Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Régi-régi karácsonyok fórum

Régi-régi karácsonyok (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Régi-régi karácsonyok

febr. 3. 14:39
Hiányoznak, akkor meg meg volt a karácsonynak a varázsa
jan. 25. 06:17
nagyon szep es emlekezetes karacsonyaim voltak regen nekem is.
jan. 23. 22:40

Annyira jól indult, aztán a vége csalódás lett. :( Pont mint neked. :)

De jól írsz. Érdekes sztori volt.

2023. jan. 9. 06:20
Nagyon jó volt olvasni ... képzeletben én is ott voltam. Nagyon jó hangulatú visszaemlékezés ❤️❤️❤️ Bár én nem 60 éve éltem át.. csak 32-35 éve.. de nálunk Anyuék ugyan ezt a hagyományt követték. Csengőszó, éneklés, ünneplő.. és természetesen az angyalok hozták és díszítették fel a fát ❤️ Imádtam ezeket a karácsonyokat 🤗
2022. dec. 25. 20:44

Igen, jó időnként nosztalgiázni. Ezek a karácsonyok már nem jönnek vissza, de! Mi magunk olyat varázsolunk, amire vágyunk, amit szeretünk. Igen, már nincs mindenki velünk, de újabb szokásokat lehet 'divatba' hozni.


Amit sosem értek meg: miért kell mindig kitérni arra, hogy manapság a közösségi médiákban..., és arra, hogy micsoda csalódás megtudni, hogy a télapó nem létezik.

Miért akarja mindenki elrontani a saját hangulatát ezekkel manapság? Miért akarják sokan rosszul érezni emiatt magukat, miért kell mindig azon picsogni, hogy mások sok ajándékot adnak/kapnak, hazudnak, stb.


Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Pencil)
2022. dec. 25. 01:20

Szép emlékeid vannak a gyermekkori Karácsonyokról.

Kívánom, hogy hasonlóan szép, maradandó emlékeket tudj adni a családodnak!

9. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2022. dec. 24. 16:34
Legelőször a Népszabadság c. újság fotóján láttam narancsot: Kádár + a neje, és a két gyerek kezében volt 1-1 narancs. Addig nem is hallottam róla.
8. globus (válaszként erre: 1. - Pencil)
2022. dec. 24. 15:06

Jó visszaaemlékezni. Szegényes volt régen, de bárcsak újra átélhetném az érzést.

Köszönöm szépen!

2022. dec. 24. 15:02

Nekem nem 4o évesek, kicsit frissebbek az emlékeim. Férjem korán meghalt, 2-n vagyunk a fiammal. Nem állítottam karácsonyfát, ( macskák + nem vagyunk vallásosak ) hanem a nagy hóban kimentünk a TESCO parkolójában, 15-20 éve gyönyörű karácsonyfát állítottak és ott fényképezkedtünk.


A másik, a fiam általánosba egyházi suliba járt, a karácsonyi szünetben 1x el kellett menni a templomba. Mi a 24-i éjféli ref. istentiszteletet választottuk, nagyon hangulatos volt az ünnepi éjszaka, díszekkel teli a város és sok ablakon belestünk, hogy ünnepelnek az emberek. Szuper volt, lehet hogy ma éjszaka is kiruccanunk.

2022. dec. 24. 14:59
Eszembe jutott egy régi Karácsony, amikor a Nagymamám valahonnan szerzett egy narancsot, akkor láttam először. Nekem is jutott 1 gerézd.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Pencil)
2022. dec. 24. 14:28
Pont így, ahogy írtad: négyen voltunk testvérek... és négyen kaptunk egy közös ajándékot... én voltam a legkisebb, és aznap délután vittek hógolyózni, vagy éppen hóembert építettünk... Kösz a cikket!
4. Margarita Citokina (válaszként erre: 1. - Pencil)
2022. dec. 24. 14:07
Köszönöm ezt a cikket, jó volt olvasni, mert bennem is felébredtek régi karácsonyok emlékei. Szép karácsonyok voltak, felejthetetlen hangulattal, ami már soha többet nem lesz ugyanolyan.
3. pencil (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. dec. 24. 12:36
Igen, ez lenne jó, de nekem kicsi a lakásom, max. egy süti-kávé-üdítő fér bele úgy, hogy mind itt legyenek. Férjem szülinapján jöttek, 16-an voltunk. Ebédeltetni így nem lehet. Ma indul a maraton, jönnek szépen sorban, más-más napokon.
2022. dec. 24. 10:05

Mi mindahányan voltunk szenteste a nagymamámhoz mentünk.

Délután nègyre a mamáèk összes gyereke ès mi unokák körbeültük az asztalt.

A pici fa alatt az ajándèk.

Volt egy hangulata.

Sajnos már nincs ilyen.

A család megmaradt tagjai szètestek.

A hangulat eltűnt.

2022. dec. 24. 09:35
Több mint 60 évvel ezelőtti karácsonyok emléke idéződött fel bennem. Nagyon jó emlékezni, ugyanakkor sajnálatos a jelenlegi trend a karácsonnyal kapcsolatban.

Ugrás a teljes írásra: Régi-régi karácsonyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook