Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszeres menstruáció és PCO fórum

Rendszeres menstruáció és PCO (beszélgetős fórum)


2012. nov. 15. 08:37
Semmilyen tünetem nem volt.
2012. nov. 15. 08:37
Nekem 5 éve derült ki két missed ab után. Előtte 13 évvel ezelőtt szültem egy egészséges kisfiút:)
7. briefen (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2012. nov. 15. 08:33

Szia.Én 14 hetes terhes vagyok.lassan 3 éve már,hogy diagnosztizálták a pco-t.Nekem az a tapsztalatom,hogy nagyobb a füstje,mint a lángja ennek az egésznek.Ha kőkeményen életmódot változtatsz,és azt mindig be is tartod,akkor hamar lesz eredménye.Nekem a mensim rendszeres maradt úgy-ahogy.én nagyon aktívan sportoltam,mert tudtam,az csodaszer erre.Kicsivel több,mint egy év után már 8!!!! érett petesejtem volt,és a cisztáim nem voltak láthatóak.Igaz,akkor elkezdtem fogamzásgátlót szedni,mert magyon hullott a hajam,de csak fél évet szedtem.Most májusban abba is hagytam :o) Augusztusban megfogant spontán iciri-piciri:o)

De egy csodás endokrinológusom van (a régit lecseréltem),és a Mercformint csökkenteni kezdte májustól,és kaptam mellé Letroxot.Valószínű ez is használt.

Ha kérdésed van,akkor nyugodtan írjál,segítek,ha tudok.

Szép napot!

2012. nov. 15. 07:52
Elnézést a + az 3-at jelent, elírtam!
5. Korababa (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2012. nov. 15. 07:51

Szia!

Én is PCOS vagyok! + gyermek édesanyja. Érdekel hogyan?

Szívesen beszélgetnék veled, mert gondolom új még neked ez a betegség. Nézd meg az inzulinrezisztenciás oldalt , mert a kettő együtt jár. Ha "csak" PCO-d van akkor más a tészta a két betegség nem ugyan az!

Mindem jót kívánva: Korababa

4. .Sziszu. (válaszként erre: 3. - Telifánt)
2012. nov. 12. 21:59

Köszönöm a gratulációt.

3 év hosszú idő. :( Az általam leírt gyógyszereket, injekciót sem próbáltad még?


Ami még nagyon fontos, az a pozitív szemlélet. Egy percig se gondold, hogy nem sikerülhet. Igenis sikerülni fog! És ha úgy látod, hogy ez a doki is "szöszmötöl", akkor őt is váltsd le.

3. telifánt (válaszként erre: 2. - .Sziszu.)
2012. nov. 12. 21:43

Gratulálok a babátokhoz.

Bárcsak már mi is itt tartanánk. A nőgyógyászom 3évig azt mondogatta hogy minden rendben, könnyen terhes leszek majd. Én balga meg hittem neki. Az endokrinológusom javaslatára váltottam dokit, és így most derült ki hogy pco-m van. Nagyon bízok abban hogy spontán összejöhet, de nagyon félek attól hogy mivan ha megint csak az időt fogjuk húzni. Én sem leszek már fiatalabb... :-(

2012. nov. 12. 21:33

Húúú, hát a laboromra már nem igazán emlékszem.

2011. januárjában diagnosztizált nálam az orvosom PCO-t. Nem volt tüszőérésem. Closty-t szedtem pár hónapig, majd Merional injekciót kaptam. A szuri meghozta a hatását, két nagy tüszőm is beérett, így dupla adag Pregnyl tüszőrepesztővel próbálkoztunk. Sajnos ekkor sem lett eredmény, így már csak a laparoszkópiás műtét lett volna hátra. Megbeszéltem az orvosommal, hogy decemberig várjunk vele, addig felkeresnék egy endokrinológust. Az endokrinológus Merckformint és Letroxot írt fel. Mielőtt elkezdtem volna szedni, szeptemberben pozitívat teszteltem. :)

Szombaton lesz 6 hónapos életünk értelme.

2012. nov. 12. 21:25
Olyanokkal szeretnék beszélgetni akiknek rendszeres volt a menstruációjuk de közben pco-t diagnosztizáltak nála. Érdekelne hogy ha már van gyermeke mennyi idő múlva sikerült a baba és hogy spontán sikerült e vagy "segítséggel"? Ja és hogy ha volt laborja, mennyi idő alatt lett a labor szerint az LH-FSH aránya megfelelő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook