Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Restauráltatott már valaki könyvet? fórum

Restauráltatott már valaki könyvet? (tudásbázis kérdés)


11. era06 (válaszként erre: 6. - Marjann)
2014. febr. 6. 14:23

Nem egészen.

újra lehet ragasztani (kötni),

Kap új fedelet


de ha a papír tiszta rongy , akkor ez a megoldás nem jó


vagy fénymásolod a régit és lesz egy új könyved :)

10. fdóri
2014. febr. 6. 13:09
Én ismerek papírrestaurátort, mert múzeumban dolgozom. Ha írsz privát üzenetet, megkérdezem hogy megadhatom-e az elérhetőségét.
9. Marjann (válaszként erre: 8. - 82d45dcd14)
2014. febr. 6. 10:07
Ja :) Hát otthon van szüleimnél, szóval túl soakt nem pakolgatjuk. Csak egy csomó érdekes dolog van benne (pl papagálybetegségek, 24 fogásos möjti menü, vagy hogy mit kell csinálni az akasztott emberrel, esetleg házi pirosító készítése és persze tekenős-leves), szóval szívesen olvasgatnám gyakrabban :)
8. 82d45dcd14 (válaszként erre: 7. - Marjann)
2014. febr. 6. 09:56

Értem,lehet rosszul fogalmaztam...a takarításra értettem:)

Attól a kezedbe foghatod,nem lesz baja,kivéve ha nem salátában vannak a levelei.

7. Marjann (válaszként erre: 4. - 82d45dcd14)
2014. febr. 6. 08:00
Ez egy szakácskönyv, szóval nem kesztyűben szeretném olvasgatni :)
6. Marjann (válaszként erre: 3. - Era06)
2014. febr. 6. 08:00
A könyvkötő szerintem új könyvet csinál és nem régieket tesz rendbe. Nem? :)
2014. febr. 5. 16:28
Leteznek konyvrestauratorok, pl. a fovarosban, (Szabo Ervin konyvtar), vagy talan puspoki-erseki szekhelyeken, ahol vannak meg osnyomtatvanyok. Nem olcso mulatsag.
2014. febr. 5. 16:17

Szia!Mi tele vagyunk régi könyvekkel,és nem kötettük újra őket,igaz nem is forgatom őket a kezemben mindennap!Annyi tanácsot tudok adni,hogy kesztyűs kézzel nyúlj hozzá(pamut kesztyű),és ha netán poros akkor,pedig valódi szőrből készült ecsettel porolgasd.

Nyugodtan olvass bele,nem lesz semmi baja:)

3. era06 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2014. febr. 5. 16:00
nem könyvkötőre gondolsz véletlen
2014. febr. 5. 15:53
Egy több, mint 110 éves szakácskönyvünk van, ami már eléggé szétesett, mállanak és hullanak a lapjai. Gondoltam megcsináltatnám, érdekelne, hogy kb mennyiért csinálnak egy ilyet (elég vastag kötet), illetve hol érdemes restaurátort keresni (nyilván, gugli barát sok találatot ad). Nagyon érdekes könyv, szívesen olvasgatnám, de így nem merem :(
2014. febr. 5. 15:52
Restauráltatott már valaki könyvet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook