Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rehabilitációs ellátásban részesülök-elvesztettem az eddig ledolgozott éveimet? fórum

Rehabilitációs ellátásban részesülök-elvesztettem az eddig ledolgozott éveimet? (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 26. 20:10
Köszönöm mindenkinek!
2013. júl. 25. 10:59
Ha rokkant volt már ,akkor nem kaphat kevesebb pénzt,mint kapott,csak akkor ,ha átrakják más (alacsonyabb)kategóriába.(sajnos erre utaznak,hogy kevesebbet kelljen fizetni).Ha eléri a nyudij korhatárt,akkor lehet kérni az újraszámolást a NyUFIG -nál,és dönthet,hogy melyik a jobb.Szerintem,de az Indexen a leszázalékoltak fórumán van szakértő(B J)és szívesen válaszol.
9. Regin_a (válaszként erre: 7. - Shanta1)
2013. júl. 25. 10:39

30 éveket elveszit, én igy értelmezem, mert az utolsó 5 évet nézik

Azt nézik?

2013. júl. 25. 10:39

Nem egészen így van, ahogy van :)

Tessék jól átolvasni és értelmezni ezt

[link]


és a 2011.CXCI.trv

[link]

2013. júl. 24. 16:58
Az új rendszer szerint az egészségi állapotot nézik,aszerint kapod az ellátást,ennek több kategóriája van.A ledolgozott éveid majd csak akkor számítanak,ha eléred a nyugdíj korhatárt,tehát nem veszíted el.Én így értelmeztem a törvényt.
6. paki1968 (válaszként erre: 5. - Eperlevél)
2013. júl. 24. 16:46
Köszönöm!
5. eperlevél (válaszként erre: 4. - Paki1968)
2013. júl. 24. 16:34
Hát én ilyenről még nem hallottam és újságcikkre nem szbad alapozni, mert sokszor és sokat fedítenek, forgatnak ki dolgokat. De ennek utánanézek pontosan holnap.
4. paki1968 (válaszként erre: 3. - Eperlevél)
2013. júl. 24. 16:29

Mert állítólag az új rendszer szerint mindenki,aki leszázalékolt elveszítette az eddigi éveit.


Ezt egy cikkből másoltam be: Azért, mert hazánkban, átlag 30 évnyi munka és járulékfizetéssel megalapozott, társadalombiztosítási kockázatra épülő ellátási formát, a rokkantsági nyugdíjat, a súlyos beteg emberek számára egyetlen tollvonással és egyetlen pillanat alatt megszűntették

3. eperlevél (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2013. júl. 24. 16:17

Hogy mi van??? Miért vesztenéd el a ledoglozott éveidet??? Azokat nem lehet elveszíteni.

Ha kérelmet adtál be, előbb-utbb behívnak, de az elrendelt újboli felülizsgálatok miatt nagyon nagy torlódások vannak.

2013. júl. 24. 15:51
3 éve százalékoltak le,első fokon véglegesítettek,de kérnem kellett a felülvizsgálatot.Eddig még nem hívta vissza.A Nyufig szerint nem is fognak.A testvérem szerin pedig biztosan visszafognak. Szerintetek?A másik kérdésem:Azt mondják az eddig ledolgozott éveimet-20 évem van-egyértelműen elvesztettem,tehát nyugdíjra soha nem leszek jogosult,hacsak újból le nem dolgozom.De erre a korom miatt esélyem sincs.Erről tud valaki valamit?
2013. júl. 24. 15:48
Rehabilitációs ellátásban részesülök-elvesztettem az eddig ledolgozott éveimet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook