Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Repülőút egyedül egy 2, 5 éves ikerpárral? Ráadásul hajnali gép (6:25). És Ryanair, ahol ráfutással kapsz jó helyet. Bevállalnátok? fórum

Repülőút egyedül egy 2, 5 éves ikerpárral? Ráadásul hajnali gép (6:25). És Ryanair, ahol ráfutással kapsz jó helyet. Bevállalnátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. okt. 25. 14:31

Nekem 2 eves iker kisfiaim vannak, en nem vallalnam be! Akkor sem, ha csak kezi poggyaszom lenne. Ismerem a fiaimat, iszonyu izgagak, rohangasznak, meg nem allnak. Persze, ha muszaj menned, akkor nincs valasztasod. De szerintem jol gondold meg! Bocsanat, nem olvastam el az osszes hozzaszolast, lehet kimaradt egy-ket info.

Ja, Ryanairnel is, meg minden mas legitarsasagnal szerintem segitenek a legiutas kiserok. Ha utoljara is szalltok fel a gepre, akkor el fognak ultetni par embert, hogy Ti harman egy harmas uleses soron legyetek. Nekunk ez volt, mikor Ryanair-el repultunk, kb. masfel evesek voltak, akkor meg nincs kulon ulesuk, igy egy ment a ferjemmel, egy velem. De mire felszalltunk a gepre, nem volt egy harmasuleses sor sem ures, igy a legiutas kiserok addig varialtak az embereket, mig mi egyutt nem tudtunk ulni. Emiatt ne aggodj szerintem! En inkabb amiatt aggodnek, hogy elszaladgalnak. Sajnos az enyemek olyanok.

Mindenestre drukkolok, ha megis ugy dontesz, hogy neki indulsz :)

55. zakajeo (válaszként erre: 39. - Pritta)
2012. okt. 25. 14:31
biztosan megoldod majd te is elég rugalmas vagy a hétköznapokban is:)
54. zakajeo (válaszként erre: 31. - Skóciababy)
2012. okt. 25. 14:30
ez is benn van a pakliban mi is átéltük ez tény...
53. zakajeo (válaszként erre: 30. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:29
nekem Debrecen mellől kellett a hajnali géphez eljutni autóval vittek de egy óra után indultunk és este nem tudtak hamarabb elaludni a szokásosnál...az út varázsa miatt ébredtek nem volt baj....este megfürdettem és úgy fektettem le őket hogy félig felöltözve csak a naci+pulcsi+kabát+cipő kellett és mehettünk így csak indulás előtt közvetlenül szóltam nekik...
52. zakajeo (válaszként erre: 29. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:28
olyan is volt hogy sokat sírt az egyik gyerek....egyszer az első uton mindkettő,az egyik mert félt hogy lezuhanunk a másik pedig mert be kellett kötni ő az ablaknál akart térdelni....túléltük és az utasok is bár biztos egyikőnknek sem a legszebb repülési élménye maradt....biztos van oka hogy mentek,koncenrtálj a célra és hajrá!
51. zakajeo (válaszként erre: 24. - Skóciababy)
2012. okt. 25. 14:26
megpróbálom röviden leirni:én utaztam két nagyobbacska fiú+egy kislány(hordozóban)+egy babakocsi(tudnám miért:D)+egy- egy gurulós kisbőrönd a fiúknak+saját kézicsomagom+egy maxkilós nagybőrönd....indulásnál kivitt a férjem,de itthon egyedül szálltam le mentem el a vonathoz+utaztam haza velük....szóval rutinból mondom hogy nem kell gondolkozni csak menni nem idegeskedni akkor sem ha kellene lazán venni,hidd el sokan fognak segiteni mert ha nem soha nem tudnak leülni leszállni felszállni stb....biztos lesz aki a gépre menet fogja majd a gyerek kezét vagy segit a csomagnál....stb
2012. okt. 25. 14:25
Nekem is meg kell majd szoknom idővel kettővel. Mondjuk én azért nem merném egyenlőre, mert a fiam tényleg félős. Imádja a repcsiket, várja ha megyünk, de ha rázkódik a gép, rögtön kiborul. A zajt alapból nem szereti, de az még megoldható. Mi is mindig viszünk új dolgokat, de a gép mozgásával nem tudok mit tenni.
49. ikrekanyukája (válaszként erre: 43. - Zakajeo)
2012. okt. 25. 14:25
Még nincs meg a jegy, de közben láttam, ill. itt is írta vki, hogy még ülést is lehet foglalni, és nem is kerül olyan nagyon sokba. Ha van ülés foglalva, akkor még a priority boarding-ra sem lesz szükség sztem.
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:24

Ha van otthon hordozható DVD lejátszód, vagy laptopod, vigyél nekik kedvenc mesét, nézzék azt.

Vihetsz nekik kifestőkönyvet, kisautókat, vagy amivel szeretnek játszani. Tegyél be rágcsálni valót, gyümölcsöt műanyag dobozba. Ha nem lesz hely, ne szégyellj segítséget kérni.

Szerencsés földet érést!

47. ikrekanyukája (válaszként erre: 44. - Didris)
2012. okt. 25. 14:24
Értelmesek, okosak, könnyen meg tudom őket nyugtatni. Köszi az ötleteket, nekünk nincs matricás könyvünk, de be fogok szerezni egyet... azaz kettőt :-)
46. zakajeo (válaszként erre: 19. - Fiatal nő)
2012. okt. 25. 14:23
nem jár csak két év alatt....nekem volt hogy hazafelé Németországban még akkor sem engedte meg a német személyzet,az utasok engedtek előre mert ugye elől vártam tehát ha beállok a sorba három gyerekkel köztük egy picikével utoljára kerültem volna sorra
45. ikrekanyukája (válaszként erre: 43. - Zakajeo)
2012. okt. 25. 14:22
Köszi a bíztatást :-)
44. didris
2012. okt. 25. 14:21

Szerintem nem lesznek nyűgösek. simán menni fognak. Enyém is 2.5 éves.

Te tudod mennyire megbízhatók, mennyire nehéz velük. Az enyém nagyon szereti a matricás könyveket. Tök elvan amíg ragaszgat. Lehet el is alszanak majd a repcsin. Szerintem nem fogják hagyni, hogy külön üljetek.

43. zakajeo (válaszként erre: 7. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:20

Megvan már a jegy?ha nincs még és anyagilag megteheted vegyél elsőbbségit,bőven megéri az esetetekben....ha nem akkor próbálj felszállni mikor hívják az elsőbbségieket+két éven aluli kicsikkel utazókat...az utasok általában toleránsak ilyen esetben,nekem hamarabb beszólt a személyzet sajna:(az utasok voltak akik kiharcolták úgymond hogy hamarabb felszállhassak....

akármikor szálltam fel mindig volt egymás mellett helyünk,ha nem lenne szerintem tutira átengedi valaki aki egyedül vagy ketten utazik,hidd el nem fogják kockáztatni hogy a kicsik végigorditsák az utat mert nem melletted ülnek vagy hogy ki be mászkáljanak rajtuk keresztül...ha jószándékból nem tennék megteszik majd azért mert nekik kényelmetlen,hidd el,ne izgulj e miatt....


az út varázsa miatt nálunk birták az ébresztőt,,sőt nem bántam volna ha a repülőn elalszanak de nem....

42. pritta (válaszként erre: 40. - Fiatal nő)
2012. okt. 25. 14:19
igen a pici babák nagyon jól birják. egyszer se sírt a kicsim, de nagyobb gyerekek meg igen...
41. pritta (válaszként erre: 38. - Zakajeo)
2012. okt. 25. 14:18
na ja... ez igy igaz. a legnehezebb idö a becsekkolasig van es h aott van segitseg a többi mar gzerekjatek szinte.
2012. okt. 25. 14:18

Valamivel le kell kötni szerintem a figyelmüket, ennyi a titok. Esetleg valami vadiúj játékkal meglepni őket a gép fedélzetén, amin még ott van az újdonság varázsa is... :)


Leszállásnál előfordulhat fülfájás, annak megelőzése érdekében szerintem érdemes bedugni a fülüket amikor elkezd ereszkedni a gép. Láttam én már kisgyereket keservesen sírni a fájdalomtól. :(


Egy hete egy pici babával utazott egy pár, a pici meglepően jól viselte az utat. Anyukával nézegette a fedélzeti magazint meg gügyörészett. :)

39. pritta (válaszként erre: 30. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:17
fiam nagyon jól viseli a kelést és utazást is. mi 2 hónp mulva utaznuk, ö is 2,5 éves lesz, nagyon várja. minden reggel ezzel kel. biztos h visszuk magunkkal a kedvenc játékait h lekössük, de mikor korábban utaztunk elvolt, nem volt baj vele. amugz a repulon fel lehet állni ami sokkal jobb mint pl. a busz, mert azt sokkal rosszabbul viselte. most mar a teso is van, így 2 gyerekkel kivancsi leszek hogy megz majd, de én pozitivan állok hozzá.
38. zakajeo (válaszként erre: 2. - Daphnee)
2012. okt. 25. 14:16
az út maga a legkevesebb,sokkal macerásabb az odajutás,reptér,csekkolás,felszállás stb...azokhoz képest az út az eltelik...
37. ikrekanyukája (válaszként erre: 31. - Skóciababy)
2012. okt. 25. 14:16
Na, ez az... Mert más a könyvet lapozgatni, mint testközelből érezni.
36. Skóciababy (válaszként erre: 30. - Ikrekanyukája)
2012. okt. 25. 14:16
Enyém jól viseli, ő is tovább szokott aludni. De ha utazunk, akkor sincs baj a keléssel. Barátnőmék gyerekei már mások, de visszaalszanak a reptér felé és a repülőn.
2012. okt. 25. 14:16
Valószínűleg könnyen felkelnek,mert izgulnak.(de nehezen fognak elalauni:))Ezért talán pont a gépen az első óra után rájük tör a fáradtság.
2012. okt. 25. 14:15
Mindjárt visszaolvasok..én két kicsivel majd később mikor nagyobbak lettek velük és a kishugukkal repültem párszor....hajnali géppel szintén,úgy hogy előtte átutaztuk a fél országot hogy Ferihegyre érjünk...simán bevállalnám megint:)most elolvasom ki mit irt:)
33. Anka71
2012. okt. 25. 14:15

Nekem az a véleményem, hogy amikor szólítják a két év alattiakat, szépen sorjázzon be a fórumindító a két gyerkőccel.

Akinek pedig (utasnak) kifogása van, az húzza le magát a klotyón:(

32. Skóciababy (válaszként erre: 27. - Fiatal nő)
2012. okt. 25. 14:15
Akkor is csak két keze van, az pedig foglalt a gyerekek miatt.:-)
2012. okt. 25. 14:14
Hozzáteszem, az én fiam várta a repülést,de teljesen kiborult felszállás közben. Azóta is fél a repülőn. 3,5 éves volt akkor. Nem gondoltam, hogy ez lesz. A gyerekek reakciója is kiszámíthatatlan,főleg első útnál.
2012. okt. 25. 14:14

S abban van valakinek tapasztalata, hogy hogyan viselik a gyerekek a hajnali ébrsztést? Tudom, minden gyermek más és más...

Ők 5 hónapos koruk óta végigalusszák az éjszakákat. S reménykedem abban, hogy az újdonság varázsa átlendíti majd őket a nyűgösségen...

2012. okt. 25. 14:12
Köszi a válaszokat,nagyon hasznosak. Mivel nem voltunk még ilyen helyzetben, nem tudom, hogyan fognak reagálni... Tényleg azt akarom elkerülni, hogy hangosan ordítanak végig... Bár elég könnyen meg tudom őket nyugtatni, meg van egy repülős könyvünk, azt kívülről tudják.
28. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - Pritta)
2012. okt. 25. 14:12
Bp. - London Luton
27. Fiatal nő (válaszként erre: 24. - Skóciababy)
2012. okt. 25. 14:11
Feltalálták már a hátizsákot is... :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook