Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendszeres felfázást, derék és hátfájást mivel lehet kezelni? fórum

Rendszeres felfázást, derék és hátfájást mivel lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 30. - 867e00eac7)
2012. aug. 9. 18:30
:( ettől félek
30. 867e00eac7 (válaszként erre: 4. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 17:44
A spirál a ludas, túlteng az ösztrogéned.
29. BuksiCica (válaszként erre: 15. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 17:18

A legtöbb ember akkor tudja meg a pajzsmirigy problémáját,ha valamiért a háziorvos megnézeti vérvételnél azt is. Ez az érték a TSH.


Persze nem mondom, hogy most neked ez van. Nekem életemben 2x volt, hogy hólyaghurut, mandulagyulladás többször újra jelentkezett.


Az első hullám az kb. 28-33 évesen, véres hólyaghurut, aztán többször mandulafájás. Mindig erősebb, nagyobb adag antibiotikumtól aztán végre elmúlt. A második hullám 42 évkörül volt, s akkor már megvolt a pajzsmirigy probléma is. Azóta kismillió dolgot olvastam a PM-ről, s többek között ezt is. Szervezet könnyebben elkap fertőzéseket. De az is lehet, hogy semmi összefüggés nem volt.

Tőzegáfonya lehet, hogy megelőzésre jó, sokáig én is szedtem, de ha véres a vizelet, ott már csak az antibiotikum használ.Nálam.

28. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - Peppi)
2012. aug. 9. 15:36
Kúraszerűen lehet; 20 perces áztatással, mézzel és naponta 1-2 liter. Bizonyos leukémiás betegségnél is alkalmazzák.
27. a14deb9047 (válaszként erre: 24. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 15:34

Bizony! És a szervezet sosem ezt nem felejti el!

A kikezeletlen, idült vesegyulladásba még ma is bele lehet halni!

26. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 25. - Peppi)
2012. aug. 9. 15:31
csalántea-csalánfőzelék erős vastartalma van vérszegénységre kiválló van is a fagyasztómba:)de való igaz teába gyengén iható mert ott csak forrázni lehet.
25. Peppi (válaszként erre: 23. - A14deb9047)
2012. aug. 9. 15:27
A csalánteát én úgy tudom nem szabad erösen inni, csak halvány teát kell belöle fözni, vértisztító.
24. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 23. - A14deb9047)
2012. aug. 9. 15:26
két éve ugyanigy jártam ugyanigy vénás két hetes kezeléssel tudtak rendbe tenni kiszáradva erős lázzal kerültem be az urológiai klinikára viccen kivül szülési óriás betéttel.Igyekszem mindig jól felöltözve járni de mikor 40 fok van nem vehetek bundabugyit na ná hogy akkor jön a zápor:(kész szégyen hogy huszonévesen ugy el lehet rontani a szervezetet hogy az ne tudjon teljesen rendbejönni.
2012. aug. 9. 15:21

Aki egyszer összeszed egy alapos vesemedence-gyulladást, annak a továbbiakban éveken át nagyon kell vigyáznia arra, hogy ne fázzon fel. Zokni, harisnya, atléta, nadrág; derék eltakarva, stb. Inkább legyen egy picit melege az embernek, minthogy felfázzon.

Egyszer sikerült összeszednem, 40 fokos lázzal, eszméletlen állapotban vitt a mentő szirénázva a kórházba. 4 óránként antibiotikum, vénás injekció, stb. Így feküdtem közel két héten át...

Azóta a fenti óvintézkedések mellett nem következett be. Egyébként az erős csalántea, a fokhagymakúra is segít a gyulladás csökkentésében. Ezt a betegséget nem szabad félvállról venni. Házilag kezelgetni pedig még inkább ne. Megelőzni annál inkább.

22. Peppi
2012. aug. 9. 15:14
Cickafarkfüre esküszöm és gyors, épp tegnap kapott 2 pohárral a fiam és kész, mára semmi pisilni járás.
2012. aug. 9. 14:55

A tőzegáfonya tényleg jó. Plusz sós vízbe kell ülni. Ülőfürdőt kell csinálni, tehát annyi vizet engedsz a kádba, hogy derékig érjen. Kézmeleg legyen, de ne forró, mert ha van gyulladás, a forró víz bellobbanthatja. Bele kell tenni egy pohár sót. A só fertőtlenít. Nekem egyszer egy nődoki tanácsolta ezt, és hálám örökké üldözni fogja. :)

Plusz zsurló teát szoktam inni, de ezt egy hétig szabad max, utána szünetet kell tartani. Ellenben sós vízbe mindennap is beleülhetsz.

2012. aug. 9. 14:46
Egy hónapja volt vesemedence gyulladásom. 40 fokos láz, amit képtelenség levinni, véres vizelet. Mikor elkezdtem érezni a tüneteket, ittam a cickafark teát, szedtem a tőzegáfonyát, de már nem segített. A tőzegáfonya megelőzésre viszont nagyon jó. Azóta is szedem és sok lúgos vizet iszok.
19. Pera0322 (válaszként erre: 16. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 14:35
Én is rendszeresen felfáztam, és én is a tőzegáfonya kapszulát kezdtem el szedni (2x1 szemet naponta) pár hete, és azóta semmi bajom :)
2012. aug. 9. 14:29
tőzegáfonya kapszula. 1 hétig 3x800 mg, további 2 hétig 3x400 mg. Nekem véres vizeletet és vesegyulladést szüntetett meg.
17. Gavrilo1 (válaszként erre: 12. - Gavrilo1)
2012. aug. 9. 14:14
Azt elfelejetettem írni, hogy ez is tőzegáfonyát tartalmaz
16. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 14. - Ficánka5)
2012. aug. 9. 14:11

tőzegáfonyát milyen formába szeded?

A véres vizelet sajnos gyorsan jön pár nap alatt amint elkezdődik, 2 hetet feküdtem korházba ez miatt mégis előjön pár hete langyos eső vert meg egy picit amikor munkából haza mentem pár nap mulva kezdősött is a vesefájás és utoljára májusba voltam ugyanigy.

15. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 13. - BuksiCica)
2012. aug. 9. 14:08
nincs pajzsmirigy problémám szerencsére 28 éves vagyok.Mire való ez a tsh vérvétel?
14. Ficánka5 (válaszként erre: 4. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 14:03

Nem az antikat kellene nyomni befele, hanem ahogy engem is rákényszerített a krónikusság, állandóan szedem a tőzegáfonya kapszulát és ha ennek ellenére előjönne,. akkor mindig van itthon Urogin tinktúra.


Az hogy véres legyen a vizelet elég ijesztő, addig nem szabad eljutni. Meg kell előznöd a bajt és sztem csak természetes dolgokkal és nem antibioval.

13. BuksiCica (válaszként erre: 1. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 13:56

Hány éves vagy?

Az alulműködő pajzsmirigy is járhat ezzel, hogy könnyen felfázol.

Ez azért inkább a középkorúakat érinti, olyan 40 évtől,de vannak kivételek.

Esetleg egy TSH vérvételt harcolj ki a háziorvosnál, akár megnyugtatásul.

12. Gavrilo1 (válaszként erre: 10. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 13:53
Az FLP-s Aloe Berryt nagyon tudom ajánlani, nagyon jó kismedencei problémákra. És cickafark ülőfürdő is nagyon jót tesz. Mindkettőt kipróbáltam már, nekem használtak.
11. judith.budapest (válaszként erre: 8. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 13:53
Szia! Amit én tudok a spirálról.....nagyon sok gebaszt okozhat....az állandó kismedencei gyulladás, ami megakadályozza, hogy a méhed gyulladt állapotban befogadjon egy petét, az bizony lemeríti az immunrendszert, azonnal levetetném és gyanítom még így is évekbe kerül mire kikevergőzöl a bajokból, rá kell szoktatni a párodat egyéb módszerekre, tudom milyen nehéz, van egy injekció, amit a szóptatós mamák és mások is kaphatnak fog. gátlóként, 3 havonta kell adni, ezt is megkérdezhetnéd, hátha neked is jó lene, különben én 25 éve vagyok házas, de soha nem szedtem gyógyszert, használtam a méhszájra felhelyezhető "sapkát" krémmel és az óvszert....
10. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 6. - Hedi13)
2012. aug. 9. 13:45
megnéztem előbb kipróbálom a tőzegáfonyát a természet híve vagyok hátha bejön:)
9. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 7. - Warnika)
2012. aug. 9. 13:40
utána nézek a tőzegáfonyának is hogy milyen formába lehet kapni
8. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 7. - Warnika)
2012. aug. 9. 13:39
bármitől felfázhatok,munkám során rendszeresen vizes a lábam ezt most egy megfelelő papuccsal valamennyire megoldottam de az is elég ha hideg szél fuj s én ruhába vagyok könnyen,gyorsan és keményen felfázok jeleztem az orvosnak is hogy ez már rendszeres azt ajánlotta menjek klinikára komolyabb kivizsgálásra hát ahoz még nincs időm és lehetőségem.A spirállal kapcsolatba azt a választ kaptam hogy az is befolyásolhatja de mivel gyógyszert nem bir a szervezetem legalábbis rendszereset és nem bizonyosodik be hogy attól fázhatok fel nem is gondolkodom hogy lemondjak róla.
7. Warnika (válaszként erre: 4. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 13:08
tőzegáfonya, minden mennyiségben. arra nem gondoltál, hogy utánajársz mitől fázol fel? ez nem csak úgy jön. Klíma? Nem megfelelő öltözködés? Én pl. hajlamos vagyok erre szintén, az irodában erős a klíma és az összes hideg lábra megy. Pár hete a derekam majd leszakadt. Azóta vagy zárt cipőben vagyok itt, vagy felveszem a váltózoknit, amit hoztam bentre és tervezem egy klumpa vásárlását is. ha a környezeten nem lehet változtatni akkor nekünk kell a feltételekhez alkalmazkodni!!!
2012. aug. 9. 13:04
Szia! Keress rá a neten a d-mannózra. Ez sokaknak segített már. Én még nem használtam, de tervezem, hogy beszerzek egy dobozzal belőle, én is felfázós vagyok.
5. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 3. - Suesue)
2012. aug. 9. 13:02
köszi ismerőseim ajánlására tavaly kipróbáltam nem hatott
2012. aug. 9. 13:01
Sziasztok renszeresen felfázom ami kezdetben csak derék,hátfájással kezdődik majd másnap csipős szuró vizelet harmadik-negyedik nap véres vizelet hányással társul,már a kezdetekkor benyomom a szupererős antibiotikumomat ami 5 óra alatt kipucol viszont mos másfél hete az se segített így irány a doki azaz sürgösségi aki öt napos antibiotikumot adott és egy hónapra való gyógynövényes gyógyszert viszont a derekam még mindig szurva fáj.Tudom urológia...de ezen is tul vagyok mégis 2-3 havonta ujra kezdődik.Az észrevételem:3 éve van spirálo akkor kezdődött évi 2 felfázással idén már a negyedikbe vagyok benne lehet összefüggésbe?Más is van aki ilyen vesegyulladásos felfázós?mivel kezelik?
2012. aug. 9. 13:01
Urogin, nekem az jót tett.
2012. aug. 9. 13:00
????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook