Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendelkezik valaki Diákhitellel? fórum

Rendelkezik valaki Diákhitellel? (beszélgetős fórum)

3. c42a13b98c (válaszként erre: 1. - Ficánka28)
2008. szept. 20. 23:03

Nekem küldtek levelet, hogy mennyit kell fizetni. Egyébként a honlapjukon(diakhitel.hu) megtalálsz minden infot. Mindig a 2 évvel ezelőtti éves össz bruttód 12-edének a 6%-át kell fizetni havi törlesztésként. Ha diák voltál/nem volt jövedelmed/nincs adat az APEH-nál, akkor a minimálbér 6%-át. Fizethetsz többet is, sőt akármikor előtörleszthetsz akármennyit, van egy külön előtörlesztési számlaszám, nincs külön díja.

Bármit utalsz, legyen rajta a szerződésszámod!


Egyébként lehet, hogy még nem bántad meg, de fogod! Én is felvettem, ez az évezred átb*szása!

Hiába fizetem évek óta, csak nő az összeg, sose fogy el, még az unokáim is fizetni fogják! Mivel a felvétel után évekig nem fizetsz vissza, csak nő a tartozás, és ha egy bizonyos összeg alatt van a törlesztőrészleted(mert pl. minimálbér után fizeted), akkor ez egy lavina! Én pl. 3 évig vettem föl, összesen 630-at. Utána 3 évig fizettem a minimál törlesztést(mert doktorandusz voltam és továbbra se volt jövedelmem, de ez már nem számított, pedig nappalis voltam), és tavaly év végén kaptam az egyenlegértesítőt, hogy máris lefaragtam 874ezerre! Na?! Én ezt hívom uzsorának, méghozzá a legaljasabb fajtából!!!


Úgyhogy akinek nem muszáj ne vegye föl(hallottam olyat, hogy biciklit akart venni vki és ezért vette föl...na ezt ne!)! Persze jó, mert diákként máshonnan nem kapsz hitelt, de akkor talán érdemes elgondolkodni, hogy ha pénz kell a tanulásra, akkor inkább a szülő vegyen fel hitelt! Vagy rögtön a suli befejezése után, melóhelyen eltöltött 3. hónap leteltével megnézni, hogy ha felvennél személyi kölcsönt és kiperkálnád az egészet, akkor nem járnál-e jobban...persze érdemes számolgatni kicsit, mert lehet, hogy ha annyit törlesztesz a DH-be, amennyit egy személyire, akkor ez is előbb elfogy...én is most gondolkodom a kiváltáson, még írok, ha jutottam valami értelmesre!

2008. szept. 20. 22:56

szia!

azt tudom tanácsolni, hogy várj még 1 hónapot és ha nem történik semmi, hívd fel a diákhitel központot.

nagyon bonyolult ez, én mindenkit lebeszélek róla.

pedig nekünk még szerencsénk volt (a barátom vette fel), mert kamatmentesen fizethettük vissza... egy összegben...

2008. aug. 25. 16:10

Sokak tanácsára felvettem még anno a diákhitelt. Amit persze nem bántam meg, nem költöttem el. Viszont most tanácstalan vagyok, mert a bankokban mindenki össze-vissza beszél a törlesztésről.


Tudja esetleg valaki, hogy mit kell tennem??? Küldenek a központból levelet a részletekkel együtt?? Vagy kezdjem el saját magamtól a törlesztést???

(úgy 1 hónapja jelentettem be, hogy megszűnt a diákviszonyom és, hogy munkám is van-> semmi reakció erre) :(:(:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook