Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reggeli torna éhgyomorra, kinek van ezzel tapasztalata? fórum

Reggeli torna éhgyomorra, kinek van ezzel tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 23. 08:24

Én mindig reggel tornázom. Így nem marad el egyéb elfoglaltságok, esti programok miatt. Érveim:

- jobban indul a napod - üdén, frissen kezdesz minden egyéb dolgodhoz

- azonnal túl vagy rajta, nem nyomaszt egész nap a bűntudat: jaj ma sem tornáztam!

- aki reggel tornázik, egész nap sokkal jobban be tudja tartani az étkezési ajánlásokat. Ez sok éves tapasztalat!

- a reggeli torna során sokkal jobb, hatékonyabb a zsírégetés

- a reggeli torna levezeti a stresszt – aki reggelenként mozog, meghosszabbítja a napját!

- a reggeli torna hatására egész nap fizikailag aktívabb, figyelmesebb, koncentráltabb leszel

28. e1e9ab571d (válaszként erre: 27. - Pirosalma)
2009. febr. 13. 17:02
Hali, mi a munkád?
27. Pirosalma (válaszként erre: 25. - B4a3a4979d)
2009. febr. 11. 09:37

Semmi gond:-)

(Amúgy én is sok ilyennel foglalkozom, már csak munkámból kifolyólag is.)

26. Pirosalma (válaszként erre: 24. - B4a3a4979d)
2009. febr. 11. 09:36

Ez nem így működik, nem védi ki, csak részben.

A szenvedést úgy értem, hogy nem mindenkinek kellemes érzés. Te kivétel vagy;-)

25. b4a3a4979d (válaszként erre: 24. - B4a3a4979d)
2009. febr. 11. 09:05

Kedves Pirosalma,

visszaolvasva amit írtam, egy kicsit harciasnak hat,- én nem edzésmódszertanokat akarok hasonlítgatni, csak mint olyasvalaki írtam, aki szeret egyszerűen futni, ezt sokszor reggel teszi (nyilván télen nem annyira), -de sokszor délután vagy esti szürkületben,- és a fogyása kapcsán sokat olvasott a témáról, és kiszemezgette abból a neki tetszőt, kipróbálta, és azért ajánlja másoknak, mert nála bevált, gondolván, lehet, hogy ez másoknál is így lesz.

Mindenesetre szép napot kívánok mindenkinek, és lustizás helyett néha mozgást. Van egy jó hírem: NEMSOKÁRA ITT A TAVASZ!!!!!!!

24. b4a3a4979d (válaszként erre: 23. - Pirosalma)
2009. febr. 11. 08:57

Azt is írtam még pár hozzászólással korábban, hogy a mozgás után a fehérjebevitel ajánlott (pont ennek a kivédésére, amiről írtál), én pl.aminosavas, vitaminos fehérjeturmixot szoktam inni utána.

A hozzászólás egészéről, nem csak egyes részeiről kellene véleményt mondani.


Miért jár szenvedéssel egyébként? Lehet, hogy akkor mazochista vagyok, de nekem a pozitív életérzéseim, energiám meghatványozódnak, és ez egész napon át elkísér.


Másrészt azt sehol nem írtam, hogy csak és kizárólag egyedül üdvözítő a reggeli, hajnali futás, mozgás, hanem hogy nálam nagyon jól bevált, ajánlott kipróbálni.

A csökkentett energiatartalmú étrend, rendszeres testmozgás (én az intenzív jelző helyett az aerob tartományban történőt tenném hozzá, ha valaki pl. fogyni akar) összességében valóban a legfontosabb egyébként.

23. Pirosalma (válaszként erre: 22. - B4a3a4979d)
2009. febr. 11. 08:05

Szia, Erika!


Persze, hatásosabb lehet, kicsit, ugyanakkor egyáltalán nem szorul rá az ember a fogyáshoz (általában), és az izomszöveti veszteség nagyobb lehet, valamint némi szenvedésel is járhat.

Étkezés után kb. 4 órával hasonló hatást lehet elérni, ha már mindenképp éhgyomorra kell mozogni.


A cik azt nem említi, hogy alacsony inzulinkoncentráció mellett nemcsak a szabadzsírsav-, hanem a szabadaminosav-koncentráció is emelkedett. Természetesen - alapvetően - minél alacsonyabb a vércukor- és az inzulinszint, annál inkább eltolódik az energiafelhasználás a zsírsavak irányába (és emellett az aminosavak, tehát végső soron az izomszövet felé).


A döntő inkább az energiamérleg (rendszeres, lehetőleg intenzív testmozgás, csökkentett energiatartalmú étrend).

22. b4a3a4979d (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. febr. 11. 07:19

Kedves Pirosalma,

amit leírtál az energiabevitelről és -felhasználásról az egyértelmű, senki nem ezt az igazságot akarta cáfolni. A nap bármelyik szakában végzett testedzés nyilván hasznosabb, egészségesebb, ha úgy tetszik zsírégetőbb, mint a lustálkodás, ezt senki nem vonta kétségbe.

A koffein zsírégető hatása is azt hiszem mindenki előtt ismeretes. De nehogy azt mondd, hogy reggeli futás előtt célszerű egy kávét ledobni.


Itt a reggel végzett testedzés és a napközben végzett testedzés összehasonlításáról volt szó.

Én magamon észrevettem, amikor hajnalonta futottam, sokkal hatásosabb volt.

Néhány idézet és egy link nálam tapasztaltabbaktól a témáról:


"A zsírégetés (ketogenezis/lipolízis) meggyorsításához szükséges glukagon koncentráció elérése érdekében a vércukor szintet 50-60 mg/dl körülire kell lenyomni, az inzulin szintet pedig gyakorlatilag nullára. Az inzulin szint lecsökkenése bekövetkezhet például teljes koplalás, edzés vagy egyszerűen a szénhidrát bevitel napi 30 g alá történő csökkentésének hatására. A szénhidrát megvonás 3. napjára a vércukor 60 mg/dl értékre, az inzulin szint nullára csökken, a glukagon szint viszont megemelkedik, elősegítve a ketontestek kialakulását. Testedzés hatására a ketogenezis gyorsabban bekövetkezik, és kialakul a ketózis."


"Az alacsony szénhidrát bevitel nagyobb mértékű szabad zsírsav kibocsátást és lipolízist (zsíremésztést) tesz lehetővé, akár a szénhidrátos, akár a normál diéták. Ebben szerepet játszik egyrészt az inzulin hiánya, amelynek egyébként lipolízist blokkoló hatása lenne, valamint olyan zsírégető hormonok szintjének megemelkedése, mint a növekedési hormon, a glukagon, a katekolaminok és a glukokortikoidok."


"A reggel éhgyomorra végzett kardiovaszkuláris edzés hasonló hormonális képet rajzol fel, a 8 óra alvás utáni alacsony vércukor szint miatt."


[link]

2009. febr. 10. 19:18

Elterveztem hogy ezután reggelente eljárok futni, erre most szakad a hó de úgy hogy még sétálni is alig lehet!

Ilyen az én szerencsém! :S

20. Pirosalma (válaszként erre: 18. - E1e9ab571d)
2009. febr. 10. 16:24
Lásd: előző hozzászólásom.
19. Pirosalma (válaszként erre: 16. - B4a3a4979d)
2009. febr. 10. 16:06
A zsírbontás elsősorban az energiabevitel és -felhasználás függvénye. Nem szükséges, éhgyomorra edzeni a zsírbontáshoz, a kávé pedig nem állítja meg az ilyen folyamatokat, némileg erősítheti, de nem érdemes foglalkozni vele. Rendszeres mozgás és megfelelő étrend a fogyás fő meghatározója.
18. e1e9ab571d (válaszként erre: 16. - B4a3a4979d)
2009. febr. 10. 15:39
Szia, és akkor alvás után mennyi idővel célszerű enni? Hogy a zsírbonto állapot fennmaradjon? Én egyébként tényleg rosszul vagyok, és sajnos gyakran kep el fejfájás, ha reggel nem, vagy későn eszem.
17. kimibaba (válaszként erre: 16. - B4a3a4979d)
2009. febr. 10. 12:03
köszikee
2009. febr. 10. 10:46

Legjobb, ha semmit, vagy egy kis vizet. Még jobb, ha fogyni akarsz, futás előtt L-Carnitint (mondjuk kapszulaformában) bevenni, futás után pedig valami fehérjét -joghurt, tej, fehérjeturmix- fogyasztani.

Az ébredéshez nem is lesz szükséged koffeinre, pár perc után éber leszel, másrészt a kávé, vagy egyéb ennivaló megszünteti a katabolikus(zsírbontó) állapotot, amiben a szervezet alvás után van.

2009. febr. 10. 10:41

sziasztok

ha reggel ébredés után indulok futni,előtte csak 1kv iszom az jo?

2009. febr. 10. 09:12

Heidi, én tavasztól őszig tényleg reggel 5 körül, rögtön ágyból kipattanás után, munka előtt megyek kb. 5 km-t futni, soha nem szédültem, és semmi problémám nem volt, éppen ellenkezőleg, fantasztikusan éreztem magam, tele életerővel, és ezt éveken keresztül. Szóval nemcsak elméletként írtam ezt a másik fórumon.

(Utána jött a miniszkusz-operációm és a hízás sajnos, hogy ezt nem tudtam csinálni.)

2009. febr. 10. 09:02

Szia!


Hetente 3x járok 8.30.-ra spinningre. Előtte csak egy pohár teára van időm, közben megiszok minimum fél liter vizet.Utána fáradt vagyok,nem éhes.

11 óra körül szoktam enni,még nem voltam rosszul vagy ilyesmi. Persze én amúgy sem tudok reggel enni,nyilván másként van, ha bőségesen szoktál reggelizni....

2009. febr. 5. 15:06
Köszi mégegyszer Mindenkinek a segítséget! :) Szép napot!
11. e1e9ab571d (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2009. febr. 5. 15:03
Ja inkább hanyagolom, mert rosszul esik. Talán max 20 percre tornázom majd, az nem olyan sok, de legalább felébredek :)
10. Pirosalma (válaszként erre: 1. - E1e9ab571d)
2009. febr. 5. 14:35

Szia, Heidi!


A lényeges nem a tornázás időpontja, hanem az intenzitása és a rendszeressége. Vagyis: tornázz, amikor időd van, és csináld rendszeresen!:-)


(A vércukorszinted leeshet, bár jól táplált szervezetekre ez nem jellemző.)

9. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - E1e9ab571d)
2009. febr. 5. 07:30
sok sikert
2009. febr. 4. 22:18
Ok, köszönöm Mindenkinek a válaszokat. Holnap reggel megpróbálom :)
2009. febr. 4. 22:18
Jobb üres gyomorral tornázni, mint teli pocakkal!
2009. febr. 4. 22:02

Tele gyomorral nem szabad tornázni. Egy az, hogy felrázod a kaját, meg nem úgy tudsz mozogni sem... Na meg ha eszel torna előtt, akkor azt a reggelit tornázod le, ha éhgyomorra tornázol, akkor meg a feleslegből égetsz. Vagyis nekem ezt mondták és anno amikor reggel tornáztam be is vált. Sajna most már az egészségem miatt a reggeli tornát mellőznöm kell :(

fadigflo ötlete nem rossz. Ígyál egy kis tejet, feltéve ha szereted és akkor már valamennyire telített lesz a gyomrod. Vagy ha iszol már egy mondjuk fitt teát, vagy zöld teát, azzal is telítődsz, sőt elősegíti a zsírégetést...

2009. febr. 4. 21:53
Szerintem valami keveset mindenképp egyél előtte, főleg ha a bőséges reggelikhez vagy szokva. Nekem az a tapasztalatom, hogy tele gyomorral nem lehet tornázni. Én mikor rendszeresen jártam hajnalban aerobicra, akkor egy joghurtot dobtam be előtte. Az arra elég volt, hogy ne szédüljek az éhségtől, de nem esett nehezemre mozogni sem tőle. Nyilván nem eszik az ember torna előtt fél órával szalonnástojást.
2009. febr. 4. 21:52
hm, nálunk az edzőtáborban a nap úgy indult, hogy fél8tól 8ig lefutottunk 5 kmt. mindenki túlélte, még utána zuhanyoztunk és mentünk reggelizni :) szóval nyugodtan, nem fogsz belehalni, hacsak nincs valami igazolt inzulinproblémád. és este sem kell többet enni, mert hogy reggel mozogni fogsz ;)
3. ELEN
2009. febr. 4. 21:39

Szia.

Én minden reggel(6éve) éhgyomorral megyek 2km.-t úszni.

Mondjuk már megszoktam,de eleinte sem volt semmi bajom vele.

Persze az úszás meg a különböző tornák lehet nem egyformák,nem tudom.

2009. febr. 4. 21:38

Hát én is reggel először a konyha felé veszem az irányt, forralok egy kis tejet és iszok kakaót. Majd a reggeli. Uh. Torna kaja előtt? :)

Figyelj.. azt olvastam valahol a reggeli torna kifejezetten jó, de még jobb lenne, ha előtte innál egy kis tejet, hogy regenerálódjanak az izmok. Szerintem igyál egy kakaót torna előtt és nem lesz gond :) Amúgy miért nem jó reggeli után tornázni? :)

2009. febr. 4. 21:35
Sok jót hallottam az éhgyomorra végzett torna hatékonyságáról, de nem tudom, hogy biztos be merjem-e vállalni. Én az étkezések között reggelire eszek a legtöbbet, és ébredés után az első gondolatom mindig az étel körül forog. Ráadásul ébredés után rögtön képes vagyok enni is. Félek, hogy esetleg többet ártok a reggeli tornával, mint használok, leesik a vércukorszintem, elájulok, megszédülök...ect. Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook