Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendkívüli felmondás fórum

Rendkívüli felmondás (beszélgetős fórum)


12. 75596a56f2 (válaszként erre: 11. - Jellina)
2010. máj. 27. 19:54
Köszi!
11. Jellina (válaszként erre: 9. - 75596a56f2)
2010. máj. 25. 18:11
Nem.
10. Jellina (válaszként erre: 1. - Dögibaba)
2010. máj. 25. 18:10

Sajna, a törvény védi a munkáltatót is, ezért van ez a 30 napos felmondási idő.

Elméletileg lehet rendkívüli felmondás is, 2 metodika alapján: 1, a főnököd elenged és kész (általában nem igazán szokott működni :DD); a másik, hogy vmi rendkívüli dologra kell hivatkozni, de ezt ügyvéd nélkül megjátszani nem lehet, mert beperelnek és Neked annyi.

Másrészt men nem azért, de ha picit belegondolsz: ha a leendő munkaadód azt látja, hogy hipp-hopp otthagyod a jelen mh.-d, azt fogja (joggal) gondolni, hogy ezt bármiko ővele is megteszed majd a jövőben és ez azért nem vet jó fényt az emberre...

Szóval, érdemes inkább a békés utat választani.

Ha normális a leendő munkáltatód, úgy értem, egy picit is értelmes, akkor megérti ezt...

2010. máj. 25. 18:06

Sziasztok! Engem érdekelne, hogy, mik azok a körülmények, amik a rendkívüli felmondáshoz vezethetnek???

Pl.: ha minden hó 10. van írva a fizi utalásához, és csúsznak vele 1-2 napot úgy, hogy nem esik hétvégére, vagy munkaszüneti napra, az már indok?

2010. máj. 25. 17:38
Tapasztalatom szerint jelenleg van lehetőség arra, hogy megbeszéld a felmondási idő csökkentését, illetve általában nem ragaszkodnak annak ledolgozásához. Ebben a munkanélküliségben nem gond másik ember foglalkoztatása.
2010. máj. 25. 17:01

Próbálj meg közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyodat, egy köztes megoldással: 15 napos határidővel. Ez nálam bevált gyakorlat.


Egyébként van azonalli hatályú közös megegyezés is, de ugye itt mindkét félnek benne kell lennie!


Rendkívülivel nem mondhatsz fel, mert ha a munkáltató megtámadja, akkor valóban bizonyítanod kell, hogy jogosan mondtál fel azonnali hatályú rendkívüli felmondással.

2010. máj. 25. 16:29

Kedves első hozzászóló!

Nem tudom mi ilyenkor a teendő, ha mindenképpen váltani szeretnél nem tudom ilyen esetben fizessék a béredet és volt rá eset elengedték azt a 30 napot.

Reméljük az új munkahely beválik számodra csak nehogy a két szék között a pad alá essél. Vigyázz nagyon előtte mielőtt meghoztad volna a döntést érdeklődni kellett volna és úgy dönteni. Üdv.Ágnes

2010. máj. 25. 16:28

A munkaszerződésed mellé kaptál annó egy tájékoztatót. Abban szerepelnie kell - munka törvénykönyve szerint - hogy milyen felmondási szabályok vonatkoznak Rád és a munkáltatódra.

Szerintem megérné megkeresni, és átnyálazni

2010. máj. 25. 16:26

Utána kérdeztem egy jogásznál mert számomra is aktuálisnak tűnt a kérdés! Nos nem élhetsz vele! Jogilag ez csak abban az esetben lehetséges, ha nem biztosítják a megfelelő munkakörülményeket, akadályoznak a munkádban(persze ezt bizonyítanod is kell) vagy nem kapod meg a fizetést időben stb.

Szóval a főnököddel kell egyezségre jutnod sajnos!

2010. máj. 25. 16:25

de csak a felének a ledolgozására kötelezhet

Viszont, szerintem másfél év után már meg tudod beszélni a munkáltatóddal

2. Ministry (válaszként erre: 1. - Dögibaba)
2010. máj. 25. 16:20
Ha ragaszkodik hozzá a munkáltató, le kell dolgoznod.
2010. máj. 25. 16:18
1,5 éve dolgozom a munkahelyemen, most adódott 1 jobb lehetőségem, szerintetek élhetek rendkívüli felmondással?(recepciósként dolgozom) A 30 napos felmondási idő sok, mert az új helyen "azonnal" szeretnének alkalmazni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook