül ő is beletörődött :)

65. 9242a6388c (válaszként erre: 62. - B2076ec79b)
2009. márc. 24. 12:20
Szerintem semmi nem változott! A babád ,a kicsi más, mint a nagy ennyi! Csináld a szíved szerint!
64. 9242a6388c (válaszként erre: 62. - B2076ec79b)
2009. márc. 24. 12:18
Barátmőm nekem azt mondta nem kell erőszakosan a napirend! Szoptatás kinek mi vállik be a gyerekénél!Vannak szabályok de ezek nem merevek, formálodjanak a babához és a mamához! Csak magadra hallgass!
63. 9242a6388c (válaszként erre: 61. - Agitamas)
2009. márc. 24. 12:15
Akkor anyukájától veszi át az ötleteket!
62. b2076ec79b (válaszként erre: 59. - 9242a6388c)
2009. márc. 24. 12:11

A mi védőnőnk 6 évvel ezelőtt azt mondta: igény szerinti szoptatás, ha sír vedd fel..stb. Én ezeket be is tartottam, és nem is akartam másképp csinálni.

Most 6 évvel később: órához igazítsam a szoptatát, hagyjam sírni, miért nincs már 3 hónaposan napirendünk..stb.

Nem is értem mi változott. Nekem is vannak elveim amik persze némileg vátozhatnak de nem gyökersen az ellentétjére.....

2009. márc. 24. 12:10

Velem egyidős(26 éves)kb.másfél évet dolgozott a szakmájában mielőtt szülni ment...

De valószínűleg a nézetei kialakulásában az is közrejátszik,hogy anyukája drága anyósom is védőnő....(páratlan páros)

60. klenca (válaszként erre: 58. - Agitamas)
2009. márc. 24. 12:04

Kedves "agitamas" !


Kicsit visszaolvastam. Szerintem nagyon jó elveid vannak. Mondd már meg a kedves védőnéninek, hogy jó híred van: a te gyerekedet nem neki kell felnevelnie. Ha bosszant a hülye elveivel, akkor tarts egy kis szünetet a kapcsolatban.


A gyereknevelést mindenki is jól csinálhatja.

Ez nem egy verseny. Ha kérdezel, válaszoljon, de ne adjon kéretlen tanácsot. Jól csinálod, s ezt hidd is el! Ugyanis a babád nyugodt, mosolygós, s ha hiszed, ha nem: egyetlen szakirodalmat sem olvasott el, tehát nem azon elvárásoknak fog megfelelni!

59. 9242a6388c (válaszként erre: 58. - Agitamas)
2009. márc. 24. 12:03
Ezek a nevelési elvek elég régimódiak! Hány éves a sógornőd??? Mikor végzett és hol tanult!? Barátnőm védőnő 1993-ban végzet de (az régen volt)nem ilyen elveket vall!
58. agitamas (válaszként erre: 57. - McKenzi)
2009. márc. 24. 11:59
teljesen igazad van.Sógórnőmnek megvannak a saját "védőnős" elvei:Nem szabad felvenni,ha sír ,nem kell ringatni majd elalszik magától (persze elalszik amikor már nem bír tovább sírni)stb.Én pedig úgy gondolom,nem fogom azért a gyerek bizalmát elveszíteni,hogy eleget tegyek ezeknek az elvárásoknak.Azért van az hogy az én lányom egy csupa mosoly kisbaba ,az ő fia meg csak néz maga elé,ha valaki kedvesen közelít hozzá.
57. McKenzi (válaszként erre: 51. - Agitamas)
2009. márc. 24. 11:49

nálunk is ilyen kicsi a korkülönbség. Szerencsére nincs nagyon összehasonlítgatás, ennek az az oka, hogy az ő gyerekük legalább fél évvel előrébb jár mint a miénk. Persze azért finom célozgatásokból érezni lehet, hogy ők kéne legyenek a példaképeink:))))

Nos erre csak azt tudom mondani, hogy nem minden gyerek egyforma, ha én is olyan szigorral nevelném mára egy tiszta görcs kisfiam lenne.

2009. márc. 24. 11:45
szerintem is ez róla mutat szegénységi bizonyítványt,dehát ez van...
55. 9242a6388c (válaszként erre: 54. - Agitamas)
2009. márc. 24. 11:37
Ráadásul védőnő! Pontosan tudnia kéne ,hogy mennyire mások a gyerekek.
2009. márc. 24. 11:35
A sógornőm ráadásul védőnő.Állandó téma a súlyuk.Az ő fia túlhordásos volt,és ugye ráadásul fiú,az én lányom meg 3 héttel korábban jött,így Születésükkor több mint egy kiló különbség volt köztük.De minden alkalommal megjegyzi,hogy még nem érte utol a Dorka súlya az ő fiáét....Stb.
53. b2076ec79b (válaszként erre: 51. - Agitamas)
2009. márc. 24. 10:36

ez a legundorítóbb amikor az ember a saját családjából kapja :(

Múltkor az én sógornőm is megkérdezte : Megy már? Mondom nem. Megtudja mutatni hol a szeme, keze, feje..stb? Mondom nem. Hát ennyi idősen már kellen tudnia...

Mi az hogy kellene?? Szerintem 1 évesen még nem maradt le semmiről...

örülök, hogy ő egy agytrösztöt nevel én meg szeretm imádom így is a gyerekem :)

2009. márc. 24. 10:29
Szegény te! Sógornőd hogy viseli?
2009. márc. 24. 10:21
A mi családunkban is nagyban megy az összehasonlítás.A sógornőm fia és a kislányom között csak 5 nap van...már a terhesség alatt elkezdődött.Szörnyű....
50. 9242a6388c (válaszként erre: 49. - Leoborta)
2009. márc. 24. 10:11
Erre godoltam!
2009. márc. 24. 10:07
Egyik ismerős kisfia 1 évesen csak ülni tudott, azt is akkor, ha felültették. Szerencsére az anyuka nem csinált belőle problémát, nem jajjgatott rajta, hanem humorosan fogta fel, viccelt vele, mi sem tettünk rá célzásokat, mert ugye fordítva sem esne jól. Ma a fiúcska egy átlagosnál sokkal jobb mozgású, ügyes, értelmes gyerek, nincs a homlokára írva, hogy egy évesen még felülni sem tudott. Az én lányom meg 10 hónaposan rohangált, lépcsőt, létrát mászott, és most nincs köztük semmi jelentős különbség.
48. b2076ec79b (válaszként erre: 47. - 9242a6388c)
2009. márc. 24. 09:59

Igen és ez szomorú. A gyerek nem egy tárgy.

Nálunk is volt a két gyerek között is különbség a fejlődésben, a kicsi sokkal gyorsabban fejlődött, mint a teója annak idején. Mégse mondtam hogy jajj kislányom te sokkal hülyébb gyerek voltál, mert a kistesód más 6 hónaposan felült, te meg csak 8... Jól is néznénk ki. Egyébként anno mi is kaptunk ilyen szövegeket más anyukáktól, az enyém má' ez az , a tied meg miért nem?

Hát nagyon nem volt kedvem úton-útfélen elmesélni, hogy igen, koraszülött, 5 héttel előbb jött mint kellett volna, fél évig neurológushoz jártunk , napi 5x tornáztunk, mert nehezen akart fejlődni a mozgása, illetve kicsit lassabb volt a kortársainál. Ezt 1-1,5 éves korára persze behozta, de még az időre született nanák között is van természetes különbség. :)

47. 9242a6388c (válaszként erre: 46. - B2076ec79b)
2009. márc. 24. 09:54
Szerintem is verseny van! kinek mije, jobb szebb, nagyobb, ügyesebb!!???? Lakás autó nyaraló GYEREK!!!!!!
2009. márc. 24. 09:51

Ez az összehasonlítgatósdi elég nagy marhaság. Szerintem nyilvánvaló hogy mindenkinek a saját gyereke a legügyesebb, legokosabb, legszebb...stb. Sajnos ez a teljesítményorientált világ ezt hozza ki a szülőkből. :( Már a babák is inkább versenytársak.

Persze egészséges önbizalmat adni kell gyereknek, de nem úgy hogy egy másikat lefikáz az ember.

"Te ügyesebben csináltad, de ő még kisebb, most tanulja, 2 hét múlva neki is menni fog..stb"


Aki a másik gyerekét lenézni mert csúnyább, butább meg ilyenek az néha elgondolkodhatna hogy neki hogy esne ha én mondanám ezeket az ő gyerekére.

Talán ezek a dolgok azért vannak, mert a szülők nem bíznak eléggé magukban és nevelési képességeikben, vagy már most arra készülnek, hogy "piacképes" gyereket neveljenek.


Természetesen ezt általánosságban írtam, nem az ide író anyukákra vonatkozik!!

Csak annyira dühít ez a téma :(

2009. márc. 24. 09:16
Az az igazság, hogy mindegy mit csinál a gyerek ha 2-3 akár 4 éves koráig minden rendesen fejlődik(persze minden gyereknél más ütemben)akkor nincs baj!!! A nővérem 3 korában szólalt meg én már 1.5 évesen szövegeltem! Most felnőttként ez nem jelent semmit.
2009. márc. 24. 08:29

jajj, mennyire éreztem hogy ide be kell néznem...


szóval a 36-os hozzászóló engem ócsárol, már megint és még mindig. egyszerűen mániákusan képtelen leszállni a témáról, de hát ha valaki akkor ő egy igazi teljesítménykényszeres anya...az a típus, aki annyira olyan, hogy észre sem veszi magán az ordító jeleket... és még mindig ferdít, azt nagyon tud...


a történetnek mint mindennek 2 oldala van, leírom én is... röviden, mert többet ez az egész nem érdemel. igen, a lányaink egy napon születtek, ő volt az aki egyfolytában gusztustalan módon az orrom alá dörgölte, hogy mozgásban az övé mennyire előrehaladott az én kislányommal szemben, aki abszolút de abszolút nem volt egyébként elmaradva semmivel, de ezt nem is ragozom, kár lenne. számomra továbbra is a legügyesebb, legokosabb gyerek, imádom!:)


olyanokat mondott a gyerekemre, hogy "6 hónaposan csak fekszik, mint egy darab fa..." érdekes, hogy ezzel itt sem dicsekedett, ugye? egy fórumba jártunk, ahol már a fél társaság kiröhögte a háta mögött, mert mindennap úgy jött, hogy minden elképzelhető dologgal dicsekedett. azzal a hátulról jövő sunyi és gusztustalan módon....


én mindössze azt kérdőjeleztem meg az irányában, hogy nem hittem el hogy 6 hónaposan a gyereke TUDATOSAN megigazítja a rugdalózót magán, ha abból kicsúszik a lábfeje... vicces, nem???? az említett videókkal is ő dobálózott és fel sem hoztam semmi ilyesmit.


szóval röviden ennyi, nagyon röviden de lényegesen. Szép napot a többieknek!


többet ide sem jövök, megkímélem magam a továbbiaktól úgyis tudom mi lesz a folytatása....

2009. márc. 24. 08:19
Nagyon jók a történetek! A gyekek összehasonlítgatása tényleg nem jó dolog.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook