Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Repülőút egyedül egy 2, 5 éves ikerpárral? Ráadásul hajnali gép (6:25). És Ryanair, ahol ráfutással kapsz jó helyet. Bevállalnátok? fórum

Repülőút egyedül egy 2, 5 éves ikerpárral? Ráadásul hajnali gép (6:25). És Ryanair, ahol ráfutással kapsz jó helyet. Bevállalnátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
26. pritta (válaszként erre: 23. - Fiatal nő)
2012. okt. 25. 14:11
nem tudom hol lehetett, de én még ilyet nem hallottam, mert le is van irva, meg az utazasnal is bemondjak h 2 év alatti gyerekkel utazók kérjuk faradjanak elöre.
25. Baby-G
2012. okt. 25. 14:10

Priority Boarding Fee 5£ ( 5 euro)

Reserved Seating Fee 10 £ (10 euro)

Igy nem kell tulekedni es tuti ott ulsz ahol te akarsz :)

2012. okt. 25. 14:10
Mi gyakran utazunk, még egy gyerekkel sem egyszerű. Most fog születni a második. Én nem mernék elindulni. Kézipoggyász+két gyerek kezét fogni a tömegben...Ha egyik elszalad, vagy valami baja lesz, akkor ki segít? Vagy ha neked? Tudom, ne a legrosszabbra gondoljunk rögtön, de soha nem lehet tudni. Nálunk előfordult sajnos, hogy szerencse volt, amiért nem egyedül utaztunk.
23. Fiatal nő (válaszként erre: 21. - Pritta)
2012. okt. 25. 14:09
Érdekes, pont egy hete utaztam és ott kb. 6 év körüli kiscsajokat előrehívtak a szülővel... Az is Wizz volt...
22. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:09

Az Easyjetnél külön szólítják az 5 évesnél kisebb gyerekekkel utazokat. Külföldön megteszi a Wizzair is, sőt régebben még itthon is. A debreceni reptéren sajnos ilyen nincs, de az a helyen minden szempontból kritikán aluli. A barátnőm nemrégiben foglalt ülést a Ryanairnél, tehát van ilyen lehetőség.

Ha úgy döntesz, hogy mégy a gyermekecskékkel, akkor vigyél játékot, könyvet és kaját nekik, hogy le legyenek foglalva. Esetleg futtasd meg őket egy kicsit a beszállás előtt, hogy betikkadjanak. Kevés kellemetlenebb van a repülőn, mint egy hisztirohamos üvöltő gyerek és egy cselekvésképtelen szülő.

21. pritta (válaszként erre: 19. - Fiatal nő)
2012. okt. 25. 14:07
nem jár. mi félévente utazunk és a 2 év feletti gyerek már a nagy korosztályhoz tartozik. csak a csecsemöhöz jart elsöbbsegg. legalabbis wizzarinel
2012. okt. 25. 14:06

Ha időben a kapuhoz álltok,akkor az elsők között tudsz kimenni a géphez ás biztosan találsz még megfelelő helyet.Viszont legalább negyed órát ott kell toporogni a várakozók között a kapunál,az nem lesz könnyű.

Nem hányingeresek?Arra hallottam van jó homeopátiás bogyó,és attól el is álmosodnak kicsit.Így talán szunyókálnak a gépen.

19. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - Pritta)
2012. okt. 25. 14:06
De jár...
18. nanuka
2012. okt. 25. 14:05
A Ryanairnél lehet venni extraként priority boarding-ot - ha jól emlékszem, így hívták. Így előre hívnak a beszállásnál és tuti az elsők között jutsz fel a gépre. 2-szer utaztam velük, szóval nincs nagy tapasztalatom, de akkor max 20-an éltek ezzel a lehetőséggel.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:05

3-as ülőhelyek vannak, és azért a légi kísérő ilyen esetben szokott segíteni átültetésekkel. Hiszen sokan csak egyedül utaznak.

Egyébként mindig gyerekfüggő, mennyire nyugodt, értelmes. A 2 és fél éves gyerekek már értelmesek. És a szülő mennyire bevállalós, talpraesett. Simán bevállalható számomra.

16. pritta (válaszként erre: 15. - Pritta)
2012. okt. 25. 14:04
a vesszé kimaradt,tehát ha 2 év feletti a gzerek nem jár elsöbbség
15. pritta (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2012. okt. 25. 14:03
nem csak a 2 ev alatti gzerekkel engednel elöre
14. fruska84 (válaszként erre: 7. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:03
én utaztam anno fapadossal, akkor úgy volt, hogy az idősek és a gyerekekkel utazókat külön elsőként engedték fel a gépre....nem tudom hogy ez a szokás meg van e még
2012. okt. 25. 14:01

Gondolom a Ryanairnél is úgy működik, mint a Wizznél: kisgyerekesek automatikusan elsőbbségisnek számítanak.


Szóval a válaszom: igen, bevállalnám.

2012. okt. 25. 13:57
semmiképp
2012. okt. 25. 13:54

Ha van aki itthon segít a becsekkolásnál, meg külföldön a kiszállásnál, akkor lehet, h merném. Az más kérdés, h mennyire lehet őket lekötni 3 órán át egy gépen. Az enyém még kisebb és nem ikrek, de egy 3 órás utat nem valószínű, h bevállalnék vele (egyedül).

Az ülésél szerintem is előre engednek. Ha nem akkor szólni kell. :) Én legalábbis szólok.Inkább gondoljanak bunkónak, de ne kelljen már a 2 gyereknek 2 különböző heyen ülnie.

10. ikrekanyukája (válaszként erre: 9. - Padry)
2012. okt. 25. 13:51
Köszi, rendes vagy :-) Sajnos a fapados járatok közönsége általában nem olyan. Mindenki jó helyet akar, és gyorsan. Ha öreg, ha gyerek, nem számít, hogy hátul áll a sorban. Legalábbis ez a tapasztalatom. Sajnos.
9. padry (válaszként erre: 7. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 13:49
Sztem ha látják, h két pici gyerekkel vagy, csak előre engednek! Legalábbis én előre engednélek. :)
8. ikrekanyukája (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 25. 13:49
Fiatalabb babával én is simán megtenném! Egy kisbaba bárhol elalszik, talán még a napirendje sincs kialakulva. De két izgága, eleven kisfiúval, akik még soha nem repültek, és már valóban nem kicsik, de még nem is elég nagyok ahhoz, hogy pl. ne az anyukájuk mellett üljenek egy repülőn.
2012. okt. 25. 13:46
Kb. 3 órás út. Csak kézipoggyász lesz. A reptérre is kivisznek. Csak 2 dolog miatt aggódom: hogyan fogják bírni a hajnali felkelést? Reggel 8-ig szoktak aludni.... Még soha nem repültek (bár nagyon kíváncsiak, de mi lesz, ha két ordító, nyűgös gyerekkel kell felszállnom? Ja, és Ryanair-rel mennénk, ahol nincs megadva az ülésed száma, hanem ráfutással harcolsz egy jobb helyért. Két picivel nem fogok tülekedni, tehát valsz. mi fogunk utoljára felszállni, akkor meg esélytelen 3 db egymás melletti ülést találni. Tanácstalan vagyok. Volt már valaki, aki hajnalban utazott ilyen pici gyerekkel?
2012. okt. 25. 13:45
Igen, megtették már mások is, fiatalabb babákkal és nem csupán az ikerpárral.
2012. okt. 25. 13:43
Nem.
2012. okt. 25. 13:42
Hát bátor dolog nekiindulni, az biztos, de ha menni kell, akkor menni kell. Ha nem muszáj, én inkább nem vállalnám be. De persze attól is függ, h te mennyire bírod. :)
2012. okt. 25. 13:39

Egyedül 2 gyerekkel nem. 1 gyerekkel is necces. Poggyász.... csekkolás, a gyerekek elszaladgálhatnak közben.

Hát nem tudom... Biztos meg lehet oldani, ha van aki segít a reptéren.

2012. okt. 25. 13:38
Attól függ hány órás út.
2012. okt. 25. 13:36
Repülőút egyedül egy 2, 5 éves ikerpárral? Ráadásul hajnali gép (6:25). És Ryanair, ahol ráfutással kapsz jó helyet. Bevállalnátok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook