Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reggeli - a letűnőben levő étkezés fórum

Reggeli - a letűnőben levő étkezés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. szept. 15. 09:42
A reggeli fontos: én akkor kezdtem el fogyni, amikor elkezdtem reggelizni. Persze, hiszen vacsira már alig voltam éhes. :P
24. adri25
2009. febr. 28. 18:03
Én is fontosnak tartom a reggelit,ha kihagyom akkor szédülni kezdek. Szóval reggelizni kell.
2009. febr. 28. 15:51

Én meghalmék, ha nem reggelizhetnék!! Felkelek, és szinte rögtön kaja!!! Nem nagy zabálás, főtt kaját nem tudnék akkor enni, de kifli, pirítós sajttal vagy joghurttal meg tej. Viszonylag sokat eszek reggel. És éhes is vagyok, mivel este nem eszek már sokat.

Ha nagyon korán (fél 5-5) kelek, na akkor nem eszek rögtön, de akkor úgyis vonatozok, tehát kimegyek az állomásra, felszállok a vonatra, alszom, és mikor felébredek úgy 7 körül, na akkor reggelizek, mivel viszem magammal a kaját.

Szóval ki sosem marad.

2009. febr. 28. 13:49
Nekem a fiam 11. éves,66kg.Reggelit nem szoktam neki sem készíteni,nem hiányzik a kalória.Ha nem kell 6-kor dolgozni indulnom,akkor néha egy kis tejet,forrócsokit készítek,amit indulás előtt elfogyasszat.A suliba kap reggelit,ebédet,uzsonnát.Sőt repetázik is.Itthon meg a vacsora főttkaja,így nem hal éhen,másnap pedig kibírja 9 óráig.
2009. febr. 28. 13:34
mióta leszoktam a cigiről (egy éve lassan..) rendszeresen reggelizünk a férjemmel és sokkal jobb, mint előtte. korábban is reggeliztem mindig, de a dohányzással felvettem azt a rossz szokást, hogy reggelim az cigi+kávé volt (hmmm azért imádtam:-)
20. katácskák (válaszként erre: 19. - Titánia)
2008. szept. 21. 07:12
Teljesen egyetértek VELED.
2008. márc. 3. 22:48
Szerintem mindenkinek más a szervezete, én például nem bírok reggel enni, de ha ettem valamennyit, akkor meg fájt a hasam, szerintem akkor kell enni, amikor a szervezet kívánja
2008. febr. 16. 21:22
Szerintem a reggeli az alap, ez persze nem valami hatalmas zabálást jelent. Én bármilyen korán is kelek (legyen az akár 5 óra) nyugodtan megreggelizem. Ettől függetlenül a fiam mikor suli van nem reggelizik, és nem időhiány miatt, egyszerűen nem akar. Első óra után meg úgyis kapnak reggelit, méghozzá elég jókat.
2007. dec. 18. 07:36
Én soha nem hagyom ki a reggelit,max akkor ha vasárnap 10 után ébredek,mert akkor nem tudnék ebédelni.Fontos hogy egy nap többször együnk és akkor nem lesz telezabálás!
16. Venes
2006. jún. 15. 15:28
Sajnos én is a kicsi reggeli híve vagyok. Hétvégeken nem is szoktam. Mivel tudom, hogy milyen kaja vár rám az adott napon, így nem igazán férne bele a 0pontos teán kívűl más.:)
15. 'szti (válaszként erre: 14. - Kisgé)
2006. jún. 15. 13:13
Egyetértek. 10 perccel kell csak korábban felkelni, az nem elviselhetetlen. Vagy aki nem bír annyira korán enni, az csak megcsinálja, beballag a melóhelyére és bekapja ott a pár falatot. A kávé se eszi szét úgy a gyomrot ha van benne egy kis kaja.
14. kisgé
2006. jún. 15. 12:21

Sziasztok!


Én amikor elhíztam, nem reggeliztem egyáltalán, sőt egy nap csak 2x ettem. Mindig az volt, ha reggeliztem, utána éhesebb voltam egész nap, ezért tejeskávén kívül semmit sem ettem, ittam. Aztán mikor összekerültem előző párommal, ő szoktatott rá és érdekes módon, ha nagyon keveset ettem reggelire, egyrészt több energiám volt, ebédkor sem ettem többet és ha délután még pár falat lecsúszott, vacsira sem voltam éhes.

Szerintem ha nem eszünk reggelre finomított ch-t, meg cukrosat, akkor nem lehetünk tőle éhesebbek. Együnk csak pár falatot, egy főtt tojás kis paprikával, vagy egy kis tk kenyérke sonkával, rá lehet szokni, ez is olyan, mint a folyadék bevitel.

13. Zsibi (válaszként erre: 12. - Molntak)
2006. jún. 15. 10:50
Természetesen nem így kell élni (2-3 után nincs kaja):) én csak arra mondtam, hogyha ezt csinálod 1 hétig pl. akkor már tuti éhes leszel reggelente és átáll a szervezeted a reggelire... és azután már jól fog esni a reggeli, még ha 6-7kor le is nyomsz egy kicsi vacsit.
12. molntak (válaszként erre: 11. - Zsibi)
2006. jún. 15. 09:57
Igen emlékszem. :) De ér ennyit a reggeli? Mármint akkor tutira lefordulnék ha háromkor ennék utóljára.
11. Zsibi (válaszként erre: 10. - Molntak)
2006. jún. 15. 09:56
Hát én amikor 2-3-ig ettem (tudod fogyiztam így is), akkor reggel úgy keltem, mint egy kiéhezett oroszlán ...volt amikor óra nélkül.
10. molntak (válaszként erre: 8. - Zsibi)
2006. jún. 15. 09:52

Ez szerintem nem működik legalábbis nálam nam. Én is olyan vagyok mint letty. Reggel délelőtt semmi kaja nem kell, és ha eszem, akkor meg elszabadul az egésznapos zabálás.

Már próbáltam, hogy hatig eszem aztán semmit, de akkor sem kell a reggeli :( csak a sok reggeli kávé, pedig tudom, hogy nem jó.

2006. jún. 15. 09:46

Engem anyu nevelt a reggelizés művészetére. Szépen megteríteni, kipakolni az ételeket, kikészíteni a bögre italt mindenkinek. És szép nyugodtan együtt megreggelizni, közben megbeszélni a napi tennivalókat.

Roppant időigényes, de jó szokás!;)

8. Zsibi (válaszként erre: 5. - 93a74b44ea)
2006. jún. 15. 09:02

Én ha behamizok este, akkor nem vagyok éhes reggel.

Ha pedig többször behamizok este, akkor kezdek éhes lenni reggelente is, de akkor már jön a kő kemény hízás :((


Szerintem ha elhagynád a vacsikat egy pár napig (mondjuk 4-kor eszel utoljára), akkor - még ha nem is az első nap - de szerintem tuti éhes leszel reggelente. Próbáld meg! Aztán vissza lehet állítani a vacsit, de persze jóval kevesebbet kell enni, mint reggelire, vagy ebédre.

Ja persze nem kell 5 tojásos reggelit enni, de valami keveset jó volna :)

2006. jún. 14. 17:50
Én a reggeli teázás híve vagyok. De a tea mellé maximum egy lekváros pirítóst tudok letolni. Persze általában erre sincs idő.
6. kszisz (válaszként erre: 5. - 93a74b44ea)
2006. jún. 9. 21:02
pont a napokban kezdte el egyik főnököm a kilencvennapost és szegény ki van teljesen. Neki is tanácsoltam, hogy vhogy szokjon rá a reggelizésre. Tudom, h nehéz, ha nem vagy hozzászokva, de egyszer kellene elkezdeni, utána egy idő után már átállna a szervezeted. Mellesleg éveken keresztül én sem ettem semmit reggel, már nem is emlékszem hogyan sikerült átszoknom. Nekem felkelés után max másfél órán belül ennem kell, mert érzem h. különben rosszul leszek. Érdekes amúgy, hogy azt írod nem tudsz utána leállni, én pont az ellenkezőjét hallottam már többektől is, ha este esznek sokat, akkor másnap is már egészen korán éhesnek érzik magukat. Lehet nálad is inkább az estére vezethető vissza :-) Mellesleg a kávé sem a legjobb igen, erről viszont én sem tudok leszokni, reggel muszááájjjj, ráadául kettőt is :-(
2006. jún. 9. 20:32

Én viszont sose reggeliztem.

Nem jó ez, tudom.

Most már rá tudnék szokni, de onnantól kezdve, hogy egyszer el kezdek enni, egész nap le se állok.:(

Így igyekszem minél tovább kávéval kihúzni.

Ami nem tesz jót a gyomromnak, tudom, pláne a rendszeres gyógyszerek mellett, de ez van...

Ki kéne találnom valami értelmesebbet.

4. kszisz (válaszként erre: 3. - Zsibi)
2006. jún. 9. 20:24
én is a reggeli híve vagyok. Bár itthon nekem sincs időm rá, de beérek a munkahelyemre és már eszem is :-) a felnőttek is ingerültek ha éhesek, egy kisgyermeknek sem egészséges, ha mondjuk ebédidőben jut csak ételhez. Meg az egészséges életmód szempontjából is ideálisabb, inkább a késő esti étkezéseket kellene kihagyni, h. a gyomor is pihenni térhessen...
3. Zsibi (válaszként erre: 2. - Bea533)
2006. jún. 9. 10:05

Én is a reggeli híve vagyok. És észrevettem magamon, hogyha nem reggelizem, egész nap éhes vagyok, és napközben/este másfél-kétszer nagyobb mennyiséget is eszem meg...

Szóval hajrá reggeli! :)

2006. jún. 9. 09:42
Igen a gyereket soha ne engedjük el éhesen az iskolában,még ugy sem hogy pénzt adunk neki ,hogy majd vesz magának mert ő nem kajára fogja költeni ha nem édességre és akor egész nap éhezik.Három gyermeket neveltem fel dolgoztam is mellete és mindig ott volt van a reggeliük az asztalon.
2006. máj. 10. 20:19
Minden reggel úgy rohan el iskolába gyermeke, hogy nem eszik otthon reggelit? Kell-e emiatt aggódni?
Napjainkban egyre több gyermek megy iskolába anélkül, hogy otthon reggelizne. Sokaknak nincs idejük reggel reggelit készíteni, hiszen mindkét szülő munkába rohan, és különben is inkább az egész család tovább alszik néhány perccel a reggel történő étkezés helyett.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook