Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reptéri illetékkel kapcsolatos kérdések fórum

Reptéri illetékkel kapcsolatos kérdések (tudásbázis kérdés)


23. tixtina (válaszként erre: 22. - Meliga)
2009. júl. 22. 00:53

Egyiptomba mi is mennénk,de oda gyerekek nélkül.

Két pici gyermekkel,jobb a Görögország

22. Meliga
2009. júl. 22. 00:38
görögország és egyiptom között vaciláltunk,végül egyiptom lett az úticél,mindkettő azonos árra jőtt ki.
21. tixtina (válaszként erre: 19. - Meliga)
2009. júl. 22. 00:32
Megkérdezhetem,merre voltatok?
20. tixtina (válaszként erre: 19. - Meliga)
2009. júl. 22. 00:31

Atya ég,tehát ilyen árak vannak.

Azért jó tudni.

Nem baj-akkor is megyünk.15 éve nem voltunk sehol-most mindenképpen utazunk.

Legfeljebb még keresgélek egy darabig-hátha találok kedvezőbb ajánlatokat is:))

19. Meliga
2009. júl. 22. 00:28
sajnos így van :( mi last minute utat választottunk,így került fejenként 135 ezerbe
2009. júl. 22. 00:26

Még jó,hogy akciójukban szerepel,hogy nincs reptéri illeték az augusztus végétől lefoglalt utakra.

Képzelem,hogy illetékkel mennyi lenne:DDDD

vagy 650 ezer.

Ennyiből már Thaiföldre megyek inkább decemberben:))

2009. júl. 22. 00:23

Na megnéztem a katalógust.

Nagyon szép-Csak az árlista ne került volna a kezembe.

Hát komolyan mondom,nem vagyok egy skót ember-és való igaz-elég régen utaztam külföldre.

De ,hogy ilyen horribilis árakkal kerüljek szembe...Nem gondoltam volna.

Úgy kezdődik,hogy két csillagos szálloda,vagy inkább apartman-reggelivel-110 ezer/fő.Itt gyerekkedvezményt nem írt.

Aztán,ahol van gyermekkedvezmény-ott 160 ezer/fő/Hét

Tehát a végeredmény majd fél milla négyünknek.

Őőőőőőőőrület.:DDDDDDDD

16. Meliga (válaszként erre: 15. - Tixtina)
2009. júl. 22. 00:10
olvasom...:)
2009. júl. 22. 00:07

Megvan,rájöttem-nem volt Adobe Reader a gépemen-már sikerült feltelepítenem-és bejött a katalógus is:))

Jól elvagyok itt magamban.:D)

2009. júl. 21. 23:28

A Best Reisen utószezonra hírdet most egy olyan akciót,hogy nem kell reptéri illetéket fizetni-az nagyon jó lenne nekünk-csak nem tudom letölteni a katalógust,valamiért nem tudom megnyitni.

Lehet hiányzik egy bővítmény a gépemről?

13. tixtina (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2009. júl. 21. 22:00

Értem-keresgélek-van időm úgyis.

Most már rémlik-hogy volt egy balhé ,de nem tudtam,hogy konkrétam mi.

Tulajdonképpen mehetnénk Horvátországba is kocsival,és akkor 50-70 ezerből kijönne az út oda-vissza.

Csak nem szeretek hosszú távon vezetni-meg tartok is tőle-annyi rosszat olvasok.

Igaz,ezzel az erővel a repülő sem 100% biztonságos-de gyors mindenképpen.Mostanában elég parázós lettem sajnos:(

12. emagdi (válaszként erre: 11. - Tixtina)
2009. júl. 21. 19:48

igen, persze ezt megértem.

azért mondtam a netes rákeresést, mert ezeken az oldalakon van olyan is, hogy kiadja a végösszeget (ha beállítod azt, hgoy hányan mentek, hány gyerek és hány felnőtt, akkor azzal is számol)


a fapadosoknál pont ebből volt a balhé kb egy éve, hogy nem reklámozhatták az 1 forintos jegyeket, amire még jött Xezer forint illeték és egyéb díj. akkor erre hoztak valami eu-s szabályozást, és azóta csak végárat reklámozhatnak.

az utazási irodáknál is bevezethetnék...

11. tixtina (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. júl. 21. 19:16

Persze,valóban tökmindegy.De akkor írják ki a végösszeget.Semmi bajom nem lenne,ha kiírnák,hogy X ezer forint,+ illeték,és a végösszeg X ezer ft.

De nem írják ki-és ez a zavaró nekem.

Mert ugyebár nekem tudnom kell cakk-pakk mennyivel kalkuláljak:)

10. Meliga (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. júl. 21. 17:21
:) külön illeték nincs,benne van az árában
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Meliga)
2009. júl. 21. 17:20

jajj ne mondj már ilyet, hogy ott nincs illeték!

ha foglalod a jegyet, tételesen kapsz egy számlát, hogy mennyi volt a fizetett jegyárból az illeték, a kerozin pótdíj, anyámtyúkja...


a repülőtér abból él, hogy illetéket szed minden utas után, olyan reptér nincs, ahol nincs illeték!

(persze a mértéke repterenként változik, nem véletlenül mennek a fapadosok falusi repterekre ahol van olyan, mivel ezek jóval olcsóbbak mint a nagy városi flancos repterek)

2009. júl. 21. 17:16
Megnéztem a fapados járatokat pl.Rodoszra a wizzair honlapján, azzal sem járnál jobban pedig ott nincs reptéri illeték.:( Sajnos nyáron sokkal magasabbak az árak,ezért szoktak hónapokkal korábban lefoglalni a repülőjegyet.
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2009. júl. 21. 17:14

hát foglalhatsz te is fapadost:)

csak ilyenkor vagy már nem lesz ott sem hely, vagy nagyon drágán.



de szerintem felejtsd el, hogy egy adott út árát milyen "felbontásban" fizeted, neked, mint utasnak tökmindegy, hogy azt a pénzt most illeték, ilyen díj, olyan díj vagy amolyan díj címén kéri el tőled az iroda. neked annyi a lényeg, hogy az út ára Xe ft, ennyit kell befizetned. tehát, ha utat keresel, akkor a végösszegeket nézd, és ne azon filozofálj, hogy azt most milyen jogcímen kérik el tőled. szerintem....


vagy: magadnak szervezed az utat, foglalsz repjegyet (megjegyzem ott is megnézheted, hogy fizeted az illetéket és az ilyen-olyan díjakat is), foglalsz szállodát, külön kötöd a biztosítást, a reptéren a szállodáig fizeted a taxit (transzfer), és így utaztok. nem mondom, hogy nem jönnétek ki olcsóbban...

6. tixtina (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2009. júl. 21. 17:04

Nem.Nekem az a gondom,hogy a reptéri illeték+transfer díj+ biztosítás stb-többe kerül,mint négyünknek az út.Ezen vagyok kiakadva.

Igaz,már 20 éve utaztam repülővel,akkor nem volt illeték.

A barátnőmék voltak Angliába múlt év végén,és nekik négyüknek 64 ezerből megvolt a repjegy illetékkel,mindennel együtt.

Igaz,már fél évre le volt foglalva a jegyük,és fapados járattal mentek.

2009. júl. 21. 16:57

nézd, a reptéri illetéket a reptér "szedi", tehát ha a reptér szolgáltatásait igénybe veszed (oda szállsz le v onnan fel) akkor mindenképpen ki kell fizetned.


de ha jól értem tulajdonképpen neked az a gondod, hogy az út amit találtál drága, és van-e olcsóbb.

(mert gondolom az mindegy, hogy az adott utat úgy hirdetik, hogy 75e részvételi díj +25e illeték, vagy úgy hogy 100e a díj ingyen illetékkel:)))


javaslom nézz körül olyan oldalakon, amelyek több iroda ajánlatát is összegyűjtik (neten), és ott a helyszínt és időpontot kiválasztva ár szerint is tudod rendezni a találatokat, így meglátod, hogy van-e kedvezőbb árú út ami megfelel az igényeiteknek.

4. tixtina (válaszként erre: 3. - Meliga)
2009. júl. 21. 16:55
Na igen,itt is külön kell fizetni az illetéket-ami négyünknek 100 ezer forint:((
2009. júl. 21. 16:44

a best reisen-nel a részvételi díj tartalmazza: a repülőjegyet, a szállást és a megadott ellátást, a szükséges transzfereket és a telepített magyar idegenvezetést.

Külön fizetendő: reptéri illeték (25.000 Ft/fő), stornóbiztosítás (a részvételi díj 1,2%-a), betegség-, baleset-, poggyászbiztosítás (445 Ft/fő/nap), a fakultatív programok belépői a helyszínen, foglalási díj (1.000 Ft/fő).

2009. júl. 21. 16:37

Sziasztok.

Nézegettem a neten Görögországi utakat.

Találtam is pár kedvező ajánlatot.

Repülővel mennénk,mert két gyerekkel a buszozás hosszú és fárasztó lenne.

Nos a repülőjegy legtöbb esetben nem tartalmazza a reptéri illetéket- 25 ezer aztán transfer díj fejenként 6 ezer-120 ezer összesen,és ebben még nincs benne az utazás,és szállás-így 300 ezerre jönne ki-ami már nagyon drága:(

Tud valaki nekem ajánlani olyan utat-vagy társaságot,akár privátba-ahol benne foglaltatik a jegyben a reptéri illeték-és nem kell egy vagyont otthagyni??Köszi előre is

2009. júl. 21. 16:33
Reptéri illetékkel kapcsolatos kérdések

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook