Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reménytelenül száraz a hajam, mivel ápoljam? fórum

Reménytelenül száraz a hajam, mivel ápoljam? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 20. 11:11

Nekem is száraz a hajam és semmi nem segít. Persze sok dolgot nem próbáltam ki, mert mindenre alergiás vagyok. Én hetente mosok hajat, tehát nem a mosás gyakoriságától függ, akár havonta is moshatnám, akkor sem lenne zsírosabb.

Én rövidre vágatom a hajam, mert a száraz hajjal jobb frizurát lehet csinálni:D Nem lapul le:D

Ja, én eleget is iszok.

2015. jún. 19. 19:38
Nekem is volt ilyen gondom átmenetileg, én is sok mindent kiptóbáltam. Nálam az Yves Roche egyik hajbalzsamja vált be, plusz igyekeztem olyasmit enni, inni, ami tartalmaz a hajnak előnyös anyagokat. Pl. mandula, mogyoró, napraforgómag, mazsola, avokádó. De elfogyasztottam két palack garantáltan tiszta, igazi kanadai juharszirupot is reggelenként a narancslébe keverve egy evőkanállal, mert annak magas a biotin tartalma. És még valami: ha hosszabb ideig vagyok kinn, akkor szalmakalapot teszek mindig, tavasztól kezdve, mert azt tapasztaltam, hogy a napsütés is nagyon szárítja a hajamat.
2015. jún. 19. 19:18
Nem sokat iszok egy nap, de erre próbálok odafigyelni. Köszönöm a sok hasznos tanácsot!
11. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2015. jún. 19. 19:11
Ja, ja, víz, víz, víz és hialuronsav (az mindenre jó úgyis):DDD
10. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 624d26bc6b)
2015. jún. 19. 19:09

Ha már mindent próbáltál külsőleg és nem hatott semmi, akkor a táplálkozásodon kellene változtatni talán. A hajszál egy raktár úgymond, fontos nyomelemeket, vitaminokat, fehérjét raktároz, ezért ha ezek hiányoznak az étkezésből, elgyengülhet a hajad, mert ezekhez nincs honnan hozzáférnie. Meg írtad máshol, hogy cukorbeteg vagy és nagyon vékony ennek következményeképp (166/45), meg a gyógyszerek is beavatkoznak, amiket muszáj szedned. Én nem csodálom, ha ehhez jön egy kis stressz, a hajad már kikészül és nem elég egy-két pakolás.


Olajos magok, tojás (kénhez kötött aminosavak), hüvelyesek, sok fehérje és glutamin (ezt fehérjeturmixokban találod, fontos aminosav, szép lesz a hajad). Aztán nem mondom, hogy ne használj jó sampont, balzsamot, de a kaja is számít. Sőt, ismerek vegát (nem vegán) akinek gyönyörű haja van, szóval a sok fehérjét beviheted úgy is, ha a húst nem szereted:)

2015. jún. 19. 19:09
Próbáld ki a revlon orofluido elixírt, nekem az a legújabb felfedezésem, de sokat szokott segíteni az elseve full repair pakolás is.
2015. jún. 19. 19:09

Szia!

Nekem is problémám volt a száraz haj, és éppen most találtam meg, azt ami egyenlőre bevált.

Avon sampon, balzsam és hajvégápoló olaj! Advance Techniques Instant Repair 7 Keratin Pover Technology.

Nem hittem benne egyáltalán és csak, úgy kaptam próbára és tényleg jóóóó!

2015. jún. 19. 19:06
hajlakkot ha használsz attól is száraz lehet, talán a hajbalzsammal kend be
2015. jún. 19. 19:05
Iszol rendesen?
2015. jún. 19. 19:02
3-4 naponta mosom meg. Ricinust is használtam, de semmi változás.
4. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - 624d26bc6b)
2015. jún. 19. 18:48
Ricinus? Én is most megelégeltem hogy törik, száraz szalmás a vége és tettem rá 1 fél napig rajta volt és puha lett. Nagyon nehéz kimosni de megéri
2015. jún. 19. 18:47

Nem mostad sûrûn?

Szupererôs, hajápoló zselét használnék.

2015. jún. 19. 18:42

Balzsam?


Fújd rá, az nekem bejön.

2015. jún. 19. 18:40

Nemrég vágattam le kb vállig érőre az amúgy hosszú hajam, mert töredezett a vége, valamint száraz is volt. Az a helyzet hogy most sem változott sokat. Próbáltam mindenféle olajat ami létezik, házi pakolást, bolti terméket, de semmitől nem jött radikális változás.

Mit tehetnék vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook