Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Remeg a hangom, ha több ember előtt kell beszélnem. fórum

Remeg a hangom, ha több ember előtt kell beszélnem. (beszélgetős fórum)


1 2
32. michelle.r (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 22:54

Egyáltalán nem. Majd belejössz. De az is lehet, hogy nem is remeg, csak te hallod úgy. Amikor először beszéltem egy nemzetközi konferencián, háromszáz ember előtt, meg voltam győződve, hogy brekegek, makogok, elcsuklik a hangom. Nem voltam egy Cicero, de messze nem volt olyan rémes, mint aminek hittem, amikor meghallgattam a felvételt.


Szóval nyugi, csak lazán, mint a pub-ban 🙃

31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 21:39

Semmiképp ne haragudj magadra, az negatív.

Engedd meg magadnak az izgulást. Kell kicsi abból is.

2021. márc. 16. 21:37

Ráadásul ha arra gondolok, hogy mi folyik a világban, bántalmazott emberek, állatok, sőt gyerekek vannak, és én magam is átmentem rengeteg mindenen, most meg egy semmiség miatt képes vagyok így bestresszelni.

Kicsit ezért is haragszom magamra.

2021. márc. 16. 17:18
Azt írtad,hogy most mentél vissza GYED-ről,tehát ne csodálkozzál ha kicsit izgulsz.Mindenki igy van ezzel eleinte.De az idő és a gyakorlás rutinossá tesz majd és nem lesz problémád.
28. asgardi (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 15:03

Látod, ennyi idő alatt hányan reagáltunk rá, hogy ez teljesen oké, sőt mi is így érezzük... Gondolj csak bele, ha több embert elérne a kérdésed, milyen rengetegen lennének!

Egyáltalán nem ciki, főleg, hogy tisztában vagy a helyzeteddel és a legtöbbet szeretnéd kihozni belőle/magadból. Ha rádtör a f.shatnék, gondolj arra, ez nem egyedi probléma, ráadásul eddig is megugrottad a szintet!

27. asgardi (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2021. márc. 16. 15:00
Ugyehogyugye. :))
26. asgardi (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 15:00

De szuper!

Akkor egy stresszfaktorral kevesebb, mert legalább otthoni, megszokott környezetből leszel! Hurrá! Ennek máris lehet örülni és pozitívumként felfogni. :)

2021. márc. 16. 14:52
Akkor ez nem annyira ciki, mint ahogy gondoltam?
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 14:50

Hú, én is nagyon izgultam nemrég egy online prezi előtt.

Én is itthon gyakoroltam előtte hangosan, a prezit is mutatva.

A végén jól sikerült!

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:48
Nem kell, mert ráadásul home officeban vagyunk, online megy, és még így is. Mindenki más halál nyugodt.
22. Guruljka (válaszként erre: 18. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:48

"Ne legyen rosszindulatú kolléga, aki esetleg kiszagolja a vért."

No ez a szempont nekem sosem jutott volna eszembe, de valószínűleg igazad van.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:47
Rólam elsősorban. De olyan jó, hogy írtok, így már jobban érzem magam. Gyakorlok majd.
20. asgardi (válaszként erre: 18. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:43
Nekem néha a kezem is remeg, ha kell pointert használnod, javaslom, hogy fogd az egyik kezedbe, a másikkal pedig alulról támaszd meg, úgy nem fog kacskaringózni. :)))
19. katt2 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2021. márc. 16. 14:40

Kioktatás? Ilyen ostobaság eszembe se jut. ( másokkal ellentétben )


Érdekes, igen.

18. asgardi (válaszként erre: 15. - Katt2)
2021. márc. 16. 14:37

Ne foglalkozz mással, olyan ember nincs, aki mindenben tökéletes, viszont a maximális teljesítményhez maximális energiabefektetésre van szükség, a kollégák véleményén való aggódás helyett a készülésbe feccölném az energiát, akkor is, ha unalmas.


Én 100 fős előadóban szoktam mikrofon nélkül gyakorolni. Ha úgy jó, és nem futok ki az időkeretből, akkor megállja a helyét az előadás. Persze állva, ábrákat magyarázva, mutogatva. Modellezd le teljesen, mit csinálnál! Esetleg gondold végig, mit kérdeznél magadtól, ha kívülről hallanád a prezid.


Ha lelkiismeretesen felkészülsz, nem gondolnám, hogy bármi negatív hatás érhet. Én nem közölném, hogy nézzék el, hogy remeg a hangom... simán bele is jöhetsz! (Ne legyen rosszindulatú kolléga, aki esetleg kiszagolja a vért... Ha nagyon észrevehető, látni fogják, nem kell megmagyarázni. Úgy pedig külön bravúr egy jól összerakott szépen előadott prezentáció.)

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Katt2)
2021. márc. 16. 14:34

Örömmel, ha valaki érti.

Mármint hogy nem kioktatok, csak szórom az infót.

Bizony emberi dolog tévedni, és csak az nem téved, akinek nincs annyi agytekervénye, hogy az információ eltévedjen benne.

A cikk egyébként végig érdekes.

16. katt2 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2021. márc. 16. 14:32

Te tudod mit mondott a sündisznó, amikor rámászott a súrolókefére? Tévedni emberi dolog. És lemászott. De ha nincs ló, a szamár is jó. És visszamászott.


Persze, könnyű annak, akinek beépített keresőmotorja van...


Egyébként, köszönöm a helyreigazítást.

15. katt2 (válaszként erre: 12. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:29
Szerintem, neki drukkoltak, hogy sikerüljön.
14. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 14:26

A többiek tanácsait is érdeme megfogadni, de addig is:

Vágj elébe.

Az elején közöld: Izgulok, ezért kérem, nézzék el, hogy remeg a hangom.

13. Guruljka (válaszként erre: 3. - Katt2)
2021. márc. 16. 14:19

Bocs, de Démoszthenész volt és dadogott.

A többi stimmel.


Kukk ide:

[link]

12. asgardi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 14:19

Nem egyszer kell felmondani,és nem azt, amit akarsz, hanem az egészet kellene gyakorolni, fejleszteni. Ha kell naponta 3-4x, egy héten 5x megismételve.

Hallgatnod kell, javítgatni magad, hogy ó, ezt most ki szeretném hangsúlyozni, akkor hogyan is kéne? Közben azért figyelni az időre, amit prezentálással töltesz (kb. előre jelöld ki, milyen intervallumra gondolsz), így nem tudod nyújtani a mondókád és nem esel abba a hibába, hogy menet közben akarod megfogalmazni, ami aztán ha nem sikerül, leblokkolsz és még rosszabbul fogod magad érezni...

Ha 3 évig meg sem szólaltál, az hatalmas idő, tehát szerintem tudat alatt ezért is van benned nagy görcs, most hiába nem soroltad az okok közé.


Mi az hogy bánt, hogy mit gondolhatnak? Rólad? Az előadásod tartalmáról vagy módjáról?

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - E'lodie)
2021. márc. 16. 14:10
Köszi. Azért bánt, hogy mit gondolhatnak a kollégák.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:08
Köszi. Nem is az angollal van gond talán, azt napi szinten használtam előtte. Igaz, hogy majd 3 évig pedig meg se szólaltam. Majd felmondom amit akarok hangosan, bar ezt mar regebben probaltam, nem nagyon hasznalt.
9. asgardi (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2021. márc. 16. 14:08

Hát, ha a nyelve alatt volt, akkor a nyelvgyökje megfogta gondolom. Kifele meg visszatarthatták a fogai (, amíg voltak:)). Na ejnye, több komolyságot. :D

Mindenesetre ez érdekes volt. :)

8. katt2 (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2021. márc. 16. 14:07
Miért, te lenyeled a rágót?
7. E'lodie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 14:07

Bele fogsz jönni. :) Szerintem teljesen normális, hogy most izgulsz.


Nekem is így volt, amikor 20-30 ember előtt kellett beszélnem, pedig az magyarul volt. Később megszoktam. Elvégre én tudom azt, amiről beszélek, nem a hallgatóság. :)

6. Csicsi25 (válaszként erre: 4. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:06
Az hagyján, de hogyhogy nem nyelte le? :D
5. katt2 (válaszként erre: 4. - Asgardi)
2021. márc. 16. 14:05
Nem tudom. Talán az volt a lényege, hogy arra is tudjon koncentrálni. Aztán amikor már nem használta, akkor minden figyelme a beszédre irányulhatott.
4. asgardi (válaszként erre: 3. - Katt2)
2021. márc. 16. 13:52
Na azért az mester szint. Hogy nem potyogott ki neki? :)))
3. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 13:50
Szokratész, aki nagy szónok ( is ) volt, kezdetben alig tudott beszélni. Hogy gyakorolja, egy kavicsot tett a nyelve alá és úgy beszélt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook