Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Regisztrált élettárs vagy házastárs? Szerinted? fórum

Regisztrált élettárs vagy házastárs? Szerinted? (beszélgetős fórum)


23. mh07 (válaszként erre: 20. - Clau26)
2010. aug. 28. 19:08

A szüleim közel 40 évig éltek harmonikus házasságban. Voltak problémák - hogyne lettek volna, aki azt mondja, hogy nincs egy boldog kapcsolatban az hazudik - viszont úgy nőttünk fel, hogy soha nem hallottuk Őket veszekedni.

Van egy örök igazság HARAGGAL NEM SZABAD LEFEKÜDNI, Ők is ezt vallották. (Sajnos édesapám már nincs közöttünk)

Viszont a második házasságom valószínűleg azért "működik" ilyen jól, mert mindketten megtapasztaltuk a rosszat. Azt vallom, ha valami nem működik nem kell eröltetni. Csak azért mert van papír nem szabad szenvedni!

22. lisa65
2010. aug. 27. 14:16
Szerintem teljesen mindegy, hogy élettársi kapcsolat, vagy házasság! Ez is és az is tönkre mehet, a válás pedig mind a két alkalommal ugyan olyan nehéz, hiszen közös háztartásban élnek, illetve éltek.
21. Csicsi25 (válaszként erre: 14. - Mh07)
2010. aug. 27. 11:38

Hasonló cipőben járunk :(

Én is azt mondom, hogy jobb először együtt élni, s ha jól kijönnek egymással, jöhet a házasság.


20 éve még nem volt elfogadott az együttélés, rögtön férjhez kellett menni.

Emlékszem, annak idején volt egy kis munkatársnőm, aki együtt élt a barátjával. Hát, ne tudjátok meg, mi mindent el nem mondtak róla a többiek. Nem értették, hogyan lehet "csak úgy" együttélni, miért nem házasodnak össze.

Ebből a szempontból tuti könnyebb dolguk van a mai fiataloknak. Lakva ismerni meg a másikat - milyen igaz!

20. Clau26
2010. aug. 27. 11:17
szerintem aki házasságot javasol az tegye mondjuk 40év házasság után mert onnantól hiteles az egész..5-10év házasság az semmi akkor még persze hogy jó minden..ja és a válás sokba kerül meg bonyolultabb is mint csak külön költözni..mi regisztrálva se vagyunk a kislányom felvette apukája nevét és csak ott élünk nála..ha sz.r-ba kerülünk csak haza költözök a lakásomba aztán kész..nincs bonyodalom..
2010. aug. 27. 11:06
csak is házasság :)
18. Clau26 (válaszként erre: 17. - Clau26)
2010. aug. 27. 10:49
élettársam viszont van..6éve vagyunk együtt és van egy kislányunk is
17. Clau26
2010. aug. 27. 10:46
soha nem mennék férjhez..nincs az a férfi és nem is lesz..
16. agis
2010. aug. 27. 10:45
Házastárs.
2010. aug. 27. 10:04
Házasság
14. mh07 (válaszként erre: 11. - Linus79)
2010. aug. 27. 09:53

Amennyiben mind a ketten akarjátok a házasságot nem szabad, hogy problémát okozzon a papír. Egyet nem szabad elfelejteni - egyik félnek sem - a papír nem ad biztonságot és nem jogosít fel semmire. Azzal, hogy házasságot köt két ember a jól működő kapcsolatért mindennap tenni kell, mind a két félnek!

A húgomék a férjével 6 év után házasodtak össze, azóta született két csodálatos gyermekük és nagyon szépen élnek.

Annak idején ha az első férjembe nem vagyok olyan vakon szerelmes és már akkor elfogadott lett volna az élettársi kapcsolat valószínűleg hamar rájöttünk volna, hogy nem vagyunk "egymásnak teremtve".

13. Bcicus (válaszként erre: 1. - Linus79)
2010. aug. 27. 09:51
Regisztrált élettársak csak azonos neműek lehetnek, mivel ők nem házasodhatnak. Külön neműek közjegyző elött tehetnek nyilatkozatot, mi is ezt tettük.
2010. aug. 27. 09:46
Most úgy gondolom, inkább a házasság. Igaz én még sosem voltam házas, így elvált sem. Lehet egy válás után már nem erőltetném újra a házasságot. De meglehetősen hagyománytisztelő vagyok, és majdnem minden lány álmodozik egy esküvőről (jobb esetben egyről :) )
11. linus79 (válaszként erre: 10. - Mh07)
2010. aug. 27. 09:42
na ezért is gondolkozom rajta mert ha házastársak lennénk mindent könnyeben tudnánk intézni,életársként viszont nagyon jol kijövünk
10. mh07
2010. aug. 27. 09:39

A regisztrált élettársak "hivatalosan is" vagyonközösségben élnek, szakítás után ill. az élettárs elvesztése után a vagyon - amennyiben másként nem rendelkeznek - a kapcsolatban született (elismert) gyermek és az élettársra száll, ugyan úgy mint a házasságban.

Én ugyan házasságban élek - másodszor is -, a férjem ragaszkodott a házassághoz, szerintem a papír nem teszi jobbá a kapcsolatot. Ismerek olyan párokat akik nem házasodtak össze és boldogan élnek már hosszú-hosszú évek óta.

Egyet viszont tapasztalatból tudok, hogy az ügyintézést megkönnyíti, ha az ember -né. Én elkövettem azt a "hibát", hogy nem vettem fel a férjem nevét. Kell is magyarászkodnunk:-)

2010. aug. 27. 09:37
Teljesen mindegy.
8. linus79 (válaszként erre: 5. - 00495ec28d)
2010. aug. 27. 09:36
ti házasok vagytok vagy életársak?
2010. aug. 27. 09:36
Én a házasságot választottam, és szerintem jól döntöttem :)
6. linus79 (válaszként erre: 2. - Nikolett)
2010. aug. 27. 09:35
:-)
2010. aug. 27. 09:35

tök mindegy!!Vagyonelosztásnál,gyerekelhelyezésnél sem sincs különbség.


Pszihológiai hatás:én nem vettem észre különbséget etéren sem.

2010. aug. 27. 09:35
Házasság:)
2010. aug. 27. 09:34
én mindenképp a házasságot választanám a procedura ugyan az majdnem csak a regisztrált élletárs tudtom szerint nem számit család tagnak csak lakotársnak
2010. aug. 27. 09:34
Élettárs, de inkább a külön élés, és randizgatás egy életen át. Az lenne a legtutibb.
2010. aug. 27. 09:33
mi a különbség a kettö közt? te melyiket választanád?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook