Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Repülővel hogyan és mennyi alkoholt lehet behozni az országba? fórum

Repülővel hogyan és mennyi alkoholt lehet behozni az országba? (tudásbázis kérdés)

14. Annie1130 (válaszként erre: 12. - Annie1130)
2012. szept. 15. 11:03
Ja, és ha esetleg valahol át kell szállnia, és az első reptéren bent a Duty Free Shopban vásárol valami folyadékot, ne felejtse el ezt a rendelkezést a kézipoggyászokban szállítható folyadékokról, mert akkor nem engedik fel a következő gépre, ha újra be kell csekkolnia, és esetleg már nem fér hozzá, vagy nincs elég helye a feladott bőröndben.
13. diegóóó (válaszként erre: 12. - Annie1130)
2012. szept. 15. 10:59
Ugyanezt írtam én is...
2012. szept. 15. 10:58

Tényleg rengeteg hülyeséget írtok...


A következő szabályok érvényesek a kézipoggyászban szállított folyadékokra:


Folyadékot csupán 100 ml-es vagy ennél kisebb tartályban szállíthat;

Szállíthat egynél több tégelyt (üvegcsét) abban az esetben, ha ezek beleférnek egy átlátszó műanyagzacskóba;

A műanyagzacskó űrtartalma nem haladhatja meg az 1 litert;

Minden utas csupán egy ilyen műanyagzacskót szállíthat;

Az átlátszó műanyagzacskó újrazárható kell legyen (bármilyen zacskó, mely kinyitás után könnyen újrazárható - ez lehet villámzárral ellátott, zsineges, madzaggal lezárt vagy akár egy csomóra kötött zacskó, feltéve, hogy bárki által könnyen kinyitható);



Az, hogy a biztonsági kapuk után, bent a reptéren mit vásárolsz, az a te dolgod, azt senki sem nézi az Európi Unión belül. Más országoknál pedig változó. A feladott bőröndbe pár üveg italért még nem szólnak...


Bővebb infó:


[link]

2012. szept. 15. 10:48
Mennyi butaságot tudtok összeírni...
2012. szept. 15. 10:45

Ez országfüggő is. A kézipoggyászban nem szeretik az ilyeneket, szerintem a bőröndbe mehet nyugodtan. nyilván nem liter számra.

A 100ml Magyarországra érvényes. Én nemrégen tértem haza Görögországból, ott 250ml volt a megengedett a kézipoggyászban.

9. diegóóó (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2012. szept. 15. 10:42
Szerintem én is ezt írtam. :)
2012. szept. 15. 10:41
Köszönöm a válaszokat!
7. erikpipi (válaszként erre: 4. - Diegóóó)
2012. szept. 15. 10:39

"égelyeket egyetlen újrazárható, átlátszó műanyag tasakba összegyűjtve lehet felvinni a fedélzetre."


Decinként....

2012. szept. 15. 10:38
Feladott poggyászban viszont tudtommal lehet alkohol, nem óriási mennyiségben.
2012. szept. 15. 10:37
Ha viszont a reptéren lévő üzletekben veszi (tax free) akkor nincs korlátozás.
2012. szept. 15. 10:36

Ez attól is függ hogy kézipoggyászban szeretné-e felvinni a gépre vagy lesz feladott csomagja.

kézipoggyász: A szabályozások alapján a repülőjáratokra felvihető folyadékot tartalmazó tárolóedények maximális mérete külön-külön 100 ml lehet, és a folyadékmennyiség személyenként nem haladhatja meg az 1 litert. Az összességében 1 liternyi folyadékot tartalmazó üvegeket, tégelyeket egyetlen újrazárható, átlátszó műanyag tasakba összegyűjtve lehet felvinni a fedélzetre.

3. aa35c27f5c (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. szept. 15. 10:36
Üvegeset szeretnék hozatni, a reptéren nem tudom, kapható -e
2012. szept. 15. 10:28
A fiam 1 üveggel szokott hozni; nem tudom, a dobozos sört mennyire preferálják a poggyászban. Mert ugye látják... Viszont vehet a reptéren is a leszállás után.
2012. szept. 15. 10:25
Külföldről szeretnék néhány üveg sört hozatni páromnak-mennyit és hogyan lehet, ha egy ismerősöm megy ki repülővel?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook