Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Részképesség zavarral nyelvet tanulni? fórum

Részképesség zavarral nyelvet tanulni? (tudásbázis kérdés)


10. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2012. okt. 16. 14:18

A tanár a dolgozatot megírathatja vele is, de le nem osztályozhatja. A felmentések pontosan azért vannak, hogy a részképesség-zavaros gyerekek ne lehetetlenüljenek el, hiszen gyakran jóval értelmesebbek, mint az átlag.


A felmentés eredményeként lehetnek ötösök is nyelvtanból és idegen nyelvből. Ha a tanár ezt nem tudja vagy nem akarja kezelni, fordulj az igazgatóhoz, a szakértői bizottsághoz, esetleg a jegyzőhöz, mert a gyermeked jogai sérülnek!!!


Arról már nem is beszélve, hogy az ilyen tanári hozzáállás súlyos magatartási problémákat fog előidézni. Láttam már sok ilyet, nem részletezem, de ne engedd, hogy veletek is előforduljon!!!

9. Zsú1965 (válaszként erre: 5. - Hancsalean)
2012. okt. 16. 13:58

Lehet, hogy elvileg tudja, de valójában mégsem. A megjegyzése nekem azt sugallja, hogy "hülyének" tartja a gyereked, tehát gőze sincs a dologról. És nem tudja, hogy hogyan nyúljon egy ilyen gyerekhez, hogyan feleltesse és értékelje.

Mi anno sajnos több tanárral is beleszaladtunk ebbe a szituációba, és sok elbeszélgetés kellett ezeknek a feloldására.

2012. okt. 16. 13:28

A tanárnak ha határozat van róla kutya kötelessége úgy számonkérni ami szabályos....mi az hogy a kettesért????

Ha kifejezetten nyelvről van szó(egyébként ha akarnád gondolom felmentethetnéd nyelvtanulás alól-bár én sem fogom akarni felmentetni majd a gyerekem míg nem próbáljuk ki megy e neki) simán lehet szóban azt is,az én kisfiamnak nem vált be az első iskola ahová járt volna különböző okok miatt és még szakvéleménye sincs hogy diszes de angolból-szóban-hallás után- minden dolgozata ötös érdemjegyű lett pedig beszédfogyatékos.....

7. trapiti (válaszként erre: 5. - Hancsalean)
2012. okt. 16. 13:15

Ez nagyon durva! Ha a határozat alapján nem tartják be, hogy nem felelhet írásban, akkor kérd ki a szakértői véleményét, szintén írásban, de lehet hogy előtte az igazgatóhoz fordulnék.

Olyan pedig, hogy előre eldöntse a tanár, hogy csak kettese lehet a gyereknek (mert nyilván rossz lesz írásban a jegye, hiszen ezért van diagnózisa és felmentése) nonszensz... Amíg a többiek írnak, a tanár simán lefeleltethetné ugyanabból az anyagból szóban, és nem a kettesért, hanem akár az ötösért is, ha szóban jól megy neki. Nem is értem a tanárt, mi ezzel a gondja...

6. c6973617d3 (válaszként erre: 3. - Hancsalean)
2012. okt. 16. 12:50
Az ilyen gyerekek felmentést szoktak kapni írásból, tehát a tanár KÖTELES szóban feleltetni, a szakértői bizottságnál érdeklődj utánna.
5. hancsalean (válaszként erre: 4. - Zsú1965)
2012. okt. 16. 11:59
Tisztában van vele mi a helyzet, annyit mondott hogy ha nagyon rossz a jegy, akkor felelhet kettesért.
4. Zsú1965 (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2012. okt. 16. 11:58
Gondolom, diszlekszia. A tanárok nem igazán értik, hogy mi ez, nem is tudnak mit kezdeni vele. Beszélj a nyelvtanárral.
3. hancsalean (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2012. okt. 16. 11:55
Úgy értem ő is megírja a dolgozatot, persze telis tele hibával. Hiába tud jól beszélni, leírni nagyon nehezen és ritkán írja le helyesen.
2012. okt. 16. 11:54
Gyermekemnél részképesség zavart diagnosztizáltak. A nyelvtanulást érintve felmentést kapott írásból, szóban feleltethetnék...de nem teszik. Valaki ilyen helyzetben?
2012. okt. 16. 11:52
Részképesség zavarral nyelvet tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook