Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi szabadság illet meg? fórum

Mennyi szabadság illet meg? (tudásbázis kérdés)


2019. febr. 5. 10:37

Igen, életkornak megfelelő - kivéve, ha közalkalmazotti jogviszonyban vagy, mert akkor a munkaviszonyban töltött időtől függ.

Részmunkaidőre is ugyanannyi nap szabadság jár, mint teljes munkaidőre.

7. papája (válaszként erre: 6. - Channa*)
2019. febr. 5. 10:12

Ez így van. Én is dolgoztam egy ideig részmunkaidőben 6 órában. Megkaptam a teljes szabadságot és a kafetériát is. Kedves munkatársaimat meg megütötte a guta, szerintük nekem mind ez nem járna. Sőt teljes évnek számított az így ledolgozott év is.

Hozzá kell azért tennem, hogy 6 órában is megvolt a minimál bérem, mert ez is számít, mármint a ledolgozott években.

2019. febr. 5. 07:24

Hát persze, hogy az életkorod szerint!

Ez azt jelenti, hogy neked a maximum jár, ami 30 nap, azaz 20 nap alap és 10 nem tudom minek nevezik. A lényeg, hogy 30 nap!

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2019. febr. 4. 19:48

Szerintem az életkorodnak megfelelő szabadság illet meg, mint a linken is olvasható.


Az, hogy ezt hogyan veszed ki, attól függ, hogy milyen időkeretben dolgozol. Vagyis, ha egy héten, 5 napon át dolgozol naponta 6 órát, akkor ennek 5 nap szabadság a megfelelője, a munkanapokra.

De nyugodtan menj be a munkaügyre és érdeklődj utána!

Év elején egyébként is közlik s dolgozóval, hogy hány nap szabadsággal rendelkezik, azt már ilyenkor tervezik. Illetve a bérlapon is fel kell/kéne tüntetni, hogy eddig mennyit vettél ki, és mennyivel gazdálkodhatsz még.

4. birebora (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2019. febr. 4. 18:19
szerintem a 10 évnek megfelelő
3. dioevi (válaszként erre: 2. - Papája)
2019. febr. 4. 17:48
mennyiben befolyásolja a fizetett szabadságot a részmunka idő ?
2. papája (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2019. febr. 4. 17:36

Itt megtalálod a szabadság számítást.


[link]

2019. febr. 4. 17:21
Segítségeteket n szeretném kérni.57-es születésű vagyok,de 1986 óta rokkant.Nyugdij mellett most elmentem dolgozni, összesen idáig 10 év munkaviszonyom van....Vajon most mennyi szabadság illet meg ? Három gyermekem van - de ők már felnőttek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook