Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi medencét lehet használni kerti tónak? fórum

Régi medencét lehet használni kerti tónak? (tudásbázis kérdés)


24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 22. 16:05
Arra van egy 5 méteres medence 😂
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Szőkelédi)
2020. aug. 22. 15:51

Minden évben ingyen szoktam adni belőle de szaporodik 😊

Olcsó megoldást keresek ami elég mély lenne fix műanyag tó az baromi drága

2020. aug. 22. 15:19
Hagyd az egészet a fenébe, jó lesz az majd medanszés bulinak.
21. szőkelédi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 22. 15:00
Meg kell nézni milyen mély vizet kíván a növény ,és úgy venni tavat . Miért nem adsz el belőle tövet? Vagy szétszedni esetleg,ja azt mondod kicsi a helyed 😕
20. szőkelédi (válaszként erre: 18. - Garabonciás)
2020. aug. 22. 14:58

Itt rengeteg a vakond meg a földikutya ,ezért nincs virágoskertem sem . Gyepet is kifúrják , borzasztó 😥

Azt mondja a pasi vegyek vakondhálót alá,hát nem tudom . De visszatérve a műgyanta kerti tavat biztos nem fúrják ki . Testvéred akkor szerencsés,biztos szép lehet folyamatosan újítva,szépitve . Nálam max kecskebéka bérli ki a lavórt😆

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Garabonciás)
2020. aug. 22. 14:58
Hát a hordó se éppen tó.... De van benne iszap amit imád a tavirózsám. De már akkora nem látszik a "tó"
18. Garabonciás (válaszként erre: 16. - Szőkelédi)
2020. aug. 22. 14:49
Akkor biztos rossz minosegu volt a folia, mert ennek kikene birnia azt is. A tesomeknak mar lassan 10 eve megvan, mondjuk mindig cserelnek meg bővitenek rajta vmit. Az a 3. gyerekuk. Annyit foglalkoznak vele, hogy a masik kettovel feleennyit se. 😀 Mondjuk nagyok mar. :)
17. szőkelédi (válaszként erre: 15. - Garabonciás)
2020. aug. 22. 14:48
Én nagyot akartam a hátsó kertbe 🤭 tehát belül úszómedence és kívül ilyen természetes víz növényekkel. Gyönyörűek vannak a googleben,aztán letettem róla ...a ház nem ér ennyit 😆😆
16. szőkelédi (válaszként erre: 13. - Garabonciás)
2020. aug. 22. 14:45
Nálam alulról kezdték ki a vakondok😡 olyan szép volt pedig . Észre sem vettem először,aztán mondom hát ennyit nem párolog a víz . Tele volt túrással . Ott is tófólia volt csak 37 m³ víz ment el . De nagyon szépek ezek a kis tavak ,egyedi ki hogy díszíti nincs két egyforma.
15. Garabonciás (válaszként erre: 14. - Szőkelédi)
2020. aug. 22. 14:44
Kerti tavakat nem szoktak betonozni, szerintem. Ez nem medence hogy cserelni kelljen a vizét. Meg fő a termeszetesseg. Hogy nézne mar ki egy betonozott kerti to? Meg abba egyebkent is hogy telepitesz novenyeket? 😀
14. szőkelédi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 22. 14:40
Kibetonozott tó b..tt drága,fiam kőműves megcsinálná de sorolta mennyi minden kell hozzá,fagyálló beton ,vizszigetelés stb.olcsóbb egy kis tó szerintem. Igazán szépek vannak . Googleben néztem én is szökőkút , csobogó nagyon sok mindent lehet már készen venni . Tervem van de nem tudom mikor lesz belőle valami 🤭
2020. aug. 22. 14:40
Tófólia, asszem az a neve. Vastagabb mint a rendes folia. Van egy labradorjuk a tesomeknak aztan eloszeretettel hasznalja o is a kerti tavat, de eddig meg jol vizsgazott a folia. 😀
12. Garabonciás (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 22. 14:36
A fenéket kell betonozni. 😀 Vannak ilyen spéci fóliak amik birjak a megprobaltatasokat. Nem is olyan dragak. Asszem 1000 ft korul van metere.
2020. aug. 22. 14:36
Lehet olyan tavat is venni készen ami lépcsősen van kialakítva , különböző növényekhez igazodva . De a medencét felejtsd el . Max arra jó,hogy a kis tó mellé kiszabod ,leterited arra zúzott kő,így nem jön át a gaz. Geotextil alatt ugyanúgy átjön .
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Szőkelédi)
2020. aug. 22. 14:34

Nekem egy 120 literes műanyag hordó van letéve most, melysegre jó de nem elég széles.

Meg gondolom lehet igazad van.

A legjobb lenne kibetonozni amit kiasunk 😊

2020. aug. 22. 14:32
Nem érdemes,tönkreteszi a napfény ,a higed , kilyukasztja a vakond ,stb . Nálam is volt ,most műanyag kádba illetve régi lavórokban vannak a kis növényeim. Semmi extra de sajnáltam kidobni. Inkább szánj egy kicsit több pénzt műgyanta kerti tavat vegyél . 20 ért már nagyon szépeket lehet venni . De ha kicsi a hely van 2-3-500 literes is .
2020. aug. 22. 14:32
Jol nez ki, abban nincs hiba. Meg nagyon hangulatos. Folyamatosan bővitettek ők is. Eloszor nem volt nagyobb mint 3*3 meter. Maguk csinaltak, nem kertek sehonnan segitseget, de nagyon profi lett.
2020. aug. 22. 14:29
Jó lehet, csak nincs kád és mélyebb is kell mert a távú rózsám olyan fajta ami min 1 méter mélyet szeret
2020. aug. 22. 14:28
A partján pedig strandröplabda bajnokságot. :)
2020. aug. 22. 14:27
Jol nézhet ki. Nekem szűkös a hely szóval nem lehet túl nagy.
2020. aug. 22. 14:24
Nővéreméknél is van, ok is ezzel kezdtek, de aztan kicsereltek vmi tartosabb foliara. Most meg mar lassan akkora mint egy halasto. :D Mar minden van benne, műgólya meg led vilagitas, meg tudja a fene mindenfele noveny. Mar csak a plázs hianyzik, aztan lehetne szabadtéri bulikat rendezni, karaoke-val meg mindennel. 😀
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 22. 14:15
Áldásom rá.
2020. aug. 22. 14:14
Én régi kiszuperált kádakból láttam ilyesmiket. Tokjol néznek ki. Plane amelyikben kacsa is uszkal. 😀
2020. aug. 22. 14:02

Szeretnék nagyobb kerti tavat, úgy gondoltam a régi medence (2 gyűrűs felfújhatos, téglalap alakú) letenném kerti tónak, fólia gyanánt.

Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook