Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rh negativ vercsoportu kismama elso babajat varja. Mire kell ezzel a vercsoporttal figyelni? Van itt mas is? fórum

Rh negativ vercsoportu kismama elso babajat varja. Mire kell ezzel a vercsoporttal figyelni? Van itt mas is? (tudásbázis kérdés)


12. Orsova
2009. nov. 13. 11:54
Anyum Rh negatív + apum Rh pozitív => 3 egészséges Rh pozitív gyerek, köztük én :)
2009. máj. 11. 23:24

Én is rh negatív vagyok ,a férjem pedig pozitív.

Első gyermekem egy kisfiú lett,aki szintén pozitív volt,ezért szülés után kaptam egy injekviót.A terhesség alatt azt hiszem 3* nézték meg az ellenanyag termelést.

Majd született egy kislányom,aki rh negatív,de sajnos ő kromoszóma -rendelelnességgel jött a világra.Ennek okát mai napig nem tudják,ő 25 hónapos.

A világon 30 embernek van ilyen betegsége :-(

2009. máj. 11. 16:29

Rh összeférhetetlenség akkor áll fenn, ha az anya Rh negatív, az apa és a magzat pedig Rh pozitív. A magzat és az anya vére azonban normális terhesség esetén nem találkozik egymással. Ilyen találkozás a szülés, vagy esetleges terhességmegszakítás, illetve például genetikai mintavétel esetén jöhet létre. Ezután az anyai szervezet ellenanyagot kezd termelni, ami a következő terhességnél az újabb Rh pozitív babát károsíthatja. Éppen ezért Rh összeférhetetlenség esetén a szülés-terhességmegszakítás-genetikai vizsgálat után az anyának kötelező az ellenanyagtermelést kivédő injekciót adni. Így a későbbi terhességekkel sem lesz gond. Rh negatív anya terhessége során minimum 3 esetben kell ellenanyag vizsgálatot végezni (többször csak akkor, ha a vizsgálatok eltérést mutatnak). A fentiek biztosítása esetén minden

további nélkül egészséges babái fognak később is születni.

9. doxikri (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. máj. 11. 15:23
Minden terhességnél nagyobb a kockázat, ezért jobban odafigyelnek. De már az elsőnél is fokozottab az ellenőrzés. Én havonta emlékszem a vérvételre, de lehet, hogy nem volt ennyire sűrűn. Elég sok vért vesznek ilyenkor. Csak az első már nagyon régen volt (25 éve!)és nem biztos, hogy pontosan emlékszem.
2009. máj. 11. 15:17
Valami rémlik, mintha a második babánál már nagyobb a kockázat(ellenanyag),de én ezen is gondolkodtam, mert lehet valaki úgy is terhes hogy előtte már volt(csak megjött és észre sem vette, hogy egy nagyon korai elment).Szóval nekem az első baba volt, mégis csináltak több vérvételt.
7. Kolibri (válaszként erre: 6. - Doxikri)
2009. máj. 11. 15:17
Koszi, ha t akkor ezeket mindenkepp elmondom az ismerosomnek, mert tuti, nala azon kivul, hogy megallapitottak a vercsoportjat, tobb vert nem vettek, es mar 28hetes.
6. doxikri (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2009. máj. 11. 15:15

Igen, a terhesség alatt, ha jól emlékszem havonta kellett ellenanyag vizsgálatra járni. Azért írtam,, hogy többször ellenőrzik a vérképedet, mint normál esetben.

A szülés utáni szuri csak akkor kell, ha a baba rh pozitív. De akkor mindenképpen.

2009. máj. 11. 15:15

Én is Rh negatív vagyok.Többször vizsgálták a vérem.

A párom is negatívos, de biztos ami biztos azért oda figyeltek(gondolom belekalkulálják a kockázatot hogy az anya a biztos 100%-an).

A kisfiam így szintén Rh negatív lett, így nem kaptam szurit.Pedig szülés után önként jelentkeztem a szülsznőnél.Az izgalmak miatt meg voltam kicsit keveredve:-).

2009. máj. 11. 15:12
Az a szuri mindenkepp kell szules utan, ugye?
3. Kolibri (válaszként erre: 2. - Doxikri)
2009. máj. 11. 15:12
Egy ismerosom rh negativ, a ferje pozitiv. Amig az elso baba meg nem szuletik, addig semmi tennivalo? Mert nem igazan foglalkoznak ezzel a kerdessel, a doki egyaltalan nem csinal semmit (kulfoldi terhesseg) . Mar most a terhesseg alatt is kellene nezni, hogy nem termel-e ellenanyagot?
2009. máj. 11. 15:10

Szia!

Én is rh negatívos vagyok. Csak akkor kell vigyázni, ha a párod rh pozitív, mert akkor van vércsoport összeférhetetlenség. Akkor addig többször vizsgálják a véredet és szülés után, ha a babának is pozitív a vércsoportja, akkor kapsz ellenanyagot. Az csak egy szuri a szülés után. Én háromszor kaptam.

2009. máj. 11. 15:04
Rh negativ vercsoportu kismama elso babajat varja. Mire kell ezzel a vercsoporttal figyelni? Van itt mas is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook