Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Relaxáció, stressz, kikapcsolódás fórum

Relaxáció, stressz, kikapcsolódás (beszélgetős fórum)

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 32304c7a9f)
2021. márc. 13. 10:30
Igaz😊 Köszönöm szépen ❤️
25. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 02:12

Szerintem komoly, mélyen ülő lelki problémákat nem tudsz sírás, tombolás nélkül megúszni! Mondjuk ez a része inkább a tehetetlenségi faktor! Először is éld meg az érzelmeidet! Én úgy vagyok vele, hogyha valami nem hagy nyugodni, akkor úgysem fogok tudni elaludni! Ha meg fáradt vagyok, úgyis be fogok kómálni! A legrosszabb eset, ha az ellenkezőjével rámantrázok vagy lefojtom pirulákkal! Hagyni kell a természetes úton! Harag van? Akkor harag van! Szomorúság van? Akkor szomorúság van! Egy idő után át lehet finomítani ezeket a nagyon vaskos érzelmeket, ha van bátorságod megélni őket! A struccpolitika itt nem játszik! Uralmat kell szerezni a problémák felett!


Paradoxon szabály, hogy valami akkor változik, ha előtte elfogadom!

2021. márc. 12. 13:34
Belefordulsz a párnába arccal, és sikítasz egy nagyot. A párna tompítja, olyan, mintha egy messziről jövő, halk sikoly lenne.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2021. márc. 12. 09:40
Köszönöm szépen ❤️
2021. márc. 12. 07:52
Én naponta legalább 6 km-t gyalogolok. Jót tesz testnek, léleknek. Csupán a csendben gyaloglástól is meditatív állapotba lehet kerülni, de én újabban spanyolul tanulok közben. Ez idő alatt esély sincs a sérelmeken rágódni mert teljesen leköti az agyamat. Persze így 66 éves koromra amúgyis elértem már egy olyan szintre, hogy kapásból elválasztom mi az ami előre visz és mi az ami lehúz. Azt vallom, hogy a gondolataink minőségén múlik a közérzetünk, lelki állapotunk. És arról hogy mikor mire gondoljunk, egyedül mi döntünk.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Asgardi)
2021. márc. 12. 07:25
Köszönöm ❤️
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Futóbajnok)
2021. márc. 12. 07:25
Köszönöm szépen ❤️
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - A32f396a94)
2021. márc. 12. 07:24
Köszönöm ❤️
18. a32f396a94 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 07:05

Szia! Meditáció jó: [link]

Zene szintén, klasszikusokat szoktam hallgatni. Meghallgatok egyet többször. Az már az egyénen múlik, hogy egy rövid (5 perces) részletet választ ki, vagy hosszabbat.

Séta a természetben. Közben élénken megfigyelem a legapróbb dolgokat. Kikapcsol és feltölt.

17. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 00:32

egyszerűen úrrá leszek rajtuk és kész,akarattal

napi stresszlevezetésnek szuper a sport ,illetve az olyan kedvtelések,amiket igazán szeret az ember.Nálam ez a sporton kívül zenehallgatás,egy jó film,a cicám szeretgetése ,a vele való játék/nekem olyan mintha a gyerekem lenne.)/,netezés,olvasás-Írhatnám hogy egy jó nagy séta,de azt nyilván most nem tehetjük akkor,mikor szeretnénk,és nem is feltétlen esti elfoglaltság.Amikor jólesik,de az is szuper...

2021. márc. 11. 21:09
Habfürdős meleg vízzel teli kádban kakaót iszogatni <3
2021. márc. 11. 20:39

Olvastam róla, hogy a szobanövények gondozása is tudja csökkenteni a benned lévő feszkót. Ha van lehetőséged, háziállat. Persze ez nagy felelősség és bizonyos esetekben sok lemondással is járhat.

Én pl. sütni-főzni is szeretek, engem kikapcsol teljesen.

Sajnos, hogy Neked mi segíthet, nem tudom. De ötletelek...😊🤓

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - F499cb4607)
2021. márc. 11. 20:35
Köszönöm szépen ❤️
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Asgardi)
2021. márc. 11. 20:34
De jó köszönöm ❤️
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Asgardi)
2021. márc. 11. 20:33
Köszönöm ❤️
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2021. márc. 11. 20:33
Köszönöm ❤️ Nagyon sok jó dolgok mondtatok 😊
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Sziszi0528)
2021. márc. 11. 20:31
Köszönöm ❤️
2021. márc. 11. 20:14

A jó alváshoz: könnyű gymor és megfelelő intenzitású Edzés. Én egy kiadós súlyzózás vagy futás után úgy alszom, mint a bunda. Fények, tv, teló lekapcs, kikapcs.

Egyébként még olvasás, zene, kötés-horgolás (iszonyatosan kikapcsol és lenyugtat), egy jó sorozat, amit nem tudsz abbahagyni, valamint én szoktam olyat csinálni, hogy ha valami bánt, vagy foglalkoztat (akár a jelenben, akár a múltban), akkor leírom a naplómban és többször visszaolvasom. Vagy úgy teszek, mintha pszichológusnál lennék és hangosan beszélek azokról a dolgokról, amik bántanak, nagyon jó ilyen módon kibeszélni magamból a problémáimat (persze ezt senki nem hallja, csak én) és adott esetben olyan mély dolgokról is beszélek, amit még a hozzám legközelebb állóknak sem mondok el.

2021. márc. 11. 20:07

A rossz dolgokat ne félretedd, hanem próbáld meg feldolgozni. Utána talán nem fognak visszajönni.

Tudatosan tereld a figyelmed, ha rossz kedved lesz, olyan dolgokat csinálj, amiket szeretsz. Ha nem teheted meg, akkor a soron következő feladatra koncentrálj! Ha leküzdesz egy feladatot, negatív érzelmet, dícsérd, jutalmazd meg magad! Jöhet egy kis csoki, aromaterápia, egy jó pakolás, egy rész a kedvenc sorozatodból.

Stresszen sokat segít egy normális, kiszámítható napirend is, megfelelő mennyiségű és minőségű alvással.

2021. márc. 11. 18:55
Estére még jó lehet egy jó gyógynövény olajos(levendula,zsálya) fürdő utána 1 citromfű tea :))
2021. márc. 11. 18:30

Nagyon jó feszültséglevezető, kikapcsoló tevékenység a kreatívkodás, rajzolás, festés, felnőtt színező.

Ha mély érzések dúlnak benned, akár ki is írhatod (magadnak), tudod, olyan naplószerűen, biztos meg fogsz könnyebbülni tőle.

Még gondolkodom, fogok jelentkezni!

2021. márc. 11. 18:27

Olvass, az eltereli a figyelmed és jól le is fáraszt. Lehetőleg könyvet, újságot, vagy ebook olvasón (tehát ne telón vagy gépen, mert az jobban stimulálja az agyad, és ébren tart).

Utána nézhetsz annak is, milyen élelmiszerek segítik az alvást, pl. tej, méz, banán... Az utolsó étkezést legalább pár órával lefekvés előtte időzítsd!

Aztán magnéziumot szedsz-e? Ha stresszesnek érzed magad, nem árt feltölte i a raktárt.😊

4. f499cb4607 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 18:27
Zene, zene, zene. Filmek, könyvek. Ha igazán leköt, és érdekesnek találod, órákig nem fog eszedbe jutni a saját bajod :) Tanulás, nyelvek. Bármilyen témába beleásni magad, ami érdekel. Jobb időben 1 óra séta este, vagy bringa, futás, és nem kell ringatni :) Ha nagyon "tele van a fejed" érdemes leírni, megtartani sem muszáj a papírt, ez is a feldolgozás, elengedés formája. Mindig arra gondolj, lehetne rosszabb is, így örülj annak ami van, tervezz előre, a múlton már úgysem tudunk változtatni.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2021. márc. 11. 17:32
Milyen igaz 😊 Köszönöm ☺️
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 17:27

Mr.President szerint: Love Sex Shunshine:)


Na azért nem ilyen egyszerű de kezdésnek megteszi.

Olvasás,kert,peca,barkács, zene (ha arra van szükség tombolós),család,ezek a gyógyírok:))

Néha vagy sokszor nem lehet elűzni a múltat csak elfogadni és örülni elmúlt:))Vagy csak arra gondolni hogy minden másodperc kifele visz belőle:)))

2021. márc. 11. 17:05
Sziasztok! Ti hogyan szoktatok kikapcsolódni? Feltöltődni? Valamint Elalvás előtt miket szoktatok csinálni hogy jobban eltudjatok aludni? Hogyan tudjátok félre tenni a napi stresszt, vagy régi múltbeli rossz dolgokat, titeket ért sérelmeket, bántásokat? Vagy ha eszetekbe jutnak a múlt rossz történései mit csináltok? Köszönöm szépen a választ és az ötleteket is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook