Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ricinusolaj - kicsit más felhasználásban fórum

Ricinusolaj - kicsit más felhasználásban (beszélgetős fórum)


11. eve11 (válaszként erre: 10. - Sziszi0528)
2014. ápr. 14. 12:40
Üdv. Szerintem csak egy MLM próbálkozás valami ismeretlen cégtől. Valószínűleg sima ezüst kolloid ( nano silver ), amit már bárhol megvehetsz tized áron. Kb. ennyit tud meg a placebo.... Nincs hivatalos oldala, csak önjelölt szakértő MLM-esek nyomják az áltudományos szövegeket a neten ( meg a csodagyógyítók ). Már három éve is nekifutottak egyszer, de hamar lecsengett a dolog. Nézz utána más fórumokon is.
2013. márc. 15. 20:20

Esetleg hallott már valaki erről a magyar találmányról: lavyl auricum?

Állítólag természetes eredetű összetevőket tartalmaz, nagyon sokmindenre ajánlják, spray formájában kell feljuttatni a bőrre, azonnali fájdalomcsillapító, izületi gyulladáscsökkentő, és állítólag jó az anyajegyekre is... Nem tudom, hallott már róla valaki?

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2013. márc. 14. 04:43
Hű! Köszi!:)
8. michelle.r (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2013. márc. 13. 15:26

Addig érd be ezzel ;) az ezertippponthu-ról másoltam be.


Ricinus (Ricinus communis)


Eltünteti a szemölcsöket, mégpedig úgy, hogy este és reggel körülbelül hússzor enyhén dörzsöljük azokat ricinusolajjal, hogy az behatoljon a kinövésbe.


Bőrfekélyesedésnél a ricinusolaj szintén eredménnyel használható.

Az idősebb bábaasszonyok az újszülött nehezen köldökét ricinusolajjal kenik be.

Ricinusolajjal masszírozzák az anyák mellét,hogy növeljék a tejhozamot.

A szem vörösességét vagy irritációját egy csepp ricinusolajjal szüntetjük meg, mely egyben megkönnyebbülést is hoz.

Kisgyermekeknél a haj nem kielégítő növése esetén kétszer hetenként,lefekvés előtt ricinusolajos bedörzsölést alkalmaznak, és azt másnap samponos mosással távolítják el. Ha a kezelés eredményeként a haj rendesen kezd el nőni, a bedörzsölést kéthetente vagy havonként folytatják.

A szempillák sűrűsödését és meghosszabbodását úgy érhetjük el, hogy hetenként háromszor lefekvés előtt ricinusolajjal kenjük be azokat, ugyanaz az eljárás alkalmazható a szemöldöknél is.

A vadászkutyák látásában zavarok állhatnak elő, ha magas fűben tartósan kénytelenek szaladgálni. Ilyen esetekben a ricinusolajos kezelés hozza rendbe a kutya beteg szemét.

Hörghurut (bronchitis) esetén a mellre két kanál ricinusolaj és egy kanál terpentin keverékét alkalmazzuk. A keveréket úgy készítjük, hogy felmelegített ricinusolajhoz adjuk hozzá a terpentint. A keverékkel bemasszírozzuk a beteg mellét és betakarjuk. Enyhébb esetekben este lefekvéskor, súlyosabb esetekben naponta háromszor alkalmazzuk.

Számos farmer házában a ricinusolaj állandóan kéznél van, azok, akik a népi gyógyászat gyógymódjait ismerik vágásokra, horzsolásokra vagy sebekre egy toll segítségével ricinusolajat kötnek.

A külsődleges aranyér ricinusolajjal kenve megpuhul és visszahúzódik.

Lábainkat túlterhelésük esetén hetenkét kétszer vagy gyakrabban lefekvés előtt ricinusolajjal bekenjük, bedörzsöljük, és rövid pamutharisnyát húzunk rá. Lábainkat másnap reggel pihenteknek érezzük, a fáradtság érzése eltűnik és a láb bőre bársonyos.

Tyúkszemek és bőrkeményedések puhításánál a ricinusolaj kiváló eredménnyel alkalmazható, megszünteti a fájdalmakat. Általában tyúkszemek specifikus gyógyszere

7. michelle.r (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2013. márc. 13. 15:17

Az én ajánlásomra kezdte el használni, egy-két éve olvastam a neten egy anyagot, gyógyhatásairól, abban írtak róla és nála valóban hatott. A szemölcs eltávolítás is abban az anyagban volt, de lusta disznó voltam magam is használni.


Megkeresem neked azt az anyagot, nagyon érdekes volt .

6. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2013. márc. 13. 01:31
hmmm... terhességem óta kedves májfoltok jönnek ki nyáron az arcomon... lehet, meg kéne itatni őket ricinusolajjal?
5. michelle.r (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. márc. 12. 20:02

A barátnőm homlokáról 3 hónap alatt eltűntek a barna napfoltok. Valószínűleg hasznos lehet a szeplők ellen is, az anyajegy, már kicsit keményebb meló, de nekem is ajánlották már, mert a hasamon van egy apró szemölcs, most hogy eszembe juttattad, kipróbálom :)


Egyébként van akinek a szempillája növekszik tőle látványosan, az enyém sajnos nem :/ Szóval próbáld ki, a bőrnek jót tesz, tuti nem fog ártani, de nem biztos, hogy elmulasztja az anyajegyeket.

4. siss27 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. márc. 12. 15:56
Én biztosan nem bolygatnám őket.Csak majd esetleg nehogy nagyobbak legyenek tőle,aztán nézhetsz.
3. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. márc. 12. 15:53
Miért zavar?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. márc. 12. 15:40

Próbáld.

Ártani nem árthat.

2013. márc. 12. 15:38

Sziasztok!


Olvastam a neten, hogy a ricinusolaj, ha az anyajegyet bekenjük vele, naponta 3x, akkor pár héten vagy hónapon belül elhalványítja és akár el is tünteti... Nekem személy szerint rengeteg sok anyajegyem van, vannak kisebbek és nagyobbak is, és akárhogy is próbálom, nem tudom magam elfogadni így... Voltam bőrgyógyásznál magánrendelésen), megvizsgálta őket, azt mondta nincs velük semmi gáz, mire belőlem csak kikívánkozott, hogy megkérdezzem ezt a ricinusos kezelést, mire elmosolyodott és azt felelte, hogy próbáljam ki egy anyajegyen, én megkérdeztem tőle, hogy nem káros-e, mire azt felelte, hogy mivel ártani nem árt, ezért nem is használ... Hát nekem ez annyira éppen nem logikus, hiszen ha valami nem használ, attól még árthat, nem?

Volt már valakinek ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata, vagy mit tanácsoltok, tényleg próbáljam ki egy picike pöttyön?

Szierintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook