Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rehab fórum

Rehab (beszélgetős fórum)

2009. júl. 23. 20:13
Szörnyűek a jogszabályok!:(
13. hkati2
2009. júl. 23. 18:50
Van az önkormányzatnál ismerős ,aki rögtön telefonált is a nyubig-hez,neki is azt mondták amit nekem.A törvény szerintük ezt írja elő.Szóval sajna én azt hiszem mindent megpróbáltam.Csak akkor járna/nyugdíj/,ha végleges rokkant lennék.Ha rehabos vagyok akkor csak az özvegyi illet meg.Szóval nem látok kiutat.Talán ha elkezdik folyósítani, akkor ott hivatalból a kedvezőbbet adják.
12. 62cc0f78ae (válaszként erre: 11. - Hkati2)
2009. júl. 23. 14:09
Hát, az én tudományom itt megállt... Bocsi. Esetleg az önkormányzatnál nincs valaki okos ember, aki jártas a szociális ügyekben? Hátha tudna segíteni!
11. hkati2
2009. júl. 23. 12:27
A rehabos összeg közel a 3-szorosa az özvegyinek.Naná,hogy megéri.Nem mintha az sok lenne kb:88ezer az özvegyi pedig 31e lenne.Gondolom ezért már érdemes próbálkozni.Szerintem ezért nem akarják megadni.A kérelmem már visszadobták,hogy nem jár és ennyi/részükről/.Most ott tartunk,hogy én írok ők pedig nem válaszolnak.Szóval várom az augusztusi pénzt,de nem hinném ,hogy a rehabot küldenék.
2009. júl. 22. 20:08

Elvileg úgy kéne lennie, hogy ha x.hónap 5-étől a rehab járba, akkor onnantól automatikusan nem jár az özvegyi...


Amúgy pupom kivan, azért is akarok neked segíteni, mert tudom, mi annak idején mit szenvedtünk... Holott egyértelmű volt a szitu, de tényleg 1-1,5 év volt a levelezés:(

2009. júl. 22. 20:06

Itt


[link]


a K26-os nyomtatvány?

2009. júl. 22. 18:28

Még egy ötletem van, de ez csak ötlet:

Nyufig honlapján nincs ehhez vmi nyomtatvány?

(És zaklasd őket, írásban, emailben, telefonon...)

7. 62cc0f78ae (válaszként erre: 6. - Hkati2)
2009. júl. 22. 18:26

Hát ez enyhén szólva bosszantó...

Te, nem akarok indiszkrét lenni, de megéri? Annyival nagyobb lenne a rehabos összeg, hogy megéri az idegeskedést?

6. hkati2 (válaszként erre: 5. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 22. 14:18
Sajna telefonon a minisztérium is azt mondja ,nekem van igazam,de írásban nem válaszolnak.A nyugdíjfolyósító pedig kér egy írásos állásfoglalást.Amiben benne van,hogy lemondhatok az özvegyiről.Fából vaskarika!!Senki nem ír le semmit,amit lehetne támadni.Csak ha az OSZI-hoz megyek újra.Hát ennyi.
5. 62cc0f78ae (válaszként erre: 4. - Hkati2)
2009. júl. 21. 21:00

Van egy ötletem!

Kérdezd meg a szociális és munkaügyi minisztériumtól, hogy akkor pontosan hogy is működik ez! De én a telefonos éreklődést javaslom, emailnél volt rá példa, hogy nem reagáltak... Elmondod szépen, mi a szitu, és elvileg nekik tudniuk kell, mi van! A honlapjukon megtalálod az információs telefonszámot!

2009. júl. 21. 20:33
Fogalmam sincs,hogy kifolyósítaná.Az nekem is oké,hogy 2 ellátás nem jár,de én is úgy tudtam,hogy a magassabb összegűt kénne kapnom.De azt írják,hogy nem kaphatom........A vicc az ,hogy a sajátjogon járónak is erősebbnek kénne lenni,de nem és nem hajlandók megérteni,hogy leszeretnék mondani az özvegyiről.A rehabnál pedig kizáró ok az özvegyi.Tudod a fellebezéssel egyáltalán nem biztos,hogy beljebb lennék.Lehet,hogy megadnák véglegesre a rokkantságom /6 éve vagyok a szívemmel leszázalékolva,így már 8,5év lenne/,de ha mégis úgy döntenek,hogy nem adják meg akkor csak az idegeskedés lenne.Nálunk nem kell sokat várni az OSZI-ra.Ezzel tuti nem nyernék sok időt.Viszont csak a szakmámban dolgozhatnék ,stressz mentes munkahelyen /vendéglátós a szakmám/,na én még olyan vedéglátóhelyet nem láttam ahol nincs stressz.Szóval fogalmam sincs milyen szerv tudna érdemben válaszolni.Abban biztos vagyok.hogy jogom lenne a magasabb összegűt választani.Tapasztalatom az.hogy amikor igaza van az ügyfélnek akkor szoktak úgy csinálni,mint aki nem érti,hogy mit akarok.Most pont így jártam.Az istennek sem értik ,hogy mi az hogy lemondok az özvegyiről.Csak az a válasz.olyat nem lehet,de hogy mi alapján nem lehet azt nem tudják megindokolni.
2009. júl. 21. 19:43
Amúgy érdemes fellebezni, bár kb. 1-1,5 év, mire eredménye van. Addig levelezget az ember. Nálunk az elsőfokú határozatnál a vak, tolókocsis (100%-os rokkant)anyám kapcsán az a határozat született, hogy el tudja látni önmagát. Ezt megfellebeztük (naná!), és csodák csodájára, mikor meglátták (személyesen kellett bemenni), rájöttek, hogy mégsem...
2009. júl. 21. 19:39

Fú. Nem vagyok szakértője ezeknek a dolgoknak, csak volt néhány hasonló eset a környezetünkben. Az biztos, hogy egyszerre kétfajta pénzt nem kaphatsz (akkor sem, ha amúgy járna...)

Ilyenkor az szokott lenni, hogy a magasabb összegűt kapja meg az ember (bár annyira magas az az összeg, hogy lazán éhen halhatsz tőle...)


A rehabot melyik szerv folyósítja, azt tudod?

2009. júl. 21. 17:36

Sziasztok!

Keresek valakit aki tudna nekem segíteni rehab ügyben.

Ez év tavaszáig rokkantnyugdíjas voltam,felülvizsgálaton a százalékot megadták,de most már rehab járna.Ezt kaphatnám 2.5 évig! Igen ám de mivel özvegy vagyok ,így a férjem után megillet a rokkantságon alapuló özvegyi nyugdíj/Kemény 30ezer ft/a kettő nem folyósítható együtt ez még oké,de itt a csavar azt mondják,hogy nem mondhatok le róla és ezért nem kaphatok reha.járadékot.Kérdezem én akkor mi a fenének fizettem tb-t 30 évig?Szerintetek hová tudnék fordulni?A nyugdíjbiztosító elutasított,nem lehet lemondani és a rehabot választani.!Azt mondják fellebezzek az OSZI-nál újból vizsgálnának,de ismerve a felülvizsgálatokat,még az is lehet,hogy elvennék még azt is ami meg van.A nyugdíjfolyósító viszont azt mondja,hogy a biztosítónál kell elintézni,mert szerintük jár a rehab,ha lemondok az özvegyiről.Na most akkor kihez tudnék fordulni??Kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook