Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reggeli banánkúra fórum

Reggeli banánkúra (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 18. 20:37
2 banánnal, narancs- vagy ananászlével már szinte jól is lehet lakni. Késő délutánig bírom, csak gyümölcstea.
15. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 14. - Gaba23)
2009. jan. 3. 20:33
Nos, amíg használtam, nem híztam, inkább fogytam kb. 1 kg-ot. Viszont nagyon jól fogott utána egész nap az agyam. Most áttértem egy másik varázslatos dologra, diéta, sport és az 5 tibeti rítus gyakorlása. Ha van kedved, az utolsó dolognak van itt is fóruma. Nézz be hozzánk.
14. Gaba23
2009. jan. 3. 09:58

Szia Kedves Nakedbike!


Én csak most találtam ezt a fórumot, de tetszik a cikked. A banánt szeretem, miért ne próbálnám ki. Veszíteni valóm nincs, hiszen, mint egyes hozzászólók is írták, ha az ember fogyni akar, akkor úgyis odafigyel arra, hogy mit eszik, és mennyit.

Viszont egy szénhidráttal teli banán reggelire azért is jó, mert segít beindítani az agyműködést, gyorsan elég energiát termel a reggeli nekiindulásnak. Délelőtt meg úgyis elégeti azt a kalóriát az ember.


Neked hogy vált be?

13. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 12. - Zsike55)
2008. okt. 29. 10:19
Nagyon szívesen, hiszen ezért is vagyunk itt.
2008. okt. 29. 10:09
Nakedbike! Köszönet a cikk közléséért. Ha valaki eleve fogyni akar, annyi esze van, hogy nem eszik meg 3000 kalóriát, hanem eleve visszafogja a mennyiséget, és igyekszik diétásabb dolgokat enni. Aki már többször fogyózott, az tudja, hogy a csökkentett kalória, a szűk adagok, a becsületes önmegtartóztatás ellenére sem mindig van eredmény. Annyi hülyeséget kipróbáltunk már, ez meg még kellemes is, ha nem is használ. Jó, hogy megosztottad velünk.:)
2008. okt. 29. 09:59

Szerintem Japánban alapvetően nem fogyasztanak kalóriadús, zsíros ételeket, nagy adagokat, lehet, hogy az ő táplálkozási szokásaikhoz ennyi is elegendő. És ha valaki fogyni akar, nem zabál 3000 kcal-t egy nap. Szerintem.

Amúgy meg lehet egy jó kis marketingfogás is, amivel jól járt az importőr. Nem?

10. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 9. - Csutkababa)
2008. okt. 29. 09:54
Nem azért írtam, hanem hogy aki akarja elolvassa, továbbítsam a friss hírt. Ennyi, nem kell rögtön véleményt mondani, mivel nem ismerjük, inkább pozitívan gondolni a dolgokat. Akkor sikerülnek, egyébként el se kezdj semmit általánosan.
2008. okt. 29. 09:49

hat nekem is ez nagyon hihetetlen, de ha neked sikerul, akkor minden elismeresem.

nem latok benne semmi logikat, mint az elottem szolo is irta,mert ha a reggeli banan utan megeszem 3000 kaloriat, akkor biztos 1 honap alatt meghiznek vagy 10 kilot.

meg ha nem is edessegeket ennek, mert az ugye tiltott,de mint laconicgirl is irta,en is hasonlokeppen gondolom...

de bocs a velemenyert, mert ha sikeres lesz, en megemelem a kalapom elotted.

8. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 7. - C299b9bcdc)
2008. okt. 29. 09:44
Egy próbát megér. Aki akarja kipróbálhatja, azért raktam ide be.
7. c299b9bcdc (válaszként erre: 1. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 29. 09:40

"A nap hátralevő részében édességen kívül bármit lehet fogyasztani. A desszertek tiltólistára kerültek."


Na megnézném én azt, mikor a reggeli egy banán után a nap hátralevő részében ugyan nem édességet, de viszont kalóriadús ételeket fogyasztana a diétázó. Mondjuk gyorséttermi kaját, pizzát, hamburgert, sült krumplit. Vagy disznótoros kaját, hurka-kolbászt, tepertőt, fasírtot, rántott húst. Vagy tejfölös-sajtos zsírban sült lángosokat.


A lényeg úgyis a mértékletesség, és az nem azon a reggeli egy banános indításon múlik. Hanem azon, hogy összességében (összkalóriában) mennyit ettünk egy nap. :)

6. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 29. 09:39
Igen és a mennyi idő alatt mennyit fogyott le? Azt én nem találom a cikkben. Vagy még korán van?
5. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2008. okt. 29. 09:37
Minden kérdésedre benne van a válasz a cikkben, a nyers banán, sima banán, amit megeszel ha megéhezel. Nem tudom te mire gondolsz, mindent lehet enni. Ilyen egyszerű. Nem kell bonyolult dolgokat gondolni, az egyszerű dolgok mögé vagy helyett.
2008. okt. 29. 09:35

Érdekes egy fogyókúra... Kérdés, hogy mennyiről fogyott le az a Watanabe úr és mennyi idő alatt. Ez eléggé nem elhanyagolandó szempont. Pl érdekelne az is, hogy napi hányszor szabad étkezni, mekkora adagot. Az oké, hogy az édességek tiltva vannak, de a zsírosak?

Na meg nyers banánt kell enni? Annak nagyon nem finom az íze... Azt hiszem én várok, hogy kipróbálja valaki és ha bevált neki, akkor én is kipróbálom... Nekem túl sok a kérdés, amire ebből a cikkből nem találom meg a választ...

3. Sirga (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 29. 09:35
Kíváncsi leszek az eredményre, remélem, sikerül vele lefogynod! :) Tényleg egyszerűnek hangzik.
2008. okt. 29. 09:31
Bocsi, az elejéért, sajna azt is bemásolta, de a 4. bekezdéstől kezdődik az egész leírása. Ki próbálja ki?
2008. okt. 29. 09:30

Sziasztok, tegnap hallottam róla, nem nehéz, szerintem sokan megpróbálják, köztük én is elkezdtem ma reggel.

"

belépés keresés

ma.hu ma.hu

Név: Jelszó:

Hová: Elfelejtettem a jelszavam. Ezen a számítógépen megjegyezze a belépést

Ha még nem regiszrált felhasználónk: >> ma.hu freemail regisztráció >> ma.hu fórum regisztráció

Mit keressen: Mivel keressen:

Hol keressen:


belföldkülföldgazdaságolimpiabulvárinformatikakultúrasporttudományautóéletmódfórumKépzésgyógyulás

top cikkek:

A modell régóta szerelmese a vízisportoknak! A szőke modell nem hagyja, hogy irányítsák! Liptai Claudia magasra tette a mércét! Nincs könnyű dolga sportriporternek! Nem tisztelik a műsorvezető utolsó kívánságát! Győzi hitellel küzd, Norbi forgalma visszaesett! Még a köldökzsinórt is ő maga vágta el! Végre megmutatta magát igazán Beckhamné! Mi történt Ashton Kutcher bombázó feleségével? A szívtipró 20 kilót adott le szerepe kedvéért!



Égessünk sok zsírt a reggeli banánkúrával!

Banán: fogyókúrás csodaszer?


Futótűzként terjed Japánban az új diéta, melyről azt állítják, hogy gyorsan, erőfeszítés nélkül lehet tőle fogyni.

2008.10.29 07:05, medipress.hu


A „Reggeli banánkúra” valószínűleg a világ legegyszerűbben betartható fogyókúrája, kivéve talán Japánt, ahol a módszer robbanásszerűen növekvő népszerűsége az ország eddigi legsúlyosabb banánhiányához vezetett. A banánimportőr Dole megemelte a beszállítást 25 %-kal, de még így is alig tudják fedezni az igényeket. Következésképpen a banán ára a csillagos eget verdesi, de a reklámoknak és a diétáskönyv 600 000 eladott példányszámának köszönhetően nem csökken a banán iránti kereslet.


A módszer követői az egyszerűsége és a sikeressége miatt szeretik. A diéta lényege, hogy a napot egy nyers banánnal, valamint egy pohár szobahőmérsékletű vízzel kell kezdeni. A nap hátralevő részében édességen kívül bármit lehet fogyasztani. A desszertek tiltólistára kerültek, koradélután lehet csak enni egy kis édes ropogtatnivalót. Nem javasolják az alkoholfogyasztást, és érdemes este 8 óra előtt vacsorázni, továbbá éjfél előtt ágyba bújni.


A diéta legvonzóbb vonása, hogy elég engedékeny a testedzést illetően. Csak akkor kell sportolniuk, ha akarnak, azt is a lehető legkisebb erőfeszítés árán tehetik. Az őrület új dimenzióba lépett az elmúlt hónapban, amikor a Tokyo Televíziós Műsorsugárzási Rendszer egy televíziós adást tűzött műsorra, melyben az egykori japán operaénekes, Kumiko Mori elmesélte, 7 fölös kilótól szabadult meg a diéta segítségével. Japánban még sosem kongtak ennyire a banános pultok az ürességtől.


A „Reggeli banánkúrát” egy osakai gyógyszerész dolgozta ki, aki sokat foglalkozott a kínai gyógynövény-orvoslással. Sumiko Watanabe a férjének tervezte ezt a fogyókúrát, aki semmilyen más módszerrel nem tudott lefogyni. Watanabe úr most mindössze 59 kg-ot nyom 175 cm-es magasságához. A diéta sikerét pedig a stresszmentes megközelítésnek tulajdonítja.


A táplálkozástudományi szakértők véleménye megoszlik a hatékonysággal kapcsolatban, de a banán tele van keményítővel, mely egy olyan rost, mely a szénhidrátban gazdag élelmiszerekben található, mint pl. a burgonya, a kukorica, az árpa és a banán (különösen a kissé éretlen gyümölcsben). A diéta támogatói szerint az emészthetetlen keményítő a csodaszer, mivel növeli a test zsírégető képességét."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook