Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rengeteg antibiotikum, nem múló probléma, mit tegyek, kihez menjek?? fórum

Rengeteg antibiotikum, nem múló probléma, mit tegyek, kihez menjek?? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2018. okt. 9. 15:19
Idokozben eszrevettem, hogy sarga a nyelvem. Nem nyultam hozza, mert most fog rendelni a hazidokim csak, 4-tol, valoszinuleg csak a lepedek sarga rajta. De minimum erdekes fejlemeny. Lehet, hogy csak magamnak, marmint csak en olvasom, de majd megirom a fejlemenyeket.
21. Guruljka (válaszként erre: 16. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 23:13
A keddről péntekre időpontot el kellett volna fogadnod, mert esetleg így sem kerültél hamarabb sorra, sőt...
20. felhasználóibecenév (válaszként erre: 19. - 124637ff9b)
2018. okt. 8. 20:37
Köszönöm <3 Én már leginkább csak azt remélem, megmaradok egyáltalán...
19. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 20:36

Ne is hagyd.

Vigyél minden papírt, mondj el mindent részletesen.

Jobbulást kívánok!

18. felhasználóibecenév (válaszként erre: 17. - 124637ff9b)
2018. okt. 8. 20:32
Dede, mondtam, hogy petefészekgyulladással kezelnek. Annyit mondott, hogy ez belefér, majd ha kigyógyultam, csinálunk egy kontroll vérképet. De ja, most már nem hagyom lerázni magamat ilyen könnyen
17. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 20:30

Mondjuk azt is furcsállom, hogy bementél hozzá UBG miatt, és nem kérdezte meg, hogy miért kellett, mi van veled, te meg nem mondtad.

Mindegy is már, keresd meg sürgősen, hogy baj van, egy hónapja antibiotikumot szedsz és amellett hőemelkedésed van.

2018. okt. 8. 20:30
Ja, hát a szakorvosom, az Örsön levette a kezét rólam :D Átküldött az Uzsokiba, miután a tarivid-klion nem használt, aztán ennyi. Szerintem hozzá nem nagyon mehetek vissza, ő nem akarja ezt kezelni szerintem. Már eleve kórházba küldött volna, a legelején, csak meggondolta magát. Mondjuk mindegy, mert mikor bementem az Uzsokiba, rajta a papíron, hogy SORON KÍVÜLI ellátást kért a dokim, akkor is keddi napon megkérdezte a nő, pénteken fél11-re be tudok-e jönni. Akkor van időpont. Sürgősségi ellátásra. Úgyhogy marad a házidoki egyelőre, holnap megpróbálkozom nála
15. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 20:27

Ja, én meg a leírásod alapján azt hittem, hogy felületesen látott el a háziorvos, azért javasoltam a magán utat.

Szerintem ha bármi problémád van, nála kezd, az esetek nagy részében jól el tudnak irányítani, hogy merre tovább.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. okt. 8. 20:26
És ragaszkodj valami képalkotó eljáráshoz, a szakorvos pláne kiírhatja sürgősre.
13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 20:25
Akkor nincs mese...
12. felhasználóibecenév (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2018. okt. 8. 20:24
Ajj, azt elírtam, ne haragudjatok. Nőgyógyász írta ki ezeket, a házidokihoz csak azért mentem be, mert zavart az az UBG. Csak már eléggé ki vagyok akadva és rosszul írtam.
11. 124637ff9b (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. okt. 8. 20:22
"Vissza házidokihoz. Kiírt még egy kör Tarividet és Kliont." - én így vettem ki.
10. felhasználóibecenév (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. okt. 8. 20:22
Jártam, még a helyzet közepén, mert nem tudtam, az egyik vérképemben az UBG miért emelkedett, aztán végül semmi extra, állítólag belefér a helyzetbe, de akkor is úgy állt hozzá, h "kérdezzem a kezelőorvosomat".
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - 124637ff9b)
2018. okt. 8. 20:20
Ha jól veszem ki, a háziorvosnál még nem járt. Pedig ő az, aki sürgősségi beutalót is írhat CT-re.
8. 124637ff9b (válaszként erre: 7. - 124637ff9b)
2018. okt. 8. 20:17
*pozitív ... elnézést
7. 124637ff9b (válaszként erre: 6. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 20:15

Jó esetben nem találnak semmit és megnyugszol, használni fognak a gyógyszerek.

Probiotikumot mindenképpen kezdj el szedni, ha eddig nem szedted.

Ha negatív lesz a lelet (ne legyen :( ), akkor a háziorvos tovább fog küldeni megfelelő helyre és nem kell még további heteket várnod.

Bár az az igazság, hogy már eddig is kellett volna egy sürgős UH-t kérnie.

6. felhasználóibecenév (válaszként erre: 5. - 124637ff9b)
2018. okt. 8. 20:07
Jaja, csak hogy aztán azzal hová-kihez. De megcsináltatom akkor, más ötletem nekem sincs már
5. 124637ff9b (válaszként erre: 3. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 19:56

Magán úton gondoltam.

Fontos lenne.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 19:55
Menj a háziorvoshoz. Vidd a leleteidet, és mondd el a panaszokat.
2018. okt. 8. 19:49
Annyi csak a problémám, hogy bármilyen ambulanciára megyek be, elzavarnak a fenébe :/
2. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Felhasználóibecenév)
2018. okt. 8. 19:01

Szia,

egy hónapos antibiotikum szedés mellett hőemelkedés, hát az nagyon nem jó.

Fontos lenne egy UH és/vagy kismedencei CT szerintem.

2018. okt. 8. 18:57

Sziasztok!


Leírnám a problémámat, mert kicsit bonyolult. Szept. 7-én szombat este, közvetlenül, miután elmentem wc-re, nagyon erős szúró alhasi fájdalmam lett. Hidegrázással. Hogy láz volt-e, nem tudom, mert a lázmérőnk épp be volt krepálva. Ez a nagyon erős görcs oldódott némileg másnapra, harmadnapra, de harmadnapra már hidegrázós lázam lett.

Ekkor elmentem nőgyógyászhoz, mert semmi jobb ötletem nem volt ezen kívül. Kaptam Tarividet és Kliont, petefészekgyulladás.

Beszedtem.

Kontrollnál már a CRP-m "csak" 19-es volt (47-tel kezdtünk a görcs 4. napján), így kaptam még egy kör kliont, aztán hello.

Minden elfogyott kb. 2-3 hét alatt, de visszamentem, mert nem voltam jól még mindig. Éreztem a hasamat, kezdett a hőm is 37,3-4 körül lenni.

A doki azt mondta, kórház. Átmentem az Uzsokiba, természetesen nem láttak el, keddi napon kaptam péntekre időpontot. Az ambulanciára. Vissza házidokihoz. Kiírt még egy kör Tarividet és Kliont. Elkezdtem. Szerencsére csüt. estére volt időpontom magán nőgyógyászhoz, ő semmi pfgy-ra utaló jelet nem látott. (Itt mondanám el, h sem hányinger, sem hasmenés, sem vizelési gond nem társul az egészhez, sem folyás). Azt mondta, másnap reggel menjek be a SOTE-ra, vérvétel, ha rossz a vérkép, kórház. 9-es CRP-m volt, azt mondta, ez nem olyan vész, kaptam doxiciklint.

Azt szedem most már 3. napja, de a hőm rendszeresen reggel normális, napközben meg felkúszik 37-re és tulképp semmi érdemleges javulást nem érzek. A hasam annyira nem fáj, de valami nincs rendben.

Na, most a kérdés: ilyenkor mi van? Kihez forduljak? Gondolkodtam, hogy rejtett/krónikus vakbélgyulladás lehet? Öcsémnek a perforálás szélén állót is csak harmadszorra vették észre. Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom, mi lesz, ha elfogy a gyógyszer és mondjuk megint elkezdek lázasodni. Mit tegyek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook